Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα με άλλη sim και τίποτα πάλι. Θα το πάω αύριο σε κατάστημα nokia care και θέλω να ρωτήσω, μπορεί να μην το δεχτούν για επιδιόρθωση ή αλλαγή (έχω την εγγύηση), επειδή έχω κάνει hard reset, κλπ;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα με άλλη sim και τίποτα πάλι. Θα το πάω αύριο σε κατάστημα nokia care και θέλω να ρωτήσω, μπορεί να μην το δεχτούν για επιδιόρθωση ή αλλαγή (έχω την εγγύηση), επειδή έχω κάνει hard reset, κλπ;

 

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με την εγγύηση.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πήγα το κινητό μου στο Nokia Care στην Πατησίων. Στην αρχή ο υπάλληλος νόμιζε πως είναι απλό πρόβλημα και ότι μπορεί να το πάρω επιτόπου. Τελικά, δεν ήταν. Μου είπε πως το στέλνει στα κεντρικά και θα κάνει περίπου 20 μέρες να επισκευαστεί (εργάσιμες υποθέτω). Γιατί τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα;

 

Επίσης, του ζήτησα να μου δώσει κάποια άλλη συσκευή μέχρι να επισκευαστεί η δική μου και μου είπε πως έχει 4-5 συσκευές δικές του που τις δίνει στους πελάτες του αλλά τώρα έχει ξεμείνει. Δεν είναι τραγικό; Έδωσα 150 για μία συσκευή, δεν χαλιέμαι που έβγαλε πρόβλημα, αλλά απαιτώ να έχω τουλάχιστον άλλη συσκευή μέχρι να φτιαχτεί η δική μου. Και νόμιζα πως η Nokia είναι πολύ εντάξει σε τέτοια θέματα...

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Και να σου έδιναν συσκευή μη νομίζεις ότι θα ήταν καμιά της προκοπής. Τίποτα με κουμπάκια θα ήταν.
Link to comment
Share on other sites

11 μερες μετα....

Πιθανοτατα τελευταιο τεστ.

Μα ειναι δυνατον να φταιει η καρτα μνημης;;;;

Εβαλα το bluetooth ακουστικο.μιλησα,χαζεψα,μπηκα φουλ ιντερνετ.το κινητο δεν το κλεινω ποτε ,σημειωτεον.

Κανενα παγωμα οθονης.κανενα κολλημα,τιποτα.

Αρα...δια της εις ατοπον απαγωγης τις πταιει;

Η καρτα μνημης.

 

Συγνωμη αν κουραζω αλλα δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απτο να κλεινει ή να μπλοκαρει το κινητο και να μην το παιρνεις χαμπαρι.και να το παιρνεις και να καθεσαι να βγαζεις μπαταριες.εν ετει 2014.

Εκανα οπως ειπε ο navi55.εβαλα ξανα την καρτα,φορματ και την αφησα χωρις να αποθηκευσω τιποτα!!!!

Σημερα το μεσημερι ξανακολλησε.καμια ανταποκριση οθονης.τιποτα.

Την καρτα δεν την πετω.μπορει να δουλευει στο επομενο κινητο που θα παρω.....

Αυτο το αφηνω χωρις καρτα μνημης και ας ελπισω να κανω τη δουλεια μου ετσι.

Και πως να μαζεψεις λεφτα σε τετοιους καιρους?ηδη εχω κανει μια μεγαλη αγορα προσφατα...

Τελος παντων.

Ευχαριστω ολους.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν κουραζω αλλα δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απτο να κλεινει ή να μπλοκαρει το κινητο και να μην το παιρνεις χαμπαρι.και να το παιρνεις και να καθεσαι να βγαζεις μπαταριες.εν ετει 2014.

Εκανα οπως ειπε ο navi55.εβαλα ξανα την καρτα,φορματ και την αφησα χωρις να αποθηκευσω τιποτα!!!!

Σημερα το μεσημερι ξανακολλησε.καμια ανταποκριση οθονης.τιποτα.

Την καρτα δεν την πετω.μπορει να δουλευει στο επομενο κινητο που θα παρω.....

Αυτο το αφηνω χωρις καρτα μνημης και ας ελπισω να κανω τη δουλεια μου ετσι.

Και πως να μαζεψεις λεφτα σε τετοιους καιρους?ηδη εχω κανει μια μεγαλη αγορα προσφατα...

Τελος παντων.

Ευχαριστω ολους.

