Jump to content

Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i47.tinypic.com/345h3bt.jpg

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κυρίες και κύριοι και καλώς όρισα!!!

Θέλησα να ξεκινήσω με μια κάπως απλοϊκή ερώτηση…

Θέλοντας να περάσω από ένα κινητό με πλήκτρα σε ένα smartphone μου κέντρισε το ενδιαφέρων το Samsung Galaxy Ace Plus S7500.

Σε διάφορα ξένα κυρίως site που αναζήτησα πληροφορίες για να μπορώ να κάνω τις συγκρίσεις μου διαπίστωσα ότι έχει το λειτουργικό Android OS, v2.3 (Gingerbread), upgradable to v4.1 ( http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_plus_s7500-4397.php ).

Όπως αναφέρει το παραπάνω link είναι αναβαθμίσιμο σε android 4.1…

Μη γνωρίζοντας τα σχετικά… επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης τις Samsung Hellas όπου μια ευγενέστατη και γλυκομίλητη κοπελιά με πληροφόρησε ότι δεν ισχύει για Ελλάδα η παραπάνω αναβάθμιση…

Και θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά… δηλαδή η google η μάλλον καλύτερα η Samsung Ελλάδας δεν προσφέρει ότι προσφέρει η μητρική Samsung?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγόρασα κι εγώ το Ace Plus στα 189€ μαζί με τους χάρτες Ginious Driver+Don't Panic από το Πλαίσιο!

 

Η αναβάθμιση σε 4.1 λογικά θα γίνει και στην Ελλάδα, δε νομίζω να αποτελούμε εξαίρεση!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία παιδιά!

 

Μπορείτε να μου πείτε αν το καπάκι της μπαταρίας σε σας είναι flat και γυαλιστερό όπως στη φωτογραφία του θέματος ή σαγρέ με την κούρμπα χαμηλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία παιδιά!

 

Μπορείτε να μου πείτε αν το καπάκι της μπαταρίας σε σας είναι flat και γυαλιστερό όπως στη φωτογραφία του θέματος ή σαγρέ με την κούρμπα χαμηλά?

 

Είναι "σαγρέ με την κούρμπα χαμηλά" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα κάποια πληροφορία για το πού κυκλοφόρησε με το glossy flat κάλυμμα (που θα προτιμούσα).. Ίσως ήταν έτσι τα πρώτα μοντέλα, ίσως βγήκε έτσι μόνο Ασία, δεν ξέρω!

 

Πάντως έχω βρει να παραγγείλω το σαγρέ σε άσπρο αλλά το glossy πουθενά, είτε μαύρο είτε άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τελικα το εχει αναβαθμίσει κανεις το τηλεφωνο αυτο ??

και εαν ναι, πως τρεχει, την συκωνει την αναβααθμιση ο επεξεργαστης ??

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει βγει η αναβάθμιση σε Android 4.1.. Φαντάζομαι θα αναβαθμιστεί μαζί με τα Galaxy Ace 2 και Galaxy Mini 2.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω και εγω το συγκεκριμενο κιν. απο τον δεκεμβριο περιπου.εδω και μια εβδομαδα ομως το widget του accuweather δεν μου κανει συνδεση,γνωριζει κανεις καποια λυση??

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα οσο καιρο εμπαινα μονο απο wifi δουλευε κανονικα .απο την ωρα που δεχτηκα τις ρυθμισεις τις vodafone για να μπορω να μπαινω internet μεσω προγαμματος τις παπαλα.....

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα....αυριο θα εχω και εγω αυτο το κινητο σαν δευτερη συσκευη....η ερωτηση μου ειναι απλη,,,,,αξιζει???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....αυριο θα εχω και εγω αυτο το κινητο σαν δευτερη συσκευη....η ερωτηση μου ειναι απλη,,,,,αξιζει???

