Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση 3 έχει πρόβλημα.

Τους έστειλα και mail με το πρόβλημα. Πιστεύω θα το φτιάξουν άμεσα γιατί είναι γενικό το πρόβλημα.

Και εγώ Τελικά την 2.14.1 κατέβασα και είναι κολλημένη στην εφαρμογή της nasa εδώ και δύο μέρες και στον εναπομείναντα χρόνο λέει 0:00.εσάς σε ποια εφαρμογή είναι;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Τελικά την 2.14.1 κατέβασα και είναι κολλημένη στην εφαρμογή της nasa εδώ και δύο μέρες και στον εναπομείναντα χρόνο λέει 0:00.εσάς σε ποια εφαρμογή είναι;

Εγώ το γράφω μερικά post πιο πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Τελικά την 2.14.1 κατέβασα και είναι κολλημένη στην εφαρμογή της nasa εδώ και δύο μέρες και στον εναπομείναντα χρόνο λέει 0:00.εσάς σε ποια εφαρμογή είναι;

Εμενα ειναι στην εφαρμογη photo collada και λήγει σε 9 ώρες και 17 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το adaway, αλλά μου εμφανίζονται διαφημίσεις στον MX player. Τι μπορεί να φταίει;

 

Σε μενα οχι

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος πώς ακριβώς λειτουργεί η App of the Day όσον αφορά τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει;

 

Είναι όπως η αντίστοιχη του Amazon (πλέον δεν 'παίζει'), όπου αν την κάνεις απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, έχει κρατημένες κάπου (στον λογαριασμό σου?) τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει, και μπορείς να τις επαναφέρεις ξανά;

Τι εννοείς δεν παίζει;

Υπάρχει άλλη του Amazon που είναι ακόμα καλύτερη, γιατί δίνει συνεχώς διαθέσιμες όλες τις δωρεάν εφαρμογές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν παίζει;

Υπάρχει άλλη του Amazon που είναι ακόμα καλύτερη, γιατί δίνει συνεχώς διαθέσιμες όλες τις δωρεάν εφαρμογές.

Last Year...

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη του facebook στο android πως γινεται να ειναι η ροη των ενημερωσεων ΠΑΝΤΑ με την σειρα τα πιο προσφατα πανω πανω?
Link to comment
Share on other sites

Για το AdAway που σχολιάστηκε παραπάνω, να πω πως και εγώ έχω αρχίσει και βλέπω διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές.

Αλλά έχω επίσης να κάνω και καιρό update τα host files, οπότε ίσως να φταίει αυτό. Πάω να κάνω update και βλέπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για το AdAway που σχολιάστηκε παραπάνω, να πω πως και εγώ έχω αρχίσει και βλέπω διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές.

Αλλά έχω επίσης να κάνω και καιρό update τα host files, οπότε ίσως να φταίει αυτό. Πάω να κάνω update και βλέπουμε

 

έχει βγει και νέα έκδοση

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει και νέα έκδοση

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

 

Έχεις δίκιο. Στο android app του F-Droid δεν μου βγάζει ότι έχει καινούργια, έχει την 3.0.2 ως τελευταία (που έχω και εγκατεστημένη) για αυτό και δεν έχω κάνει update

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το app of the day εμένα σήμερα μου έβγαλε την έκδοση που δε δουλεύει. Γύρισα στην προηγούμενη έκδοση που είχα backup..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πιο σχετικό θέμα, οπότε θα ρωτήσω εδώ. Ποιες θεωρείτε είναι οι καλύτερες εφαρμογές κάμερας για Android? Έχω δει το CameraPro σε Symbian και MeeGo, το ProShot σε WP, εδώ τι υπάρχει; Να έχει πολλαπλές ρυθμίσεις με ενδιαφέρει και καλή ποιότητα φωτογραφίας (φίλτρα τύπου SophieLens κλπ, υπάρχουν άφθονα...)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα LG G3 και ψάχνω ένα mail client που να μπορεί πέραν απ' το στάνταρ outlook mail sync να μπορεί να παρακολουθεί και ένα shared outlook mailbox με push notifications όταν έρχονται νέα mail. . Η μόνη εναλλακτική που χω βρει μέχρι τώρα είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=developer2205.outlook που τραβάει τα data απ' το OWA (web interface) αλλα τα notifications του είναι λίγο ότι ναναι..

