Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!Το πηρα το κινητο και μου αρεσει παρα πολυ!Το μονο προβλημα προς το παρων ειναι οτι μου εχει κολλησει αρκετες φορες και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ξαναλειτουργησει.Ξερετε γιατι μπορει να γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί είδους κολλήματα κάνει? Μήπως έχεις βάλει κάποια κάρτα μνήμης από προηγούμενη συσκευή χωρίς να την κάνεις format?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εξαιρετικά ενοχλητικό θέμα πως και δεν έχει ακουστεί ευρέως? Μήπως κάτι μου ξεφεύγει ή το έχουμε μόνο λίγοι?

Είναι πραγματικά απαράδεκτο να έχεις καταχωρήσει τις επαφές σου με την διεύθυνση τους και να μήν μπορεί να την βρεί στο χάρτη. (Όπως και να την καταχωρήσω, ελληνικά-λατινικά, κεφαλαία-πεζά, με σύνδεση ή χωρίς!)

Δέν συζητάω ότι σε κινητό ΝΟΚΙΑ θα έπρεπε να μπορείς να οδηγηθείς εκεί μέσω του ΗΕRΕ Drive απ'ευθείας με ένα κλίκ! (πράγματα που γίνονται σε iphone εδώ και χρόνια):mad:

 

 

Σε lumia 925 και black update δούλευαν κανονικά οι bing χάρτες με διευθύνσεις από τις επαφές.

 

Ένα άλλο απαράδεκτο που ανακάλυψα στο 925 είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να στείλεις την αυθεντική φωτογραφία (δηλαδή full resolution) οπουδήποτε εκτός και εάν την κάνεις εξαγωγή με καλώδιο σε υπολογιστή.

 

Δηλαδή έχουμε και λέμε.

1. Bug στους bing χάρτες.

2. No search στην εφαρμογή μουσικής. Εγώ μπορεί να έχω 500 τραγούδια στο K, θα κάνω scroll 500 για να βρω αυτό που θέλω;

3. Περιορισμός στα πεδία στις επαφές (μόνο τρία email και τρεις διευθύνσεις); Και το πρόβλημα γίνεται τεράστιο διότι ο περιορισμός υπάρχει και στο outlook.com.

4. Το απίστευτο bug με το others που συνεχώς μεγαλώνει και κάνει δύσχρηστα συσκευές με 8Gb.

5. Το 925 βγάζει απίστευτες φωτό, έχει χίλιους τρόπους για να κάνει share αλλά δεν μπορείς να στείλεις την αυθεντική. Η μόνη λύση είναι upload την αυθεντική στο skydrive και share το λινκ από εκεί.

6. Store. Ενώ έχει σχεδόν όλα τα βασικά που θα χρειαστεί κάποιος δωρεάν, δεν έχει αξιόλογες εφαρμογές για αγορά.

7. Παιχνίδια ελάχιστα για συσκευές με 512 μνήμη. Όλα τα καλά βγαίνουν πρώτα για 1Gb

 

Τα έγραψα αυτά εδώ για να τα βλέπουν οι υποψήφιοι αγοραστές και να ξέρουν που πηγαίνουν διότι τα στάνταρ είναι χαμηλωμένα στον κόσμο του windows phone.

 

Μπορεί σε κάποια να υπερέβαλα και ας με συγχωρέσουν η διορθώσουν οι χρήστες windows.

 

Στα υπόλοιπα είναι μια απίστευτα καλή συσκευή.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Τί είδους κολλήματα κάνει? Μήπως έχεις βάλει κάποια κάρτα μνήμης από προηγούμενη συσκευή χωρίς να την κάνεις format?

 

Δεν εχω βαλει καμια καρτα μνημης ακομη.Οταν δεχομαι κληση και εχω ανοιχτη μια εφαρμογη μετα κολλαει το κινητο,αλλες φορες κολλαει στο viber.Εχω κανει μεχρι στιγμης δυο φορες "phone update" μηπως φτιαξει!

