Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Κάποιες ακόμα ερωτήσεις..

 

1. Στις γενικές ρυθμίσεις, στο κύριο μενού, υπάρχει η επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς;

2. Έχω ενεργοποιημένη την συνομιλία του facebook, έχω κάνει sing in στο skype και δεν έχω κανένα από τα 2 στο προσκήνιο. Αν λάβω κάποιο μήνυμα, θα έχω ειδοποίηση πάντα ή οπότε το θυμηθεί το λειτουργικό; Γιατί, στα 7.8, οι ειδοποιήσεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο ( για facebook και skype μηνύματα μιλώντας πάντα ).

 

1. Settings --> Ease of access --> Text Size

2. Δεν έχω παρατήσει κάποια δυσλειτουργία οσο αφορα skype - messenger. Xρησιμοποιω ελαχιστα το chat toy facebook.

 

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποια στιγμή τις επόμενες 15 μέρες καινούριο τηλέφωνο μιας και το παλιό (Samsung Galaxy I5800) μετά από πολλά χρόνια χρήσης έχει αρχίσει και μου κάνει κόλπα και λέω να πάρω το Nokia 620. Τι λέει ως συσκευή; Από αυτονομία; Περισσότερο χρησιμοποιώ το τηλέφωνο για email και λιγότερο για να τηλεφωνώ, θα με καλύψει; Από προγράμματα τι λέει; Ξέρω πως δεν υπάρχουν στην πληθώρα που έχει το android αλλά τις βασικές ανάγκες τις καλύπτουν τα υπάρχοντα προγράμματα; Από εμπειρία χρήσης τι λέει;

Σας ευχαριστώ.

 

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι 1-2 μέρες ανάλογα με τη χρήση. Σε 2-3 περιπτώσεις μου έχει κρατήσει και σχεδόν 3 24ωρα αλλά όπως φαντάζεστε δεν υπήρχε ιδιαίτερη χρήση.

Όσο αφορά τις εφαρμογές καλύτερα να αναφέρεις ποιες χρειάζεσαι. Προσωπικά έχω καλυφτεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Settings --> Ease of access --> Text Size

2. Δεν έχω παρατήσει κάποια δυσλειτουργία οσο αφορα skype - messenger. Xρησιμοποιω ελαχιστα το chat toy facebook.

 

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! :) Και μια τελευταία ερώτηση: Οταν επιλέξεις να μεγαλώσεις το μέγεθος του κειμένου, μεγαλώνει και στα μηνύματα; Δεν την έχω τη συσκευή, γι' αυτό οι τόσες ερωτήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Yeap, συγκριση μεταξυ του ελαχιστου και του μεσαιου στις φωτο.

 

Αν σε ενδιαφερει καποιο κινητο στα 220 (νομιζω οτι εχει πλεον?) πιστευω ειναι το καλυτερο. Το S3 mini πιστευω ειναι το μονο ανταγωνισιμο απο πλευρας android (δε μπορω να εκφερω αποψη για τα huawei επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο). Αναμεσα στα 2 ημουν αλλα προτιμησα το 620.

Και να το ξαναπω, εχει μικρη μπαταρια. Αν το χρησιμοποιεις πολυ θα θελει καθε μερα φορτιση. Εχω 4email accounts, messaging, skype, lync, 2 ωρες μπλα μπλα, και λιγο streaming και το βραδακι μπαινει στην μπριζα. Βεβαια το ιδιο ηθελαν και τα αλλα που δοκιμασα :D

Edited by JammesHowlett
Link to comment
Share on other sites

Yeap, συγκριση μεταξυ του ελαχιστου και του μεσαιου στις φωτο.

 

Αν σε ενδιαφερει καποιο κινητο στα 220 (νομιζω οτι εχει πλεον?) πιστευω ειναι το καλυτερο. Το S3 mini πιστευω ειναι το μονο ανταγωνισιμο απο πλευρας android (δε μπορω να εκφερω αποψη για τα huawei επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο). Αναμεσα στα 2 ημουν αλλα προτιμησα το 620.

Και να το ξαναπω, εχει μικρη μπαταρια. Αν το χρησιμοποιεις πολυ θα θελει καθε μερα φορτιση. Εχω 4email accounts, messaging, skype, lync, 2 ωρες μπλα μπλα, και λιγο streaming και το βραδακι μπαινει στην μπριζα. Βεβαια το ιδιο ηθελαν και τα αλλα που δοκιμασα :D

 

Πιο κατατοπιστικός δε μπορούσες να γίνεις! :bow: Επιτέλους, στον ήλιο δε θα έχω θέμα με τους χαρακτήρες. Όσο για το S3 mini, να μου λείπει. Πήρα πριν κανα 6μηνο Android συσκευή και μετά από αυτή μου φαίνονται όλες ίδιες. Άσε που με τα WP δεν έχεις το άγχος ποια έκδοση έχεις και ποια θα πάρεις. Τη 2.3.6. ή τη 2.3.7; Θα πάρω τη 4.1.2 ή τη 4.2; Και γιατί μόνο τη 4.1; Για να μην πω για το λαγκάρισμα και τα force closes, που πρέπει να είναι χαρακτηριστικό του λειτουργικού. Οπότε ξέρω ότι θα είναι με WP η επόμενη συσκευή μου, για να έχω την ηρεμία μου. Καλά, όλες τις συσκευές μου κάθε μέρα τις φορτίζω. Αφού βγάζει μια "γεμάτη" μέρα, μου αρκεί. Thanks και πάλι. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1. Settings --> Ease of access --> Text Size

2. Δεν έχω παρατήσει κάποια δυσλειτουργία οσο αφορα skype - messenger. Xρησιμοποιω ελαχιστα το chat toy facebook.

