Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ελεγχο δικαιωματων των εφαρμογων μπορεις με το Xprivacy https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.bokhorst.xprivacy.installer&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dxprivacy&pcampaignid=APPU_1_JgscVsa7N4G3a669vcgL , θελει root και να εχεις εγκατεστημενο το xpose installer ή να επιλεξεις να στο εγκαταστησει το ιδιο.

 

δεν εχω κανει ροοτ το τηλεφωνο,μηπως ξερεις καποια που να μην χρειαζεται ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

Και άμα δεν πιάνει 3G δηλαδή, τι κάνει;

Κόβεται η πλοήγηση τελείως;;

 

Ε, τότε προτιμώ την εναλλαγή με 2G.

ναι καλα.ας ειχες οριακο σημα ΜΕΣΑ στο ιδιο σου το σπιτι και χωρις wifi να σε δω πως σερφαρεις...μην το παιζεις μαγκας εαν δεν σου εχει ,τυχαια,τυχει...

απειρες φορες ειμαι καπου ,με παιρνουν τηλ,οριακο(κλασσικη wind με χαλια σημα) σημα μου το γυρναει σε 2g και μου ζητανε κατι να τους βρω απο το νετ.αντε να σερφαρεις αφου με 2g ΔΕΝ γινεται να μιλας και να σερφαρεις ταυτοχρονα.στο ιδιο σημειο με μονο 3g 3-4 γραμμες σταθεροτατο .

στο σπιτι μου τωρα που εβαλα μονο 3g το σημα ειναι παντα 3-4 γραμμες οταν το ειχα στο αυτοματο ηταν καθε λεπτο εναλλαξ φουλ 2g μια γραμμη 3g.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει ροοτ το τηλεφωνο,μηπως ξερεις καποια που να μην χρειαζεται ροοτ?

Οταν εψαχνα και εγω, ειχα δει την app ops, αν εχεις lollipop νομιζω δεν χρειαζεται ρουτ και την apk permission, αυτη δεν χρειαζεται. Στις αναφερω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν τις εχω δοκιμασει και δεν γνωριζω πως δουλευουν και αν δουλευουν σωστα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως γνωριζει κανενας καμια δοκιμασμενη εφαρμογη για αφαιρεση δικαιωματων εφαρμογων? και καποια εφαρμογη που να κλειδωνει αλλες εφαρμογες με κωδικο

 

Για ελεγχο δικαιωματων των εφαρμογων μπορεις με το Xprivacy https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.bokhorst.xprivacy.installer&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dxprivacy&pcampaignid=APPU_1_JgscVsa7N4G3a669vcgL , θελει root και να εχεις εγκατεστημενο το xpose installer ή να επιλεξεις να στο εγκαταστησει το ιδιο.

 

δεν εχω κανει ροοτ το τηλεφωνο,μηπως ξερεις καποια που να μην χρειαζεται ροοτ?

 

Οταν εψαχνα και εγω, ειχα δει την app ops, αν εχεις lollipop νομιζω δεν χρειαζεται ρουτ και την apk permission, αυτη δεν χρειαζεται. Στις αναφερω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν τις εχω δοκιμασει και δεν γνωριζω πως δουλευουν και αν δουλευουν σωστα.

 

οχι φιλε ζανανιρο δεν εχω λολιποπ,ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει ροοτ το τηλεφωνο,μηπως ξερεις καποια που να μην χρειαζεται ροοτ?

 

Advanced Permission Manager

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κάποιος να κόψει τις διαφημίσεις στο sofascore; Χωρίς να χρειάζεται να στέλνω request να την εγκαταστήσουν φίλοι μου.
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κάποιος να κόψει τις διαφημίσεις στο sofascore; Χωρίς να χρειάζεται να στέλνω request να την εγκαταστήσουν φίλοι μου.

Δεν γίνεται. Πες σε 3 φίλους σου να την βάλουν και να την βγάλουν μετά αν δεν την θέλουν

Link to comment
Share on other sites

Στο cm locker υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει ο ηχος ξεκλειδωματος της οθονης?
Link to comment
Share on other sites

Money lover. ΚΟΡΥΦΗ

Το κάνω εγκατάσταση και το δοκιμάζω!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το monefy αλλά δεν ξέρω τι, κάτι με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρετε αν το greenify λειτουργεί στην 6.0...?