 

Επειδή έχει πρόβλημα η συσκευή σου, με τη συγκεκριμένη SD, δε σημαίνει ότι θα έχει με οποιαδήποτε θα βάλεις. Δοκίμασε με άλλης εταιρείας και μικρής χωρητικότητας, για να μη σου βγει ακριβά η δοκιμή. Π.χ., είχα θέμα με τις κάρτες της SanDisk και σε συσκευές διαφορετικών εταιρειών. Στη μια, έσβησαν όλα τα δεδομένα στα καλά καθούμενα και δε "με άφηνε" και να αποθηκεύσω και τίποτα μετά. Στη δεύτερη, εκεί που σέρφαρα, ένιωσα να ανεβαίνει η θερμοκρασία της συσκευής, σε σημείο να λιώσει το πλαστικό καπάκι της συσκευής, ακριβώς πάνω από την κάρτα και πέταξα στην κυριολεξία την συσκευή από τα χέρια μου, γιατί έκαιγε και είχε κολλήσει κιόλας. Στην τελευταία ξαφνικά δεν την αναγνώριζε η συσκευή. Ποτέ ξανά SanDisk. Με Kingston και Epson είμαι ήρεμος πλέον. Κανένα πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό τώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπως έχω αναφέρει είχα θέμα τις πρώτες μέρες όπου είχα βάλει την κάρτα μνήμης κατευθείαν όπως την έβγαλα από το προηγούμενο κινητό. Με ένα φορμάτ είχε στρώσει, δεν μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα από τότε ούτε μία φορά. Η κάρτα μνήμης είναι sandisk όπου την είχα πάρει από ebay και αμφιβάλω κατά πόσο είναι γνήσια. Την είχα πάρει 6 ευρώ 8gb πριν 2-3 χρόνια..
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπως έχω αναφέρει είχα θέμα τις πρώτες μέρες όπου είχα βάλει την κάρτα μνήμης κατευθείαν όπως την έβγαλα από το προηγούμενο κινητό. Με ένα φορμάτ είχε στρώσει, δεν μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα από τότε ούτε μία φορά. Η κάρτα μνήμης είναι sandisk όπου την είχα πάρει από ebay και αμφιβάλω κατά πόσο είναι γνήσια. Την είχα πάρει 6 ευρώ 8gb πριν 2-3 χρόνια..

 

στο μυαλο μου εισαι....

εβαλα αλλη καρτα μνημης να δοκιμασω.μονο που ειναι sandisk :lol:

θα δω τι γινεται.

απογοητευτηκα παντως,δεν το κρυβω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το μεσημέρι ειδοποίηση έκανα άμεσα την εγκατάσταση. Στο καπάκι και δεύτερο update. Πάντως η εγκατάσταση έγινε αρκετά πιο γρήγορα σε σχέση με παλαιότερα updates.

Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν μια χαρά. Προστέθηκαν και τα βελάκια όταν γίνεται χρήση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου εισαι....

 

εβαλα αλλη καρτα μνημης να δοκιμασω.μονο που ειναι sandisk :lol:

 

θα δω τι γινεται.

 

απογοητευτηκα παντως,δεν το κρυβω.

 

 

Εννοειται ξανακολλησε και με τη sandisk.θα κοιταξω να βρω και τριτη καρτα να ξαναδοκιμασω.μεχρι να βρω καρτα,χρονο και ορεξη να ξαναδοκιμασω το δουλευω χωρις καρτα μνημης.

Ως ωρας ολα καλα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά από ενάμιση χρόνο εντατικής χρήσης έχω να πω ότι η μπαταρία δεν την παλεύει κάστανο πια. Με 3 συντομες κλησεις (2-4 λεπτά) 2G και 2-3 sms 70% από τις 11 το πρωι που το έβγαλα απο φόρτιση.... ή μήπως είμαι υπερβολικός :what:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό.

Το δικό μου:

Χρόνος από την τελευταία φόρτιση 1 ημέρα 1 ώρα.

Τώρα είναι στο 53%. Έκανα τρεις κλήσεις από τις οποίες η μία ήταν διάρκειας 30 λεπτών! Από εκεί και έπειτα μπήκα λίγο fb, whats app, ενημερώσεις εφαρμογών κλπ. Το πρωί για 5 ώρες είχα ανοιχτά δεδομένα σε 2g βέβαια απλά για να λαμβάνω ειδοποιήσεις. Το wifi το έχω πάντα ανοιχτό.

Πάντως όταν κατέβει από 50% η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Είμαι με την τελευταία έκδοση dp.

 

Αρχικά κάνε καμία επανεκκίνηση μήπως έφαγε κανένα σκάλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο εντατικής χρήσης έχω να πω ότι η μπαταρία δεν την παλεύει κάστανο πια. Με 3 συντομες κλησεις (2-4 λεπτά) 2G και 2-3 sms 70% από τις 11 το πρωι που το έβγαλα απο φόρτιση.... ή μήπως είμαι υπερβολικός :what:

 

δες στην "οικονομία μπαταρίας" τι ακριβώς τρέχει κατά την διάρκεια της ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό.

Το δικό μου:

Χρόνος από την τελευταία φόρτιση 1 ημέρα 1 ώρα.

