Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν παιρνει την nokia pro cam το 620

 

μάλιστα....ειδα κάτι φωτο κάποια στιγμή με pro cam απο 620 αλλα όπως αναφέρθηκε απο κάτω μάλλον ήταν με το κολπάκι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τον παρακάτω τρόπο μπορείτε να την κατεβάσετε την εφαρμογή Nokia Pro Cam

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-820/239041-nokia-pro-cam-lumia-820-a.html

 

Στο τέλος αφού βρείτε την εφαρμογή κλείνετε το wifi και την κατεβάζετε μέσω δεδομένων κινητής. Διαφορετικά βγάζει error.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολλάει σχετικά συχνά η οθόνη έναρξης και χρειάζεται να πατήσω το πλήκρο on/off για να ξεκολλήσει. Δύο φορές χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία. Το έχω περίπου 2 μήνες, δεν έχω κάρτα μνήμης, ούτε έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα.

Αυτό βέβαια που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση (χωρίς βέβαια να γνωρίζω την συμπεριφορά άλλων συσκευών) ειναι το πόσο γρήγορα κλειδώνει το gps και βρίσκει τη διαδρομή, χωρίς τη χρήση δεδομένων και wifi. Ποιο γρήγορα και από το 4G, που λέει και η διαφήμιση!!

Edited by Pipis76
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολλάει σχετικά συχνά η οθόνη έναρξης και χρειάζεται να πατήσω το πλήκρο on/off για να ξεκολλήσει. Δύο φορές χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία. Το έχω περίπου 2 μήνες, δεν έχω κάρτα μνήμης, ούτε έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα.

Αυτό βέβαια που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση (χωρίς βέβαια να γνωρίζω την συμπεριφορά άλλων συσκευών) ειναι το πόσο γρήγορα κλειδώνει το gps και βρίσκει τη διαδρομή, χωρίς τη χρήση δεδομένων και wifi. Ποιο γρήγορα και από το 4G, που λέει και η διαφήμιση!!

 

Αυτο μου εκανε και μενα τρελη εντυπωση. Eχω και στο android gps και επιτραπεζιο αλλα τοσο γρηγορο κλειδωμα δεν το ειχα ξαναδει!! Και οχι μονο το κλειδωμα, την αλλη φορα εκανα 4 ωρες ταξιδι δεν κολλησε ουτε μια φορα ενω το κανονικο που ειχα πριν 2 reboot θα τα ηθελε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανει απαραδεκτα κολπα το κινητο ε...θα γυρισω μου φαινεται στο Lumia 800

 

Πααρα πολλες φορες είτε μετα απο κληση ή ειδοποιηση κολλαει η οθονη!Το εχετε παρατηρησει ΚΑΙ αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανει απαραδεκτα κολπα το κινητο ε...θα γυρισω μου φαινεται στο Lumia 800

 

Πααρα πολλες φορες είτε μετα απο κληση ή ειδοποιηση κολλαει η οθονη!Το εχετε παρατηρησει ΚΑΙ αυτο το προβλημα?

 

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο.

 

χρησιμοποιω μονιμα bluetooth, θα δω αν παιζει ρολο αν και δεν θα επρεπε. Παντως περιμενα κατι πιο σταθερα απο τα WP8 και εχω διαφορα προβληματα εγω στην συσκευη μου.

 

Καλα ο μετρητης της μπαταριας ειναι τελειως αλλου...πχ τωρα λεει 24 ημερες και 18 ωρες estimated time remaining + τα κουλα time since last charge 7 ημερες κτλ...

 

Γενικως πολλα θεματα παρατηρω...και το κορυφαιο αν και ειναι γενικο σχολιο για τα WP8.

 

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ 2013 ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΧΡΟΝΟΥΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ???:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις αναφέρει από πριν περίεργα προβλήματα. Καλό θα ήταν να το πας για service.

 

Για τους χρόνους των κλήσεων συμφωνώ, πρέπει να προστεθεί..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους!μετα απο ολα τα κουλα που εκανε και σε μενα το στειλα στο σερβις της arvato..απο τις 10 σεπτεμβρη,ακομα περιμενω..τα νευρα κροσια..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους!μετα απο ολα τα κουλα που εκανε και σε μενα το στειλα στο σερβις της arvato..απο τις 10 σεπτεμβρη,ακομα περιμενω..τα νευρα κροσια..

 

τι κουλα??κανει κ εσενα παρομοια με τα δικα μου???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους!μετα απο ολα τα κουλα που εκανε και σε μενα το στειλα στο σερβις της arvato..απο τις 10 σεπτεμβρη,ακομα περιμενω..τα νευρα κροσια..

 

Kαι θα περιμενεις για πολυ ακομα. Με απειρες καταγγελιες απο εμενα και παλι καθυστερουσαν.

Αλλο σερβις στην Αθηνα για Νοκια δεν υπαρχει ;

Link to comment
Share on other sites

τι κουλα??κανει κ εσενα παρομοια με τα δικα μου???

