Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το adaway θα το βρεις στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753 ή στην επίσημη σελίδα του developer .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά καλή εναλλακτική του AdFree για KitKat; Το AdFree ενώ δουλεύει μια χαρά, για κάποιο λόγο μου χαλάει το πώς εμφανίζεται ένα συγκεκριμένο site που μπαίνω αρκετά συχνά (είναι στοιχηματικό, δεν ξέρω αν είναι ενάντια στους όρους του φόρουμ να το αναφέρω). Εξαφανίζει τις εικόνες, δεν μπορώ να κάνω login με τίποτα. Τόσο στην mobile έκδοση του site, όσο και στην desktop.. Ψάχνω λοιπόν κάτι εφάμιλλο..

 

Το AdAway δεν μου το βγάζει καν στο play store, το AdBlock για κάποιο λόγο δεν μου κάθεται καλά..

 

Δοκίμασε κ το Lucky Patcher, link εδώ http://lucky-patcher.netbew.com

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όποιος δουλεύει το xposed έχει βγει mod το οποίο διώχνει τις διαφημίσεις αλλά και τον κενό χώρο που πιάνουν
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω huawei honor 2 και ενω δειχνει οτι συχρονιζει το ιντερνετ εντουτοις δεν εμφανιζονται οι σελιδοδεικτες μου απο το chrome στο stock browser εχω την 4.1.2.υπαρχει εφαρμογη να το κανει αυτο.??
mi8
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όποιος δουλεύει το xposed έχει βγει mod το οποίο διώχνει τις διαφημίσεις αλλά και τον κενό χώρο που πιάνουν

 

Θυμάσαι ποιό είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα εχω huawei honor 2 και ενω δειχνει οτι συχρονιζει το ιντερνετ εντουτοις δεν εμφανιζονται οι σελιδοδεικτες μου απο το chrome στο stock browser εχω την 4.1.2.υπαρχει εφαρμογη να το κανει αυτο.??

 

Έλεγξε πρώτα αν έχει συγχρονιστεί το σωστό email, μετά στο browser του τηλεφώνου , δες στις ρυθμίσεις να είναι τικαρισμενη η διεύθυνση του email σου.

Επίσης θα πρέπει κ στο τηλέφωνο στις ρυθμίσεις>λογαριασμοί να έχεις επιλέξει συγχρονισμό του ίντερνετ.

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά καλή εναλλακτική του AdFree για KitKat; Το AdFree ενώ δουλεύει μια χαρά, για κάποιο λόγο μου χαλάει το πώς εμφανίζεται ένα συγκεκριμένο site που μπαίνω αρκετά συχνά (είναι στοιχηματικό, δεν ξέρω αν είναι ενάντια στους όρους του φόρουμ να το αναφέρω). Εξαφανίζει τις εικόνες, δεν μπορώ να κάνω login με τίποτα. Τόσο στην mobile έκδοση του site, όσο και στην desktop.. Ψάχνω λοιπόν κάτι εφάμιλλο..

 

Το AdAway δεν μου το βγάζει καν στο play store, το AdBlock για κάποιο λόγο δεν μου κάθεται καλά..

 

Δοκίμασε να ανοίξεις την σελίδα που λες με τον puffin browser από το market είναι browser και τα ανοίγει όλα όπως στο pc.

Κάποιες περίεργες σελίδες μπορείς να τις δεις μόνο με αυτόν δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι τα adfree & AdAway.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ξεκίνησα να χρησιμοποιώ για πρώτη φορά το tapatalk. Πολύ καλή εφαρμογή. Έχω εντυπωσιαστεί με τις ευκολίες που προσφέρει. Μόνο που όταν μπαίνω στο my phone μου βγάζει αυτό "failed to connect to forum,please check with the forum administrator if this problem persists". Τι είναι αυτό; Edited by kyriakos96

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ξεκίνησα να χρησιμοποιώ για πρώτη φορά το tapatalk. Πολύ καλή εφαρμογή. Έχω εντυπωσιαστεί με τις ευκολίες που προσφέρει. Μόνο που όταν μπαίνω στο my phone μου βγάζει αυτό "failed to connect to forum,please check with the forum administrator if this problem persists". Τι είναι αυτό;

 

Σε όλους έτσι κάνει, μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έτσι κάνει, μη δίνεις σημασία.

