Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαζή ερώτηση το ξέρω αλλά, Υπάρχει εφαρμογή Η κάποιο widget Που να μου δείχνει πόση ώρα είναι το κινητό στην πριζα?

Πόση ώρα είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα με ενδιαφέρει όχι πόση ώρα κράτησε η φορτηση.

 

Χρονόμετρο λέγεται και λογικά έχει η συσκευή σου. :P

Απλά επειδή διευκρινήσες ότι δε σε νοιάζει πόση ώρα φόρτισε αλλά πόση ώρα είναι στην πρίζα

Link to comment
Share on other sites

Χρονόμετρο λέγεται και λογικά έχει η συσκευή σου. :P

Απλά επειδή διευκρινήσες ότι δε σε νοιάζει πόση ώρα φόρτισε αλλά πόση ώρα είναι στην πρίζα

Έχω χρονόμετρο αλλά είναι διαδικασία. Να βάζω το κινητό στην πρίζα, να ξεκινήσω το χρονόμετρο, να βγάλω το κινητό από την πρίζα, να σταματήσω το χρονόμετρο.... γι αυτό έλεγα αν υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει μόνη της

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή τύπου tasker ή ίσως ITTT; εκτός αν έχει κάποιος φίλος να προτείνει κάτι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρονόμετρο αλλά είναι διαδικασία. Να βάζω το κινητό στην πρίζα, να ξεκινήσω το χρονόμετρο, να βγάλω το κινητό από την πρίζα, να σταματήσω το χρονόμετρο.... γι αυτό έλεγα αν υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει μόνη της

Φυσικά και υπάρχει και λέγεται tasker το πρόγραμμα που κανει οτι ξεχνάμε η δεν θέλουμε

να κάνουμε εμεις

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει και λέγεται tasker το πρόγραμμα που κανει οτι ξεχνάμε η δεν θέλουμε

να κάνουμε εμεις

Να σημειώσω πως δεν είμαι root Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Έχει 2 tasker το google play. Είναι το tasker επί πληρωμής ή το tasker app factory?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω.. μηπως to tubemate σας κανει κ εσας νερα ; με την καινουργια αναβάθμιση 2.2.5 δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω..
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω.. μηπως to tubemate σας κανει κ εσας νερα ; με την καινουργια αναβάθμιση 2.2.5 δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω..

Μια χαρά μου δουλεύει με την 2.2.5

Και χτες κατέβασα τραγούδι κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω.. μηπως to tubemate σας κανει κ εσας νερα ; με την καινουργια αναβάθμιση 2.2.5 δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω..

Και 'γω εκδοση 2.2.5 build 631, δουλευει πολυ καλα, κανενα προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου δουλεύει με την 2.2.5

Και χτες κατέβασα τραγούδι κανονικά.

 

Και 'γω εκδοση 2.2.5 build 631, δουλευει πολυ καλα, κανενα προβλημα....

Εμενα μου ανοίγει κ 5 δευτερόλεπτα μετα βγαζει οθονη μαυρη κ στη μέση τη μπαρα του search οτι κ να γράψω πανω μενει έτσι.. το έσβησα 2 μ 3ις φορες κ το ξανά έβαλα δν νομιζω να φταιει το κινητο εχω το νοτε 3 νεο ..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για να τραβάω βίντεο την οθόνη του κινητού μου ;είμαι rooted και το scr μου βγάζει error was unable to create storage...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με το tasker Όταν μπένω σπίτι να μου ανοίγει και να συνδέετε αυτόματα με το wifi του σπιτιού, και όταν απομακρύνομαι από το σπίτι (κ την εμβελεια του οικιακου wifi ) να αποσυνδέεται και να απενεργοποιείτε το wifi Στο κινητο? Επειδή λίγο το δούλεψα και δεν έβγαλα ακρη.... αν ξέρει κανείς ας μου πει ακριβώς τα βηματα να το κάνω αν γίνετε. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μου ανοίγει κ να συνδέετε όταν μπένω σπιτι Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με το tasker Όταν μπένω σπίτι να μου ανοίγει και να συνδέετε αυτόματα με το wifi του σπιτιού, και όταν απομακρύνομαι από το σπίτι (κ την εμβελεια του οικιακου wifi ) να αποσυνδέεται και να απενεργοποιείτε το wifi Στο κινητο? Επειδή λίγο το δούλεψα και δεν έβγαλα ακρη.... αν ξέρει κανείς ας μου πει ακριβώς τα βηματα να το κάνω αν γίνετε. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μου ανοίγει κ να συνδέετε όταν μπένω σπιτι

Με το Automateit γίνεται αυτό που λες πανεύκολα.

Εγώ το έχω βάλει μόλις βγω από το σπίτι να ενεργοποιεί το 3G και μόλις ξαναμπώ να κλείσει το 3G και να παίρνει από Wi-Fi.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει καμιά εφαρμογή για remote control σε ps3?