 

και πολλα χειροτερα..ετρωγε κολληματα 4-5 φορες την ημερα,τα εικονιδια να κινουνται μονα τους στην αρχικη..γενικα με ειχε στειλει αδιαβαστο.Να δω τι θα παραλαβω απ' το σερβις...τρεμω στην ιδεα να μου κανει παλι τα ιδια..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τί γίνεται με την μπαταρία? Στου αδελφού μου,μετά από τη μία φόρτιση πέφτει κανονικά,μετά την επόμενη πέφτει πολύ γρήγορα και σβήνει μέσα σε μια νύχτα χωρίς λόγο.Μέχρι τώρα πλήρης απογοήτευση και μάλλον θα το πάει σε Nokia Care γιατί δεν παλεύεται άλλο αυτή η κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τί γίνεται με την μπαταρία? Στου αδελφού μου,μετά από τη μία φόρτιση πέφτει κανονικά,μετά την επόμενη πέφτει πολύ γρήγορα και σβήνει μέσα σε μια νύχτα χωρίς λόγο.Μέχρι τώρα πλήρης απογοήτευση και μάλλον θα το πάει σε Nokia Care γιατί δεν παλεύεται άλλο αυτή η κατάσταση.

 

δες τι εργασιες τρεχουν στις "εργασιες στο παρασκηνιο" (στις ρυθμισεις και δεξια ) και σταματα τις ολες

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα,εξάλλου και εγώ το 820 έχω,αλλά δε λέει να στρώσει η μπαταρία.Και αυτό όπως είπα συμβαίνει μία παρά μία φόρτιση χωρίς τελικά να καταφέρω να βρω λύση αν και αρχικά νόμιζα ότι είχα βρει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα,εξάλλου και εγώ το 820 έχω,αλλά δε λέει να στρώσει η μπαταρία.Και αυτό όπως είπα συμβαίνει μία παρά μία φόρτιση χωρίς τελικά να καταφέρω να βρω λύση αν και αρχικά νόμιζα ότι είχα βρει.

 

παντως μου ειχε συμβει και εμενα να ξεφορτιστει και να κλεισει μεσα σε ενα βραδυ απο 100% η μπαταρια , και το περιορισα σε 2 πραγματα . 1) αυτο που ανεφερα πιο πανω 2) αμα εχω καποιο app να αλλαζει την lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε τύχει και εμένα παλαιότερα 2-3 φορές. Από κάποια εφαρμογή πρέπει να ήταν επειδή όταν έκανα restart έφτιαχνε.

Πλέον έχει πολύ καιρό να μου τύχει κάτι τέτοιο, πρέπει να διορθώθηκε είτε με την amber είτε με update της πιθανής εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Kαι θα περιμενεις για πολυ ακομα. Με απειρες καταγγελιες απο εμενα και παλι καθυστερουσαν.

Αλλο σερβις στην Αθηνα για Νοκια δεν υπαρχει ;

..Τι εννοεις??..tell me more..:(
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προσφατα γνωστος μου πηρε το 620, ειναι το πρωτο του smartphone αλλα εχει ειδη αρχισει να εκνευρίζεται :lol:

Εβαλε στην sd την μουσική του, 600+ mp3 και θελει να δει και να παιξει συγκεκριμένο φακελο οπως τα εχει οργανώσει, αλλα δεν υπαρχει file manager και μεσα απο την εφαρμογη της μουσικης ειναι χαος.

 

Υπαρχει καποια λυση για να δει τους φακελους που εχει φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προσφατα γνωστος μου πηρε το 620, ειναι το πρωτο του smartphone αλλα εχει ειδη αρχισει να εκνευρίζεται :lol:

Εβαλε στην sd την μουσική του, 600+ mp3 και θελει να δει και να παιξει συγκεκριμένο φακελο οπως τα εχει οργανώσει, αλλα δεν υπαρχει file manager και μεσα απο την εφαρμογη της μουσικης ειναι χαος.

 

Υπαρχει καποια λυση για να δει τους φακελους που εχει φτιαξει?

 

Δυστυχώς όχι. Θα κάνει playlist ή θα τα παίζει ανά καλλιτέχνη (αν έχουν τα κομμάτια τέτοιες πληροφορίες). Είναι ένα απο τα μεγάλα μείον για μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προσφατα γνωστος μου πηρε το 620, ειναι το πρωτο του smartphone αλλα εχει ειδη αρχισει να εκνευρίζεται :lol:

Εβαλε στην sd την μουσική του, 600+ mp3 και θελει να δει και να παιξει συγκεκριμένο φακελο οπως τα εχει οργανώσει, αλλα δεν υπαρχει file manager και μεσα απο την εφαρμογη της μουσικης ειναι χαος.

 

Υπαρχει καποια λυση για να δει τους φακελους που εχει φτιαξει?

 

Δυστυχώς όχι. Θα κάνει playlist ή θα τα παίζει ανά καλλιτέχνη (αν έχουν τα κομμάτια τέτοιες πληροφορίες). Είναι ένα απο τα μεγάλα μείον για μένα.

 

Ειναι ενα μεγαλο μειον οντως. Ή θα taggarei (πχ στο album) τα τραγουδια που εχει στον ιδιο φακελο ωστε να του τα εμφανιζει μαζι ή μπορει να βαλει ενα search προγραμμα οπως το unify για να κανει αναζητηση το τραγουδι που θελει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...