Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι με το sunrise εχει επιλογες που μπορεις να επιλεξεις αγαπημενες ομαδες (ποδοσφαιρο,μπασκετ κτλπ) και σου βαζει το προγραμμα αγωνων σαν υπενθυμιση και χτυπαει πριν αρχισει ο αγωνας,δειχνει ενδεκαδες,σκορ μεχρι και επιλογη για destination να σε παει εκει εαν θελεις.

 

Edit

Τελικά βρήκα άκρη με το Google calendar. Υπάρχει και σε αυτό η δυνατότητα αυτή αρκεί να το βάλεις από Pc. Ευχαριστω πολυ.

 

Αγαπημένες ομάδες έχω βάλει κι εγώ, γι' αυτό σου είπα για το Google Calendar.

Απλά δεν κάνει όλα όσα έγραψες (alarm, εντεκάδες), οπότε δεν σου κάνει.

 

 

Ps. Εγώ γι' αυτή τη δουλειά έχω 3rd party εφαρμογή από το Play, την FotMob Pro ή εναλλακτικά προτείνω σε γνωστούς την free, Forza.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή για resize φωτογραφιών?

 

Resize me. Πολύ εύχρηστη. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Automateit

Και καθάρισες

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Tasker αγόρασέ το , κάτσε μάθε το και αδειάζεις το κινητό ή ταμπλετ από τις μισες εφαρμογές που έχεις βάλει , κάνει τα πάντα

 

Profile Scheduler στο μάρκετ
παιδια ευχαριστω, δοκίμασα τις εφαρμογες αλλα δεν μπόρεσα (εγω ) να καταφερω αυτο που ηθελα (εχουν πολλες επιλογες )ισως σας μπέρδεψα το γραφω ποιο αναλυτικά θελω στις 9 το βραδυ να μου ενεργοποιει τα δεδομενα και την ιδια ωρα να μου ανοιγει και ενα προγραμμα παρακολουθησεις που εχω εγκαταστήσει στο κινητό ( θελω να βλεπω στο χωριο μου εαν ολες οι κοτες εχουν μπει στο κοτετσι ) χαζω αλλα το χρειάζομαι ,, μια τετοια εφαρμογη χρειαζομαι ,ευχαριστω Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, δοκίμασα τις εφαρμογες αλλα δεν μπόρεσα (εγω ) να καταφερω αυτο που ηθελα (εχουν πολλες επιλογες )ισως σας μπέρδεψα το γραφω ποιο αναλυτικά θελω στις 9 το βραδυ να μου ενεργοποιει τα δεδομενα και την ιδια ωρα να μου ανοιγει και ενα προγραμμα παρακολουθησεις που εχω εγκαταστήσει στο κινητό ( θελω να βλεπω στο χωριο μου εαν ολες οι κοτες εχουν μπει στο κοτετσι ) χαζω αλλα το χρειάζομαι ,, μια τετοια εφαρμογη χρειαζομαι ,ευχαριστω

Αυτό που θέλεις γίνεται με αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά.

Ψαξτο λίγο καλύτερα. :cool:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σε περίπτωση που χαθεί ή κλαπεί το κινητό να το εντοπίζουμε?

Cerberus. Αλλά θέλει συνδρομή πλέον νομίζω..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σε περίπτωση που χαθεί ή κλαπεί το κινητό να το εντοπίζουμε?

 

Cerberus...... Νομίζω ότι καλύτερο

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Cerberus. Αλλά θέλει συνδρομή πλέον νομίζω..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εννοείς αγορά; Νομίζω δεν ήταν δωρεάν ποτέ.

Και θέλει και root για να το τρέξεις και να γίνει αρχείο συστήματος, ουτοσώστε και factory reset να γίνει, θα παραμείνει μέσα. Εκτός κι αν τα κλεφρόνια αλλάξουν rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αγορά; Νομίζω δεν ήταν δωρεάν ποτέ.

Και θέλει και root για να το τρέξεις και να γίνει αρχείο συστήματος, ουτοσώστε και factory reset να γίνει, θα παραμείνει μέσα. Εκτός κι αν τα κλεφρόνια αλλάξουν rom.

Δεν ήταν δωρεάν , αλλά πλέον θέλει κάθε χρόνο συνδρομή, ανάλογα τον αριθμό την συσκευών που θέλεις. Εγώ το είχα αγοράσει πριν χρόνια, και προς το παρόν δεν μου έχει ζητήσει κάτι, θα δείξει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι με το sunrise εχει επιλογες που μπορεις να επιλεξεις αγαπημενες ομαδες (ποδοσφαιρο,μπασκετ κτλπ) και σου βαζει το προγραμμα αγωνων σαν υπενθυμιση και χτυπαει πριν αρχισει ο αγωνας,δειχνει ενδεκαδες,σκορ μεχρι και επιλογη για destination να σε παει εκει εαν θελεις.

 

Edit

Τελικά βρήκα άκρη με το Google calendar. Υπάρχει και σε αυτό η δυνατότητα αυτή αρκεί να το βάλεις από Pc. Ευχαριστω πολυ.

 

Αγαπημένες ομάδες έχω βάλει κι εγώ, γι' αυτό σου είπα για το Google Calendar.

Απλά δεν κάνει όλα όσα έγραψες (alarm, εντεκάδες), οπότε δεν σου κάνει.

 

 

Ps. Εγώ γι' αυτή τη δουλειά έχω 3rd party εφαρμογή από το Play, την FotMob Pro ή εναλλακτικά προτείνω σε γνωστούς την free, Forza.

