Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δύο καρτοκινητα και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα δύο smartphones, ένα για κάθε αριθμό. Ψάχνω μια εφαρμογή που θα την εγκαταστήσω στο ένα από τα δύο και θα με ενημερώνει για τις αναπάντητες κλήσεις και τα SMS που έχω στο άλλο. Εννοώ να βλέπω μόνο ποιος με καλεσε/έστειλε μήνυμα και όχι το περιεχόμενο του μηνύματος. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Αν κατάλαβα, θέλεις μια εφαρμογή να την βάλεις στο τηλέφωνο της γυναίκας σου για να βλέπει ποιος σε παίρνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Εχω iphone5 και δεν αντιμετωπίζω προβλημα εκει.Το προβλημα ειναι στο ταμπλετ lg gpad με android 4.2

 

Δικό μου λάθος,νόμιζα στο κινητό είχες το πρόβλημα. Εμένα στο ταμπλετ με 4.3 λειτουργεί κανονικά εκτός το Fb messenger :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα, θέλεις μια εφαρμογή να την βάλεις στο τηλέφωνο της γυναίκας σου για να βλέπει ποιος σε παίρνει;

 

ή το αντίστροφο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα, θέλεις μια εφαρμογή να την βάλεις στο τηλέφωνο της γυναίκας σου για να βλέπει ποιος σε παίρνει;

 

Χαχαχα όχι απλά επειδή χρησιμοποιώ δύο αριθμούς αλλά ούτε δίκαρτο έχω ούτε θέλω να κουβαλάω δύο κινητά ψάχνω μια εφαρμογή για να βλέπω ποιος με καλεί σε αυτό που αφήνω σπίτι και να τον καλω εγώ μετά από αυτό που έχω μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Η εκτροπή κλήσεως μπορεί να σε καλύψει στις κλήσεις. Για μηνύματα δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο καρτοκινητα και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα δύο smartphones, ένα για κάθε αριθμό. Ψάχνω μια εφαρμογή που θα την εγκαταστήσω στο ένα από τα δύο και θα με ενημερώνει για τις αναπάντητες κλήσεις και τα SMS που έχω στο άλλο. Εννοώ να βλέπω μόνο ποιος με καλεσε/έστειλε μήνυμα και όχι το περιεχόμενο του μηνύματος. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Δες αυτο: SMS Text Messaging ↔ Tablet.

Λεει για ταμπλετ αλλα ισως σου δουλεψει.

•••
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

ειδα μια μερα εναν στο αεροδρομιο που ειχε σε barcode το boarding pass, στην οθονη του iphone του, και βαζοντας το στο σκανερ που εμεις βαζαμε το χαρτι, αυτος περασε...

ξερετε ποια εφαρμογη πρεπει να εχουμε.. φανταζομαι οτι ειναι για καθε εταιρεια ξεχωριστα, και με βαση αυτο:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bar-coded_boarding_pass

ετσι ειναι. αλλα δεν βρηκα αντιστοιχο app...

καμια ιδεα για emirates και lufthansa?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

ειδα μια μερα εναν στο αεροδρομιο που ειχε σε barcode το boarding pass, στην οθονη του iphone του, και βαζοντας το στο σκανερ που εμεις βαζαμε το χαρτι, αυτος περασε...

ξερετε ποια εφαρμογη πρεπει να εχουμε.. φανταζομαι οτι ειναι για καθε εταιρεια ξεχωριστα, και με βαση αυτο:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bar-coded_boarding_pass

ετσι ειναι. αλλα δεν βρηκα αντιστοιχο app...

καμια ιδεα για emirates και lufthansa?

 

Το κάνω κι εγώ αυτό γιατί βολεύει. Δεν είναι εφαρμογή, απλά όταν θα κάνεις web check-in θα επιλέξεις να σταλεί στο κινητό σου το εισιτήριο σε αυτή τη μορφή. Δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται, αλλά αν το δεις θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω κι εγώ αυτό γιατί βολεύει. Δεν είναι εφαρμογή, απλά όταν θα κάνεις web check-in θα επιλέξεις να σταλεί στο κινητό σου το εισιτήριο σε αυτή τη μορφή. Δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται, αλλά αν το δεις θα καταλάβεις.

