Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει η 4.3? Ελπίζω να μην είναι σαν εκείνη που είχαν δώσει πριν λίγο καιρό για το S3 γιατί αλλιώς καλύτερα να μην την δώσει...

Πιστεύω αν όντως την δώσει την 4.3 ότι θα είναι η τελευταία.Δεν δίνω ελπίδες για τις φήμες που λένε και για 4.4

Εγώ προσωπικά δεν την έχω βρει την 4.3 που μου ανέφερε ο υπάλληλος αν θα πάρουμε αναβάθμιση πιθανολογώ οτι θα την δούμε Μάρτιο με Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προσωπικά δεν την έχω βρει την 4.3 που μου ανέφερε ο υπάλληλος αν θα πάρουμε αναβάθμιση πιθανολογώ οτι θα την δούμε Μάρτιο με Απρίλιο.

 

Απο περιεργια και μονο που ψαχνω διαφορα για το κινητο δεν εχω βρει ουτε και εγω κατι.Καπου εκει πιστευω να δωσουν αναβα8μιση και φυσικα κι ολας αν μας δωσουν.Αν και ετσι οπως ειναι τωρα το κινητο δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα.Μονο με το bluetooth που ενω μιλαω κανει απο μονο του αποσυνδεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κάποιο λινκ απο μεμβράνη καλής ποιότητας που να έχετε δοκιμάσει;

 

Ενα ειναι το μαγαζι για Screen Protector, προτίμησε τους "Anti-Glare" ακριβοί αλλα οι καλύτεροι

 

https://shop.brando.com/view_cart.php

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s3 mini το οποιο χανει το σημα του και δεν το ξαναβρισκη αν δεν κανω επανεκινηση.Εχετε καποια προταση??? -

 

Μηπως ειναι γενικο αυτο γιατι το επαθα και εγω σε ενα μινι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το κινητο εδω και 3 μερες και πραγματικα ο χρονος που κανει να φορτισει ειναι 4-5 ωρες εβαλα την εφαρμογη αυτη απο το μαρκετ και μου εβγαλε αυτο το αποτελεσμα..
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το κινητο εδω και 3 μερες και πραγματικα ο χρονος που κανει να φορτισει ειναι 4-5 ωρες εβαλα την εφαρμογη αυτη απο το μαρκετ και μου εβγαλε αυτο το αποτελεσμα..

 

Δοκιμάζεις πρώτα άλλο καλώδιο και μετά άλλον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις πρώτα άλλο καλώδιο και μετά άλλον φορτιστή.

 

Το θεμα ειναι οτι το ιδιο μου το κανει και αλλους φορτιστες που εχω (sony ericsson) ξεχασα να το αναφερω και ηθελα να ρωτησω αν σας βγαζει και εσας αυτα τα αποτελεσματα η κανει τοση ωρα.!! Και το εχω δοκιμασει και σε ολες τις μπριζες αν και δεν νομιζω να διαφερουν η μια απο την αλλη ολες το ιδιο βγαζουν!! Στο θεμα του S3 που διαβαζω σε αυτο το προγραμμα πρεπει να βγαζω σε ολα 1000 η 900 αν θυμαμαι καλα!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σας .Με εναν τετοιο ανταπτορα http://www.amazon.com/Adapter-HDMI-3FHU-Samsung-Galaxy/dp/B00A77T1ZG θα μπορω να συνδεω το τηλ με οθονη που εχεI HDMI
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σας .Με εναν τετοιο ανταπτορα http://www.amazon.com/Adapter-HDMI-3FHU-Samsung-Galaxy/dp/B00A77T1ZG θα μπορω να συνδεω το τηλ με οθονη που εχεI HDMI

 

Έχω την εντύπωση αν δεν κάνω λάθος ότι το s3 mini δεν έχει αυτήν την δυνατότητα αλλά μόνο το s3. δεν παίρνει αντάπτορα ο σύνηθες mhl. Οπότε μόνο stream on dlna.

Link to comment
Share on other sites

2. Δεν χρειαζεται να κλεινεις προγραμματα το κανει το ανδροιντ οταν χρειαζεται. Οταν πατας παρατεταμενα το home button βλεπεις ρα ανοιλτα προγραμματα.

