Jump to content

Βιντεοκάμερες (Ψηφιακές και μη)


asmodeus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σου πω ότι έχω ήδη καταλήξει στην sony με τον 120άρι και εγώ :)

 

Περιμένω τις 15 του μήνα (που πληρωνόμαστε :lol: ) για να πάω για προκαταβολή :D τα υπόλοιπα σε άτοκες δόσεις.

 

κοίτα όμως διαφορές σε τιμή !!!!!

 

http://www.skroutz.gr/s/39164/Sony-HDR-SR12.html

 

;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλη επιλογη.

Ριξε ομως μια ματια και στην Canon HV20.Ειχα βγει βιντεοκαμερα του 2007!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, την κοίταξα :)

 

από τα χαρακτηριστικά της δεν έχει καμία σχέση με την sony :rolleyes:

 

με 50 ευρώ παραπάνω έχεις σαφώς περισσότερα να κερδίσεις

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,καλη σου αγορα :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥΛΑΩ SONY HDR-SR11E ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΥΟ.ΤΗΛ 6978795379:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μία sony handycam με minidv κασετούλες. έχ προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω τις κασέτες dvd μέσω διαφόρων προγραμμάτων (π.χ. windows movie maker) και δεν συμβαδίζει σωστά ο ήχος με την εικόνα. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μία sony handycam με minidv κασετούλες. έχ προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω τις κασέτες dvd μέσω διαφόρων προγραμμάτων (π.χ. windows movie maker) και δεν συμβαδίζει σωστά ο ήχος με την εικόνα. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??

 

Δοκίμασε και με το Nero Vision και αν δε γίνει πάλι, τα ξαναλέμε. :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Θα ηθελα λιγακι τα φωτα σας σχετικα με την αγορα βιντεοκαμερας.

Θελω να αγορασω μια βιντεοκαμερα dvd ή να αποθηκευει σε flash memory.

Θελω εννοειται οσον το δυνατον καλυτερη ποιοτητα στα χρηματα αυτα.

Δινω απο 400-500ευρω.

Ποιες μου προτεινετε να δω?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αγορασω καμερα.

Μια ματια που εριξα στο νετ,ειδα καλα σχολια για την Canon FS11 και για την Sony DCR SR75E.

Ποια η γνωμη σας για τις παραπανω καμερες?Εχετε να μου προτεινετε κατι ακομη στα 500-600ευρω?

1.Με ενδιαφερει μοναχα η ποιοτητα του βιντεο,φωτογραφιες ας μην βγαζει κιολας.

2.Σαν μεσω αποθηκευσης με ενδιαφερει μοναχα σκληρος δισκος και flash memory.

3.Θελω καλη αυτονομια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα σε canon ή sony?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ενδιαφερομαι για την αγορα μιας βιντεοκαμερας με σκληρο.επειδή δεν θελω να διαθεσω πολλα χρηματα,ωρικα αυτες τις 2 καμερες

http://www.pixmania.com/gr/gr/755502/art/jvc/aeioaieuiana-gz-mg330-aoc.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMjQ2Nzk0Nzc7

η

http://www.pixmania.com/gr/gr/1060991/art/sony/aeioaieuiana-dcr-sr35.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMjQ2Nzk1MjM7

μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?η αν υπαρχει κατι παρομοιο να το τσεκαρω?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέος στο forum.

Υστερα από μια μικρή έρευνα αγοράς, είμαι ανάμεσα σε δυο καμερες:

την Panasonic HDC-SD100 και την JVC GZ-HD5. Ποια θα προτείνατε για καλύτερη;

 

Με ενδιαφερει να έχει καλή ποιότητα εικόνας ακόμα και σε λήψεις εσωτερικού χώρου και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. (Δε μπόρεσα να βρώ τιμή για τα Lux της JVC- κάτι που με κάνει επιφυλακτικό για τις επιδόσεις της στον τομέα αυτό- και η Panasonic έχει 2 Lux-μήπως δεν είναι αρκετά καλή κι αυτή;)

 

Φυσικά, αν έχετε να προείνετε κάποια άλλη στα 600-800 euro....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Tεσπα.Την ακυρωνω προσωρινα την σκεψη μου για αγορα,για να αγορασω κατι καλυτερο γυρω στα 700ευρω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tεσπα.Την ακυρωνω προσωρινα την σκεψη μου για αγορα,για να αγορασω κατι καλυτερο γυρω στα 800ευρω.

 

οποιοs ενδιαφερεται για sony παιδια στειλτε pm.μονο απο αθηνα και απο το forum του myphone http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1083465&Manufacturer=Sony&category=69977567&catalog=19

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τπτ?Καμια προταση?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θέλω τη βοήθεια σας για μια βιντεοκάμερα με δυνατότητα λήψης και φωτογραφιών (αξιοπρεπών). Έχω δύο μικρά μαιδιά και πάντα υπάρχει το δίλημμα "τι να τραβήξω? βίντεο ή φωτογραφία?" Γι' αυτό ψάχνω βιντεοκάμερα που να τραβάει καλές φώτο ή φωτογραφικές που να τραβάνε καλό βίντεο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο φιλε το εψαξα αρκετα το θεμα βιντεοκαμερας και κατεληξα στο οτι...Για να παρεις μια καλη βιντεοκαμερα,και να εισαι απολυτα ικανοποιημενος με την ποιοτητα της και την ευκολια της εγγραφης δεδομενων,πρεπει να δωσεις τουλαχιστον 700ευρω.Θα εχεις HD αλλα εαν ειναι να τραβας μια-δυο φορες αραια και που δεν αξιζει.Καλυτερα μια ψηφιακη φωτογραφικη.

