Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να με πει κάποιος εάν του δουλεύει το PlayStation app το τελευταίο; Όχι σε LP
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Forest , μια εφαρμογή που λύνει τα προβλήματα που δεν θα είχαμε αν δεν είχαμε τέτοιες εφαρμογές :wacko:

Με λίγα λόγια σε κάνει να μην πιάνεις το smartphone και αποσπασαι από άλλες δουλειές.

 

πολυ ωραια εφαρμογη, το δικο μου δασος θα αρχισει απο σημερα το απογευμα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς λειτουργεί το forest?

 

Δεν το έβαλα, αλλά από την περιγραφή όσο δεν ακουμπάς το smartphone, το δέντρο μεγαλώνει, άμα πιάσεις το smartphone το δέντρο πεθαίνει. Έτσι προσπαθείς να μην το πιάνεις για όσο περισσότερο γίνεται ώστε να μην καταστρέψεις την πρόοδο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος το apk της εφαρμογής OTE TV Guide; Γιατί το play store βγάζει τη συσκευή μου ως μη συμβατή.

Ελα φίλε https://www.dropbox.com/s/eoh9txilxo0dpnn/OTE%20TV%20Guide.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα, αλλά από την περιγραφή όσο δεν ακουμπάς το smartphone, το δέντρο μεγαλώνει, άμα πιάσεις το smartphone το δέντρο πεθαίνει. Έτσι προσπαθείς να μην το πιάνεις για όσο περισσότερο γίνεται ώστε να μην καταστρέψεις την πρόοδο.

Το δοκιμασα τελικα Από περιέργεια ! Μπορείς να αγγίξεις το κινητό κανονικά και να περιηγηθείς Αλλά δεν μπορείς να ανοίξεις κανένα πρόγραμμα!!! Η μάλλον για να το πω πιο σωστά (Δεν σου μπλοκάρει τις εφαρμογές μην τρομάξει καποιος) Αν πατήσεις να ανοίξεις κάποια εφαρμογή σου λέει απλα ότι σκότωσες ένα δέντρο!!

Μπορείς κανονικά να μπεις στο μενου Η Να περιηγηθείτε στις αρχικές οθόνες το μόνο που "δεν μπορεις" Είναι να πατήσεις καποιο app.

Μια που το δοκίμασα και μια που το διέγραψα Γιατί όλο ξεχνιομουν Και όλο μου έβγαζε μυνήματα ότι σκότωσα ένα δέντρο! Μα να μην κάνει τα στραβά μάτια καθολου?????

:D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω απ τον λιγο καιρο που ειμαι στον χωρο γιατι δεν κανουμε πραγματα με τις εφαρμογες της "μαμας",

το συγκεκριμενο π.χ. το κανα restore το απογευμα γιατι μου χαθηκε το wifi του σπιτιου μια χαρα με της "μαμας" κ ουτε ρουτ ειμαι, ουτε τπτ, τελος, αγορασα το helium, το οποιο το μονο + που σου προσφερει ειναι να κανει backup τα δεδομενα των εφαρμογων (ή κ τις εφαρμογες ολοκληρες αν θελετε) στο cloud/dropbox, κατα τα αλλα μια χαρα τις κανει backup τις εφαρμογες κ το backup της "μαμας",

συνοψιζοντας δεν καταλαβαινω αυτη την "απαξιοποιηση" πραγματικα, αλλα κ το φορτωμα του κινητου με πραγματα που μπορουμε να κανουμε κ χωρις να φορτωνουμε το κιν με εφαρμογες

Ποιο είναι της μαμάς ρε παιδιά και δεν το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή που να σου δίνει την δυνατότητα να ανοίγεις πολλά μικρά παράθυρα εφαρμογών ταυτόχρονα ;Ας είναι και εκτός play store. Είμαι ροοτ. Κάτι σαν multi-window πχ. Messenger και περιηγητής ανοιχτός ταυτόχρονα και τα δύο να τρέχουν σε μικρά παράθυρα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι της μαμάς ρε παιδιά και δεν το βρίσκω;

 

εξαρταται απ τη συσκευη, εγω με LG G2 μια χαρα ειναι το μαμισιο το backup

Link to comment
Share on other sites

Στο adaway τι βαζουμε στα white Pages για να ανοίγουν τα λινκ από ταπατοκ;

Με κάποιον hosts editor θα σβήσεις ότι έχει σχέση με Viglink..

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιον hosts editor θα σβήσεις ότι έχει σχέση με Viglink..