 

ελπίζω να σε πρόλαβα ! Το πήρα σήμερα το πρωί από πλαίσιο στα 129 ευρώ είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι τώρα. 'Εχει πολύ καλή φωτεινότητα χωρίς κολλήματα στη χρήση, η μπαταρία απ' το μεσημέρι που το φόρτισα 2 ώρες είναι στα 78 % ενώ το χρησιμοποιώ κατα διαστήματα να τσεκάρω διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να σε πρόλαβα ! Το πήρα σήμερα το πρωί από πλαίσιο στα 129 ευρώ είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι τώρα. 'Εχει πολύ καλή φωτεινότητα χωρίς κολλήματα στη χρήση, η μπαταρία απ' το μεσημέρι που το φόρτισα 2 ώρες είναι στα 78 % ενώ το χρησιμοποιώ κατα διαστήματα να τσεκάρω διάφορα.

 

Το πηρα και εγω απο το πλαισιο,οχι για μενα αλλα για τον αδερφο μου...βασικα δεν μπορω να ειμαι και πολυ αντικειμενικος,γιατι εχω το Galaxy Nexus,και με αφησε το ace plus αδιαφορο,αλλα εχω να πω οτι για καποιον που περνει για πρωτη φορα android και δεν εχει πολλες απαιτησεις ειναι μια χαρα....και φυσικα τα 129 ευρω ειναι μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με χαλαει μεχρι στιγμης σ αυτο το κινητο(το πηρε η αδερφη μου σημερα και της το setαρα εγω οποτε περασα αρκετη ωρα μαζι του) ειναι οτι στη notification bar δεν εχει πληκτρο "δεδομενα" οπως στο υπερτατο (για τα 89€ που το πηρα) galaxy mini 2... Ας ελπισουμε να αλλαξει αυτο με τον ερχομο της JB...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα να το πάρω είναι ότι δεν έχει κάμερα στο μπροστινό μέρος...

αλλά ρε παιδιά γιατί η samsung ρίχνει τόσο της τιμές ακόμη και στην Ελλάδα και οι άλλες εταιρείες όχι και τόσο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το πήρα από το πλαίσιο στα 129 € την περασμένη εβδομάδα, είμαι πολύ ευχαριστιμένος, το gps βρίσκει τους δορυφόρους σχεδόν ακαριαία χωρίς σύνδεση με δίκτυα ή internet, εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν η μηχανή του είναι autofocus ή απλά η λειτουργία που φαίνεται, είναι ένα κόλπο του προγράμματος. Στο manual δεν είδα να γράφει τίποτα, πάντως οι φωτογραφίες είναι μιά χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το πήρα από το πλαίσιο στα 129 € την περασμένη εβδομάδα, είμαι πολύ ευχαριστιμένος, το gps βρίσκει τους δορυφόρους σχεδόν ακαριαία χωρίς σύνδεση με δίκτυα ή internet, εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν η μηχανή του είναι autofocus ή απλά η λειτουργία που φαίνεται, είναι ένα κόλπο του προγράμματος. Στο manual δεν είδα να γράφει τίποτα, πάντως οι φωτογραφίες είναι μιά χαρά.

 

Η φωτογραφική μηχανή έχει autofocus (και στο video recording).

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό το πήρα τη Πέμπτη δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι τώρα εκτός από δύο πράγματα.

1.Θέλω στα μηνύματα να γράφω με μικρά ελληνικά γράμματα αλλά όλο μου βγαίνουν κεφαλαία.... πώς βάζω μικρά γράμματα ;

2. Στο Mp3 player συμβαίνει μια βλακεία. είχε από μόνο του λίστες αναπαραγωγής με άκυρες εικόνες. οπότε απ' τα 30 τραγούδια η κάθε 10αδα έχει διαφορετικές εικόνες (σαν εξώφυλλα cd) πώς τις διαγράφω ;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω απο το πλαισιο,οχι για μενα αλλα για τον αδερφο μου...βασικα δεν μπορω να ειμαι και πολυ αντικειμενικος,γιατι εχω το Galaxy Nexus,και με αφησε το ace plus αδιαφορο,αλλα εχω να πω οτι για καποιον που περνει για πρωτη φορα android και δεν εχει πολλες απαιτησεις ειναι μια χαρα....και φυσικα τα 129 ευρω ειναι μια χαρα....