 

Το ιδανικό θαταν να το κάνω add σαν 2ο account στο στάνταρ mail πρόγραμμα του G3 αλλά δεν ταχω καταφέρει και με όσο googlaρίσμα έριξα είδα ότι τα shared outlook mailboxes δεν υποστηρίζονται στο Android.

 

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον γνωρίζει κάτι! :)

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει και νέα έκδοση

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

 

Έχω την τελευταία έκδοση, αλλά συνεχίζω να βλέπω διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στον mxplayer και εγώ βλέπω διαφημίσεις.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το http://m.aptoide.com είναι αξιόπιστο για εγκατάσταση εφαρμογών?. Έχω μια Ρομ χωρίς gapps και θα βόλευε να γίνεται η εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών από το application του aptoide, οπου ενημερωνει και για αναβαθμισεις. Αυτο που με παρεξενεψε ειναι οτι η εφαρμογη του aptoide ζήτησε δικαιωματα ρουτ.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα LG G3 και ψάχνω ένα mail client που να μπορεί πέραν απ' το στάνταρ outlook mail sync να μπορεί να παρακολουθεί και ένα shared outlook mailbox με push notifications όταν έρχονται νέα mail. . Η μόνη εναλλακτική που χω βρει μέχρι τώρα είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=developer2205.outlook που τραβάει τα data απ' το OWA (web interface) αλλα τα notifications του είναι λίγο ότι ναναι..

 

Το ιδανικό θαταν να το κάνω add σαν 2ο account στο στάνταρ mail πρόγραμμα του G3 αλλά δεν ταχω καταφέρει και με όσο googlaρίσμα έριξα είδα ότι τα shared outlook mailboxes δεν υποστηρίζονται στο Android.

 

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον γνωρίζει κάτι! :)

 

Με αυτόν τον τρόπο δοκίμασες;

Edited by truckman
Προσθήκη παράθεσης αρχικού μυνήματος λόγω συνένωσης θεμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το http://m.aptoide.com είναι αξιόπιστο για εγκατάσταση εφαρμογών?. Έχω μια Ρομ χωρίς gapps και θα βόλευε να γίνεται η εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών από το application του aptoide, οπου ενημερωνει και για αναβαθμισεις. Αυτο που με παρεξενεψε ειναι οτι η εφαρμογη του aptoide ζήτησε δικαιωματα ρουτ.

Το root είναι μόνο για αυτόματη εγκατάσταση των εφαρμογών. Γενικά η εφαρμογή έχει εκδόσεις που είναι beta η έχουν φτιαχτεί για συγκεκριμένες συσκευές κλπ. οπότε δεν θα στη πρότεινα για αντικατάσταση του play store. Το blackmart είναι καλύτερο.

 

Αν θες κάτι πιο κοντά στο play store δες εδώ: http://www.digitaltrends.com/mobile/android-app-stores/

Link to comment
Share on other sites

Το root είναι μόνο για αυτόματη εγκατάσταση των εφαρμογών. Γενικά η εφαρμογή έχει εκδόσεις που είναι beta η έχουν φτιαχτεί για συγκεκριμένες συσκευές κλπ. οπότε δεν θα στη πρότεινα για αντικατάσταση του play store. Το blackmart είναι καλύτερο.

 

Αν θες κάτι πιο κοντά στο play store δες εδώ: http://www.digitaltrends.com/mobile/android-app-stores/

 

Σε ευχαριστώ, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες. Θα το κοιτάξω το blackmart, αν βγάζει και ενημερώσεις για τις εφαρμογές που θέλω να δουλεύω, είναι ακριβώς αυτό που χρειάζομαι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία έπεσα πάνω στο apkpure.com. Από όσο έχω καταλάβει, τραβάει apk των δωρεάν εφαρμογών απευθείας από την Google, χωρίς να χρειάζεσαι το κατάστημά Play Store. Με αυτή την λογική, δεν θεωρείται "παράνομο/πειρατικό", αλλά παρέχει και την ασφάλεια ελέγχου της Google.

 

Είναι καλή επιλογή πιστεύετε;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...