Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εδώ έχουμε βρει κάποια λύση. Restart και είναι περδίκι... Δυστυχώς κάτι τέτοιες αστάθειες τις έχει το τηλέφωνο αυτό.

 

Μήπως γνωρίζεις πώς κάνω ολική επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζεις πώς κάνω ολική επαναφορά.

 

Samsung Galaxy S3 mini hard reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Επειδή πλέον το κινητό με κουράζει με τα κολλήματα του και τις όποιες ιδιοτερότητες παρουσιάζει, έχω πάρει την ,μεγάλη απόφαση, να του αλλάξω ρομ.Επειδή δέν ξέρω και επειδή δεν έχω ιδέα ποια είναι η καλύτερη ρομ και ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να την περάσω(Δέν το έχω ξανακάνει)!Θα σας παρακαλούσα, εάν σας ήταν εύκολο να με βοηθησετε σε αυτή την διαδικασία.

Ευχαριστώ πολύ!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy S3 mini και το έχω για ενάμιση χρόνο περίπου. Πριν από μερικές βδομάδες ξεκίνησε να πέφτει δραματικά η μπαταρία (από 50% ξαφνικά έδειχνε 10%) και μετά άρχισε τις επαναλαμβανόμενες επανακκινήσεις. Δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο πάνω από 10 λεπτά, δεν μπορώ να βγάλω βίντεο για πολύ ώρα, δεν μπορώ να ανοίξω wifi για πολύ ώρα γιατί κλείνει και ξεκινάει τις επανακκινήσεις. Έχει γίνει root 2-3ς φορές μέχρι τώρα αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Κάποιος μου είπε μάλιστα ότι έχει φουσκώσει η μπαταρία και θέλει αλλαγή. Ξέρουμε μήπως τι φταίει και τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις μερικά μηνύματα πιο πάνω, το έχουν πάθει και άλλοι: απλώς έχει χαλάσει η μπαταρία και πρέπει να πάρεις άλλη.
Link to comment
Share on other sites

(...) ενάμιση χρόνο περίπου (...)
η δικιά μου κράτησε 13 μήνες :lol: το μόνο θετικό είναι ότι βρίσκεις original με 12-14 €

ψάξε EB-F1M7FLU

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο κινητό αυτό υπάρχει τρόπος ώστε μετά από μια αναπάντητη κλήση ή sms, που δεν υπέπεσαν στην αντίληψή μου, να έχω μια οπτική ή ακουστική ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο κινητό αυτό υπάρχει τρόπος ώστε μετά από μια αναπάντητη κλήση ή sms, που δεν υπέπεσαν στην αντίληψή μου, να έχω μια οπτική ή ακουστική ειδοποίηση;

 

Θες κατι σαν αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.linogedroid.nolednotifications

 

ψαξε στο μαρκετ για apps "screen Notification"

 

ειχα βαλει παλια ενα αλλα ετρωγε μπαταρια.

μπορεις επισης να ενεργοποιησεις την ειδοποιηση με δονηση μετα απο γεγονος, πιανεις το τηλ και αν εχεις sms η αναπαντητη δονειται για λιγο)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Θες κατι σαν αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.linogedroid.nolednotifications

 

ψαξε στο μαρκετ για apps "screen Notification"

 

ειχα βαλει παλια ενα αλλα ετρωγε μπαταρια.

μπορεις επισης να ενεργοποιησεις την ειδοποιηση με δονηση μετα απο γεγονος, πιανεις το τηλ και αν εχεις sms η αναπαντητη δονειται για λιγο)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Είχα ρωτήσει και πριν και από ότι είδα και άλλο μέλος ρώτησε αλλά απάντηση δεν πήρε ούτε εγώ! Υπάρχει κάποια custom rom stable που να αξίζει? Ευχαριστώ πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν φταίει η rom ή κάτι άλλο,το αγόρασα στην γυναίκα μου πριν απο 3 μήνες φοράει

android 4.1.2

Ι8190ΧΧΑΜG4

Kernel 3.0.31-1332988

Το πρόβλημα είναι το εξής εδώ και 2 εβδομάδες δεν μπορεί να ακούσει αυτόν που καλεί.Μετά απο επανεκκίνηση στρώνει για κάνα δυο κλήσεις και μετά πάλι τα ίδια.Όποιος γνωρίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ αυτο!Και κυριολεκτικα μου σπάει τα νευρα!