 

αχα. τωρα εκλεισα για abu dhabi και το εψαχνα αλλα δεν το βρηκα. μονο ενα barcode ειχε πανω στο mail αλλα εκανα check in και τα εκτυπωσα. τελος παντων, την επομενη φορα θα το ψαξω πολυ νωριτερα..ειναι πολυ πιο βολικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή office suite 7 pro έχει σημαντικές διάφορες σε σχέση με το δωρεάν quick office της Google γιατί βλεπω πως την έχουν σε προσφορά μονο 0.72 €. Αξίζει να την αγοράσουμε;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

αχα. τωρα εκλεισα για abu dhabi και το εψαχνα αλλα δεν το βρηκα. μονο ενα barcode ειχε πανω στο mail αλλα εκανα check in και τα εκτυπωσα. τελος παντων, την επομενη φορα θα το ψαξω πολυ νωριτερα..ειναι πολυ πιο βολικο..

 

Ας έκανες check in, δεν πειράζει. Ξανά κάνε την ίδια διαδικασία και επέλεξε να σου στείλουν την κάρτα επιβίβασης σε email. Και εγω έτσι κάνω όταν πετάω για κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά browser τώρα τον έκανα reset και δεν έχει κανένα bookmark.εάν ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό του από τον λογαριασμό Google με ΤΙ θα συντονιστεί; θα κατεβάσει bookmarks απο κάπου;η αυτά που θα φτιάξω στον browser θα γίνονται back up στους σέρβερ της Google;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο πρόγραμμα ;

Το θέλω για την μηχανή αλλά σήμερα που είπαμε να το δοκιμάσουμε μας πρόδωσε.

Οι συσκευές που έχουμε είναι το HUAWEI G610S και το smart 3 της fodafone.

Ενώ στην αρχή συνδέονται μια χαρά μετά από πέντε λεπτά κάπου κολλάει και χάνεται η σύνδεση και δεν επανασυνδέονται.

Link to comment
Share on other sites

δλδ οταν παιρνεις τηλ και συνδεεται με το φαξ δεν σε χρεωνει καθολου η σε χρεωνει αστικη μοναδα?

 

Εάν στείλεις ένα Fax (το δωρεάν) δεν σε χρεώνει καθόλου.

Πήγα να στείλω ένα στο σπίτι και μου έκανε κάτι νούμερα..... Το έστειλε με την 6 φορά!

Θα το ξανά δοκιμάσω αύριο στη δουλειά.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εάν στείλεις ένα Fax (το δωρεάν) δεν σε χρεώνει καθόλου.

Πήγα να στείλω ένα στο σπίτι και μου έκανε κάτι νούμερα..... Το έστειλε με την 6 φορά!

Θα το ξανά δοκιμάσω αύριο στη δουλειά.

κανεναα από αυτά δεν ειναι αξιόπιστο, ειδικά στις δωρεαν εκδόσεις. Αλλά και στις πληρωμένες, εχουν πολλές αποτυχίες.

Link to comment
Share on other sites

κανεναα από αυτά δεν ειναι αξιόπιστο, ειδικά στις δωρεαν εκδόσεις. Αλλά και στις πληρωμένες, εχουν πολλές αποτυχίες.

 

Προσωπικά, δοκίμασα να στείλω ένα δωρεάν στην εργασία μου και πράγματι πήγε με την πρώτη. Προσφέρει 1 φαξ ανά 9 ώρες αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα εχει ειπωθεί καπου

 

Εφαρμογή να βλέπεις nova με τον κωδικο που εχεις σπιτι υπαρχει μεσω wifi ή δεδομενων κινητης ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εάν στείλεις ένα Fax (το δωρεάν) δεν σε χρεώνει καθόλου.