 

Ποσα χρηματα διαθετεις?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

400-500 euro max.

 

Μου πρότειναν την SANYO VPC-CG9 http://www.sanyo-dsc.com/english/products/vpc_cg9/index.htmlαλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα χαρακτηριστικά της, αν αξίζει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει ακριβως πως μπορω να γραψω κασετα mini dv σε dvd?

 

Έχω αυτην την καμερα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.563267

και ενα laptop Toshiba A100-906.

 

Αν καποιος εχει χρονο ας μου πει με τι καλωδιο και με ποια διαδικασια γινεται η εγγραφη.

 

ευχαριστω προκαταβολικα΄.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερει το μικροτερο δυνατον μεγεθος και η φορητοτητα σε HD,οι 2 κορυφαιες προτασεις ειναι η Sanyo 1010 και η Sony TG1.

Τις εχω και τις 2 οποτε μπορω να σας πω ποια ειναι τα δυνατα σημεια της καθε μιας.

Σαν φορητοτητα η sony ειναι λιγο πιο μικρη και εχει ενα πιο συνηθισμενο σχημα.Εχει και σαφως πολυ ανωτερη ποιοτητα κατασκευης μιας και ειναι εξ ολοκληρου απο Τιτανιο,ενω η Σανυο ειναι απο πλαστικο.Ενα μεγαλο μειονεκτημα της Σανυο ειναι οτι για να προστατευτει ο φακος εχει προσθετο καλυμμα το οποιο ειναι ευκολο να χαθει..Ενω η Σονυ εχει "μηχανικο" καλυμμα για το φακο,που ενεργοποιειται οταν την ανοιξουμε..Στο θεμα λοιπον γρηγοραδας στο "point and shoot" η Σονυ ειναι σαφως πολυ ανωτερη γιατι μεχρι να βγαλεις τη Σανυο απο το τσαντακι,να βγαλεις το καλυμμα του φακου και να την ενεργοποιησεις,πολλες φορες "εχει πεταξει το πουλακι"..:p

Στις νυχτερινες ληψεις η Σανυο ειναι σαφως καλυτερη (εχει και μεγαλυτερο φακο αλλωστε)...Στις ημερησιες,μου αρεσει λιγο καλυτερα η Σονυ..

Στις φωτογραφιες η Σανυο βγαζει καλυτερες...

Αν θελουμε να παιξουμε και να επεξεργαστουμε το βιντεο στο PC,η Σανυο τραβαει σε MPEG4 ενω η Σονυ σε AVCHD.Το φορματ της Σονυ ειναι πολυ λιγοτερο διαδεδομενο και χρειαζεται πιο εξειδικευμενα προγραμματα για να το παιξεις και να το επεξεργαστεις.Απο την αλλη ομως,αν βρεις αυτα τα προγραμματα,η δουλεια γινεται πιο ευκολα γιατι δεν απαιτειται να εχεις κανενα PC τερας...Εγω βλεπω τα βιντεακια και σε ενα Pentium4..Ενω η Σανυο εχει περισσοτερες απαιτησεις σε επεξεργαστικη ισχυ στο PC (Θελει οπωσδηποτε τετραπυρηνο).

Η Σανυο επισης εχει πιο "σαφες" και ευκολο μενου για να τη χειριστεις,ενω στη Σονυ ειναι πιο "μπερδεμενο" και για να αλλαξεις καποιες ρυθμισεις πρεπει να πατησεις πολλα κλικ...Απο την αλλη ομως η Σονυ ειναι touch screen ενω η Σανυο οχι (το joystick ομως που εχει ειναι τρομερα βολικο)...

Τελος το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ πλεονεκτημα της Σονυ και συναμα το βασικοτερο μειονεκτημα της Σανυο ειναι το image stabilisation (δε το λεω μονο εγω..το αναφερουν και σε ολα τα φορουμ του εξωτερικου)...Αν δεν εχεις "χερι χειρουργου",με τη Σανυο δεν υπαρχει περιπτωση να τραβηξεις βιντεο που να μη τρεμει,οταν κανεις εστω και ελαχιστο zoom...

Η Σανυο επισης ειναι φτηνοτερη και μπορεις να προσαρμοσεις και εξτρα φακους για πιο επαγγελματικες ληψεις,ενω στη Σονυ οχι...

Αυτα απο μενα...πιστευω να βοηθησα καποιους επιδοξους αγοραστες :O

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review

 

ευχαριστούμε :)

 

Μια ερώτηση για την Sony... σχετικά με τις χωριτικότητες.... τι μνήμες έχεις βάλει και πόσο βίντεο, φωτό, κλπ. τραβάει ; Τι memory stick πιστεύεις ότι κάποιος πρέπει να έχει πάρει για να είναι ικανοποιημένος και να μην έχει πρόβλημα χωριτηκότητας ;

 

ευχαριστώ και πάλι :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...