Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tην θηκη που εδιναν δωρεαν , την παρηγγειλε κανεις ?

 

Ναι κι εγώ πήρα την μπλε.

 

Έγινε σε κάποιον shipped? Εγώ παρήγγειλα Παρασκευή απόγευμα και είναι σε status "payment accepted"

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ πήρα την μπλε.

 

Έγινε σε κάποιον shipped? Εγώ παρήγγειλα Παρασκευή απόγευμα και είναι σε status "payment accepted"

 

Εγώ φίλε το πήρα το καλοκαίρι και μου ήρθε μετά από 4-6 ημέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς). Στο site τους το τσεκάριζα συνέχεια και μου έδειχνε ότι και σε σένα (payment accepted).

Την ημέρα που το παρέλαβα μου έδειξε shipped :).

Οπότε μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Μόλις το ανοίξεις θυμήσου ότι θα εντυπωσιαστείς με την οθόνη του :).

Καλορίζικο.......

 

Αν μπορεί κανείς από τους καινούργιους να μου στείλει με κάποιο τρόπο (dropbox) το demo video oppo find 5. Γιατί από τις τόσες φλασιές που του έχω κάνει το έχασα (Τα wallpapers τα βρήκα αλλά το video το έχασα δυστυχώς και δείχνει φοβερά στην οθόνη του).

Ευχαριστώ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Με DHL δεν σου στελνουν και tracking number?

 

Μπα εμένα τότε δεν μου είχαν στείλει τίποτα. Απλώς μια μέρα μου ήρθε :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανα 2 εβδομάδες έχει βγει η επίσημη 4.2.2 η οποία λογικά ΔΕΝ θα είναι περασμένη στα τηλ σας. Οπότε προτού κάνετε το οτιδήποτε, δείτε αν θα σας έρθει με ΟΤΑ (αν και δεν νομίζω καθότι με την 4.2.2 έγινε παντελώς overhaul η rom) και αν όχι τότε πάτε στο oppoforums και κατεβάστε την stable 1.02i
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 μόνο, ε; καμία αξιόλογη 4.3, για να έχουμε και το τριμ, δεν παίζει από την κοινότητα;
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 μόνο, ε; καμία αξιόλογη 4.3, για να έχουμε και το τριμ, δεν παίζει από την κοινότητα;

 

Από την κοινότητα υπάρχουν αρκετές αξιόλογες επιλογές σε roms, kernels, κτλ...Απλά μπες στο oppoforums.com και θα βρεις τα πάντα. Μάλιστα, τώρα που έχει επισημοποιηθεί η συνεργασία με την εταιρία (πλέον) CyanogenMod θα βρείτε σούπερ πράγματα! Και φυστικά η εξέλιξη του λογισμικού και οι αναβαθμίσεις δεν σταματάνε...ήδη είναι έτοιμη και θα διατεθεί σύντομα και νέα beta έκδοση για το Find5!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με DHL, και φυσικά tracking number

Μια χαρά τότε.

Αν είναι Leipzig σήμερα το βράδυ τότε αύριο μεσημέρι αν είσαι Αθήνα παραλαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι εγώ την Παρασκευή...Για να δούμε...Αξίζει να βάλω cyanogenmod απευθείας;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα στην οππο παρεα σας και απο εμενα! επειδη ψηνεται ασχημα ο αδερφος μου να το τσιμπησει 2-3 ισως και χαζες ερωτησεις αν μπορειτε να μου απαντησετε. ποσες περιπου μερες μετα την παραγγελια απο το site της oppo ερχεται ελλαδα? το κινητο εχει ελληνικα στις γλωσσες επιλογης η μπαινουν με παλγιο τροπο (ρομ και τα σχετικα). παραγγελνουμε και το ανταπτορακι για τον φορτιστη φανταζομαι. ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις και σορυ αν εχουν ξανααπαντηθει απλα 2-3 sos πραγματακια. ευχαριστω.:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά ένα ερώτημα ρε παιδιά επειδή βλέπω δεν έχει υποστήριξη microsd. οπότε μένεις κολλημένο με τα 16gb. Για μένα που πρόκειται να το φουλάρω με μια 64γβ μικροσδ με flac αυτό ειναι λίγο θέμα. Υπάρχει άλλη λύση για το θέμα μνήμης??
Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα στην οππο παρεα σας και απο εμενα! επειδη ψηνεται ασχημα ο αδερφος μου να το τσιμπησει 2-3 ισως και χαζες ερωτησεις αν μπορειτε να μου απαντησετε. ποσες περιπου μερες μετα την παραγγελια απο το site της oppo ερχεται ελλαδα? το κινητο εχει ελληνικα στις γλωσσες επιλογης η μπαινουν με παλγιο τροπο (ρομ και τα σχετικα). παραγγελνουμε και το ανταπτορακι για τον φορτιστη φανταζομαι. ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις και σορυ αν εχουν ξανααπαντηθει απλα 2-3 sos πραγματακια. ευχαριστω.:D

 

παιδια τα αλλα 2 για τις μερες και το ανταπτορακι το βρηκα. για τα ελληνικα με την τελευταια αναβαθμιση αν καταλαβα καλα τα εχει η κανω λαθος? ( επιμενω για αυτο γιατι θα το παρει και ενας φιλος και δεν ξερει καλα αγγλικα). του brother εγινε ηδη η παραγγελια. περιμενω απαντηση για τα ελληνικα να φυγει και δευτερη!