3. .πρεπει να εισαι ροοτ

 

 

εχω το κινητο ροοτ

εχω βαλει καρτα μνημης 16αρα class 10

πως μπορω να εγκαθιστω τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους στην κάρτα sd

απλα με μια εφαρμογη τυπου app2sd ? ή με καποιες ρυθμισεις μεσω rootexplorer?

 

 

 

Για την πρωτη ερωτηση υπαρχει απάντηση???

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για αναβαθμιση εχουμε παιδια;; Και αν ναι ποια θα ειναι 4.3 η 4.4;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος έχει αγορασμένο απο εξωτερικό ενα S3 mini και χάνει ανα τακτά χρονικά διαστήματα κλήσεις... βλέπω οτι εχει συνεχεις αυξομειώσεις το σήμα του... εχετε ακούσει για παρομοιο προβλημα και πως λυνεται ? Οποια βοηθεια για να κατεβασω το τελευταιο firmware της συσκευης ή ότι άλλο νομιζεται οτι χρειάζεται ευπρόσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος έχει αγορασμένο απο εξωτερικό ενα S3 mini και χάνει ανα τακτά χρονικά διαστήματα κλήσεις... βλέπω οτι εχει συνεχεις αυξομειώσεις το σήμα του... εχετε ακούσει για παρομοιο προβλημα και πως λυνεται ? Οποια βοηθεια για να κατεβασω το τελευταιο firmware της συσκευης ή ότι άλλο νομιζεται οτι χρειάζεται ευπρόσδεκτη...

 

Δοκίμασε πρώτα από όλα να βάλεις μόνο gsm(2g)αν δεν το χει κάνει ήδη. Κερδίζεις σε σήμα αλλά χάνεις σε ταχύτητα αν σερφαρεις... Βέβαια ένα κλικ είναι και όταν θέλει data το αλλάζει σε wcdma /gsm...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα από όλα να βάλεις μόνο gsm(2g)αν δεν το χει κάνει ήδη. Κερδίζεις σε σήμα αλλά χάνεις σε ταχύτητα αν σερφαρεις... Βέβαια ένα κλικ είναι και όταν θέλει data το αλλάζει σε wcdma /gsm...

Του το εχω κανει ήδη αλλα παροιλα αυτα συνεχιζει να χανει κλήσεις... αρα το αφηνουμε ως εχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος θα μου εξηγήσει περίπου τι ειναι το notification auto back up stalled καθως δν εχω τον χρόνο να το ψαξω...τι ακριβώς κάνει back up και που??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται καμια καλη καρτα μνημης απο ebay samsung 16gb, τα 32gb μου φαινονται υπεραρκετα πιστευω!! Βλεπω ομως οτι υπαρχουν κατι μπλε και κατι πορτοκαλι καρτες τις samsung ποιες ειναι καλυτερες;;

 

Τι εννοω;;

http://www.ebay.com/itm/Genuine-New-Samsung-16GB-Micro-SD-SDHC-Memory-Card-for-Mobile-Phone-Smartphone-/121246928139?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item1c3ae14d0b

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-16GB-Micro-SD-SDHC-PLUS-TF-Flash-Memory-Card-UHS-1-Class-10-48MB-S-/271376533227?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item3f2f4d46eb

 

Να φανταστω οι plus.. Αλλα θα κανουν στο κινητο;; Οποιος το δει παιδια ας γραψει κατι πρεπει οπωσδηποτε να την παρω τωρα!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα θέμα με το s3 mini το οποίο κάνει restart 1-2 φορές την ημέρα ή κάθε 2 μέρες από μόνο του.

Δεν ειναι root. Είναι σε τέλεια κατάσταση πολύ προσεγμένο και είναι περίπου 6 μηνών.

Με την μπαταρία δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε ξεφορτίζει χωρίς λόγο...

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες έπεσε το S3 mini της φίλης μου και η οθόνη έγινε θρύψαλα... Παρ' όλα αυτά, λειτουργεί κανονικά το touch, απ' όσο μπόρεσα να διαπιστώσω.

Το κινητό ήταν αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο, αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο η εγγύηση σε τέτοιες περιπτώσεις (υπαιτιότητα χρήστη).

