Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εχει σπασει τα νευρα ... συνδεεται στο usb όποτε γουσταρει(με το pc) κ πολλες φορες ενω ξεσυνδεω το usb μενει το σημα usb στο κινητο λες κ ειμαι συνδεμενος

 

το κανει σε σας ?

 

99% ειναι προβληματικο το καλωδιο. Για δοκιμασε ενα αλλο καλωδιο η προσεκτικα πιεσε μ ενα πενσακι το βυσμα που παει στο τηλεφωνο μηπως εχει ξεχειλωσει.

Το 2G ειναι το gsm οπως ειπε κι ο φιλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

99% ειναι προβληματικο το καλωδιο. Για δοκιμασε ενα αλλο καλωδιο η προσεκτικα πιεσε μ ενα πενσακι το βυσμα που παει στο τηλεφωνο μηπως εχει ξεχειλωσει.

Το 2G ειναι το gsm οπως ειπε κι ο φιλος.

 

δες αν usb θυρα ειναι της motherboard η οχι και αν ειναι usb-2

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γκαντέμης τελικά !Τώρα χάνω και κλήσεις και αναφέρει ο πάροχος οτι είμαι εκτός δικτύου όπου το σήμα ήταν ασθενές με το Neo v .

 

Εαν βάλω τη 4.1.2 λέτε να λυθεί το πρόβλημα ? .Βρήκα μια παρόμοιά αναφορά στο σκρουτζ και μπορεί να είναι hardware προβλημα με το δικό μου τηλέφωνο και μόνο .

 

Ο κωδικός πρόελευσης είναι MST και είδα οτι μπορώ να τον αλλάξω για να αναβαθμιστώ .Σωστά ?

 

Σας ευχαριστώ (έχω διαβάσει σχεδόν όλο το τόπικ σα νέος εδώ στα Samsung )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα firmwares από sammobile.com είναι pre-rooted;

Model: GT-I8190

Country: Netherlands

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1154865

Build date: Sun, 21 Apr 2013 06:39:49 +0000

Product Code: PHN

PDA: I8190XXAMD3

CSC: I8190PHNAMD1

MODEM: I8190XXAMD3

 

Σόρρυ που ξαναρωτάω τα ίδια, αλλά ένα μυαλό το'χουμε (είμαι και άσχετος/ νέος στο android)

 

edit: αν δεν είναι, που βρίσκω αυτή την έκδοση rooted?

edit2: Νομίζω θυμήθηκα τι είχα κάνει. Το τηλέφωνο ήταν PHN.

Εγώ ακολούθησα τον οδηγό του Tyxerakias και πέρασα το I8190XXAMA2_rooted.

 

Ο φίλος Tyxerakias μου είπε πως μπορώ να περάσω το firmware του οποίου τα στοιχεία δίνω παραπάνω από sammobile.

Παρατήρησα ότι και στον οδηγό του, το 3ο firmware είναι το I8190XXAMD3 και είναι rooted.

Τα χω μπερδέψει, είναι τα ίδια (sammobile-οδηγός tyxerakia); Ψάχνω για rooted firmware, γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα firmwares από sammobile.com είναι pre-rooted;

Model: GT-I8190

Country: Netherlands

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1154865

Build date: Sun, 21 Apr 2013 06:39:49 +0000

Product Code: PHN

PDA: I8190XXAMD3

CSC: I8190PHNAMD1

MODEM: I8190XXAMD3

 

Σόρρυ που ξαναρωτάω τα ίδια, αλλά ένα μυαλό το'χουμε (είμαι και άσχετος/ νέος στο android)

 

edit: αν δεν είναι, που βρίσκω αυτή την έκδοση rooted?

edit2: Νομίζω θυμήθηκα τι είχα κάνει. Το τηλέφωνο ήταν PHN.

Εγώ ακολούθησα τον οδηγό του Tyxerakias και πέρασα το I8190XXAMA2_rooted.

 

Ο φίλος Tyxerakias μου είπε πως μπορώ να περάσω το firmware του οποίου τα στοιχεία δίνω παραπάνω από sammobile.

Παρατήρησα ότι και στον οδηγό του, το 3ο firmware είναι το I8190XXAMD3 και είναι rooted.

Τα χω μπερδέψει, είναι τα ίδια (sammobile-οδηγός tyxerakia); Ψάχνω για rooted firmware, γι' αυτό.

 

Τα firmware απο το sammobile, δεν είναι pre-rooted. Αυτά που είναι pre-rooted είναι αυτά που υπάρχουν στον οδηγό για το πως να κάνεις root το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τα firmware απο το sammobile, δεν είναι pre-rooted. Αυτά που είναι pre-rooted είναι αυτά που υπάρχουν στον οδηγό για το πως να κάνεις root το κινητό.

 

Εγω που είμαι απο unknown χωρα μπορλω να τα χρησιμοποιήσω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και γω αυτο το κινητο και θελω εκτος απ το flip cover π αγορασα να του βαλω αλλη θηκη...εχετε καποια να μ προτεινετε κ καποιο καλο αξεσουαρ>?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που είμαι απο unknown χωρα μπορλω να τα χρησιμοποιήσω ?

 

Τι εννοείς από unknown χώρα;

 

παιδια το πηρα και γω αυτο το κινητο και θελω εκτος απ το flip cover π αγορασα να του βαλω αλλη θηκη...εχετε καποια να μ προτεινετε κ καποιο καλο αξεσουαρ>?

