Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην πάρω μία με περισσότερο mAh; Οι τιμές είναι σχετικά χαμηλές στα 7+ ευρώ. Δεν είναι ότι θα τα κλαις μετά. Απλά είπα να ρωτήσω μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει, μην πάρω την πρώτη που θα βρω μπροστά μου.

 

Αυτή που έχεις βάλει link από το ebay, μπορεί να διαφημίζεται για 2450, αλλά ούτε 1200 δεν θα είναι στην πράξη. Και δεν νομίζω ότι θα σου κρατήσει και πολύ πριν αρχίσει να χάνει σε χωρητικότητα. Επίσης, πρόσεξε γιατί είναι με 4 επαφές και μπορεί να μην κάνει.

 

Κι εμένα το ίδιο μου κάνει, το πήγα και στην Samsung και μου είπαν μπαταρία, το πιθανότερο είναι ότι θες μπαταρία κοίτα κι αν έχει φουσκώσει. Το θέμα είναι ρε παιδιά αξίζει να δώσουμε 20 ευρώ για την αυθεντική ενώ δεν είναι καλής ποιότητας?

 

Θέλω να πιστεύω ότι έχουν καταλάβει ότι οι πρώτες μπαταρίες δεν ήταν εντάξει και οι τωρινές να έχουν βελτιωμένη χημεία και ηλεκτρικά στοιχεία.

Και αν είναι αλήθεια ότι το κινητό δεν φορτίζει σωστά την samsung EB425161LU από το Ace 2 σκεφτείτε τι θα συμβαίνει με άλλες μπαταρίες.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω το φορουμ...

 

Ειμαι κατοχος του s3 mini εδω και εναν χρονο περιπου και εχω θεμα με την συνδεση στο ιντερνετ με δεδομενα... οταν τα ανοιγω περιμενω πρωτα να αναβοσβησουν τα βελακια κατω απο το h και μετα ανοιγω τον browser ομως αλλες φορες δουλευει και αλλες δεν κανει τιποτα... μπορει να χρειαστει να τα ανοιγοκλεισω πολλες φορες για να δουλεψει... υποθετω πως θα ειναι καποιες ρυθμισεις apn... εχω κατεβασει και προγραμμα απο το store που περναει τις ρυθμισεις αλλα εχω ξανα το ιδιο προβλημα... τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Και μπήκα να ρωτήσω για μπαταρία!

 

Το δικό μου κάνει τα εξής. Γράφει στάθμη μπαταρίας ότι να 'ναι. Μπορεί να το έχω μόλις βγάλει από πλήρη φόρτιση και να γράψει μετά από ένα λεπτό 2%. Στην συνέχεια να το βάλω στον φορτιστή και γράψει αμέσως 46%. Κάποιες φορές και όταν φτάνει να λέει 1-2% κάνει συνεχόμενες επανεκκινήσεις. Ελπίζω πως το πρόβλημα οφείλεται στην μπαταρία. Κάποια γνώμη πάνω σε αυτό;

 

Και αν τελικά οφείλεται στην μπαταρία, έχετε να προτείνετε κάποια; Να μην διαφέρει σε όγκο από την εργοστασιακή, αλλά να έχει περισσότερο mAh. Βρήκα στο eBay αυτή δεν γνωρίζω όμως από ποιότητες. Προτιμώ από Ευρώπη ώστε να φτάσει γρηγορότερα.

 

Έχω από προχθές ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, και μπήκα να το γράψω, αλλά με προλάβατε. Και σε εμένα παρατήρησα ότι το καπάκι δεν κλείνει καλά, έτσι ξαφνικά, μπαταρία δείχνει ότι να'ναι, και συνεχείς επανεκινήσεις. Προσεγμένο το κινητό σε όλα του. Θα πάω άυριο σε κανά μαγαζί για καινουργια λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα καινούρια μπαταρία σήμερα.

 

Έχει βάλει κανείς cyanogen?

Μετά μπορώ να ξαναβάλω official rom και να το δεχτούν στο service ή φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα να βάλω μέσω odin αλλά δεν μπορούσε να δει το κινητό, θα ξαναπροσπαθησω αύριο

 

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι φταίει και δεν μου το βλέπει το netbook?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι φταίει και δεν μου το βλέπει το netbook?

Κατέβασε τα τελευταία drivers απ τη Samsung και προσπάθησε πάλι να δεις..

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα. Έχω βγάλει τους drivers,τους ξαναβαλα, άλλαξα καλώδιο, αλλαξα θύρα αλλά τίποτα. Είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν να φλασαρω με odin για να το κάνω root αλλά δεν είχα τέτοια προβλήματα. Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση? Ο υπολογιστής το αναγνωρίζει ως Samsung device αλλά το odin ενώ γράφει id:com δεν πρασινίζει και όταν πατάω start μου λέει 0 succeeding/0 failed. Καμία άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλειστό το KIES? Δοκίμασε και με άλλες εκδόσεις Odin. Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! μια βοηθεια παρακαλώ.....μήπως ξέρει κανείς πως να ενεργοποιησω την δόνηση στο πληκτρολόγιο όταν γράφω μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! μια βοηθεια παρακαλώ.....μήπως ξέρει κανείς πως να ενεργοποιησω την δόνηση στο πληκτρολόγιο όταν γράφω μηνύματα;

Πρέπει πρώτα να ενεργοποίησης το Haptic feedback που βρίσκεται στις ρυθμίσεις /ήχος και μετά θα δεις την δόνηση σαν επιλογή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να ενεργοποίησης το Haptic feedback που βρίσκεται στις ρυθμίσεις /ήχος και μετά θα δεις την δόνηση σαν επιλογή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου .

 

το έχω διαβάσει και αλλού όμως δεν έχω τέτοια επιλογή στο μενού. ξέρεις αν θα μπορούσα κάπως να το επιλέξω?

Link to comment
Share on other sites

το έχω διαβάσει και αλλού όμως δεν έχω τέτοια επιλογή στο μενού. ξέρεις αν θα μπορούσα κάπως να το επιλέξω?

 

Δεν υπάρχει καμία από τις επιλογές που σου ανάφερα , παράξενο ,μήπως δεν κοιτάζεις στο σωστό menu ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία από τις επιλογές που σου ανάφερα , παράξενο ,μήπως δεν κοιτάζεις στο σωστό menu ?

 

κι ομως δεν το εχει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα πας στις ρυθμίσεις/γλώσσα κ εισαγωγή /ρυθμίσεις πληκτρολόγιου Samsung /για προχωρημένους / είναι νομίζω η προτελευταία επιλογή

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα πας στις ρυθμίσεις/γλώσσα κ εισαγωγή /ρυθμίσεις πληκτρολόγιου Samsung /για προχωρημένους / είναι νομίζω η προτελευταία επιλογή

 

το έχω κάνει όμως δεν έχει τέτοια επιλογή. κατέβασα και το swype keyboard και δεν με αφήνει να επιλέξω την δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και την έβαλα. Καλή φαίνεται και γρήγορη αλλά από θέμα εμφάνισης προτιμώ την stock. Εαν θέλω να γυρίσω στην εργοστασιακή τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και την έβαλα. Καλή φαίνεται και γρήγορη αλλά από θέμα εμφάνισης προτιμώ την stock. Εαν θέλω να γυρίσω στην εργοστασιακή τι να κάνω?

 

Ποια έκδοση έβαλες; Πες μας εντυπώσεις.. Κολλάει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Την πιο καινούρια cyanogenmod έβαλα. Γενικά είναι πολύ γρήγορο χωρίς κολλήματα, και με το touchwiz όμως δε κολλαγε. Η διάφορα είναι στη ram όπου μπορώ να έχω 2 εφαρμογές ανοιχτές χωρίς να κλείνεται η μία. Από εμφάνιση όμως προτιμώ το touchwiz. Ίσως είναι και θέμα συνήθειας αφού το είχα 1.5 χρόνο. Επίσης νομίζω ότι λείπουν κάποιες ρυθμίσεις όπως το πόσες αρχικές οθόνες έχω και το πως ταξινομούνται τα εικονίδια στο μενού. Επίσης δε μου άρεσε καθόλου η εφαρμογή για τα μυνήματα, αλλά και αυτή για τα email,ξέρετε αν γίνεται να βάλω αυτές που είχε το touchwiz?

 

Από μπαταρία πάντως πάει πολύ καλύτερα! Και ελεύθερο χώρο έχω αρκετό παραπάνω παρότι και πριν χρησιμοποιούσα ccleaner οπότε δεν είχα σκουπίδια

Edited by vasilakis15
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη βάλε το θέμα του touchwiz που σου είχα πει. Ενδεχομένως να αλλάξουν εμφάνιση και οι εφαρμογές που θες. Κατά τα άλλα σου έχω ξαναπεί ότι είσαι μαζόχας αν σου λείπει/θες να επιστρέψεις στην stock rom με touchwiz.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπα τώρα συνηθισα τον nova launcher :p

Το μόνο που δε μου αρέσει είναι η αδυναμία να αλλάξω τη σειρά των εφαρμογών στο μενού, αλλά και σε καρτέλες καλά είναι

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σε θέλω... Nova launcher rulzz... :lol::p Εμένα η διάταξη που λες δεν με βολεύει καθώς έχω συνηθίσει να μπαίνω τόσο σπάνια στο μενού που οτιδήποτε άλλο από αλφαβητική σειρά θα με δυσκόλευε τα μάλα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παραπονιέται η γυναίκα μου για έντονο battery drain στο S3 mini της. Είναι με stock rooted firmware. Κοιτώντας στο Cpu No-Frills που της είχα περάσει είδα πως το κινητό είναι συνεχώς με cpu frequency 1000mhz, το οποίο δε μπορώ να αλλάξω από τις ρυθμίσεις. Όταν βάζω min freq 200mhz, στην αρχή φαίνεται να αλλάζει, αλλά όταν βγω και ξαναμπώ στο πρόγραμμα φαίνεται min freq 1ghz. Επίσης στα stats επιβεβαιώνεται το παραπάνω καθώς το κινητό δουλεύει μονίμως στα 1000mhz.

Καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εαν το έχει πολύ καιρό (πάνω από χρόνο) πολύ πιθανό να φταίει η μπαταρία. Πολλοί από εδώ (δες λίγες σελίδες πιο πίσω) όπως κι εγώ είχαμε πρόβλημα, αν όντως είναι μπαταρία σε λίγο καιρό θα κλείνει ανα 10 λεπτά. Κοιτά αν έχει φουσκώσει έστω και λίγο.

 

Ωραία εφαρμογή αυτή που λες πάντως, την έβαλα κι εγώ. Εμένα μου κρατάει τις ρυθμίσεις πάντως. Κι εμένα 1000 ήταν το min αλλά δεν είχα θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...