Κάπου έχω ακούσει / διαβάσει ότι δεν χρειάζεται πλέον στην 6.0...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως δουλευει το futbol24;

οταν επιλεγω τα παιχνιδια που θελω να μου κανει push τα μαρκαρω με bell ή με star; ή και τα 2;

και επισης το "auto-sleep" τι κανει; το μαρκαρουμε;

Forza και καθάρισε ς

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει καταφέρει κάποιος να κόψει τις διαφημίσεις στο sofascore; Χωρίς να χρειάζεται να στέλνω request να την εγκαταστήσουν φίλοι μου.

Υπάρχει τρόπος, αλλά αφήνει κάτω ένα μαύρο εκεί που υπήρχαν οι διαφημίσεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει καποιο πρόγραμμα για κινητο να κόβουμε διαφορα mp3s κ να τα κολλαμε mazi επειτα.. δλδ κατι σαν mix να κάνουμε ? δεν εχω βρει κατι στο playstore

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρετε αν το greenify λειτουργεί στην 6.0...?

Κάπου έχω ακούσει / διαβάσει ότι δεν χρειάζεται πλέον στην 6.0...

Καλά άκουσες, στην 6, λειτουργεί το doze mode, που κάνει σχεδόν την ίδια δουλειά, αλλά με καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά μία καλή πρόταση για διαχείριση εξόδων εσόδων;

 

Ευχαριστώ.

 

Εγω χρησιμοποιω το expense iq. Εχω ιστορικο 4 χρονων, απο easymoney το μετενομασαν σε expense iq

και άλλαξαν όλο το περιβάλλον, αλλά μεταφέρθηκε όλο το ιστορικό. Πάνω στην αλλαγή δοκίμασα για λιγότερο από μήνα moneylover, expense manager, money manager expense & budget, μου άρεσε σαν εμφάνιση και πρακτικότητα η τελευταία, σαν εμφάνιση περισσότερο το moneylover, και το expense manager μου άρεσε σαν επιλογές αλλά το βασικό μειονέκτημα ότι έπρεπε σε κάποια κατηγορία να επιλέξω αναγκαστικά και υποκατηγορία πχ εγώ ήθελα να βάλω μόνο ψώνια. Τα άλλα έχουν αν θες εσύ να προσθέσεις.

 

Αλλά έμεινα στο expense iq, λόγω του ιστορικού που δεν μπόρεσα να το μεταφέρω σε άλλη εφαρμογή,και επειδή με καλύπτει στο σημαντικότερο λόγο που έχουν αυτές oι εφαρμογές,να δεις πόσο αναλυτικά σου βγάζουν τα αποτελέσματα, ανα κατηγορία, χρονικό διάστημα, με διαγράμματα κτλ. Ολες λίγο πολύ τα έχουν,αλλά δεν έχει κάτι που να μου λείπει από το expense iq. Αν δεν είχα αυτό μάλλον θα προτιμούσα το money manager expense & budget, το moneylover σε πρώτη εμφάνιση σε κερδίζει,αλλά όσο περνάει ο καιρός ένιωθα ότι δεν ήταν πλήρης,κάτι έλειπε.

 

 

 

 

Υπάρχει τρόπος, αλλά αφήνει κάτω ένα μαύρο εκεί που υπήρχαν οι διαφημίσεις

 

Δεν με πειράζει,έτσι κι αλλιώς ή λευκό θα άφηνε όπως σε άλλες εφαρμογές . Βάζεις κάτι στην blacklist στο adaway;

Link to comment
Share on other sites

Το Whatsapp πλέον προσφέρει δυνατότητα backup των μηνυμάτων και εικόνας/βίντεο στο cloud :)
Link to comment
Share on other sites

Στο cm locker υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει ο ηχος ξεκλειδωματος της οθονης?

 

Θα πας εκεί που εχει για να σχεδιάσεις το μοτίβο...

εκεί είναι η ρύθμιση για τον @#$#@ηχο !

