Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το ChompSms για να στέλνω μηνύματα.

Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα στη χρήση.

Σήμερα όμως, δεν ξέρω γιατί, κάτι το "έπιασε" και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να λάβει MMS και ότι χρειάζεται να πάω στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω. Ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις του MMS γιατί δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.

Πηγαίνοντας στο μενού, είδα ότι είναι ενεργοποιημένο. Παρ' όλα αυτά, δοκίμασα διάφορα για να δω τι ήταν αυτό που το έκανε ξαφνικά να "θυμηθεί" ότι δεν έχω ενεργοποιήσει τη ρύθμιση για το MMS αλλά άκρη δεν έβγαλα...

Εξακολουθεί να μου υπενθυμίζει ότι κάτι έχω αφήσει σε εκκρεμότητα...(άλλες φορές μου βγάζει ότι υπάρχει πρόβλημα με τη ρύθμιση APN - την έχω στο αυτόματο. Αλλά και στο χειροκίνητο που το έβαλα για δοκιμή, πάλι πρόβλημα υπήρξε).

Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω για να απαλλαγώ από την ενοχλητική υπενθύμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι έχετε να μου προτείνεται από φιλε explore γιατί αυτός που έχει το S7 δεν έχει και πολλά πράγματα κάτη που να είναι πλήρες με πολλές δυνατότητες ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγαπάω εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια τον x-plore

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι έχετε να μου προτείνεται από φιλε explore γιατί αυτός που έχει το S7 δεν έχει και πολλά πράγματα κάτη που να είναι πλήρες με πολλές δυνατότητες ευχαριστώ

Νομίζω οι περισσότεροι θα σου προτείνουν τους Solid Explorer και ES File Explorer.

 

Εγώ προσωπικά έχω τον 1ο μαζί με τον Root Explorer.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότεροι θα σου προτείνουν τους Solid Explorer και ES File Explorer.

 

Εγώ προσωπικά έχω τον 1ο μαζί με τον Root Explorer.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Solid explorer κορυφαίος όλον......

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι έχετε να μου προτείνεται από φιλε explore γιατί αυτός που έχει το S7 δεν έχει και πολλά πράγματα κάτη που να είναι πλήρες με πολλές δυνατότητες ευχαριστώ

 

Solid Explorer αν θες τον καλύτερο.Δοκίμασε και τον Amaze αν θέλεις κάποιον δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους έβαλα και τον x-plore και τον Solid Explorer και τον ES File Explorer τελικά όμως κράτησα τον Solid Explorer πολύ πιο κατανοητός πιο όμορφος δεν ξέρω οι άλλοι είχαν περίεργη εμφάνιση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε κάποια εφαρμογή για την καταγραφή της χρήσης δεδομένων και WiFi και αν δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιο οριο;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε κάποια εφαρμογή για την καταγραφή της χρήσης δεδομένων και WiFi και αν δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιο οριο;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Η default του τηλ σου τι πρόβλημα έχει και πρέπει να βάλεις άλλη εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα το clean master για να κάνω εκκαθάριση από περιττά αρχεία αλλα έχει παρα πολλές διαφήμισης και δεν βρίσκω από που μπορώ να την αγοράσω για τις βγάλω γιατί αξίζει σαν εφαρμογή.Έχετε να μου προτείνεται εσείς κάποια άλλη καλή??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα το clean master για να κάνω εκκαθάριση από περιττά αρχεία αλλα έχει παρα πολλές διαφήμισης και δεν βρίσκω από που μπορώ να την αγοράσω για τις βγάλω γιατί αξίζει σαν εφαρμογή.Έχετε να μου προτείνεται εσείς κάποια άλλη καλή??

Βάλε το sd maid. Πολύ πιο ελαφριά εφαρμογή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το ChompSms για να στέλνω μηνύματα.

Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα στη χρήση.

Σήμερα όμως, δεν ξέρω γιατί, κάτι το "έπιασε" και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να λάβει MMS και ότι χρειάζεται να πάω στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω. Ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις του MMS γιατί δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.

Πηγαίνοντας στο μενού, είδα ότι είναι ενεργοποιημένο. Παρ' όλα αυτά, δοκίμασα διάφορα για να δω τι ήταν αυτό που το έκανε ξαφνικά να "θυμηθεί" ότι δεν έχω ενεργοποιήσει τη ρύθμιση για το MMS αλλά άκρη δεν έβγαλα...

Εξακολουθεί να μου υπενθυμίζει ότι κάτι έχω αφήσει σε εκκρεμότητα...(άλλες φορές μου βγάζει ότι υπάρχει πρόβλημα με τη ρύθμιση APN - την έχω στο αυτόματο. Αλλά και στο χειροκίνητο που το έβαλα για δοκιμή, πάλι πρόβλημα υπήρξε).

Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω για να απαλλαγώ από την ενοχλητική υπενθύμιση;

 

Διεγραψέ την και ξανακατεβασέ τη

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το ChompSms για να στέλνω μηνύματα.

Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα στη χρήση.

Σήμερα όμως, δεν ξέρω γιατί, κάτι το "έπιασε" και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να λάβει MMS και ότι χρειάζεται να πάω στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω. Ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις του MMS γιατί δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.

Πηγαίνοντας στο μενού, είδα ότι είναι ενεργοποιημένο. Παρ' όλα αυτά, δοκίμασα διάφορα για να δω τι ήταν αυτό που το έκανε ξαφνικά να "θυμηθεί" ότι δεν έχω ενεργοποιήσει τη ρύθμιση για το MMS αλλά άκρη δεν έβγαλα...

Εξακολουθεί να μου υπενθυμίζει ότι κάτι έχω αφήσει σε εκκρεμότητα...(άλλες φορές μου βγάζει ότι υπάρχει πρόβλημα με τη ρύθμιση APN - την έχω στο αυτόματο. Αλλά και στο χειροκίνητο που το έβαλα για δοκιμή, πάλι πρόβλημα υπήρξε).

Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω για να απαλλαγώ από την ενοχλητική υπενθύμιση;

Δες αν εχεις ενεργοποιημενη την μετατροπη μεγαλων sms σε mms και αν ναι, απενεργοιησε την

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε κάποια εφαρμογή για την καταγραφή της χρήσης δεδομένων και WiFi και αν δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιο οριο;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Αν δε σου κάνει η build-in ρύθμιση που έχει το Android, δοκίμασε το My Data Manager.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω χωρίς root δεν δουλεύουν οι Light Flow και Light Manager που είναι οι καλύτερες.

 

Σε όλες τις rooted συσκευές που είχα δούλευαν μια χαρά, στο non rooted Nexus 7 το LED παραμένει άσπρο.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Μήπως το κινητό μου δεν υποστηρίζει τα χρώματα που πάω να βαλω σε εφαρμογές και εγώ νομίζω ότι δεν δουλεύει; από τη μαμά του χρησιμοποιεί μπλε. Κόκκινο πράσινο. Μήπως τεχνικά δεν μπορεί να δείξει αλλά χρώματα; δεν ξέρω ίσως λέω βλακιες απλά με ενδιέφερε σαν εφαρμογή κ έχω εκνευριστει τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κινητό μου δεν υποστηρίζει τα χρώματα που πάω να βαλω σε εφαρμογές και εγώ νομίζω ότι δεν δουλεύει; από τη μαμά του χρησιμοποιεί μπλε. Κόκκινο πράσινο. Μήπως τεχνικά δεν μπορεί να δείξει αλλά χρώματα; δεν ξέρω ίσως λέω βλακιες απλά με ενδιέφερε σαν εφαρμογή κ έχω εκνευριστει τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σ' αυτό.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το sd maid. Πολύ πιο ελαφριά εφαρμογή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Σε ευχαριστώ παρα πολύ το έβαλα καλο φαίνεται

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδα το viber δεν συγχρονιζει με την app και στα windows?θελει καμμια ρυθμιση?

Ένα διάστημα το είχα και στον υπολογιστή (Windows) και όταν ερχόταν μήνυμα μου χτυπαγε ταυτόχρονα και στα δύο σημεία αλλά αν το διάβαζα από το κινητό δεν έδειχνε διαβασμενο και στον υπολογιστή. Και το αντίθετο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Ένα διάστημα το είχα και στον υπολογιστή (Windows) και όταν ερχόταν μήνυμα μου χτυπαγε ταυτόχρονα και στα δύο σημεία αλλά αν το διάβαζα από το κινητό δεν έδειχνε διαβασμενο και στον υπολογιστή. Και το αντίθετο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Όχι εγώ λέω όταν έχω στείλει λάβει μηνύματα στο κινητό και το πισι είναι κλειστό.όταν το ανοίγω τίποτα δεν φαίνεται!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψέ την και ξανακατεβασέ τη

 

Αυτό έκανα αλλά δεν ξέρω αν λύθηκε το ζήτημα...

Να ρωτήσω κάτι άλλο, για να λάβουμε (ή και να στείλουμε) ένα MMS, πρέπει να ενεργοποιήσουμε (άρα και να χρεωθούμε) τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας; Ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ λέω όταν έχω στείλει λάβει μηνύματα στο κινητό και το πισι είναι κλειστό.όταν το ανοίγω τίποτα δεν φαίνεται!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Λογικό να μην φαίνεται.

Δεν ξέρω αν μπορέσω να στο εξηγήσω καλά αν έχω λάθος θα με διορθώσει κάποιος.

Υπάρχει end-to-end security. Το μήνυμα κρυπτογραφειται από τη στιγμή που φεύγει από τη μια συσκευή ως ότου φτάσει στην άλλη, χωρίς διαμεσολαβητη, ούτε καν το viber. Τα μηνύματα δεν συγχρονιζονται όπως π.χ. στο messenger του Facebook.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...