Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις λήψης μυνημάτων-> αναφορές παράδοσης (από τον πάροχο).

 

Αυτό έχει να κάνει με το προεγκατεστημένο πρόγραμμα μυνημάτων όμως. :confused:

 

Διόρθωση: Μάλλον αυτό είναι το τίκαρα και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ο messenger του facebook να μην εμφανίζει ειδοποιήσεις στη μπάρα για νέα μηνύματα; Εχτές, αν άνοιγα το facebook μετά τον messenger μου εμφάνιζε τις ειδοποιήσεις. Αλλά σήμερα με τίποτα, έπρεπε να μπω στον messenger για να δω αν έχω κάποιο μήνυμα. Αυτά γίνονται στο Nexus 7, αλλά κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και πριν μερικές μέρες στο galaxy nexus. Τέλος πάντων, υπάρχει κάποια λύση ή υπάρχει κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα που να εμφανίζει ειδοποιήσεις στην πάνω μπάρα κατάστασης; Ειδικά όταν είμαι στο κινητό (αλλά και με την ταμπλέτα) είμαι συνδεδεμένος με το facebook μόνο για τα μηνύματα (για αυτό έβαλα και τον messenger). Αλλά δε με ικανοποιεί.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ο messenger του facebook να μην εμφανίζει ειδοποιήσεις στη μπάρα για νέα μηνύματα; Εχτές, αν άνοιγα το facebook μετά τον messenger μου εμφάνιζε τις ειδοποιήσεις. Αλλά σήμερα με τίποτα, έπρεπε να μπω στον messenger για να δω αν έχω κάποιο μήνυμα. Αυτά γίνονται στο Nexus 7, αλλά κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και πριν μερικές μέρες στο galaxy nexus. Τέλος πάντων, υπάρχει κάποια λύση ή υπάρχει κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα που να εμφανίζει ειδοποιήσεις στην πάνω μπάρα κατάστασης; Ειδικά όταν είμαι στο κινητό (αλλά και με την ταμπλέτα) είμαι συνδεδεμένος με το facebook μόνο για τα μηνύματα (για αυτό έβαλα και τον messenger). Αλλά δε με ικανοποιεί.

δοκιμασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.senab.blueNotifyFree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInVrLmNvLnNlbmFiLmJsdWVOb3RpZnlGcmVlIl0.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το ημερολόγιο Jotre;

Θέλω να το χρησιμοποιώ παράλληλα με το Google calendar, αλλά να έχω ενημερώσεις μόνο από το Jotre. Γίνεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eννοω ενα προγραμμα το οποιο εντοπιζει τα ασυρματα δικτυα στην περιοχη που βρισκεσαι,και σε οσα μπορει,σου εμφανιζει πιθανους κωδικους,ενας εκ των οποιων ειναι σωστος και συνδεεσαι....

Το χει ενας φιλος μου στο κινητο του...Αλλα ειναι για thompson και cyta ρουτερ...Νομιζω wpa finder λεγεται το προγραμμα,αλλα δεν μπορω να το βρω.

Κατεβασα το wifi hacker αλλα δεν μου φαινεται καλο....

 

 

Greek WPA Finder εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει αναφερθει στο παρελθον αλλά δεν μπορώ να το βρω δυστυχώς.

Μου έρχονται ειδοποιήσεις/διαφημισεις στα κινεζικα.

Ποια εφαρμογη είναι που βρίσκει ποια εφαρμογή μου την κάνει?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει αναφερθει στο παρελθον αλλά δεν μπορώ να το βρω δυστυχώς.

Μου έρχονται ειδοποιήσεις/διαφημισεις στα κινεζικα.

Ποια εφαρμογη είναι που βρίσκει ποια εφαρμογή μου την κάνει?

Ευχαριστώ πολύ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4459169#post4459169

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4459201#post4459201

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο screen locker παιζει παιδια ? Βασικα να ειναι ελαφρυ και να μην καταναλωνει πολλους πορους.

 

free η paid.....

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να χρησιμοποιήσεις το spirit fm για να κάνεις την δουλειά σου

 

for the record, εκανα restore την εφαρμογή της επίσημης rom με titanium backup και δουλεύει μια χαρά.

βέβαια, ίσως παίζει ρόλο ότι η rom που έβαλα είναι based στην επίσημη που είχα..

