Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι android χρήστες με ιό είναι σαν τους εξωγήινους.

Όλοι ακούμε για την ύπαρξη τους αλλά δε βλέπουμε κανέναν!!!

 

Κάποιος που να έχει πιάσει ιό ρε παιδιά????

 

Κι ετσι διαβάζω στα φόρουμ: ''Παιδιά δεν ανοίγει ο browser!!!Μήπως έχω πιάσει ιό???"

 

Ας ηρεμήσουμε λίγο λοιπόν....Το μόνο που κάνει ένα antivirus είναι να επιβραδύνει τη συσκευή.

Και υπάρχουν αξιόπιστες σελίδες με εφαρμογές εκτός market.

 

@maximos, αν hackers θέλουν να σου κλέψουν τα χρήματα, όχι antivirus δε σε σώνει, ούτε η Μέρκελ που καραδωκεί περισσότερο απο τους hackers!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι ενεργοποιημένο το BBCode αλλά δεν εμφανίζει πάλι το "φ" στο tapatalk

 

Παίξε με το μέγεθος της γραμματοσειράς... Μικρότερο ή μεγαλύτερο. Είναι κουλό το ξέρω αλλά εμένα έτσι έστρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με το μέγεθος της γραμματοσειράς... Μικρότερο ή μεγαλύτερο. Είναι κουλό το ξέρω αλλά εμένα έτσι έστρωσε.

 

Κ σε μένα έτσι έστρωσε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κ σε μένα έτσι έστρωσε

 

Κάτι περίεργο που συμβαίνει σε μένα απ'την αρχή που έβαλα το tapatalk. Ενώ στα ποστς του myphone το "φ" μου το εμφανίζει κανονικά, το κρύβει στα πμ. Μόλις δοκίμασα και με το BBcode (ήταν απ'την αρχή κλικαρισμένο) και άλλαξα και όλα τα μεγέθη γραμματοσειράς, το πράγμα παραμένει σε κάθε περίπτωση το ίδιο όμως. Στα ποστς εμφανίζεται, στα πμ δεν.. και λέω τώρα εγώ, μήπως επειδή τσέκαρα σε παλιότερα πμ; Μήπως αν γράψω κάποιο νέο θα το εμφανίσει έχοντας βέβαια επιλέξει άλλο μέγεθος γραμματοσειράς;

 

Σίγουρα μπορώ να ζήσω και με αυτό όμως, αφού μέσα στο φόρουμ δεν εντοπίζω θέμα..:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο που συμβαίνει σε μένα απ'την αρχή που έβαλα το tapatalk. Ενώ στα ποστς του myphone το "φ" μου το εμφανίζει κανονικά, το κρύβει στα πμ. Μόλις δοκίμασα και με το BBcode (ήταν απ'την αρχή κλικαρισμένο) και άλλαξα και όλα τα μεγέθη γραμματοσειράς, το πράγμα παραμένει σε κάθε περίπτωση το ίδιο όμως. Στα ποστς εμφανίζεται, στα πμ δεν.. και λέω τώρα εγώ, μήπως επειδή τσέκαρα σε παλιότερα πμ; Μήπως αν γράψω κάποιο νέο θα το εμφανίσει έχοντας βέβαια επιλέξει άλλο μέγεθος γραμματοσειράς;

 

Σίγουρα μπορώ να ζήσω και με αυτό όμως, αφού μέσα στο φόρουμ δεν εντοπίζω θέμα..:)

 

Έχεις δίκιο στα pm δεν το εμφανίζει. .

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο στα pm δεν το εμφανίζει. .

Sent from my note

 

Παραξενιές τι να πεις:p

Το beautiful widget μετά το χθεσινό update ψιλοεστρωσε,υπάρχουν βέβαια κολλήματα αλλά όχι τόσο πολύ όσο χθες!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σεναριο: Θελω να κανω wipe την εσωτερικη μνημη της συσκευης. Προφανως μετα οι εφαρμογες θα υπαρχουν στο appdrawer αλλα καποιες δε θα μπορουν να τρεξουν (αφου θα εχουν διαγραφει τα αρχεια τους).

Αν κανω επειτα restore με Titanium, θα λειτουργουν κανονικα? Δε θυμαμαι να εχω κανει κατι αναλογο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σεναριο: Θελω να κανω wipe την εσωτερικη μνημη της συσκευης. Προφανως μετα οι εφαρμογες θα υπαρχουν στο appdrawer αλλα καποιες δε θα μπορουν να τρεξουν (αφου θα εχουν διαγραφει τα αρχεια τους).

Αν κανω επειτα restore με Titanium, θα λειτουργουν κανονικα? Δε θυμαμαι να εχω κανει κατι αναλογο.

