Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ φίλε θα σου πω τον τρόπο αν ποστάρεις πάλι τη φωτογραφία χωρίς να έχεις σβήσει το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με την tv via wifi για να προβάλω από ταινίες, αρχεία Excel φωτογραφίες κλπ.?

Samsung galaxy note ii...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω οτι εχει μεγαλο σουξε η Τινα και επειδη ειμαι καλός συμφορουμητης, μπορειτε να googlαρετε Sandy Sweet για περισσοτερες πληροφοριες.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με την tv via wifi για να προβάλω από ταινίες, αρχεία Excel φωτογραφίες κλπ.?

Samsung galaxy note ii...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.cast

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Phone My Pc. Κανει και αυτο που θελεις. Βεβαια φανταζομαι θα υπαρχουν κι αλλες που θα κανουν αποκλειστικα αυτο, αλλα με τη συγκεκριμενη μπορεις να εχεις ασυρματη προσβαση και στο PC και να ακους και ηχο απο το μικροφωνο του υπολογιστη αν σε ενδιαφερει.

 

Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά είναι με πληρωμή. Δεν έχω πρόβλημα στο ποσόν αλλά δεν είχα ποτέ μου κάρτα και ούτε ξέρω πως γίνονται αυτά.

Αν κάποια στιγμή βρεις εφαρμογή free στείλε link.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένα φιλαράκι δέχεται διαφημιστικά μηνύματα στο κινητό του. Κανονικά σαν εισερχόμενα δλδ. Δεν έχει root στο κινητό του. Υπάρχει κάποια εφαρμογή γιαυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μπω από το tapatalk καθόλου. Τι παίζεται ;

 

Μπαίνω μια χαρά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένα φιλαράκι δέχεται διαφημιστικά μηνύματα στο κινητό του. Κανονικά σαν εισερχόμενα δλδ. Δεν έχει root στο κινητό του. Υπάρχει κάποια εφαρμογή γιαυτό;

 

Μπορεί να απαντήσει με τη λέξη STOP στο 5ψηφιο που του έρχεται η ακόμα καλύτερα να επικοινωνησει με την εξυπηρέτηση της κινητής για να τα μπλοκάρουνε από εκεί.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μπω από το tapatalk καθόλου. Τι παίζεται ;

 

Κανονικά και εγώ

 

 

 

 

 

Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με την tv via wifi για να προβάλω από ταινίες, αρχεία Excel φωτογραφίες κλπ.?

Samsung galaxy note ii...

Twonky Beam

Δωρεάν, χωρίς περιορισμούς

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To tapatalk pro έκανε σήμερα αναβάθμιση και δεν μου συγχρονίζει με Facebook τα φόρουμ που είχα.

Το απλό συγχρονίζει κανονικά.

Μόλις αγόρασα την pro και συγχρονίζει τώρα και αυτή άξιζε τα λεφτά της.......

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα το folder mount τωρα τελευταια μου βγαζει ενα εικονιδιο στην πανω μπαρα και λεει σε εξελιξη συνδεση των φακελων αλλα δεν φευγει ποτε..εχω συνδεσει το sygic με την καρτα μνημης..το κανει σε κανεναν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να αυτοματοποιήσω κάποιες λειτουργίες, πχ.

- Όταν είναι σε wifi να γυρνάει αυτόματα σε 2G

- Με ένα toggle να ανοίγει ταυτόχρονα το GPS, να ενεργοποιεί την σάρωση της τοποθεσίας μου και να ενεργοποιεί τα data και με ένα κουμπί να τα κλείνει όλα αυτά,

 

και άλλα τέτοια, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω; Το tasker; Το είχα περάσει σε κάποια φάση αλλά είχα μπερδευτεί.. Παίζει τίποτα πιο απλό; Ή θα πρέπει να ξεστραβωθώ να το μάθω;

Link to comment
Share on other sites

μετά την σημερινή αναβάθμιση του swiftkey βλέπετε μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας;

 

Όχι ακριβώς το ίδιο σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω μια χαρά...

 

ρε μονο τον κερνελ περασα,να παιζει ρολο αυτο?εκανα εκκαθαριση δεδομενων μπηκε την πρωτη φορα μετρα τιποτα μαυρη οθονη και με ρωτα για να το κλεισω,εβαλα την παλια παλι το ιδιο,τι στο διαολο να πουμε :mad::mad::mad::mad::mad:

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να αυτοματοποιήσω κάποιες λειτουργίες, πχ.