 

Εγώ έχω αυτή και με βολεύει πολύ.http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/belkin-f8m545vfc00-thiki-galaxy-s-iii-mini-mayro/prod3950158pp/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς από unknown χώρα;

 

 

 

Εγώ έχω αυτή και με βολεύει πολύ.http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/belkin-f8m545vfc00-thiki-galaxy-s-iii-mini-mayro/prod3950158pp/

 

o κωδικος προέλευσης είναι MST ΚΑΙ ΣΤΟ SAMMOBILE TO ΈΧΕΙ ΣΤΑ UNKNOWN

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο live wallpaper που να μπορει να ¨συγχρονιστει " με την ωρα?δλδ ενα τοπιο που να αλλαζει(απογευμα βραδυ κλπ)αναλογα με την ωρα...
Link to comment
Share on other sites

o κωδικος προέλευσης είναι MST ΚΑΙ ΣΤΟ SAMMOBILE TO ΈΧΕΙ ΣΤΑ UNKNOWN

 

Βέλγικο είναι, από την εταιρεία Mobistar (MST). Aυτόν τον κωδικό σου τον βγάζει και όταν κάνεις αυτή τη διαδικασία χωρίς να συνδέσεις το τηλέφωνο;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βέλγικο είναι, από την εταιρεία Mobistar (MST). Aυτόν τον κωδικό σου τον βγάζει και όταν κάνεις αυτή τη διαδικασία χωρίς να συνδέσεις το τηλέφωνο;

 

Ναι μου βγαζει αυτόν το κωδικό .Εχω μπερδευτει αρκετά όμως .Παιζει ρόλο απο που είναι το τηλέφωνο για να φωρτώσω μια prerooted πιο καινούργια ή οχι ?Μπορώ να βάλω απο το οδηγό σου μια ελληνική ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγαζει αυτόν το κωδικό .Εχω μπερδευτει αρκετά όμως .Παιζει ρόλο απο που είναι το τηλέφωνο για να φωρτώσω μια prerooted πιο καινούργια ή οχι ?Μπορώ να βάλω απο το οδηγό σου μια ελληνική ?

 

Όχι, μπορείς να το κάνεις. Απλά θεωρητικά χάνεις την εγγύηση, μέχρι να επιστρέψεις στην επίσημη της χώρας προέλευσης του τηλεφώνου σου (αυτή που έχεις τώρα).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορείς να το κάνεις. Απλά θεωρητικά χάνεις την εγγύηση, μέχρι να επιστρέψεις στην επίσημη της χώρας προέλευσης του τηλεφώνου σου (αυτή που έχεις τώρα).

 

Σε ευχαριστώ πολύ .Σίγουρα θα πρέπει να συνεχίσω το διαβασμα ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites

99% ειναι προβληματικο το καλωδιο. Για δοκιμασε ενα αλλο καλωδιο η προσεκτικα πιεσε μ ενα πενσακι το βυσμα που παει στο τηλεφωνο μηπως εχει ξεχειλωσει.

 

το καλώδιο ειναι οκ .. ο υπολογιστής δν βλεπει το κινητο κ πρεπει να το κανω επανεκκίνηση για να το δει (δν εχω κανει εγκατασταση Kies .. να φταιει αυτο ? )

tool
Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο ειναι οκ .. ο υπολογιστής δν βλεπει το κινητο κ πρεπει να το κανω επανεκκίνηση για να το δει (δν εχω κανει εγκατασταση Kies .. να φταιει αυτο ? )

 

Νομισα οτι ειχες βαλει τους drivers. Ειναι αυτονοητο. Για βαλτους τωρα και κλεισε το kies.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας, έχω ένα s3 mini και έχω πάρει ένα micro usb to hdmi ανταπτοράκι για να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση, τα συνδέω όλα και γυρνάω την τηλεόραση στο hdmi και τίποτα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας, έχω ένα s3 mini και έχω πάρει ένα micro usb to hdmi ανταπτοράκι για να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση, τα συνδέω όλα και γυρνάω την τηλεόραση στο hdmi και τίποτα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ

Δυστυχώς το συγκεκριμένο κινητό δεν υποστηρίζει αυτή το είδος σύνδεσης...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια ερωτησούλα, αυτό το super τηλεφωνάκι εχει υπενθυμίσεις για γιορτές και γενέθλια στις επαφές? Γιατι το θελω για την γυναικα μου που εχει αλτσχάιμερ!! ;) Edited by deleter4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια ερωτησούλα, αυτό το super τηλεφωνάκι εχει υπενθυμίσεις για γιορτές και γενέθλια στις επαφές? Γιατι το θελω για την γυναικα μου που εχει αλτσχάιμερ!! ;)

 

Μπορείς να κατεβάσεις μια εφαρμογή όπως το εορτολόγιο το οποίο εχει τις εορτές και τα γενεθλια απο τις επαφές και φυσικά υπενθυμίσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το ξέρω άσχετα με την εφαρμογή από το market από μόνο του έχει υπενθυμίσεις?

 

Ολα τα αντροιντ εχουν ημερολογιο οπου καταχωρουμε τις υπενθυμισεις. Για τις επαφες δεν το εχω μπροστα μου το τηλ. οταν ελθει ο κατοχος θα σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...