Link to comment
Share on other sites

Το viber είναι μία κακογραμμένη εφαρμογή. Βάλε what's app.

Τώρα για τις κλήσεις που κολλάει δεν μου έχει τύχει ποτέ. Δοκίμασε αν θέλεις να κάνεις κάποια επαναφορά τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Το viber είναι μία κακογραμμένη εφαρμογή. Βάλε what's app.

Τώρα για τις κλήσεις που κολλάει δεν μου έχει τύχει ποτέ. Δοκίμασε αν θέλεις να κάνεις κάποια επαναφορά τηλεφώνου.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου!Θα δω τι θα κανω :)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά παιδιά πήρα το 620! Τώρα τι να κάνω με την φόρτιση; Τι εφαρμογές προτείνετε; Γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης; :)
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Tελικά παιδιά πήρα το 620! Τώρα τι να κάνω με την φόρτιση; Τι εφαρμογές προτείνετε; Γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης; :)

 

να συγχρονίσεις τα mail σου , τις επαφες σου , τα κοινωνικα σου δίκτυα (εκτός G+:rolleyes:) , κατέβασε και τους χάρτες σε here maps και here drive και φιάξε την αρχική οθόνη με τα tiles όπως σε βολευει

 

και ξεκινα να διαβάζεις τις προτάσεις εφαρμογών :p http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354374

 

τι εφαρμογές χρειάζεσαι περιπου ;

 

btw από τις πρωτες εφαρμογές που χρειάζεσαι είναι για shortcuts για τις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας οποτε τσεκαρε http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/connectivity-tiles/3587a122-054d-4f43-a3b8-880bd515000a

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Αφού άνοιξα το κινητό για πρώτη φορά και εξάντλησα την μπαταρία του, το βάζω να φορτίσει αλλά ανοίγει και το κινητό. Απενεργοποιώ το κινητό αλλά ανοίγει πάλι μόνο του. Τί παίζει;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Αφού άνοιξα το κινητό για πρώτη φορά και εξάντλησα την μπαταρία του, το βάζω να φορτίσει αλλά ανοίγει και το κινητό. Απενεργοποιώ το κινητό αλλά ανοίγει πάλι μόνο του. Τί παίζει;

 

φυσιολογικό είναι , τα wp8 δεν φορτίζουν κλειστά και έτσι όταν τα βαζεις στην πρίζα ανοίγουν αυτόματα

 

μπορεί να αλλάξει αυτό στο μέλλον αλλα δεν είναι σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ!

 

Και κάτι άλλο, με την φόρτιση τι να κάνω; Να το χω για πολλές ώρες ή με το που πάει 100% να το βγάλω; Έχω διαβάσει διάφορες οπτικές για το ζήτημα κατα καιρούς.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, με την φόρτιση τι να κάνω; Να το χω για πολλές ώρες ή με το που πάει 100% να το βγάλω; Έχω διαβάσει διάφορες οπτικές για το ζήτημα κατα καιρούς.

 

δεν θέλει κάποια ειδική μεταχείριση , γενικά δεν είναι καλό είτε να έχεις την μπαταρία σε φόρτιση μόνιμα είτε να τελειώνει τελείως .Για μένα το καλύτερο είναι να την φορτίζεις 'όταν φτάσει σε κανα 30%-40% αλλα το κυριότερο είναι να μην σου ¨πεθαίνει" συχνά γιατι έτσι χαλάει η ποιότητα της

Σε καινούργιες συσκευές η μπαταρία θα αρχίσει να αποδίδει στο μέγιστο μετα από 3-4 πλήρεις φορτίσεις