- Όταν είναι σε wifi να γυρνάει αυτόματα σε 2G

- Με ένα toggle να ανοίγει ταυτόχρονα το GPS, να ενεργοποιεί την σάρωση της τοποθεσίας μου και να ενεργοποιεί τα data και με ένα κουμπί να τα κλείνει όλα αυτά,

 

και άλλα τέτοια, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω; Το tasker; Το είχα περάσει σε κάποια φάση αλλά είχα μπερδευτεί.. Παίζει τίποτα πιο απλό; Ή θα πρέπει να ξεστραβωθώ να το μάθω;

 

Χρησιμοποιώ το llama και θεωρώ ότι είναι πιο εύχρηστο μεν, με λιγότερες δυνατότητες δε. Αυτά που θέλεις τα κάνει, όμως:

Για το πρώτο πρέπει να έχεις rom που να το υποστηρίζει.

Για το δεύτερο, πρέπει να βάλεις και το secure settings και μέσα από αυτό να κάνεις εγκατάσταση το helper. Αλλιώς δεν ανοίγει το gps.

 

Και τα 2 θέλουν root (τα actions εννοώ).

 

Αν θέλεις βοήθεια με το set up, pm me.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την άκρη, η τελευταία έκδοση των g play services έκανε την δουλειά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την άκρη, η τελευταία έκδοση των g play services έκανε την δουλειά

 

Κι γ ω δεν μπορούσα να μπω χθες καθόλου...απεγκατάσταση και εγκατάσταση και πάλι τα ίδια...μέχρι που ξαανάστησα από μπακαπ το ταμπλετ από την αρχή. Για εξήγησε τι εφταιγ3 και τι πρέπει να κάνουμε η να προσέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

To tapatalk pro έκανε σήμερα αναβάθμιση και δεν μου συγχρονίζει με Facebook τα φόρουμ που είχα.

Το απλό συγχρονίζει κανονικά.

Μόλις αγόρασα την pro και συγχρονίζει τώρα και αυτή άξιζε τα λεφτά της.......

 

Πώς γίνεται αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, για να αυτοματοποιήσω κάποιες λειτουργίες, πχ.

- Όταν είναι σε wifi να γυρνάει αυτόματα σε 2G

- Με ένα toggle να ανοίγει ταυτόχρονα το GPS, να ενεργοποιεί την σάρωση της τοποθεσίας μου και να ενεργοποιεί τα data και με ένα κουμπί να τα κλείνει όλα αυτά,

 

και άλλα τέτοια, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω; Το tasker; Το είχα περάσει σε κάποια φάση αλλά είχα μπερδευτεί.. Παίζει τίποτα πιο απλό; Ή θα πρέπει να ξεστραβωθώ να το μάθω;

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτά τα δύο :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.abiondo.app.gautotoggle

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cprados.wificellmanager

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και τα 3 το πρωί να δω ποιο με βολεύει καλύτερα.. Και κάτι άσχετο..

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση τι ROM φοράω, έχω περάσει εδώ και λίγες μέρες CM11 4.4.1... Σπάνια χρειάστηκε να μου στείλουν MMS και δεν είχα πολυασχοληθεί, αλλά τις προάλλες που μου έστειλαν, είδα την ειδοποίηση στο GoSMS, πατάω λήψη και δεν έρχεται ποτέ. Από την stock app για τα SMS, δεν προσπαθεί καν να κατεβάσει την φωτογραφία. Πατάω στην λήψη και μου βγάζει τις πληροφορίες του μηνύματος.

 

Ακολούθησα τις ρυθμίσεις της Vodafone για το κινητό μου (Galaxy S2) από εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/smartmanuals

 

σε κάποια φάση μου ήρθαν κανά 2 που έστειλα δοκιμαστικά, αλλά τώρα πάλι δεν τα δέχεται. Όχι μόνο αυτό, αλλά σκαλώνει κι ένα wakelock που λέγεται MMS Connectivity και μου σκοτώνει την μπαταρία. Δοκίμασα τόσο με wifi όσο και με data, αλλά τζίφος...

 

Είναι τίποτα άλλο που πρέπει να ρυθμίσω;

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό?

Ποιο γίνεται πως?

Το ταπαταλκ προ δεν το είχα αγορασμένο και δεν συνχρονιζε με φασειμπουκ τώρα που το αγόρασα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...