Πήγα να στείλω ένα στο σπίτι και μου έκανε κάτι νούμερα..... Το έστειλε με την 6 φορά!

Θα το ξανά δοκιμάσω αύριο στη δουλειά.

 

κανεναα από αυτά δεν ειναι αξιόπιστο, ειδικά στις δωρεαν εκδόσεις. Αλλά και στις πληρωμένες, εχουν πολλές αποτυχίες.

 

Προσωπικά, δοκίμασα να στείλω ένα δωρεάν στην εργασία μου και πράγματι πήγε με την πρώτη. Προσφέρει 1 φαξ ανά 9 ώρες αν θυμάμαι καλά.

 

Αν και γνωρίζω ότι ο φίλος ψάχνει για εφαρμογή που στέλνει εντελώς δωρεάν FAX, ωστόσο θέλω να προτείνω μια εφαρμογή για κάποιον φίλο/φίλη που πιθανόν να χρειαστεί κάτι αντίστοιχο. Πρόκειται για το FaxFile, μια εφαρμογή που με είχε σώσει αρκετές φορές σε προηγούμενη δουλειά, όπου έπρεπε να στείλω επείγον FAX, ήμουν σπίτι και η ώρα ήταν περασμένη. Πρόκειται για μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ λύση. Free εφαρμογή, δεν έχει setup/subscription fees, και απλά αγοράζεις credits τα οποία ξοδεύεις ανάλογα με την χώρα που θες να στείλεις. Για την Ελλάδα αν θυμάμαι καλά είναι 25 Credits/per sheet/per sender. Εγώ αγόραζα το πακέτο των $20 που σου δίνει 600 credits, δηλαδή δικαίωμα για 24 σελίδες. Το κόστος είναι $0,83 (€0.60) / σελίδα, που για την αναγκαιότητα των εγγράφων που ήθελα να στείλω, το εκτιμώ ως ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟ!

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

@Γιάννης

NovaGO smartphone Tablet

 

Ευχαριστω.Να υποθεσω ότι δεν πρεπει να είναι ταυτοχονα συνδεδεμένα σπιτι και κινητο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησε μια φιλη που εχει nova αλλα της το ενεργοποιησαν από nova με κωδικούς και μπορει να κανει χρηση το πολύ σε δυο ηδη δηλωμένα σε αυτους τηλεφωνα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο πρόγραμμα ;

Το θέλω για την μηχανή αλλά σήμερα που είπαμε να το δοκιμάσουμε μας πρόδωσε.

Οι συσκευές που έχουμε είναι το HUAWEI G610S και το smart 3 της fodafone.

Ενώ στην αρχή συνδέονται μια χαρά μετά από πέντε λεπτά κάπου κολλάει και χάνεται η σύνδεση και δεν επανασυνδέονται.

 

Πάντως έχει καλά reviews... Μήπως φταίνε οι συσκευές; Αν μπορείς, δοκίμασε το σε πιο ακριβά κινητά που ίσως έχουν καλύτερο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε καμία αναβάθμιση στο myphone αναφορικά με το tapatalk;

 

Βλέπω ότι πλέον σε διάφορα θέματα που έχουν εικόνες στο πρώτο ποστ, αυτές εμφανίζονται κάτω από τον τίτλο του θέματος, πριν καν ανοίξω το σχετικό θέμα.

 

Ίσχυε εδώ και καιρό σε αλλά φόρουμ όπως στους XDA, αλλά τώρα βλέπω ότι το έφτιαξαν και εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες,εχω το greenify και εβαλα ολες τις εφαρμογες σε κατασταση αδρανοποιησης.Οταν τωρα ανοιγω το clean master για να δω τι τρεχει απο πισω,μου δειχνει οτι η εφαρμογη facebook συνεχιζει το βιολι της παρολο που την εχω βαλει απο το greenify να αδρανοποιηθει. Μηπως η αδρανοποιηση ειναι μονο οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο και οχι οταν το χρησιμοποιω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...