Επιπλέον ερώτηση τι κάρτες μνήμης είναι καλύτερες για το κινητό,και τι class να προτιμίσω 4 ή 10;;;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...κατέχω το samsung s3 mini και πρίν από δύο περίπου μήνες μου πρότεινε να κάνω αναβάθμιση όπου και την έκανα.

Από τότε το κινητό παρουσιάζει τα εξής: 1) κολλάει (μαυρη οθόνη) και δεν μπορω να κάνω το οτιδήποτε 2) οταν το καταλάβω και κάνω επανεκκίνηση η μπαταρία απο το 90% έχει φτάσει στο 25% ή και πιό κάτω αναλόγως πότε θα το πάρω χαμπαρι.3) κάνει επανεκινήσεις και με βγάζει στο μενού της πληκτρολόγησης κωδικού αρκετές φορές....τι μπορώ να κάνω για να το συνεφέρω; :!::cry::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...κατέχω το samsung s3 mini και πρίν από δύο περίπου μήνες μου πρότεινε να κάνω αναβάθμιση όπου και την έκανα.

Από τότε το κινητό παρουσιάζει τα εξής: 1) κολλάει (μαυρη οθόνη) και δεν μπορω να κάνω το οτιδήποτε 2) οταν το καταλάβω και κάνω επανεκκίνηση η μπαταρία απο το 90% έχει φτάσει στο 25% ή και πιό κάτω αναλόγως πότε θα το πάρω χαμπαρι.3) κάνει επανεκινήσεις και με βγάζει στο μενού της πληκτρολόγησης κωδικού αρκετές φορές....τι μπορώ να κάνω για να το συνεφέρω; :!::cry::ninja:

Μάλλον μπαταρία πρέπει να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...κατέχω το samsung s3 mini και πρίν από δύο περίπου μήνες μου πρότεινε να κάνω αναβάθμιση όπου και την έκανα.

Από τότε το κινητό παρουσιάζει τα εξής: 1) κολλάει (μαυρη οθόνη) και δεν μπορω να κάνω το οτιδήποτε 2) οταν το καταλάβω και κάνω επανεκκίνηση η μπαταρία απο το 90% έχει φτάσει στο 25% ή και πιό κάτω αναλόγως πότε θα το πάρω χαμπαρι.3) κάνει επανεκινήσεις και με βγάζει στο μενού της πληκτρολόγησης κωδικού αρκετές φορές....τι μπορώ να κάνω για να το συνεφέρω; :!::cry::ninja:

αναγκαστικά κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων και θα φτιάξει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Στην επαναφορα χάνω τιποτα;

Χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λαθος φλασ στον κερνελ με εφαρμογη απο το μαρκετ.

απο τοτε εσβησε κ δεν ξανα ΄νοιγει....

Υπαρχει σωτηρια ή το κλαιω????

Δεν έχεις custom recovery;πρέπει να μπεις σε recovery wipe cache, wipe dalvik cache και μετά φλασαρισε τον σωστό kernel και λογικα θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd .

 

Δεν έχεις custom recovery;πρέπει να μπεις σε recovery wipe cache, wipe dalvik cache και μετά φλασαρισε τον σωστό kernel και λογικα θα εισαι οκ.

 

δεν μπαινει σε recovery mode.ειναι νεκρο...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες λαθος φλαςνστον κερνελ τι εκανες;Δοκιμασε να βγαλεις τη μπαταρια για κανενα μισαωρο και ξαναδοκιμασε μετα να μπεις σε recovery μηπως και πιασει καπου το διαβασα. Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει σε recovery mode.ειναι νεκρο...

Εφόσον πέρασες λάθος custom kernel ο οποίος μάλλον μαζί είχε και custom recovery δεν πρόκειται να καταφέρεις να μπεις σε recovery.

Είτε ψάξε ένα custom kernel τον οποίο να μπορείς να φλασάρεις μέσω Odin και download mode είτε θα περάσεις μια stock Rom και πάλι με Odin και τη συσκευή σε download mode.

 

Εάν δεν μπαίνει ούτε σε download mode τότε είσαι για service.

Link to comment
Share on other sites

Εχω gr COS firmware μπορω να παω στην τελευταια gr EUR η θελει καποια διαδικασια ; επισης εχει φουσκωσει η 2η μπαταρια μεσα σε 1 χρονο! εχω stock I8190XXAME1 με αναβαθμιση firmware το φουσκωμα της μπαταριας μπορει να σταματησει? Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε (EUR) με odin ,και όχι δεν εχει σχέση το firmware με το φούσκωμα της μπαταρίας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...