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το τσίμπησα κι εγώ την Παρασκευή...Για να δούμε...Αξίζει να βάλω cyanogenmod απευθείας;

 

Μπορείς να το δοκιμάσεις και έτσι και αλλιώς και να κρίνεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι εγώ την Παρασκευή...Για να δούμε...Αξίζει να βάλω cyanogenmod απευθείας;

 

Πρώτα δες πως είναι η Color OS και μετά βάλε αν θες CM..:rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ άλλαξε το status σε shipped, αλλά ακόμα είναι Heathrow. Παραγγελία έκανα Παρασκευή βράδυ. Άντε που είναι;;;; :-P
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου αρέσει αυτό το τηλέφωνο και σκέφτομαι να το αγοράσω, θα ήθελα να ρωτήσω για πόσο καιρό ακόμη πιστέυετε ότι θα το υποστηρίζει επίσημα η εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα αλλα 2 για τις μερες και το ανταπτορακι το βρηκα. για τα ελληνικα με την τελευταια αναβαθμιση αν καταλαβα καλα τα εχει η κανω λαθος? ( επιμενω για αυτο γιατι θα το παρει και ενας φιλος και δεν ξερει καλα αγγλικα). του brother εγινε ηδη η παραγγελια. περιμενω απαντηση για τα ελληνικα να φυγει και δευτερη!

 

Τα ελληνικά είναι έτοιμα, αν και ίσως να μην υπάρχουν ακόμα στην έκδοση που θα φοράει. Οπότε όταν αναβαθμίσεις, μπορεί να βάλει. Αλλά και πάλι, μπορείς να τα "ενεργοποιήσεις" με την εγκατάσταση του morelocale2 από το Play Store καθώς τα έχει ενσωματώσει η εταιρία για εσωτερικό έλεγχο. Η ελληνική μετάφραση, πέρα από κάτι λαθάκια, είναι μια χαρά!

 

Επειδή μου αρέσει αυτό το τηλέφωνο και σκέφτομαι να το αγοράσω, θα ήθελα να ρωτήσω για πόσο καιρό ακόμη πιστέυετε ότι θα το υποστηρίζει επίσημα η εταιρεία.

 

Αυτό δεν μπορεί να το ξέρει κανείς με βεβαιότητα, αλλά δεδομένου ότι το προηγούμενο κινητό της OPPΟ, το Finder είχε βγει με 4 και έχει πάρει τώρα την 4.2.2 και με βάση την όρεξη που έχουν εκεί στην εταιρία να βγάζουν νέες εκδόσεις τακτικά, του δίνω ακόμα ένα χρόνο, επίσημης υποστήριξης. Και για "ανεπίσημη" να είσαι σίγουρος, πως ακόμα περισσότερο, καθώς το κινητό είναι πολύ εύκολο να του αλλάξεις rout/rom/kernel, και επιπλέον η OPPO δεν σου ακυρώνει την εγγύηση, όπως κάποιες άλλες....

Link to comment
Share on other sites

feregorn δυνατότητα επέκτασης της μνήμης υπάρχει ή μένεις κολλημένος με τα 16gb?

 

Μένεις με ότι δίνει... Ευτυχώς με λίγο παραπάνω λεφτά έχει 32gb (όχι σαν κάτι άλλες εταιρίες που χρεώνουν gb σαν χρυσό)

Link to comment
Share on other sites

έφτασε :D Φορτίζει, και τώρα κατεβάζω την τελευταία color για να την περάσω μόλις τελειώσει η φόρτιση. Σαν ποιότητα κατασκευής είναι φανταστικό. Άντε να δούμε τι λέει η τελευταία έκδοση του λειτουργικού (και να ελπίσουμε ότι η cyanogen θα υποστηρίξει κανονικά τη συσκευή στη CM11 - kit kat)
Link to comment
Share on other sites

έφτασε :D Φορτίζει, και τώρα κατεβάζω την τελευταία color για να την περάσω μόλις τελειώσει η φόρτιση. Σαν ποιότητα κατασκευής είναι φανταστικό. Άντε να δούμε τι λέει η τελευταία έκδοση του λειτουργικού (και να ελπίσουμε ότι η cyanogen θα υποστηρίξει κανονικά τη συσκευή στη CM11 - kit kat)

 

μια απο τα ιδια και εδω!!!μεσα σε 2 μερες εφτασε! την color την εχω κατεβασμενη ηδη. γινεται και μεσα απο το κινητο η αναβαθμιση να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...