Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

ειχα δει πριν λιγες μερες μια εφαρμογη που σου ελεγε ποσες φορες χρησιμοποιησες τις εφαρμογες σου κατα τακτα χρονικα διαστηματα και σε χρονο επισης αλλα σεν θυμαμαι ακριως πως την ελεγαν.Aptrox νομιζω καπως ετσι αλλα μαλλον λειπει καποιο γραμμα και δεν μπορω να το βρω στο play.

Αν την ξερει καποιος ας μου την πει.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το S Health που έχουν τα Samsung Galaxy, το χρησιμοποιεί κανείς να μου πει αν αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας καλος video player, προσεξτε ομως, με μικρο μεγεθος εγκαταστασης;

Πχ μεχρι 2mb? (το apk, -εγκατεστημενος)

Το κινητο μου εχει 'γεμισει', δυσκολα μπορω να αφαιρεσω εφαρμογη, ειμαι ενοψει αγορας καινουριου, αλλα μεχρι να γινει αυτο, θα θελα να μπορω να δω μερικα βιντεο απο την sd card.

Ο ενσωματωμενος video player της rom, αλλα βιντεο τα δειχνει και αλλα οχι, πετα διαφορα μηνυματα κλπ

 

Υπαρχει κατι μικρο σε μεγεθος, που να κανει δουλεια;

 

Δεν εχω επιλογη, έτσι;

:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω επιλογη, έτσι;

:(

μετέφερε στη εξωτερική η σβήσε κατι και κανε εγκατάσταση το mx-player pro (ίσως το κορυφαίο αυτήν την στιγμή) χωρίς συμβιβασμό δεν γίνεται τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ποια εφαρμογή Πρέπει να κατεβάσω ώστε να μπορώ να βλέπω live streaming τηλεόραση/youtube/αγωνες μέσω internet....?

Οι browsers που χρησιμοποιώ είναι ο UC και ο Chrome...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ποια εφαρμογή Πρέπει να κατεβάσω ώστε να μπορώ να βλέπω live streaming τηλεόραση/youtube/αγωνες μέσω internet....?

Οι browsers που χρησιμοποιώ είναι ο UC και ο Chrome...

xbmc, περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο κουλη ερωτηση και δεν ειμαι καν σιγουρος πως κολλαει και στο συγκεκριμενο νημα, αλλα here goes.

 

Υπαρχει τροπος να παρω καπως το apk απο μια εφαρμογη που εχω αγορασμενη στο amazon? Ειναι το uncanny xmen συγκεκριμενα, το οποιο για καποιο λογο λεει πως δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου (Note 3, δηλαδη ελεος) και δε με αφηνει να το εγκαταστησω. Επειδη ομως εγω θελω να το εγκαταστησω αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο workaround.

 

Απλα με ενδιαφερει ακριβως αυτο, να βρω το apk μεσω amazon οχι να να αναζητησω το apk αλλου, been there done that, doesn't work :p

Αν καποιος mod νομιζει πως πρεπει να παει σε αλλη κατηγορια ας το μεταφερει πληζ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο κουλη ερωτηση και δεν ειμαι καν σιγουρος πως κολλαει και στο συγκεκριμενο νημα, αλλα here goes.

 

Υπαρχει τροπος να παρω καπως το apk απο μια εφαρμογη που εχω αγορασμενη στο amazon? Ειναι το uncanny xmen συγκεκριμενα, το οποιο για καποιο λογο λεει πως δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου (Note 3, δηλαδη ελεος) και δε με αφηνει να το εγκαταστησω. Επειδη ομως εγω θελω να το εγκαταστησω αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο workaround.

 

Απλα με ενδιαφερει ακριβως αυτο, να βρω το apk μεσω amazon οχι να να αναζητησω το apk αλλου, been there done that, doesn't work :p

Αν καποιος mod νομιζει πως πρεπει να παει σε αλλη κατηγορια ας το μεταφερει πληζ :)

με κάποιο file explorer(εγω χρησιμοποιώ το es εξερεύνηση) θα το βρεις(apk) στο συσκευή/data/app .το φάκελο του παιχνιδιού στο emulated/0/Android .η στο φάκελο obb η στο data

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τι μπορεί να παίξουν ηχογραφήσεις από το tune in pro ;;Ή να τις κάνω μετατροπή σε mp3

τι αρχεια ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα για κατέβασμα από youtube..!!! έχω το TubeMate αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

http://s7.postimg.org/zbbmdit2j/Screenshot_2014_08_23_22_38_11.png

image upload no compression

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα για κατέβασμα από youtube..!!! έχω το TubeMate αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

http://s7.postimg.org/zbbmdit2j/Screenshot_2014_08_23_22_38_11.png

image upload no compression

1: κατέβασε ποιο καινούργιο,αυτο που εχεις ειναι πάρα πολύ παλιό (μπορεί να το κατεβάσει) κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει τέλεια δεν υπάρχει(εχω δοκιμάσει πολλά) , το μήνυμα που σου βγάζει οφείλεται στο οτι το YouTube τα κλειδώνει, το γ........ο(θα το συναντήσεις κυρίως στα καινούρια και ποιο εμπορικά ) 2:μια λύση επιλέγεις άλλο χρήση που εχει το ιδιο τραγούδι(για youtube πάντα) 3:άλλη λύση τα torrent . το συγκεκριμένο πρόγραμμα να το ενημερώνεις

συνέχεια για να εχεις περισσότερες πιθανότητες!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

1: κατέβασε ποιο καινούργιο,αυτο που εχεις ειναι πάρα πολύ παλιό (μπορεί να το κατεβάσει) κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει τέλεια δεν υπάρχει(εχω δοκιμάσει πολλά) , το μήνυμα που σου βγάζει οφείλεται στο οτι το YouTube τα κλειδώνει, το γ........ο(θα το συναντήσεις κυρίως στα καινούρια και ποιο εμπορικά ) 2:μια λύση επιλέγεις άλλο χρήση που εχει το ιδιο τραγούδι(για youtube πάντα) 3:άλλη λύση τα torrent . το συγκεκριμένο πρόγραμμα να το ενημερώνεις

συνέχεια για να εχεις περισσότερες πιθανότητες!!