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό φίλε μην ανησυχείς.Εμένα τις περισσότερες φορές που το κλείνω (χωρίς να χω το φορτιστή), ανοίγει ξσνά μόνο του.Ελπίζω να υπάρχει καμιά ιδέα... Edited by kgkaok
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σας φριζάρει; Εμένα, όταν παίζω παιχνίδια ή έχω καμιά εφαρμογή ανοιχτή και πάω να κάνω κάτι άλλο ή αν πατήσω κατά λάθος το κουμπί των windows καμιά φορά φριζάρει και αναγκάζομαι να βγάζω την μπαταρία; φυσιολογικό;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σας φριζάρει; Εμένα, όταν παίζω παιχνίδια ή έχω καμιά εφαρμογή ανοιχτή και πάω να κάνω κάτι άλλο ή αν πατήσω κατά λάθος το κουμπί των windows καμιά φορά φριζάρει και αναγκάζομαι να βγάζω την μπαταρία; φυσιολογικό;

 

όχι δεν είναι φυσιολογικό , πόσες εφαρμογές έχεις ανοικτές όταν κολλάει ;

μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που τρέχει ή κάποιο παιχνίδι

 

το power button δεν δουλεύει ;

Link to comment
Share on other sites

Θα'λεγα πως συνήθως όχι, κατά κύριο λόγο συμβαίνει όταν πατάω πολλές φορές βιαστικά το ''πίσω'' για να βγω από μία εφαρμογή ή γενικά όταν προσπαθώ να περάσω από τη μία εφαρμογή στην άλλη ''βιαστικά''. Θα το κόψω αυτό το συνήθειο και θα δω πως θα πάει.
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε μπαταρία σαν τρελό, ενώ δεν μπορώ να πω ότι το χρησιμοποίησα και τόσο πολύ. Η μόνη εφαρμογή που κατέβασα είναι μία που βάζει σε τετραγωνάκι το wifi, bluetooth κλπ για να μην τρέχω στις ρυθμίσεις και την έσβησα και το rapdialer. Επίσης έχω κάνει όλα αυτά. Edited by lebron15
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές ότι προκύπτουν προβλήματα κάποιες φορές με τον συγχρονισμό email κλπ και γι' αυτό το λόγο δημιουργείται αυξημένη κατανάλωση. Με μία επανεκκίνηση στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες τους κατόχους του 620.

Γενικές εντυπώσεις συγκρατημένες, μου έχει βρει κάποιες ενημερώσεις, αλλά δεν τις εγκαθιστά και μερικές εφαρμογές τις νόκια π.χ. Κάμερας κρασσάρουν.

Σήμερα μου έβγαλε σφάλμα και μου διέγραψε τρεις λογαριασμούς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τις επαφές του τηλεφώνου.

Δεν μου κάνει εγκατάσταση κάποιον από τους ebook readers.

Τα παραπάνω δεν με πειράζουν ήδη τα περισσότερα τα έχω κάνει να δουλέψουν κάπως, έχω κανει μια ηλιθιότητα με το Πορτοφόλι, είχα βάλει κωδικό πιν πορτοφολιού και τον ξέχασα, αποτέλεσμα δεν μπορώ να το καταργήσω και να το εγκαταστήσω εκ νέου, κάποιος να βοηθήσει αν γνωρίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

τελευταίοι και καταϊδρωμένοι μείναμε ο κάτοχοι L620 , η black έχει κολλήσει στο "waiting for approval" :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τελευταίοι και καταϊδρωμένοι μείναμε ο κάτοχοι L620 , η black έχει κολλήσει στο "waiting for approval" :rolleyes:

 

Έχεις δοκιμάσει να δεις αν υπάρχει το update; Και στο δικό μου, waiting for approval έγραφε, αλλά μια χαρά έκανα το update. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να δεις αν υπάρχει το update; Και στο δικό μου, waiting for approval έγραφε, αλλά μια χαρά έκανα το update. :)

 

μόλις δοκίμασα αλλα τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Ελέγχω κάθε μέρα την παρακάτω σελίδα και πραγματικά αυτό το πράγμα δεν υπάρχει!

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

Το 620 βρίσκεται στην χειρότερη φάση. Τα 520/720 και εκεί υπάρχει μία καθυστέρηση αλλά έχουν δοθεί σε πολλές χώρες. Το 620 τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά πως μπαίνω στο internet μέσω των δεδομένων της Cosmote;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...