Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κατά τη γνώμη μου ζητάς πολλά...

 

Τίποτα από αυτά δεν δουλεύει εγγυημένα... αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

 

Νομιζω καταλαβαινεις τις προεκτασεις των τυχων προβληματικων μπλοκαρισματων.

Και στο play μερικα που κοιταξα, δεν βρηκα κατι για το οποιο να μην εχουν παραπονα.

Γι'αυτο ειπα οτι ελπιζω καποιο μελος εδω, να χρησιμοποιει τετοια εφαρμογη με επιτυχια, για καποιο καιρο. (χωρις κι αυτο να εγγυαται απολυτα, αλλα ειναι κατι κι αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με συγχωρειτε που ρωταω παλι, αλλα επειδη ειναι αδυνατον να δοκιμασω καμια δεκαρια και να τεσταρω κλπ κλπ, θελω εναν καλο call blocker, τον οποιο ομως να τον εχετε δουλεψει εσεις προσωπικα για καιρο (πάνω απο εξάμηνο).

Επειδη τυχον κακη λειτουργια (πχ αλλοτε να δουλευει - αλλοτε οχι, ή να μπλοκαρει λαθεμενα) μπορει να εχει πολυ κακη επιδραση στις επαγγελματικες-κοινωνικες μου σχεσεις, πειτε μου κατι το οποιο επιτυχημενα δουλευετε για καιρο, ωστε να κανω μια καλη και οσο το δυνατον 'εγγυημενη' επιλογη.

Θελω κατι απλο και (ζηταω πολλα; ) απροβληματιστο.

 

Τον Call Filter τον δούλεψα για περίπου δύο χρόνια και είναι άψογος. Κορυφαία η επιλογή που έχει ώστε να απαντά και να κλείνει άμεσα τη γραμμή κατά τη γνώμη μου. Πρόσεξε μόνο να τον εξαιρέσεις από εφαρμογές τύπου booster και cleaner, διαφορετικά θα σου τον απενεργοποιούν και δεν θα δουλεύει. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Root call blocker, θέλει ρουτ αλλά δουλεύει απροβλημάτιστα Και μάλιστα στον άλλο δε βαράει καν η κλήση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια thanks για τις προτασεις, αλλα να ρωτησω πανω σε αυτο, κατι σχετικο που ξεχασα, για τους call blockers.

Υποστηριζουν μποκαρισμα με 'φιλτρα'-μπαλαντερ χαρακτηρες; Ή μονο 'σκετους' τηλεφωνικους αριθμους;

Πχ να δηλωσω οτι δεν θελω να δεχομαι τηλεφωνα που ξεκινουν 2103210*****

Γίνεται, ή οχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Root call blocker, θέλει ρουτ αλλά δουλεύει απροβλημάτιστα Και μάλιστα στον άλλο δε βαράει καν η κλήση

 

Ειναι δωρεαν ή οχι; Γιατι στο description κατι λεει για trial...(και κοιταζω το free)

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.rootcallblocker.beta

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανα δύο μέρες που έχει βγει ενημέρωση για το Evernote (εκδοση 7).

Μπορεί κάποιος να επαληθεύσει το σχολιο άλλου φιλου που έλεγε ότι δεν έχει ηχητική σημείωση?

Είμαι με την 6.3.3.1 και διστάζω να την ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανα δύο μέρες που έχει βγει ενημέρωση για το Evernote (εκδοση 7).

Μπορεί κάποιος να επαληθεύσει το σχολιο άλλου φιλου που έλεγε ότι δεν έχει ηχητική σημείωση?

Είμαι με την 6.3.3.1 και διστάζω να την ενημερώσω

 

Του έχω απαντήσει από κάτω πως βάζεις ηχητική σημείωση. Κρατάς πατημένο το + και διαλέγεις εσύ τι σημειώσεις θα σου βγάζει. Μια χαρά έχει ηχητική σημείωση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το boxer για τα mail; κάτι διάβασα ότι για να βάλεις πολλαπλούς λογαριασμούς θέλει το pro... Ισχύει αυτό; Κατά τα άλλα τι λέει, είναι καλό;
Link to comment
Share on other sites

ισχύει... αλλά για ευκολία... κατεβάζεις αυτό :P Για τα 20mb παραπάνω δεν χάθηκε ο κόσμος. Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι μπορούν να ξεχωρίσουν από αυτά:

 

Arm v7-Neon

Arm v7-Tegra3

Arm v7-Tegra2

Arm v6 VFP

Arm v6

Arm v5TE

x86

MIPS

 

τι υποστηρίζει η συσκευή τους...