 

Ευχαριστώ alex. Ψάξε - ψάξε, βρήκα ΑΥΤΟ και ανταποκρίνεται τέλεια......!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ alex. Ψάξε - ψάξε, βρήκα ΑΥΤΟ και ανταποκρίνεται τέλεια......!!!

το χρησιμοποιώ και αυτο (εδω και ενα χρόνο) .συμπεριφέρεται ακριβώς όπως και το TubeMate ! πολλά video δεν κατεβαίνουν και απο τα δυο ! κανε update στο tubemate στην τελευταία έκδοση ! όπως σου γράφω για να κανεις την δουλειά σου πρέπει να χρησιμοποίησης πολλά και διάφορες πηγές

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή εφαρμογουλα για να μην εμφανίζει διαφημίσεις; εκτός απ το adaway γιατί δεν μ αρέσει
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δε σου αρέσει;

 

Υπάρχει xposed module που δουλεύει πολύ καλά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι τα κουλά το tapatalk; Δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για το xda και για 1-2 άλλα φόρουμ που έχω. Διπλοτσέκαρα τις ρυθμίσεις, δοκίμασα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, τίποτε... :wacko:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει εφαρμογή για live wallpaper που να αλλάζει ανάλογα την ώρα και τον καιρό;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο κουλη ερωτηση και δεν ειμαι καν σιγουρος πως κολλαει και στο συγκεκριμενο νημα, αλλα here goes.

 

Υπαρχει τροπος να παρω καπως το apk απο μια εφαρμογη που εχω αγορασμενη στο amazon? Ειναι το uncanny xmen συγκεκριμενα, το οποιο για καποιο λογο λεει πως δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου (Note 3, δηλαδη ελεος) και δε με αφηνει να το εγκαταστησω. Επειδη ομως εγω θελω να το εγκαταστησω αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο workaround.

 

Απλα με ενδιαφερει ακριβως αυτο, να βρω το apk μεσω amazon οχι να να αναζητησω το apk αλλου, been there done that, doesn't work :p

Αν καποιος mod νομιζει πως πρεπει να παει σε αλλη κατηγορια ας το μεταφερει πληζ :)

 

Περίεργο αυτό που λες, γιατί έχω περάσει αρκετές εφαρμογές στο κινέζικο ταμπλετ μου που ήταν μόνο για το kindle.

Την εγκατάσταση πηγες να την κάνεις μέσω του amazon appstore ?

 

 

 

 

 

Άρχισε πάλι τα κουλά το tapatalk; Δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για το xda και για 1-2 άλλα φόρουμ που έχω. Διπλοτσέκαρα τις ρυθμίσεις, δοκίμασα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, τίποτε... :wacko:

Για ποια έκδοση μιλάμε;

Σήμερα το πρωί μια χαρά μου ήρθε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο κουλη ερωτηση και δεν ειμαι καν σιγουρος πως κολλαει και στο συγκεκριμενο νημα, αλλα here goes.

 

Υπαρχει τροπος να παρω καπως το apk απο μια εφαρμογη που εχω αγορασμενη στο amazon? Ειναι το uncanny xmen συγκεκριμενα, το οποιο για καποιο λογο λεει πως δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου (Note 3, δηλαδη ελεος) και δε με αφηνει να το εγκαταστησω. Επειδη ομως εγω θελω να το εγκαταστησω αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο workaround.

 

Απλα με ενδιαφερει ακριβως αυτο, να βρω το apk μεσω amazon οχι να να αναζητησω το apk αλλου, been there done that, doesn't work :p

Αν καποιος mod νομιζει πως πρεπει να παει σε αλλη κατηγορια ας το μεταφερει πληζ :)

 

Πετρο βάζεις τον es σε καποια απο τις συσκευες σου που εχεις ηδη εγκατεστημενη την εφαρμογη, πας μενου-> εργαλεια->διαχειριστης εφαρμογων και θα σου ανοίξει παραθυρο με όλες τις εφαρμογές που έχεις στο κινητό. Πατάς παρατεταμενα πάνω σε αυτή που θελεις και κάτω στην μπάρα θα δεις να σου βγαζει επιλογή που θα λέει αντίγραφα ασφαλειας, πατα την και θα σου κάνει αντιγραφο της εφαρμογης μεσα στην sd\backups

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με τι μπορεί να παίξουν ηχογραφήσεις από το tune in pro ;;Ή να τις κάνω μετατροπή σε mp3

Έχω την εντύπωση ότι οι ηχογραφήσεις του tune in είναι κλειδωμένες να παίζουν μόνο από το tune in.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δε σου αρέσει;

 

Υπάρχει xposed module που δουλεύει πολύ καλά

Αργεί λίγο να κάνει την εφαρμογή των περιορισμών γι αυτό δε μ πολύ άρεσε. Το module ποιο είναι απ τo xposed;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο πρόγραμμα για επεξεργασία φωτογραφιών;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...