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Νομίζω δεν χρησιμοποιεί υπέρυθρες το ps3 αλλά το Bluetooth.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Στο ps4 έχει βγάλει ένας τύπος για υποστήριξη σε αλλά κινητά πλην του z3
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με το tasker Όταν μπένω σπίτι να μου ανοίγει και να συνδέετε αυτόματα με το wifi του σπιτιού, και όταν απομακρύνομαι από το σπίτι (κ την εμβελεια του οικιακου wifi ) να αποσυνδέεται και να απενεργοποιείτε το wifi Στο κινητο? Επειδή λίγο το δούλεψα και δεν έβγαλα ακρη.... αν ξέρει κανείς ας μου πει ακριβώς τα βηματα να το κάνω αν γίνετε. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μου ανοίγει κ να συνδέετε όταν μπένω σπιτι

Πρέπει να δημιουργήσεις ένα νέο προφίλ. Εκεί υπάρχουν δύο επιλογές. Η μια είναι να βρεις τις κεραίες που παίρνει σήμα το κινητό. Επιλέγεις state. Κάτω στο φίλτρο γράψε "cell", θα εμφανιστεί η επιλογή cell near. Υπάρχει ένα κουμπί που γράφει scan, αυτό θα βρει τις κεραίες που υπάρχουν στην περιοχή. Τα υπόλοιπα είναι σαν να φτιάχνεις ένα άλλο προφίλ.

Η δεύτερη επιλογή είναι να βρίσκει το τηλέφωνο με το σήμα GPS και όταν θα βρίσκεται στην περιοχή που όρισες να ανοίγει ή κλείνει διακοπές Wi-Fi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για να τραβάω βίντεο την οθόνη του κινητού μου ;είμαι rooted και το scr μου βγάζει error was unable to create storage...

Αυτή. Δουλεύει και χωρίς root, δωρεάν.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα δικαρτο cubot s200 και εχω 1 cu και μια whats up.αλλα τα widgeds στο cu εχω κατεβασει το myvodafone δουλευει μεν αλλα ανανεωση κανει μονο με τα δεδομενα του οχι με wi fi.υπαρχει κατι καλυτερο?το δε whats up δεν δουλευει καθολου μου λεει δεν εισαι συνδρομητης whats up ενω ειμαι κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Με το Automateit γίνεται αυτό που λες πανεύκολα.

Εγώ το έχω βάλει μόλις βγω από το σπίτι να ενεργοποιεί το 3G και μόλις ξαναμπώ να κλείσει το 3G και να παίρνει από Wi-Fi.

Φίλε μου το Automateit μια και το δουλεύεις έχει Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Με το Automateit γίνεται αυτό που λες πανεύκολα.

Εγώ το έχω βάλει μόλις βγω από το σπίτι να ενεργοποιεί το 3G και μόλις ξαναμπώ να κλείσει το 3G και να παίρνει από Wi-Fi.

Πως το εκανες? Μπορείς να πεις βήμα βημα? Εγώ θέλω μόνο όταν μπένω σπίτι να ανοίγει το wifi και να συνδεετε Κ όταν φευγω να αποσυνδέεται και να κλίνει. Δεν θέλω 3g Και τέτοια. Αν αυτά τα προγράμματα είχαν κ ελληνικά Καλά θα ήταν γιατί με τα αγγλικά χάνεις τον μπουσουλα

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και εγω αλλα ειναι στα αγγλικα και δεν τα καταφερνω,βεβαια εχει αρκετες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δημιουργήσεις ένα νέο προφίλ. Εκεί υπάρχουν δύο επιλογές. Η μια είναι να βρεις τις κεραίες που παίρνει σήμα το κινητό. Επιλέγεις state. Κάτω στο φίλτρο γράψε "cell", θα εμφανιστεί η επιλογή cell near. Υπάρχει ένα κουμπί που γράφει scan, αυτό θα βρει τις κεραίες που υπάρχουν στην περιοχή. Τα υπόλοιπα είναι σαν να φτιάχνεις ένα άλλο προφίλ.

Η δεύτερη επιλογή είναι να βρίσκει το τηλέφωνο με το σήμα GPS και όταν θα βρίσκεται στην περιοχή που όρισες να ανοίγει ή κλείνει διακοπές Wi-Fi κλπ.

 

Έκανα scan Και βρήκε μερικές κερεες (με το gps ανοιχτό έκανα το σκαν) Μετά τι άλλο κάνω δεν κατάλαβα. Δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καθόλου το app

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να επεξεργαστώ μια φωτογραφία, μου έβγαλε δύο επιλογές, μία με την κλασσική gallery/συλλογή του android και μία με την gallery της google. Κατά λάθος πάτησα 'για πάντα' στην εφαρμογή της κλασσικής συλλογής και χάθηκε η εφαρμογή της συλλογής της google.

Πως την επαναφέρω; Help me.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Εφαρμογές > θα βρεις την εφαρμογή της ''κλασικής συλλογής'' που λες θα σκρολάρεις λίγο και έχει μιά επιλογή που λέει

 

ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ

 

Θα πατήσεις ''Εκκαθάριση προεπιλογών'' και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...