Δεν χρειάζεται, σε ενημερώνει το ίδιο το MX player στις ρυθμίσεις του codec..

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει android emulator που να δουλεύει με Mac Os X?

 

Έχω βρει ένα Bluestacks, που το όνομα αρχείου λέει beta, και δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει! Ανοίγει μεν, αλλά δεν βρίσκω άκρη στις λειτουργίες του. Η αναζήτηση τερματίζεται, ο συγχρονισμός δεν ολοκληρώνεται...

 

Ξέρετε τίποτα πάνω σε αυτό?

 

Ευχαριστώ!

Έχεις αρκετές επιλογές, andyroid, android emulator μέσω VMware η boot από ISO..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο βασικός μου e-mail client από το Νοέμβριο. Πολύ καλος, γρηγορος και εύχρηστος. Οι πολλαπλοί λογαριασμοί μπαίνουν με την έκδοση pro.

Την έκδοση την απέκτησα κάνοντας share ότι χρησιμοποιώ τον boxer σε δέκα άτομα. Χωρίς χρήματα. Χρήματα ζητάει μόνο για να προσθέσεις exchange via active sync. Μάλλον θα το αγοράσω και αυτό στα 9,99.

Link to comment
Share on other sites

Με το helium backup μπορώ να σώσω μια εφαρμογή στο Dropbox από τη μια συσκευή και να τη επαναφέρω σε άλλη συσκευή. Γίνεται το ίδιο με το titanium και πώς; Ενεργοποιήσα το Dropbox στις ρυθμίσεις αλλά τι άλλο κάνω; Δεν με ρώτησε να συνδεθεί πάντως.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τον Call Filter τον δούλεψα για περίπου δύο χρόνια και είναι άψογος. Κορυφαία η επιλογή που έχει ώστε να απαντά και να κλείνει άμεσα τη γραμμή κατά τη γνώμη μου. Πρόσεξε μόνο να τον εξαιρέσεις από εφαρμογές τύπου booster και cleaner, διαφορετικά θα σου τον απενεργοποιούν και δεν θα δουλεύει. :)

Φίλε βγάζει στον άλλο ότι δεν έχει σήμα η συσκευή ή ότι μιλάει με άλλον στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο βασικός μου e-mail client από το Νοέμβριο. Πολύ καλος, γρηγορος και εύχρηστος. Οι πολλαπλοί λογαριασμοί μπαίνουν με την έκδοση pro.

Την έκδοση την απέκτησα κάνοντας share ότι χρησιμοποιώ τον boxer σε δέκα άτομα. Χωρίς χρήματα. Χρήματα ζητάει μόνο για να προσθέσεις exchange via active sync. Μάλλον θα το αγοράσω και αυτό στα 9,99.

δλδ προτεινεις να βγαλω τις δυο εφαρμογες που εχω (Inbox & Outlook) και να παω σε μια για ολα?

δεν θα μου λειψει κατι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μπορεί να κάνετε ζημια στο κινητό η να είναι και virus !

 

θέλω να τρέχω 2 viber, whatsapp κλπ στο κινητό και ψάχνω να βρω τρόπο.

βρήκα αυτο http://swapmyapp.com/how-to/run-multiple-instances-of-one-app/ το έχει δοκιμάσει κανεις??

 

Προσοχή μπορεί να κάνετε ζημια στο κινητό η να είναι και virus !

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα, αλλα δεν πηρα απαντηση.

Με τους call blockers, μπορω να χρησιμοποιησω 'φιλτρα'-χαρακτηρες μπαλαντερ, για να μπλοκαρω μια κατηγορια τηλεφωνικων αριθμων (πχ ολα τα 211xxx),

ή η μονη τους δυνατοτητα ειναι μπλοκαρισμα ένα-ενα συγκεκριμενα τηλεφωνικα νουμερα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βγάζει στον άλλο ότι δεν έχει σήμα η συσκευή ή ότι μιλάει με άλλον στο τηλέφωνο;

 

Για να βγάλει στον άλλο ότι η συσκευή δεν έχει σήμα, θα πρέπει η συσκευή να μην έχει σήμα. Αυτό είναι θέμα του παρόχου και οι συγκεκριμένες κλήσεις δεν φτάνουν ποτέ στο κινητό (αφού δεν έχει σήμα). Δε νομίζω να μπορεί εφαρμογή να το κάνει αυτό, εκτός και αν είναι του συστήματος του κινητού και καταφέρνει να μπλοκάρει την κλήση πριν φτάσει στο κινητό (δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο)...

