Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαραίτητα!!! Βάλε το kies και θα τους περάσει αυτό.

πως βαζω τα kies κι που εχει το κινητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι δε μπορω να το βρω

οκ το βρηκα

Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως βαζω τα kies κι που εχει το κινητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι δε μπορω να το βρω

οκ το βρηκα

Για το kies εδω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Το κινητό το έχει ένας φίλος με 4.1.2.

Τι προτείνετε?

Θέλω να του βάλω μια rom σταθερή. Να του τη περάσω και να μη με ξαναενοχλήσει.

Έχετε κάτι δοκιμασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Το κινητό το έχει ένας φίλος με 4.1.2.

Τι προτείνετε?

Θέλω να του βάλω μια rom σταθερή. Να του τη περάσω και να μη με ξαναενοχλήσει.

Έχετε κάτι δοκιμασμένο?

Rmode ότι καλύτερο για το mini :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε > ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών > όλα > βρες την εφαρμογή τηλέφωνο και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων .

Δυστυχώς δεν πέτυχε

Link to comment
Share on other sites

Τότε ας περάσει ξανά το firmware με odin, δεν θα χάσει τίποτα. Η τελευταία λύση είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

δεδομενα μπορει να χασει ετσι?

Δεν παιζει να βαλει καποια αλλη εφαρμογη τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

δεδομενα μπορει να χασει ετσι?

Δεν παιζει να βαλει καποια αλλη εφαρμογη τηλεφωνου?

 

Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος για χάσιμο δεδομένων .Μπορεί να δοκιμάσει και με exdialer από το play αν και δεν νομίζω να δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα s3 mini το οποίο είχα κάνει root ξαφνικά έκανε επανεκκίνηση και απο τότε δεν ξανάνοιξε ανοίγει μέχρι εκεί που λέει Samsung και κάνει επανεκκίνηση ξανά και ξανά πέρασα το λογισμικό από την αρχή αλλά τίποτα.
ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μπεις σε recovery mode και κανε wipe data .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που μπορω να βρω μια εκδοση επισημης ελληνικης rom me csc eur αν γινεται η οποια οταν παω να την φλασαρω να εχει 3 ξεχωριστα αρχεια (pda phone csc) και οχι μονο το pda?

γιατι εκανα επαναφορα απο custom rom που ειχε και custom recovery, εβαλα την επισημη ελληνικη στο odin περασε οκ ομως πρωτον το custom recovery υπαρχει ακομα και δευτερον το κινητο δεν εχει csc αυτη την στιγμη,

Επισης καθε φορα που την ξανα κανω εγκατασταση απο πανω αυτη μπαινει σαν update και κραταει ολες τις ρυθμισεις-αρχεια του κινητου

δεν σε βαζει να κανεις την διαδικασια ενεργοποιησης απο την αρχη.

 

ψαχνω να βρω λοιπον μια ρομ η οποια να εχει ξεχωριστα το καθε αρχειο που χρειαζεται (pda phone csc) να εχει και pit file να το κανω repartition να τελειωνει η ιστορια, αλλα δεν βρισκω πουθενα τετοια ρομ

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου δώσεις ένα link? :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω εδώ και ένα χρόνο το κινητό και νομίζω ήρθε η ώρα για custom rom γιατί κολλάει απίστευτα τελευταί!

Καταρχας θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε τα βήματα μην γίνει καμία....: 1) recovery cwm μέσω Odin, 2) εγκατάσταση su μέσω cwm, (Εδώ θα ήθελα βοήθεια χρειάζεται και το busybox να κατεβάσω από το μάρκετ η γίνονται από την εγκατάσταση su; ), 3)wipe data /factory reset, 4)wipe catch partition, 5)Εγκατάσταση ρομ (cyanogen mod 11 η αν έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη εσείς) και 6)τα Google Apps;;

 

Συγγνώμη για το κατεβατο και ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

+κάτι που ξέχασα να πω τι θα πρέπει να προσέξω;; π.χ. παλιά αν θυμάμαι καλα λέγατε για έναν φάκελο efs σωστά ποτέ πρέπει να τον κάνω backup γιατί τώρα δεν γίνεται..;

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε, πολύ συχνά, αν και βρίσκομαι σε ανοιχτό χώρο, δεν πιάνει το GPS?
δεν πιάνει ή αργεί πολύ; αν δεν έχεις wifi ή mobile data ανοιχτά, είναι φυσιολογικό να αργεί (και πάνω από 5' )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω εδώ και ένα χρόνο το κινητό και νομίζω ήρθε η ώρα για custom rom γιατί κολλάει απίστευτα τελευταί!

Καταρχας θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε τα βήματα μην γίνει καμία....: 1) recovery cwm μέσω Odin, 2) εγκατάσταση su μέσω cwm, (Εδώ θα ήθελα βοήθεια χρειάζεται και το busybox να κατεβάσω από το μάρκετ η γίνονται από την εγκατάσταση su; ), 3)wipe data /factory reset, 4)wipe catch partition, 5)Εγκατάσταση ρομ (cyanogen mod 11 η αν έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη εσείς) και 6)τα Google Apps;;

 

Συγγνώμη για το κατεβατο και ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

+κάτι που ξέχασα να πω τι θα πρέπει να προσέξω;; π.χ. παλιά αν θυμάμαι καλα λέγατε για έναν φάκελο efs σωστά ποτέ πρέπει να τον κάνω backup γιατί τώρα δεν γίνεται..;

 

Δεν ξερει κανενας ρε παιδια..;;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω εδώ και ένα χρόνο το κινητό και νομίζω ήρθε η ώρα για custom rom γιατί κολλάει απίστευτα τελευταί!