Ευχαριστώ φίλε όλα δουλεύουν πάλι ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος το apk της εφαρμογής OTE TV Guide; Γιατί το play store βγάζει τη συσκευή μου ως μη συμβατή.
απο περιεργεια ποιο κινητο εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Galaxy S2 με SlimKat 4.4.4. Με άλλες rom δεν είχα πρόβλημα με καμία εφαρμογή έως τώρα.

 

Εχω την εντυπωση οτι το s2 δεν εχει IR blaster, αρα πως να την δουλεψεις την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το s2 δεν εχει IR blaster, αρα πως να την δουλεψεις την εφαρμογη

Όντως δεν έχει, αλλά χρειάζεται σε κάτι; Η εφαρμογή είναι το πρόγραμμα των καναλιών του ΟΤΕ TV.

 

Ή εσύ μπερδεύτηκες κάπου, ή εγώ δεν κατάλαβα κάτι, ή η εφαρμογή έχει καμιά κρυφή λειτουργία που δεν βλέπω λόγω παλιάς συσκευής. :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει, αλλά χρειάζεται σε κάτι; Η εφαρμογή είναι το πρόγραμμα των καναλιών του ΟΤΕ TV.

 

Ή εσύ μπερδεύτηκες κάπου, ή εγώ δεν κατάλαβα κάτι, ή η εφαρμογή έχει καμιά κρυφή λειτουργία που δεν βλέπω λόγω παλιάς συσκευής. :p

Λογικα αυτην η εφαρμογη θα ειναι για να ελεγχεις και καποιον αποκωδικοποιητη ισως γι αυτο δεν στο υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυτην η εφαρμογη θα ειναι για να ελεγχεις και καποιον αποκωδικοποιητη ισως γι αυτο δεν στο υποστηριζει

Απλά πρόγραμμα τηλεόρασης είναι (μπορείς να το βάλεις και χωρίς να έχεις OTE TV, μιας και δείχνει και για τα πανελλαδικής εμβέλειας), δεν έχει κάπου επιλογή για λειτουργία του κινητού σαν τηλεχειριστήριο.

 

Με CM11 για παράδειγμα, την εγκαθιστώ κανονικά από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Θελει η κοπελα μου μια εφαρμογη για εντοπισμου του κινητου της σε περιπτωση που το ξεχασει καπου ή της το κλεψουν. Ποια θα μου προτεινατε;

 

Επισης θα ηθελα στο μετρο του δυνατου να μην ειναι πολυ βαρια η εφαρμογη γιατι ηδη εχει μεσα το κινητο facebook,viber,messenger,instagram κλπ:p

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, διάβαζα κάπου πιο πριν για το WiFiKill και υποψιάζομαι ότι στην καφετέρια που πάω κάποιος μπλοκάρει μερικές φορές το ίντερνετ με αυτό το πρόγραμμα. Και μάλιστα πρέπει να έχει το free γιατί μετά από κάνα πεντάλεπτο ανοίγει για λίγο και μετά το ξανακλείνει.

 

Τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση; Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεφύγουμε από το μπλοκάρισμα;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Θελει η κοπελα μου μια εφαρμογη για εντοπισμου του κινητου της σε περιπτωση που το ξεχασει καπου ή της το κλεψουν. Ποια θα μου προτεινατε;

 

Επισης θα ηθελα στο μετρο του δυνατου να μην ειναι πολυ βαρια η εφαρμογη γιατι ηδη εχει μεσα το κινητο facebook,viber,messenger,instagram κλπ:p

Cerberus

Με κάποιον hosts editor θα σβήσεις ότι έχει σχέση με Viglink..

Και γιατί να μην βάλει αυτό που ζήτησε ως *.viglink.com

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, διάβαζα κάπου πιο πριν για το WiFiKill και υποψιάζομαι ότι στην καφετέρια που πάω κάποιος μπλοκάρει μερικές φορές το ίντερνετ με αυτό το πρόγραμμα. Και μάλιστα πρέπει να έχει το free γιατί μετά από κάνα πεντάλεπτο ανοίγει για λίγο και μετά το ξανακλείνει.

 

Τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση; Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεφύγουμε από το μπλοκάρισμα;

 

Ενημερώνεις τον υπεύθυνο να αλλάξει τον κωδικό του Wi-Fi ή αλλάζεις καφετέρια..

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

 

@όλους, σχετικά με το Tapatalk στο ανάλογο θέμα υπάρχουν όλες οι απαντήσεις.

Σχετικά με εφαρμογές εύρεσης της συσκευής σας μπορείτε να απευθυνθείτε κι εδώ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ποιο θεωρείτε είναι το καλύτερο λεξικό (αγγλικά - ελληνικά) με offline υποστήριξη; :)

Έχει μπόλικα και δεν ξέρω τι να πάρω :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...