Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Skype στο κινητό κάνει βίντεο κλήσεις? Το ρωτάω γιατί λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Μπροστινη κάμερα έχω, αν αναρωτηθεί κανείς Εντάξει? :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το Skype στο κινητό κάνει βίντεο κλήσεις? Το ρωτάω γιατί λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Μπροστινη κάμερα έχω, αν αναρωτηθεί κανείς Εντάξει? :-P

 

Ναι κανονικά, το χρησιμοποιώ ένα χρόνο περίπου και πότε δεν είχα πρόβλημα. Για παραπάνω από 2 άτομα βίντεοκλήση θέλει λεφτά όμως.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κανένα πρόγραμμα να σβήνει τα άχρηστα αλλα΄αν το κάνει μόνο του γιατί φοβάμαι μην σβύσω κάτι χρήσιμο;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα htc desire s με στοκ ics .επειδη θελω μεν την μανισια εφαρμογη sms αλλα ΔΕΝ θελω το μανισιο πληκτρολογιο(που ομως δινει 160 χαρακτηρες).χρησιμοποιωντας ομως αλλα πληκτρολογια ακομα και στα κεφαλαια βαζουν τονους οποτε γυριζουν τα sms στο οριο των 70 χαρακτηρων.

η ερωτηση....υπαρχει πληκτρολογιο που να ΜΗΝ βαζει μονο του τονους στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να μπορώ να κόψω τραγούδια,αυτές που έχω κατεβάσει δε μου δείχνουν όλο το τραγούδι αλλά ορισμένα δευτερόλεπτα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να μπορώ να κόψω τραγούδια,αυτές που έχω κατεβάσει δε μου δείχνουν όλο το τραγούδι αλλά ορισμένα δευτερόλεπτα.

Έχω το eSound και το θεωρώ πολύ καλό. Με το καλύτερο interface και κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αν θέλουμε να "αδειάσουμε" την μπαταρία (στο 10% να την πάω) ή κάποιο απαιτητικό demo που να το κάνει γρήγορα;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αν θέλουμε να "αδειάσουμε" την μπαταρία (στο 10% να την πάω) ή κάποιο απαιτητικό demo που να το κάνει γρήγορα;

 

βαλε την οθονη στο 100% και παιζε angrybirds (με ανοιχτο ebuddy κτλ), κανα 3ωρο σου δινω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω το eSound και το θεωρώ πολύ καλό. Με το καλύτερο interface και κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

 

Γιατί όμως δε μου δείχνει ολόκληρο τραγούδι αλλά μόνο κάποια δευτερόλεπτα;Έχει να κάνει με το τύπο του τραγουδιού μήπως;δοκίμασα να αλλάξω τα δεύτερα από start & end κ δε τα αλλάζει:(

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να μπορώ να κόψω τραγούδια,αυτές που έχω κατεβάσει δε μου δείχνουν όλο το τραγούδι αλλά ορισμένα δευτερόλεπτα.

 

Λιάκο, με το ringdroid κάνω τέλεια τη δουλειά μου!

Link to comment
Share on other sites

Λιάκο, με το ringdroid κάνω τέλεια τη δουλειά μου!

 

Άλκη τι κάνεις;!

Το είχα κ αυτό,μου έβγαζε πάλι κάποια δευτερόλεπτα:(

Έκανες καμία ρύθμιση να εμφανίζει όλο το τραγούδι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε ?

 

Σεταρα σε ενα κινητο το maildroid με ενα εταιρικο email και σε ενα αλλο επισης .

 

Το ενα το ειχα σε thunderbird στο pc και το αλλο σε live mail 2011 ...

 

Απο τη στιγμη που σεταρα το maildroid τα pc δεν μπορουν να συνδεθουν .

 

Τι γινετε ?

 

Στις ρυθμισεις του Maildroid δεν βρηκα καποια επιλογη που να μπλοκαρει συνδεση (ταυτογχρονη) στο PC ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως δε μου δείχνει ολόκληρο τραγούδι αλλά μόνο κάποια δευτερόλεπτα;Έχει να κάνει με το τύπο του τραγουδιού μήπως;δοκίμασα να αλλάξω τα δεύτερα από start & end κ δε τα αλλάζει:(

 

Σου δείχνει ένα μέρος που χωράει στην οθόνη.. Αν από πάνω δεξιά κάνεις zoom out το μέρος αυτό θα γίνει μεγαλύτερο. Επίσης αν κάνεις swipe με το δάχτυλό σου πάνω στην wave περιοχή μετακινείται το μέρος του τραγουδιού που βλέπεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια.καποιες ΕΠΙ πληρωμη εφαρμογες καποιοι τις κατεβαζουν απτο ιντερνετ δωρεαν. Αυτες μετα μπορουν και τις κανουν update?
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια.καποιες ΕΠΙ πληρωμη εφαρμογες καποιοι τις κατεβαζουν απτο ιντερνετ δωρεαν. Αυτες μετα μπορουν και τις κανουν update?