 

Πειτε ρε παιδια πως το κανατε να ξερουμε (εστω με ΡΜ)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, δοκίμασα τις εφαρμογες αλλα δεν μπόρεσα (εγω ) να καταφερω αυτο που ηθελα (εχουν πολλες επιλογες )ισως σας μπέρδεψα το γραφω ποιο αναλυτικά θελω στις 9 το βραδυ να μου ενεργοποιει τα δεδομενα και την ιδια ωρα να μου ανοιγει και ενα προγραμμα παρακολουθησεις που εχω εγκαταστήσει στο κινητό ( θελω να βλεπω στο χωριο μου εαν ολες οι κοτες εχουν μπει στο κοτετσι ) χαζω αλλα το χρειάζομαι ,, μια τετοια εφαρμογη χρειαζομαι ,ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Αυτό κάνει αυτό που θες. Το έχω και το δοκίμασα. Φτιάχνεις ένα προφίλ, ας πούμε χ. Το βάζεις να ανοίγει τα δεδομένα και αν κατέβεις προς τα κάτω θα δεις ότι λέει να ανοίγει κάποια εφαρμογή. Βάζεις αυτή που θες. Ρυθμίζεις το scheduler που έχει αριστερά να ανοίγει το προφίλ που θες, το χ, στις δέκα το βράδυ π.χ . Και οποια ώρα θες να γυρνάει στο κανονικό προφίλ.

Είναι πολύ καλή εφαρμογή και ο dev απαντάει στις ερωτήσεις και βοηθάει πολύ.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, δοκίμασα τις εφαρμογες αλλα δεν μπόρεσα (εγω ) να καταφερω αυτο που ηθελα (εχουν πολλες επιλογες )ισως σας μπέρδεψα το γραφω ποιο αναλυτικά θελω στις 9 το βραδυ να μου ενεργοποιει τα δεδομενα και την ιδια ωρα να μου ανοιγει και ενα προγραμμα παρακολουθησεις που εχω εγκαταστήσει στο κινητό ( θελω να βλεπω στο χωριο μου εαν ολες οι κοτες εχουν μπει στο κοτετσι ) χαζω αλλα το χρειάζομαι ,, μια τετοια εφαρμογη χρειαζομαι ,ευχαριστω

 

Ίσως σου φανεί πιο εύκολο το Macrodroid....

Ρίξε του μια ματιά.

Και αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά κάνουν αυτό που θες, απλά μπορεί να σου φανεί πιο εύχρηστο αυτό που σου λέω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από την ημέρα που κυκλοφόρησε το sunrise calendar της Microsoft, το λάτρεψα. Μπορείς να βάλεις επιλογές για ομάδες που υποστηρίζεις, αργίες, γενέθλια, συγχρονισμό με Google. Το συγκεκριμένο όμως θα σταματήσει να το υποστηρίζει μέχρι τον Αύγουστο. Θα ηθελα να μου πείτε. Υπάρχει κάποιο παρόμοιο calendar App με τα ίδια features.;

Το Google calendar. Τα κάνει όλα όσα ανέφερες.

Θα πρέπει να μπεις από το PC όμως, και να επιλέξεις τα ημερολόγια που θέλεις, ή να προσθέσεις δικά σου.

Δες εδώ:

http://greek-technews.blogspot.gr/2012/10/google-calendar.html

 

Sent using Tapatalk

 

Edit: Είδα ότι βρήκες λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε ένα Huawei P8 Lite ενώ έχει κατεβεί η τελευταία έκδοση του Instagram (με το γενικό redesign) δεν αλλάζει το εικονίδιο ούτε η εφαρμογή μέσα γίνεται λευκή. Έκανα απεγκατάσταση, καθάρισα ότι υπόλειμα είχε μείνει, reboot τη συσκευή, ξανά εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα.

Έχετε καμιά ιδέα;

Any help? :O

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Any help? :O

Τόσο πολύ σε απασχολεί αυτό? Και εμένα δεν άλλαξε αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθούμε. Με κάποιο update θα στρώσει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις theme και να δεις αν αλλάζει το εικονίδιο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει τους αποθηκευμενους κωδικους του wifi?

Αν είσαι root ναι αλλιώς όχι.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα tablet Lenovo A5500-H με Androidd 4.4.2 και έχω περάσει το CM Launcher v. 3.0.1 χωρις να εχω κανει ρυθμισεις... Επειδη νομιζω οτι τρωει αρκετη μπαταρια,υπαρχεις καποιος launcher καλός που μην μην καταναλωνει πολύ μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Nova launcher.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Automateit

Και καθάρισες

 

Unleashed by my M1 NOTE

Με το automateit Πώς μπορώ να το κάνω να μπαίνει σε aeroplane mode αλλά με ανοιχτό το wifi συγκεκριμένες ώρες κάθε πρωί Δευτέρα-σαββατο.Δεν μπορώ να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

Με το automateit Πώς μπορώ να το κάνω να μπαίνει σε aeroplane mode αλλά με ανοιχτό το wifi συγκεκριμένες ώρες κάθε πρωί Δευτέρα-σαββατο.Δεν μπορώ να το φτιάξω.

 

Να προτείνω πάλι το sound Profile? Με το scheduler που έχει κάνει ότι θες εύκολα. Πες μου αν θες βοήθεια.

Μόνο που για airplane mode πρέπει να είσαι ρουτ αν είσαι με Lollipop

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με το automateit Πώς μπορώ να το κάνω να μπαίνει σε aeroplane mode αλλά με ανοιχτό το wifi συγκεκριμένες ώρες κάθε πρωί Δευτέρα-σαββατο.Δεν μπορώ να το φτιάξω.

Το auto airplane mode χρησιμοποιούσα κάποτε γι αυτό που λες. Έβαζα ώρα έναρξης και ώρα λήξης με wifi ανοιχτό, κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...