Καταρχας θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε τα βήματα μην γίνει καμία....: 1) recovery cwm μέσω Odin, 2) εγκατάσταση su μέσω cwm, (Εδώ θα ήθελα βοήθεια χρειάζεται και το busybox να κατεβάσω από το μάρκετ η γίνονται από την εγκατάσταση su; ), 3)wipe data /factory reset, 4)wipe catch partition, 5)Εγκατάσταση ρομ (cyanogen mod 11 η αν έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη εσείς) και 6)τα Google Apps;;

 

Συγγνώμη για το κατεβατο και ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

+κάτι που ξέχασα να πω τι θα πρέπει να προσέξω;; π.χ. παλιά αν θυμάμαι καλα λέγατε για έναν φάκελο efs σωστά ποτέ πρέπει να τον κάνω backup γιατί τώρα δεν γίνεται..;

1)Recovery με Odin. 2)superuser μεσω cwm (και θα ζητησει αναβαθμιση.πατας συνεχεια και κανονικη).Η ρομ που εχω σχεδον 5 μηνες χωρις να εχω βρει καποιο bug ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977 .Ειναι ιδια με την official χωρις τις εφαρμογες της Samsung.Δες ποια εκδοση εχεις πριν προχωρισεις η ρομ ειναι για το i8190(Αν εχεις i8190 με Ελληνικο firmware XXANC2 ,κατεβαζεις την V1-V2).Για το efs υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ και κανεις backup τον φακελο αλλα θελει να εισαι root πρωτα.Οταν ολοκληρωσεις την διαδικασια κατεβασε και το TriangleAway για να μηδενισεις τον counter.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

 

Galaxy S3 mini και μόλις έβαλα Custom Rom την CM11. Απο απόδοση όλα τέλεια αλλα έχει τρελό Battery Drain (κάθε 2 λεπτά πέφτει 2-3%), βρήκα μια εφαρμογή την App Ops για να περιορίσω την χρήση κάποιων εφαρμογών ώστε να μη τρώνε ενέργεια και έχω κάνει όλα τα tips για εξοικονόμιση μπαταρίας αλλα πάλι προκοπή δεν είδα.

Μήπως είχε κανείς άλλος ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε καπως με αυτή την Rom?

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω περασει την CM12 την 5.0.2 εδω και 10 μερες και ενω γενικα τρεχει πολυ ομορφα για τα δεδομενα του κινητου εχω να κανω δυο παρατηρησεις σχετικα διοτι μπορει να ειναι μεμονομενο περιστατικο (θελω καμια συμβουλη) η γενικα της Ρομ!

 

1. Εχω καρτα wind και μου εμφανιζει σε ακυρες στιγμεσ οτι δεν αναγνωριζει το δυκτιο και καμια φορα στην αναζητηση δυκτιου δεν μου βγαζει τιποτα!

 

2.Οταν με καλουνε αρκετες φορες μετα που απαντω απο ενα 1 δευτερολεπτο κλεινει η κληση και αυτο μπορει να το κανει αρκετεσ φορες!

 

3. και οχι τοσο σημαντικο στο φαισμπουκ και στο ινσταγκραμ οταν παει να παιξει αυτοματα βιντεο οταν κανεις σκρολλινγκ στο Χομε Παιτζ κολλαει και τερματιζει την εφαρμογη!

 

Καμια ιδεα για τα δυο πρωτα εχει κανεις? Να τονισω οτι η Σιμ καρτα που εχω μεσα ειναι Μισο κομμενη για να χρησιμοποιηται και σαν μαικρο Σιμ αλλα πριν περασω την καινουργια Ρομ στην εργοστασιακη δεν ειχα τετοια θεματα!

Edited by Tedakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με την εφαρμογή email (όχι gmail) λοιπόν ενώ έβαλα τους λογαριασμούς μου δεν μου βγάζει τα email από μόνο του... Πρέπει να μπω εγώ στη εφαρμογή και να κάνω ανανέωση

. Ξέρετε τι παίζει και πως διορθώνεται;; Έχω μπει στην εφαρμογή έχω βάλει κάθε πότε να στέλνει αλλά τίποτα. Μμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1)Recovery με Odin. 2)superuser μεσω cwm (και θα ζητησει αναβαθμιση.πατας συνεχεια και κανονικη).Η ρομ που εχω σχεδον 5 μηνες χωρις να εχω βρει καποιο bug ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977 .Ειναι ιδια με την official χωρις τις εφαρμογες της Samsung.Δες ποια εκδοση εχεις πριν προχωρισεις η ρομ ειναι για το i8190(Αν εχεις i8190 με Ελληνικο firmware XXANC2 ,κατεβαζεις την V1-V2).Για το efs υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ και κανεις backup τον φακελο αλλα θελει να εισαι root πρωτα.Οταν ολοκληρωσεις την διαδικασια κατεβασε και το TriangleAway για να μηδενισεις τον counter.

 

Σε ευχαριστω πολυ χτες την πέρασα και τα πάει πολύ καλά!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω το galaxy s3 mini ούτε 1,5 χρόνο. Εδώ και κάτι ώρες το κινητό ανοιγοκλείνει από μόνο του κάνοντας συνεχώς επανεκκινήσεις. Ενώ το φορτίζω και παράλληλα ανοίγει μόνο του, το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει χωρίς λόγο. Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...