Έψαξα λίγο στο παρόν thread, αλλά δε βρήκα κάτι και είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 150 σελίδες, οπότε ζητώ συγγνώμη εάν επαναλαμβάνομαι, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει πού να απευθυνθούμε για την επισκευή, καθώς και πόσο μπορεί να κοστίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες έπεσε το S3 mini της φίλης μου και η οθόνη έγινε θρύψαλα... Παρ' όλα αυτά, λειτουργεί κανονικά το touch, απ' όσο μπόρεσα να διαπιστώσω.

Το κινητό ήταν αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο, αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο η εγγύηση σε τέτοιες περιπτώσεις (υπαιτιότητα χρήστη).

Έψαξα λίγο στο παρόν thread, αλλά δε βρήκα κάτι και είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 150 σελίδες, οπότε ζητώ συγγνώμη εάν επαναλαμβάνομαι, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει πού να απευθυνθούμε για την επισκευή, καθώς και πόσο μπορεί να κοστίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://www.smartec.gr/points.php

 

οι καλυτεροι στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες έπεσε το S3 mini της φίλης μου και η οθόνη έγινε θρύψαλα... Παρ' όλα αυτά, λειτουργεί κανονικά το touch, απ' όσο μπόρεσα να διαπιστώσω.

Το κινητό ήταν αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο, αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο η εγγύηση σε τέτοιες περιπτώσεις (υπαιτιότητα χρήστη).

Έψαξα λίγο στο παρόν thread, αλλά δε βρήκα κάτι και είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 150 σελίδες, οπότε ζητώ συγγνώμη εάν επαναλαμβάνομαι, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει πού να απευθυνθούμε για την επισκευή, καθώς και πόσο μπορεί να κοστίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Στην smartec το πας, http://www.smartec.gr και θα πληρώσεις γύρω στα 100 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σαν συσκευή έχει ωραίο μέγεθος, γενικά δεν σέρνεται. Η οθόνη πολύ φωτεινή αλλά μέτρια σε ανάλυση.

 

Προβλήματα συχνά είναι σε μένα τα εξής:

Να μην κατεβαίνει το notification bar, και αυτό λύνεται μόνο με restart της συσκευής. (Πολύ εκνευριστικό και το κάνει σε πολλά ίδια κινητά)

Επίσης την ώρα της ομιλίας να ανοίγει μόνο του το bluetooth και να μπαίνει σε blocking mode.

 

Μια φορά κατά την διάρκεια της ομιλίας το ακουστικό άρχησε να βγάζει τρελό ήχο και είχε κολλήσει. Έπρεπε να βγει η μπαταρία.

 

Αυτό με το notification bar, το έκανε και σε s3 φίλης. Η μπαταρία οκ άμα είσαι όλη μέρα νετ και τέτοια μέχρι το μεσημέρι-απόγευμα θα σε βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Στην smartec το πας, http://www.smartec.gr και θα πληρώσεις γύρω στα 100 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σαν συσκευή έχει ωραίο μέγεθος, γενικά δεν σέρνεται. Η οθόνη πολύ φωτεινή αλλά μέτρια σε ανάλυση.

 

Προβλήματα συχνά είναι σε μένα τα εξής:

Να μην κατεβαίνει το notification bar, και αυτό λύνεται μόνο με restart της συσκευής. (Πολύ εκνευριστικό και το κάνει σε πολλά ίδια κινητά)

Επίσης την ώρα της ομιλίας να ανοίγει μόνο του το bluetooth και να μπαίνει σε blocking mode.

 

Μια φορά κατά την διάρκεια της ομιλίας το ακουστικό άρχησε να βγάζει τρελό ήχο και είχε κολλήσει. Έπρεπε να βγει η μπαταρία.

 

Αυτό με το notification bar, το έκανε και σε s3 φίλης. Η μπαταρία οκ άμα είσαι όλη μέρα νετ και τέτοια μέχρι το μεσημέρι-απόγευμα θα σε βγάλει.

 

Αυτό με το notification με εκνευριζει και μενα πολυ. Για όλα πιθανολογω οτι φταιει το bloatware

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το notification με εκνευριζει και μενα πολυ. Για όλα πιθανολογω οτι φταιει το bloatware

Χαλαρά είναι πάρα πολύ εκνευριστικό και είναι από τις στιγμές που το ios κερδίζει πόντους. νομίζω αυτό θα είναι το τελευταίο μου android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...