 

οχι, πρεπει να ξαναβρεις την πιο προσφατη εκδοση και να την εγκαταστησεις ξανα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με paid music players, αν κατάλαβα καλά όσο το έψαξα, οι δύο κορυφαίοι είναι το PlayerPro και το Poweramp. Έχει δοκιμάσει κανείς και τους δύο; Ποιος είναι ο καλύτερος και ποιες οι βασικές διαφορές τους;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με paid music players, αν κατάλαβα καλά όσο το έψαξα, οι δύο κορυφαίοι είναι το PlayerPro και το Poweramp. Έχει δοκιμάσει κανείς και τους δύο; Ποιος είναι ο καλύτερος και ποιες οι βασικές διαφορές τους;

Χρησιμοποιώ τον Poweramp στο τάμπλετ.

Κορυφαίο πρόγραμμα αλλά το μόνο που λείπει είναι να μπορεί να συγχρονιστεί το τραγούδι με τα lyrics. Έχει ξεχωριστό Plugin για αυτό αλλά τα βλέπεις χωριστά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει ένα μέρος που χωράει στην οθόνη.. Αν από πάνω δεξιά κάνεις zoom out το μέρος αυτό θα γίνει μεγαλύτερο. Επίσης αν κάνεις swipe με το δάχτυλό σου πάνω στην wave περιοχή μετακινείται το μέρος του τραγουδιού που βλέπεις.

 

Έβγαλα άκρη,δεν έφταιγε το πρόγραμμα απλά το τραγούδι ήταν κατεβασμένο από tubemate κ δε το βλέπε μάλλον σαν MP3,το έκανα σε mp3 κ όλα καλά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε ο flash player! Δεν είχαν πει ότι θα σταματήσει η υποστήριξη στο android; :confused:

 

Πρόκειται για security updates και bug fixes.

Για όσους έχουν jelly bean (και δεν φαίνεται στο play store) μπορούν να το κατεβάσουν από εδώ

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί το SGS3 να δει το adhoc δικτύου του PC μου (σαν wifi router);

Με το HTC Desire το βλέπω κανονικά (rooted, miui rom).

Και με το SGS3 είμαι rooted και custom rom.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβάνω την ερώτηση γιατί μάλλον την είχα κάνει σε λάθος thread

 

δυο ερωτήσεις για το tango.

1,,,, δεν εμφανίζεται όταν πχ ειμαι στην gallery και θέλω μέσω tango να στείλω μια φωτο? όπως με το viber.πρέπει να πηγαίνω μέσω tango να στέλνω κάτι?

2,,,, είναι πιο ελαφρύ από το viber η μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα διαπιστωσα οτι δεν μπορω να στειλω e-mail σε λογαριασμο forthnet (xxxxx@ath.forthnet.gr).

Εχω χρησιμοποιησει τα Maildroid & K9 και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο, μου το γυριζε πισω ο server της forthnet θεωρωντας το spam.

Μιλησα με την forthnet, καναμε του κοσμου τις δοκιμες και καταληξαμε οτι "κατι παιζει" με τις εφαρμογες που προανεφερα, μια και οταν εστελνα ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ απο την εφαρμογη του Gmail, ολα πηγαιναν καλα...

Εχει τυχει και σε αλλον κατι τετοιο και αν ναι, γνωριζετε καποια λυση, η εφαρμογη Gmail δεν με "πολυβολευει"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα διαπιστωσα οτι δεν μπορω να στειλω e-mail σε λογαριασμο forthnet (xxxxx@ath.forthnet.gr).

Εχω χρησιμοποιησει τα Maildroid & K9 και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο, μου το γυριζε πισω ο server της forthnet θεωρωντας το spam.

Μιλησα με την forthnet, καναμε του κοσμου τις δοκιμες και καταληξαμε οτι "κατι παιζει" με τις εφαρμογες που προανεφερα, μια και οταν εστελνα ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ απο την εφαρμογη του Gmail, ολα πηγαιναν καλα...

Εχει τυχει και σε αλλον κατι τετοιο και αν ναι, γνωριζετε καποια λυση, η εφαρμογη Gmail δεν με "πολυβολευει"...

για δοκιμασε και το aquamail.για μενα το κορυφαιο ολων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...