Η επιλογή να απαντήσει και να κλείσει τη γραμμή (όπως προανέφερα), δεν βγάζει τίποτα στον άλλο, απλά απαντάει και κλείνει άμεσα τη γραμμή. Η κλήση μένει μεν στο ιστορικό των κλήσεων σου, αλλά τουλάχιστον δεν βγάζει την (ενοχλητική) ειδοποίηση της αναπάντητης, αφού έχει ήδη απαντηθεί !!!

Προσωπικά, έχω να το χρησιμοποιήσω τρεις μήνες περίπου και αν έχει αλλάξει κάτι δεν το γνωρίζω. Ο λόγος είναι ότι το καινούριο μου κινητό, έχει στη ρομ του φίλτρο που με καλύπτει εξίσου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αξιόπιστη και δοκιμασμένη εφαρμογή (εκτός του speedtest που εχω) που να Μου μετράει την ταχύτητα του ιντερνετ? Wifi Και δεδομένα κινητής! Με καλύπτει αρκετά το speedtest που έχω αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κ κάποιο άλλο καλύτερο και με μεγαλύτερη ακρίβεια ισως. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αξιόπιστη και δοκιμασμένη εφαρμογή (εκτός του speedtest που εχω) που να Μου μετράει την ταχύτητα του ιντερνετ? Wifi Και δεδομένα κινητής! Με καλύπτει αρκετά το speedtest που έχω αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κ κάποιο άλλο καλύτερο και με μεγαλύτερη ακρίβεια ισως.

Ο καλύτερος τρόπος κατά τη γνώμη μου είναι η λήψη αρχείων, από πηγές που μπορούν να δώσουν τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου.

Δοκίμασε λήψη από ftp.ntua.gr ή speedtest.ftp.otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος κατά τη γνώμη μου είναι η λήψη αρχείων, από πηγές που μπορούν να δώσουν τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου.

Δοκίμασε λήψη από ftp.ntua.gr ή speedtest.ftp.otenet.gr

Το έκανα. Πάτησα το πρώτο που λέει 100κ Και μου έβγαλε αυτο[ATTACH]58372[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή στο Store που να κλειδώνει το κινητό σε μια συγκεκριμένη κατάσταση δικτύου (2g,3g,4g)?

Για το 4g δεν με νοιάζει, αλλά θέλω σε CyanogenMod να το κλειδώνω σε κάτι σαν "μόνο 3g" γιατί με το "3g" της Rom και Vodafone, μόνο 2g βλέπω σε περιοχές όπου έχει καλύψη.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή στο Store που να κλειδώνει το κινητό σε μια συγκεκριμένη κατάσταση δικτύου (2g,3g,4g)?

Για το 4g δεν με νοιάζει, αλλά θέλω σε CyanogenMod να το κλειδώνω σε κάτι σαν "μόνο 3g" γιατί με το "3g" της Rom και Vodafone, μόνο 2g βλέπω σε περιοχές όπου έχει καλύψη.

 

Σε τι σημα θα κλειδώσεις δεν ειναι δικη σου επιλογή αλλα του παροχου

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σημα θα κλειδώσεις δεν ειναι δικη σου επιλογή αλλα του παροχου

 

Όχι, εννοώ ότι στη στοκ Rom του κινητού έχει τις επιλογές: μόνο 2g, μόνο 3g, αυτόματο (2g,3g,lte).

Αν στη στοκ επιλέξω το μόνο 3g, το κινητό θα κλειδώσει εκεί και είτε έχει σήμα, είτε όχι, θα πιάνει μόνο 3g. Στη CyanogenMod από την άλλη, αν επιλέξω το 3g, γυρνάει και σε 2g, δεν κλειδώνει δηλαδή όπως στην στοκ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου λέει ποιες κεραίες εταιριών κινητής τηλεφωνίας έχω κοντά μου και σε τι αποσταση?

Π.χ. Vodafone Στα 700m, wind Στα 900m. Με ενδιαφέρει για τις καίριες των εταιριών κ όχι για τις μικροκαιρεες που τοποθετούν μερικοί στις ταράτσες τους για να ενισχύσουν το σήμα στο σπιτι τους.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...