 

Να σου πω την αλήθεια χρησιμοποιώ android εδώ και ένα χρόνο με το xperia neo V. Δεν είμαι ευχαριστημένη με τη sony ericsson οπότε πήγα σε samsung. Και αφού χρησιμοποιώ ήδη android δε με χάλασε κάτι. Και θα το χω και για βασική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό το πήρα τη Πέμπτη δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι τώρα εκτός από δύο πράγματα.

1.Θέλω στα μηνύματα να γράφω με μικρά ελληνικά γράμματα αλλά όλο μου βγαίνουν κεφαλαία.... πώς βάζω μικρά γράμματα ;

2. Στο Mp3 player συμβαίνει μια βλακεία. είχε από μόνο του λίστες αναπαραγωγής με άκυρες εικόνες. οπότε απ' τα 30 τραγούδια η κάθε 10αδα έχει διαφορετικές εικόνες (σαν εξώφυλλα cd) πώς τις διαγράφω ;;;;;;;;;;;

 

1. Το πληκτρολόγιο δεν έχει ένα πλήκτρο που είναι σαν ένα βελάκι προς τα πάνω; Πάτα αυτό πριν γράψεις οποιοδήποτε κείμενο και προσπάθησε ξανά.

2. Διάγραψε τις λίστες αναπαραγωγής.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι αράριος στο android.Το τηλέφωνο για απλή χρήση,λίγο ράδιο και κάνα παιχνίδι άντε και μια στο τόσο GPS καλό είναι;Λέω να το πάρω γιατι τα 129 ευρώ μιά χαρά τιμή είναι αυτή την δύσκολη εποχή.Τι λέτε; Και κάτι άλλο.Απο μπαταρία πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι αράριος στο android.Το τηλέφωνο για απλή χρήση,λίγο ράδιο και κάνα παιχνίδι άντε και μια στο τόσο GPS καλό είναι;Λέω να το πάρω γιατι τα 129 ευρώ μιά χαρά τιμή είναι αυτή την δύσκολη εποχή.Τι λέτε; Και κάτι άλλο.Απο μπαταρία πως τα πάει;

 

Καλώς ήρθες στην android κοινότητα. :D Όσον αφορά το συγκεκριμένο κινητό, θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες σου, μιας και είναι αρκούντως ισχυρό & εξοπλισμένο. Ειδικά στην τιμή αυτή, είναι πάρα πολύ καλό value for money. Τέλος, η μπαταρία με τη χρήση που αναφέρεις θα σου διαρκεί περίπου μία με μιάμιση ημέρα. Καλή αγορά.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αγορασα κι εγω προσφατα απο το πλαισιο το ace plus.. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενη μεχρι στιγμης! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να διαγραψω καποιες εφαρμογες που εχει ηδη το κινητο μεσα. Επισης κατι άλλο που παρατηρησα, προσπαθησα να μετονομασω μια επαφη που ειχα για να την μετατρεψω απο greeklish σε ελληνικα και ενω αντιστοιχα με λατινικους χαρακτηρες μπορουσα να χρησιμοποιησω οσους χαρακτηρες ηθελα, στα ελληνικα μαξιμουμ δεχοταν 6-7 χαρακτηρες...
Link to comment
Share on other sites

...Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να διαγραψω καποιες εφαρμογες που εχει ηδη το κινητο μεσα....

 

Απο τη στιγμη που τις ειχε περασμενες ηδη μεσα δε μπορεις να τις απεγκαταστησεις. Εκτως αν το κανεις root ή flash ή κατι τετοια (θα σε βοηθησει καποιος αλλος σε αυτα γιατι εγω δε τα ξερω. Ειναι του διαβολου αυτα.. :p ).

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...