Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή να κάνει αλλαγή 3G/4G απ ευθείας χωρίς δηλαδή να σε βάζει στο μενού του κινητού ;

Ψάξε στο play για εφαρμογή Power Toggles.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube δεν μου παίζει όλα τα βίντεο. Μου γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμο. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάνω κάτι λάθος εγώ?
Link to comment
Share on other sites

εχω διάφορα e-mail όπως σε @outlook.com.gr @hotmail.com @yahoo.gr @gmail.com και office 365 ποια εφαρμογή προτείνεται για να τα έχω όλα σε ένα.?
Link to comment
Share on other sites

εχω διάφορα e-mail όπως σε @outlook.com.gr @hotmail.com @yahoo.gr @gmail.com και office 365 ποια εφαρμογή προτείνεται για να τα έχω όλα σε ένα.?

 

aqua mail. Έχει τα πάντα, και φοβερή παραμετροποίηση. Μέχρι αναφορά ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

εχω διάφορα e-mail όπως σε @outlook.com.gr @hotmail.com @yahoo.gr @gmail.com και office 365 ποια εφαρμογή προτείνεται για να τα έχω όλα σε ένα.?

CloudMagic.

Πολύ καλό

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καιρός XL και δεν θα το μετανιώσεις: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exovoid.weather.app
Καλή φαίνεται αλλά δεν βρίσκω πως μπορώ να διαγράψω τις έτοιμες πόλεις που έχει η εφαρμογή (london, new york). Ξέρεις πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube δεν μου παίζει όλα τα βίντεο. Μου γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμο. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάνω κάτι λάθος εγώ?

Αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα δικαιωματων, δεν παιζουν ολα τα βιντεο στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο cleaner πρόγραμμα;θέλω δηλαδή να κλείνει αχρηστα πραγματα που τρέχουν από πίσω κτλπ.

 

"All-In-One Toolbox...The best;);)

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μετά από καιρό έχω πάλι ρουταρισμένη συσκευή και έχω χάσει τις εξελίξεις, τι παίζει αυτή την εποχή με AdBlock, AdFree, AdAway κλπ; Ποιο είναι το καλύτερο/ενημερωμένο/ασφαλέστερο; Α, και από που το κατεβάζω; PlayStore ή εκτός;

 

Και κάτι άλλο, το'χα κάνει πιο παλιά αλλά δεν θυμάμαι μέσω ποιου app, πώς μπορώ να συσχετίσω επαφές με facebook friends για να τραβάει από εκεί φωτογραφίες (σε καλή ανάλυση) για τον dialer, γεννέθλια κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μετά από καιρό έχω πάλι ρουταρισμένη συσκευή και έχω χάσει τις εξελίξεις, τι παίζει αυτή την εποχή με AdBlock, AdFree, AdAway κλπ; Ποιο είναι το καλύτερο/ενημερωμένο/ασφαλέστερο; Α, και από που το κατεβάζω; PlayStore ή εκτός;

 

Και κάτι άλλο, το'χα κάνει πιο παλιά αλλά δεν θυμάμαι μέσω ποιου app, πώς μπορώ να συσχετίσω επαφές με facebook friends για να τραβάει από εκεί φωτογραφίες (σε καλή ανάλυση) για τον dialer, γεννέθλια κλπ;

 

Όποιον ad blocker και να βάλεις νομίζω θα κάνεις τρη δουλειά σου. Εδώ μέσα ο καθένας θα σου πει για αυτόν που χρησιμοποιεί. Για παράδειγμα εγώ χρόνια με AdAway είμαι μια χαρά.

Όποιο και να βάλεις, θα το βρεις εκτός Play Store γιατί τα έχει αποκλείσει η Google λόγω Poilicy.

 

Εδώ και αρκετό καιρό (νομίζω από αρχές του χρόνου) η Facebook τα έχει 'σπάσει' με την Google και έχει κάνει αλλαγές στο api και δεν μπορείς να τραβήξεις τις φωτογραφίες από το Facebook και να τις συγχρονίσεις με τις επαφές σου. Έχω αγορασμένο από τις πρώτες μέρες το HaxSync και δεν λειτουργεί, όπως και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές, επί πληρωμή και μη.

Η λύση μέχρι να τα 'ξαναβρούν' οι 2 εταιρίες και να αλλάξει το api της η πρώτη, είναι νομίζω να κατεβάσεις από το Facebook τις φωτογραφίες και να τις περάσεις στις επαφές σου χειροκίνητα (μέσω κινητού ή pc, δεν έχει σημασία, μετά θα γίνει συγχρονισμός). Βέβαια θα πρέπει να κάνεις και τις ανάλογες αλλαγές αν θέλεις να είσαι up to date με τις φωτογραφίες που αλλάζουν οι φίλοι σου. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Έβαλα AdAway, θα δω πώς θα πάει...

 

Για το άλλο, τελικά πέρασα το Sync.me και έκανα ένα semi-auto συγχρονισμό...

 

EDIT: Τελικά από το AdAway πρώτη εντύπωση αρνητική.. Έψαχνα για panorama photo app, δοκίμασα το Photaf Panorama Free, και με το που βγήκα, να σου μια διαφημισάρα full-screen...

 

EDIT2: Και με το AdBlock Plus 1.3 τα ίδια.. Για το συγκεκριμένο app λέω πάντα..