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εφαρμογή που τραβάς video και το αποθηκεύει συμπιεσμένο κατευθείαν ? Πχ. Matroska - micro hd, divx κτλ...

Ευχαριστώ!

Όλα συμπιεσμένα τραβάνε το video. Η επέκταση mkv, divx δεν παίζει ρόλο. Συνήθως mp4 είναι η κατάληξη που θα βρεις, και είναι συμπιεσμένο με h.264.

Πχ, σε matroska δεν κερδίζεις κάτι γιατί είναι απλά ενα container που έχει μέσα το video σου, όπως το τράβηξε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο greenify κάθε πόση ώρα πρασινοποιεί τις εφαρμογές και αν Υπάρχει τρόπος παρέμβασης;

Υ.Γ : Έχω την επί πληρωμή έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω τοποθεσία στο widget του weather2umbrella; μου εντοπίζει μέσω gps την Τριανδρία αλλά δεν βγάζει θερμοκρασία και θέλω να το αλλάξω χειροκίνητα σε Θεσσαλονίκη.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο greenify κάθε πόση ώρα πρασινοποιεί τις εφαρμογές και αν Υπάρχει τρόπος παρέμβασης;

Υ.Γ : Έχω την επί πληρωμή έκδοση.

Γίνεται 2 ή 3 λεπτά αφού κλείσεις την οθόνη. Και δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω τοποθεσία στο widget του weather2umbrella; μου εντοπίζει μέσω gps την Τριανδρία αλλά δεν βγάζει θερμοκρασία και θέλω να το αλλάξω χειροκίνητα σε Θεσσαλονίκη.

Κι εμένα το Accuweather στην Τούμπα, μου εμφανίζει εδώ και 2 χρόνια Triandria. Πριν μου έδειχνε κανονικά Toumpa, οπότε υποθέτω έχουν αλλάξει τα σημεία που παίρνει τα δεδομένα του καιρού.

Ο μόνος τρόπος λογικά για να σου γράψει Thessaloniki είναι να βγάλεις το Αυτόματη Εύρεση της τοποθεσίας και να τη βάλεις Χειροκίνητα (εκτός και αν δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο weather2umbrella).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το expense iq. Εχω ιστορικο 4 χρονων, απο easymoney το μετενομασαν σε expense iq

και άλλαξαν όλο το περιβάλλον, αλλά μεταφέρθηκε όλο το ιστορικό. Πάνω στην αλλαγή δοκίμασα για λιγότερο από μήνα moneylover, expense manager, money manager expense & budget, μου άρεσε σαν εμφάνιση και πρακτικότητα η τελευταία, σαν εμφάνιση περισσότερο το moneylover, και το expense manager μου άρεσε σαν επιλογές αλλά το βασικό μειονέκτημα ότι έπρεπε σε κάποια κατηγορία να επιλέξω αναγκαστικά και υποκατηγορία πχ εγώ ήθελα να βάλω μόνο ψώνια. Τα άλλα έχουν αν θες εσύ να προσθέσεις.

 

Αλλά έμεινα στο expense iq, λόγω του ιστορικού που δεν μπόρεσα να το μεταφέρω σε άλλη εφαρμογή,και επειδή με καλύπτει στο σημαντικότερο λόγο που έχουν αυτές oι εφαρμογές,να δεις πόσο αναλυτικά σου βγάζουν τα αποτελέσματα, ανα κατηγορία, χρονικό διάστημα, με διαγράμματα κτλ. Ολες λίγο πολύ τα έχουν,αλλά δεν έχει κάτι που να μου λείπει από το expense iq. Αν δεν είχα αυτό μάλλον θα προτιμούσα το money manager expense & budget, το moneylover σε πρώτη εμφάνιση σε κερδίζει,αλλά όσο περνάει ο καιρός ένιωθα ότι δεν ήταν πλήρης,κάτι έλειπε.

 

 

 

 

Δεν με πειράζει,έτσι κι αλλιώς ή λευκό θα άφηνε όπως σε άλλες εφαρμογές . Βάζεις κάτι στην blacklist στο adaway;

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο! Θα τα κοιτάξω ένα ένα σύμφωνα και με τις παρατηρήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...