 

Απλά κάποιες εφαρμογές θα χρειαστεί να είσαι στο ίντερνετ για να κατεβάσεις additional files. Π.χ., αν έχεις το Dead Trigger που είναι 150mb+, και restore να κάνεις από το titanium, τα 150 θα πρέπει να τα ξανακατεβάσει. Saves κτλ εννοείται δεν χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει ποιές συσκευές είναι συνδεδεμένες στο ρουτερ κ ποσα Mbps τραβάει η κάθε συσκευή?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάποιες εφαρμογές θα χρειαστεί να είσαι στο ίντερνετ για να κατεβάσεις additional files. Π.χ., αν έχεις το Dead Trigger που είναι 150mb+, και restore να κάνεις από το titanium, τα 150 θα πρέπει να τα ξανακατεβάσει. Saves κτλ εννοείται δεν χάνεις.

 

Thanks :) Αυτο περιμενα κι εγω. Μπερδευτηκα γιατι απο τοτε που πηρα το πρωτο android παντα μεταφερω πολλους απο τους φακελους απο τη μια συσκευη στην αλλη και μετα κανω restore. Ευκαιρια να φυγει σαβουρα!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει ποιές συσκευές είναι συνδεδεμένες στο ρουτερ κ ποσα Mbps τραβάει η κάθε συσκευή?

 

Με το fing θα κάνεις δουλιτσα με αυτούς που είναι συνδεδεμένοι.για το πόσα τραβάει δε ξέρω

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

yπαρχει εφαρμογη για μαζικη αποστολη sms?Τωρα που ερχονται γιορτες θα την χρειαστω και δεν γινεται να τα στελνω ενα-ενα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε ?

 

Σεταρα σε ενα κινητο το maildroid με ενα εταιρικο email και σε ενα αλλο επισης .

 

Το ενα το ειχα σε thunderbird στο pc και το αλλο σε live mail 2011 ...

 

Απο τη στιγμη που σεταρα το maildroid τα pc δεν μπορουν να συνδεθουν .

 

Τι γινετε ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλος browser εκτός του όπερα μινι που να συμπιέζει τα δεδομένα πριν φτάσουν στο κινητό για οικονομία data?
Link to comment
Share on other sites

yπαρχει εφαρμογη για μαζικη αποστολη sms?Τωρα που ερχονται γιορτες θα την χρειαστω και δεν γινεται να τα στελνω ενα-ενα

 

Κ χωρίς κάποια εφαρμογή μπορείς να το κανείς αυτό. Στο μανισιο γίνεται εύκολα.το ελενξες;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλος browser εκτός του όπερα μινι που να συμπιέζει τα δεδομένα πριν φτάσουν στο κινητό για οικονομία data?

 

UC Browser

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλος browser εκτός του όπερα μινι που να συμπιέζει τα δεδομένα πριν φτάσουν στο κινητό για οικονομία data?

 

Και ο mobile το κάνει. Γιατί να τρέχεις mini;

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον μετα απο factory reset να μπαινει απο το κινητο στο play store και απο το pc να λεει οτι δεν υπαρχει καμια συσκευη.Μεχρι στιγμης ολα δουλευαν χωρις προβλημα και ξαφνικα χαθηκε η συσκευη απο το play store!

 

Οκ.Διορθώθηκε!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα απενεργοποιήσει ότι είχε σχέση με το facebook. To ξαναεγκατέστησα μαζί με όλα όσα είχα απενεργοποιήσει μαζί του calendarsyng,extension κτλ. Δεν μου εμφανίζει τα γενέθλια φίλων στο ημερολόγιο jorte,ούτε στη stock εφαρμογή,ούτε στο ημερολόγιο google του pc.

Θέλω να τα βλέπω στο jorte & στο ημερολόγιο του pc & όχι μόνο στο facebook. Tί μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλος browser εκτός του όπερα μινι που να συμπιέζει τα δεδομένα πριν φτάσουν στο κινητό για οικονομία data?

 

Βαλε το onavo extend. Δουλευει παραλληλα με τους browsers.

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα στο SE Arc...

προσπαθω να εγκαταστησω το ES File Explorer και μου βγαζει το εξης, ενω εχω 138ΜΒ διαθεσιμα στην εσωτερικη μνημη του κινητου... :wacko:

το μηνυμα αυτο ειναι γνωστο οτι το βγαζει οταν η μνημη πεσει γυρω στα 40ΜΒ και επισης δεν εχω κανενα προβλημα να εγκαταστησω ή να ενημερωσω αλλες εφαρμογες, μονο αυτην

καμια ιδεα καποιος?

 

http://i.imgur.com/q63IH.png?1 http://i.imgur.com/mgQKL.png?1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε : ρυθμίσεις >Εφαρμογές>Play Store>Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...