 

 

 

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι 1-2 μέρες ανάλογα με τη χρήση. Σε 2-3 περιπτώσεις μου έχει κρατήσει και σχεδόν 3 24ωρα αλλά όπως φαντάζεστε δεν υπήρχε ιδιαίτερη χρήση.

Όσο αφορά τις εφαρμογές καλύτερα να αναφέρεις ποιες χρειάζεσαι. Προσωπικά έχω καλυφτεί.

 

Σε ευχαριστώ. Η αυτονομία είναι σημαντικός παράγοντας για μένα και δεν ξέρω αν η 1-2 μέρες με καλύπτουν... Θα το σκεφτώ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, έγινε γνωστό πως θα δοθεί στους υπάρχοντες χρήστες Lumia Windows Phone 8 ένα νέο update, το οποίο η εταιρεία ονομάζει «amber» και θα ενεργοποιεί το ραδιόφωνο σε όλες τις συσκευές, εκτός του Lumia 620. Με την ίδια αναβάθμιση θα δοθούν και κάποιες βελτιώσεις στο λογισμικό της κάμερας
.

 

αναρωτιεμαι τι διαφορετικο εχει ο επεξεργαστης του απο τα αλλα lumia :blink:

Link to comment
Share on other sites

τελίκα την εφαγε το 620, δεν θα παρει ραδιο.

 

.

 

αναρωτιεμαι τι διαφορετικο εχει ο επεξεργαστης του απο τα αλλα lumia :blink:

 

Ήταν υποψήφιο προς αγορά...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι τι διαφορετικο εχει ο επεξεργαστης του απο τα αλλα lumia :blink:

Αυτό που λέει ο φίλος αλλά και ποιο το νόημα αυτής της διαφοροποίησης σε κάτι τόσο απλοϊκό; Μπας και έχει και άλλα «κουσούρια» το 620; :worry:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο fail.

Ενώ έλεγαν ότι θα αποκτήσει ραδιο στο μέλλον ξαφνικά μας λένε ότι δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής. :X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει το 520 και το 720 και θέλουν να τα "σπρώξουν"; Δεν εξηγείται αλλιώς... Κρίμα.. Και θα το έπαιρνα αυτές τις μέρες.. :( Και το 520 είναι ημίμετρο..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν το υποστηρίζει ο επεξεργαστής! Κάτι θα "ξέχασαν" να βάλουν. Δείτε πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364181&page=3

ποστ #41 και #42

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

κριμα το ηθελα κι εγω και ημουν ετοιμος να το παρω.Το 520 δεν εχει flash στην καμερα αλλα εχει ραδιο πρεπει κατι να μην εχει δλ ελεος...
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω τελικα με την εταιρικη επιδοτηση. Μια χαρα δειχνει το τηλεφωνακι. Γρηγορο και smooth.
Link to comment
Share on other sites

δεδομένου ότι η συσκευή είναι πολύ καλή, υπάρχει δυνατότητα fm radio μέσω handsfree μιας και δε θα πάρει το update?
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιρνει custom ηχους κλησης ή μονο τους προεπιλεγμενους του κινητου? Γιατι δεν βρισκω πουθενα την επιλογη, ουτε για ηχο ειδοποιησης μηνυματων.
:cat:
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή και θα περάσεις τους ήχους που θέλεις να βάλεις για ήχο κλήσης στην εσωτερική μνήμη. Έχει έναν φάκελο εκεί για ήχους κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Λογω μεγεθους το 620 με ενδιαφερει.Θελω λοιπον να κανω δυο ερωτησεις:

1. Πως ειναι ο ηχος του τηλεφωνου; Και απο το ηχειο και κυριως απο τα ακουστικα; Οταν σε καλουν ακουγεται δυνατα και ευδιακριτα; Απο τα ακουστικα με ενδιαφερει γιατι ακουω πολυ μουσικη απο το τηλ και ειναι σημαντικο για μενα.

2. Πως ειναι η οθονη του σε εξωτερικο περβαλλον; Φαινεται τιποτα η "ορατοτης μηδεν" οπως σχεδον σε ολα τα κινητα;

Link to comment
Share on other sites

1) Ο ήχος από το ηχείο είναι αρκετά καλός και δυνατός. Εγώ συνήθως για εξωτερικούς χώρους το έχω στο 20/30. Επίσης από το ακουστικό ο ήχος είναι πολύ δυνατός. Το έχω στο 2/10 και ακούγεται δυνατά στις κλήσεις. Τα ακουστικά που έχουν βάλει στην συσκευασία δεν έχουν καλό ήχο. Με ένα καλό ζευγάρι ακουστικά η ποιότητα είναι πάρα πολύ καλή αρκεί βέβαια να ρυθμίσεις σωστά και τον equalizer. Κάποιες έτοιμες επιλογές που δίνει προσωπικά δεν με ικανοποίησαν καθόλου. Εγώ για μουσική έχω τα soundmagic pl30.

2) Πάρα πολύ καλή. Κάτω από έντονο ήλιο η οθόνη έχει πολύ καλή απόδοση. Είχε τύχει να κάνω σύγκριση με το galaxy S3 mini και η διαφορά ήταν μεγάλη υπέρ του 620.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...