τεσπα, αν καποια στιγμή δεν πιάνει αυτό σε άλλη ρομ, θα αγοράσω στο spirit! φαίνεται ωραία εφαρμογή και συμπάθησα τον developer, στην πολιτική επιστροφή χρημάτων, οποιαδήποτε στιγμή.

όπως και τώρα που θα βγάλει το spirit2, αν θες να το αγοράσεις και εχεις πάρει το πρώτο, σου δίνει πίσω τα χρήματα του πρώτου..

 

τίμιος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την ξέρω αυτή, βασικά, βγάζει στα μηνύματα ειδοποιήσεις πάνω στη μπάρα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

στειλε mail στον developer με το προβλημα σου..

να αναφερεις rom, συσκευη κλπ

λογικα θα σε βοηθησει.. αν δεν βρεις λύση, θα παρεις τα λεφτά σου πίσω.. τουλάχιστον στην περιγραφή στο μαρκετ έτσι λέει ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο screen locker παιζει παιδια ? Βασικα να ειναι ελαφρυ και να μην καταναλωνει πολλους πορους.

 

free η paid.....

 

widgetlocker

Θέλει $ αλλά είναι κορυφαίο

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την ξέρω αυτή, βασικά, βγάζει στα μηνύματα ειδοποιήσεις πάνω στη μπάρα;

ναι βγαζει εικονιδιο στην μπαρα και popup στην οθονη...ρυθμισε το οπως θελεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να σβηνει απο το κινητο ολα τα περιτα αρχεια και φακελους που εχουν μεινει απο προγραμματα που εχουν απεγκατασταθει????!

 

Αν ναι ποιο????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να σβηνει απο το κινητο ολα τα περιτα αρχεια και φακελους που εχουν μεινει απο προγραμματα που εχουν απεγκατασταθει????!

 

Αν ναι ποιο????

 

Δες το clean master

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δες το clean master

 

Καλη φαίνεται ρε παδια αλλα τι ακριβώς πρέπει να επιλεξω στις ρυθμίσεις ωστε να μην κανω καμια χαζομάρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαίνεται ρε παδια αλλα τι ακριβώς πρέπει να επιλεξω στις ρυθμίσεις ωστε να μην κανω καμια χαζομάρα;

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλώς πήγαινε εκεί που λέει residual files και επίλεξε να σβήσει αυτά που δεν έχουν κάποια χρησιμότητα πλέον.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει περιπτωση να σβησει σημαντικα αρχεια το συγκεκρημενο προγραμμα για αλλες εφαρμογες ή το ιδιο το κινητο?

 

Επισης στο residual files μου βγαζει ενα φακελο με πραγματικα κινεζικα και παρολο που του λεω να τον βγαλει μετα απο λιγο αν ξανα-κανω scan εμφανιζετε παλι τι ακριβως μπορει να ειναι αυτος ο φακελο που ξεκιναει με παυλα....

 

Οταν παταω details μου λεει την εξης διαδρομη φακελου "sdcard/burstlyimagecache"

 

Edit:

Υπαρχουν φακελοι στο κινητο μου απο προγραμματα που εγκατεστησα και απεγκατεστησα και το εν λογω προγραμμα τους αφησε απειραχτους προγραμματα οπως καποιων gps προγραμματων που πλεον ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ στο κινητο οποτε θα επρεπε να τους εσβηνε αν εκανε πραγματικα τη δουλεια που λεει οτι κανει...

 

 

Παιδια το chrome γιατι μερικες φορες δεν μπορω να το κλεισω σωστα?

Πατωντας συνεχεια το πληκτρο back δεν κλεινει και πρεπει να πατησω το home κουμπι και μετα να κλεισω την εργασια του chrome χειροκινητα.

 

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο αν ναι δεν υπαρχει τροπος να κλεινεις σωστα το chrome?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλώς πήγαινε εκεί που λέει residual files και επίλεξε να σβήσει αυτά που δεν έχουν κάποια χρησιμότητα πλέον.

 

To History - System Cache την πειραζω η θα κανω ζημια;

Εκει που γραφεi Task και Temp Apk s αυτα τι κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να σβηνει απο το κινητο ολα τα περιτα αρχεια και φακελους που εχουν μεινει απο προγραμματα που εχουν απεγκατασταθει????!

 

Αν ναι ποιο????

 

Από τα καλύτερα https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LnRoZWRhcmtlbi5zZG0iXQ.. αλλά θελει root για ολοκληρωμένη χρήση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...