 

Μήπως παίζει τίποτα άλλο; Κάνω και reboot μετά την ενεργοποίηση του app..

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο play για εφαρμογή Power Toggles.

Την έχω αλλά σε βάζει στο μενού δε κάνει απ ευθείας την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αλλά σε βάζει στο μενού δε κάνει απ ευθείας την αλλαγή

Θέλει να είσαι root για να κάνει άμεσα την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Έβαλα AdAway, θα δω πώς θα πάει...

 

Για το άλλο, τελικά πέρασα το Sync.me και έκανα ένα semi-auto συγχρονισμό...

 

EDIT: Τελικά από το AdAway πρώτη εντύπωση αρνητική.. Έψαχνα για panorama photo app, δοκίμασα το Photaf Panorama Free, και με το που βγήκα, να σου μια διαφημισάρα full-screen...

 

EDIT2: Και με το AdBlock Plus 1.3 τα ίδια.. Για το συγκεκριμένο app λέω πάντα..

 

Μήπως παίζει τίποτα άλλο; Κάνω και reboot μετά την ενεργοποίηση του app..

update τα hosts κάνε. κατι παραπάνω δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Έβαλα AdAway, θα δω πώς θα πάει...

 

Για το άλλο, τελικά πέρασα το Sync.me και έκανα ένα semi-auto συγχρονισμό...

 

EDIT: Τελικά από το AdAway πρώτη εντύπωση αρνητική.. Έψαχνα για panorama photo app, δοκίμασα το Photaf Panorama Free, και με το που βγήκα, να σου μια διαφημισάρα full-screen...

 

EDIT2: Και με το AdBlock Plus 1.3 τα ίδια.. Για το συγκεκριμένο app λέω πάντα..

 

Μήπως παίζει τίποτα άλλο; Κάνω και reboot μετά την ενεργοποίηση του app..

 

Μήπως τυχαίνει να έχεις marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω τον exdialer αλλα θα ηθελα μια αλλαγη σε dialer.

Εχετε να προτεινετε καποιον αξιολογο που να υποστηριζει ελληνικο μενου στον τηλεφωνικο καταλογο?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω τον exdialer αλλα θα ηθελα μια αλλαγη σε dialer.

Εχετε να προτεινετε καποιον αξιολογο που να υποστηριζει ελληνικο μενου στον τηλεφωνικο καταλογο?

 

True Phone....Κάνει τα πάντα..βέβαια υστερεί λίγο σε εμφάνιση..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω αλλα θα κανω μια προσπαθεια.

Υπαρχει τροπος μεσω καποιας εφαρμογης να ενωσω το κινητο με τον υπολογιστη ασυρματα και να παιζω mp3 τραγουδια ή youtube ή καποιο βιντεο κι ο ηχος να βγαινει απο τον υπολογιστη ή η εικονα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω αλλα θα κανω μια προσπαθεια.

Υπαρχει τροπος μεσω καποιας εφαρμογης να ενωσω το κινητο με τον υπολογιστη ασυρματα και να παιζω mp3 τραγουδια ή youtube ή καποιο βιντεο κι ο ηχος να βγαινει απο τον υπολογιστη ή η εικονα.

Δοκίμασε το mobizen να δεις αν σου κάνει.

Το κατεβάζεις στο κινητό και μετά πας από τον υπολογιστή στο mobizen.com αν θυμάμαι καλά και τα συνδεεις μεταξύ τους.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει κάποια στιγμή παλιά κάποιο dialer/contacts app που σου είχε αναλυτικά στατιστικά για τις κλήσεις σου, με ποιους μιλάς πιο συχνά, πόσα λεπτά έχεις μιλήσει με τον καθένα και άλλα. Είχα την εντύπωση πως ήταν το ExDialer, αλλά το έβαλα πριν λίγο και δεν είδα να έχει κάτι τέτοιο... Ούτε το Contacts+ που θυμόμουν ότι είχα περάσει. Μήπως λέει τίποτα σε κανέναν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως τυχαίνει να έχεις marshmallow?

 

Όχι, πέρασα πριν 2 μέρες στο Note3 μου την Phronesis V2, δηλαδή έχω την 5.1.1 ROM του Note5. Επειδή από ό,τι κατάλαβα εκτός από ρουταρισμένη είναι και πετσοκομμένη χωρίς κάποια services, παίζει να φταίει αυτό;

 

Μπορεί κάποιος άλλος με AdAway/AdBlockPlus να περάσει για δοκιμή το Photaf Panorama Free

https://play.google.com/store/apps/details?id=obg1.Photaf

, να μου πει αν του βγάζει μια διαφήμιση στο αρχικό μενού και μια full screen με το που πατήσεις να βγεις από την εφαρμογή; Από περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα φίλε και μου έβγαλε τα ίδια με εσένα, ενώ γενικότερα το adaway τα μπλοκάρει όλα σε αυτή την εφαρμογή φαίνεται μια μπούρδα που σου λέει να αναβάθμισεις σε προ και Μόλις βγεις σου βγάζει μια φουλ. Ίσως να είναι ενσωματωμένες οι διαφημίσεις στην φρι έκδοση. Δοκίμασε (γιατί την απεγκατεστησα) να ανοίξεις την εφαρμογή χωρίς να είσαι στο ίντερνετ. Σου βγάζει διαφήμιση ή όχι;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...