Καλό αυτό, τουλάχιστον δεν έχουμε πρόβλημα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ποιό είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έλεγξε πρώτα αν έχει συγχρονιστεί το σωστό email, μετά στο browser του τηλεφώνου , δες στις ρυθμίσεις να είναι τικαρισμενη η διεύθυνση του email σου.

Επίσης θα πρέπει κ στο τηλέφωνο στις ρυθμίσεις>λογαριασμοί να έχεις επιλέξει συγχρονισμό του ίντερνετ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597332 εδώ είσαι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις την σελίδα που λες με τον puffin browser από το market είναι browser και τα ανοίγει όλα όπως στο pc.

Κάποιες περίεργες σελίδες μπορείς να τις δεις μόνο με αυτόν δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι τα adfree & AdAway.

 

Είναι σίγουρα θέμα του AdFree, γιατί με το που κάνω revert hosts ανοίγει κανονικά..

 

Πάντως το Lucky Patcher που δοκίμασα, έκανα remove Ads και από μια εφαρμογή τουλάχιστον που δοκίμασα τυχαία δεν αφαιρέθηκαν. Αντίθετα με το AdFree έφυγαν σούμπιτες..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το adFree όσοι είστε root με έναν απλό host editor από το market μπορείτε να σβήσετε όσα site δεν θέλετε να επηρεάζει.
Link to comment
Share on other sites

 

Το εγκατέστησα και κάνοντας μία δοκιμή με το Appsales εξακολουθεί να υπάρχει η κενή μπάρα όπου έπρεπε να υπάρχει η διαφήμιση.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κι εσείς να μου πείτε;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση με κάποια εφαρμογή να μπορέσω μέσω wi-fi να δω στην οθόνη του κινητού μέσον της κάμερας (την είχα για το skype) που έχω συνδέσει στο p.c;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση με κάποια εφαρμογή να μπορέσω μέσω wi-fi να δω στην οθόνη του κινητού μέσον της κάμερας (την είχα για το skype) που έχω συνδέσει στο p.c;

Ευχαριστώ.

 

Λογικά αν κατάλαβα τη θες μπορείς να το κάνεις με το airdroid. Βλέπεις την οθόνη βλέπεις τη βλέπει η κάμερα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ.. Αν κατάλαβα καλά, ο φίλος δεν θέλει να βλέπει στην οθόνη του PC ό,τι λαμβάνει η κάμερα του κινητού (που είναι αυτό που κάνει το airdroid), αλλά το ανάποδο.. Να βλέπει στην οθόνη του κινητού του αυτό που λαμβάνει η κάμερα στο PC του....
Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ.. Αν κατάλαβα καλά, ο φίλος δεν θέλει να βλέπει στην οθόνη του PC ό,τι λαμβάνει η κάμερα του κινητού (που είναι αυτό που κάνει το airdroid), αλλά το ανάποδο.. Να βλέπει στην οθόνη του κινητού του αυτό που λαμβάνει η κάμερα στο PC του....

Ακριβώς έτσι!!! Μ΄επιασες.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και κάνοντας μία δοκιμή με το Appsales εξακολουθεί να υπάρχει η κενή μπάρα όπου έπρεπε να υπάρχει η διαφήμιση.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κι εσείς να μου πείτε;

 

Άν κατάλαβα καλά πρέπει να επιλέξεις σε ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να βλέπεις διαφημίσεις; Και γιατί να μην τις επιλέξεις όλες;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι!!! Μ΄επιασες.

 

Phone My Pc. Κανει και αυτο που θελεις. Βεβαια φανταζομαι θα υπαρχουν κι αλλες που θα κανουν αποκλειστικα αυτο, αλλα με τη συγκεκριμενη μπορεις να εχεις ασυρματη προσβαση και στο PC και να ακους και ηχο απο το μικροφωνο του υπολογιστη αν σε ενδιαφερει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να αλλαξω την οθόνη της κλήσης[ATTACH]40004[/ATTACH]

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να αλλαξω την οθόνη της κλήσης[ATTACH]40004[/ATTACH]

 

Ναι την αλλάξεις και να χάσουμε την Τίνα; όχι φίλε δεν σε βοηθάμε

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να αλλαξω την οθόνη της κλήσης[ATTACH]40004[/ATTACH]

 

Πλάκα κανείς, ε? :eek:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι την αλλάξεις και να χάσουμε την Τίνα; όχι φίλε δεν σε βοηθάμε

Πλάκα κανείς, ε? :eek:

 

Βρε να τη αλλάξουμε να φαίνεται ολόκληρη εννοεί ο φίλος..! :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...