Τώρα είναι στο 53%. Έκανα τρεις κλήσεις από τις οποίες η μία ήταν διάρκειας 30 λεπτών! Από εκεί και έπειτα μπήκα λίγο fb, whats app, ενημερώσεις εφαρμογών κλπ. Το πρωί για 5 ώρες είχα ανοιχτά δεδομένα σε 2g βέβαια απλά για να λαμβάνω ειδοποιήσεις. Το wifi το έχω πάντα ανοιχτό.

Πάντως όταν κατέβει από 50% η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Είμαι με την τελευταία έκδοση dp.

 

Αρχικά κάνε καμία επανεκκίνηση μήπως έφαγε κανένα σκάλωμα.

Με τα apps που λειτουργουν στο παρασκήνιο πως τα πας? (βλέπε Battery Saver) ?

 

edit : @ignus ναι το checkara και οτι δεν χρειαζομουν απο apps που λειτουργουν στο παρασκηνιο (βλ. IE κτλπ) το σταματησα. Το προβλημα παραμενει..

Edited by dexter

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα από τις εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Facebook, myAppFree, myTube, Quick Settings, Skype, Store, WhatsApp, Καιρός, Οικονομία μπαταρίας και άλλες πολλές όπου δεν φαίνεται να κάνουν κάποια κατανάλωση οι υπόλοιπες, παρά μόνο αυτές που ανέφερα από τις οποίες οι περισσότερες έχουν μικρή κατανάλωση.

 

Με ποια έκδοση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Με το Cyan (όχι DP) αλλα το εχω απο το Σεπτέμβρη....τον τελευταίο καιρο άρχισε να μου το παρουσιάζει... Μήπως ειναι κούραση μπαταρίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία το έχω γράψει σελίδες πιο μπροστά ότι όντος "ψοφάει" πιο γρήγορα τώρα πια

με λίγη χρήση ειδικά δουλεύοντας εφαρμογές και wifi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι help, ποιές ρυθμίσεις είναι οι σωστές για hotmail account στο 620, ώστε κάθε φορά που σβήνω τα μηνύματά μου στον web pc λογαριασμό μου να σβήνονται ταυτόχρονα και από το smartphone?

Μου γέμισε το κινητό μηνύματα και βαριέμαι να τα ξανασβήνω.

Στο windows live λογαριασμό μου έχω ενεργοποιήσει την επιλογή να επιτρέπονται σε όλες τις συσκευές οπως mobiles να κάνουνε αλλαγές στο account, αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι. :(

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι help, ποιές ρυθμίσεις είναι οι σωστές για hotmail account στο 620, ώστε κάθε φορά που σβήνω τα μηνύματά μου στον web pc λογαριασμό μου να σβήνονται ταυτόχρονα και από το smartphone?

Μου γέμισε το κινητό μηνύματα και βαριέμαι να τα ξανασβήνω.

Στο windows live λογαριασμό μου έχω ενεργοποιήσει την επιλογή να επιτρέπονται σε όλες τις συσκευές οπως mobiles να κάνουνε αλλαγές στο account, αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι. :(

 

Εγώ πάω στις Ρυθμίσεις -> email+λογαριασμοί πατάω στον λογαριασμό και επιλέγω από το drop down menu του "Λήψη νέου περιεχομένου" όχι το "με βάση τη χρήση μου" που ειναι default αλλά το "με την άφιξη στοιχείων". Μη ξεχάσετε την αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

@Dante & navi55, για τα mails δε μιλάτε;

 

Ναι.

 

Εγώ πάω στις Ρυθμίσεις -> email+λογαριασμοί πατάω στον λογαριασμό και επιλέγω από το drop down menu του "Λήψη νέου περιεχομένου" όχι το "με βάση τη χρήση μου" που ειναι default αλλά το "με την άφιξη στοιχείων". Μη ξεχάσετε την αποθήκευση.

 

Αυτό που λες δεν αλλάζει τίποτα απολύτως στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Μάλλον δεν έχει γίνει κατανοητό. Πχ έρχεται ειδοποίηση στο κινητό ότι έχω email. Το ανοίγω έπειτα από pc και το διαγράφω. Στο κινητό κανονικά με τον συγχρονισμό θα πρέπει να διαγραφεί, αλλά αυτό δεν γίνεται!

Αντίθετα με άλλο email, πχ yahoo γίνεται κανονικά συγχρονισμός στα διεγραμμένα mails.

 

Πάντως το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με την συσκευή, αλλά με το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο, σε μενα δουλευει κανονικα. Σβηνω το email (outlook) στο pc και σε 1 δευτερο το εχει σβησει και στο κινητο χωρις καν να συγχρονισω χειροκινητα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Περίεργο.. Πότε δεν είχα τέτοιο θέμα.. Ίσα ίσα, που γίνεται αυτό που γράφει ο συμφορουμίτης, στο ακριβώς από πάνω post. Είστε σίγουροι ότι δε φταίει η συσκευή σας; Κάποια εφαρμογή, που να κάνει conflict με την εφαρμογή των mails;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...