Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

 

Μια ερωτηση σχετικα με το fast reboot θελω να κανω.

Πρεπει να παταμε το κουμπι reboot στην εφαρμογη συνεχεια μεχρι να μηδενισει, η μια φορα στην αρχη φτανει?

 

Και να προσπαθήσεις σκληρά δε πρόκειται να μηδενίσει.Κάποιες εφαρμογές συστήματος δε κλείνουν και είναι αναγκαίες για τη λειτουργία της συσκευής.

Άρα λοιπόν, μια φορά αρκεί...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για να περάσω τις επαφές μου γιατί με τη stock έχω κάποιο πρόβλημα? & κάποια άλλη που να συνδυάζει ημερολόγιο ατζέντα & σημειώσεις μαζί?

Ευχαριστώ.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για να περάσω τις επαφές μου γιατί με τη stock έχω κάποιο πρόβλημα? & κάποια άλλη που να συνδυάζει ημερολόγιο ατζέντα & σημειώσεις μαζί?

Ευχαριστώ.

 

Για το πρώτο δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δουλεύω τον stock dialer.

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου, μόλις προχθές αγόρασα μία πολύ καλή, το Pocket Informant.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για να περάσω τις επαφές μου γιατί με τη stock έχω κάποιο πρόβλημα? & κάποια άλλη που να συνδυάζει ημερολόγιο ατζέντα & σημειώσεις μαζί?

Ευχαριστώ.

 

jorte callendar, simple callendar & google callendar αν κατάλαβα τι ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδυ ειπα να επεκτινω την κυρια μνημη της συσκευης μου,δημιουργησα λοιπον με το recovery μενου ενα δευτερο παρτισιον των 512 μβ μιας και η καρτα μου ειναι 8αρα και δεν σηκωνει παραπανω και επειτα εγκατεστησα το link2sd. επειτα απο την πρωτη επανακιννηση αναγωνρισε το δευτερο παρτισιον και ολα εγιναν οπως επρεπε,πως θα καταλαβω ομως αν ειναι ολα οκ? δηλαδη αν αποθηκευονται οι εφαρμογες εκει και οχι στην μνημη της συσκευης?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω σημερα την Formula 1 στον Alpha απο το κινητο γιατι θα βγω στη μεση της μεταδοσης ....

 

Υπαρχει κατι να δουλευει 100% ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω σημερα την Formula 1 στον Alpha απο το κινητο γιατι θα βγω στη μεση της μεταδοσης ....

 

Υπαρχει κατι να δουλευει 100% ?

 

Έχεις δει την εφαρμογή του alpha;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ειναι διαθεσιμο το περιεχομενο μεσω ιντερνετ (για φορμουλα)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η επίσημη εφαρμογή του Facebook στο Play Store αξίζει να την κατεβάσει κάποιος; Γιατί διαβάζω διάφορα σχόλια και δε μπορώ να πω ότι είναι ενθαρρυντικά... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η επίσημη εφαρμογή του Facebook στο Play Store αξίζει να την κατεβάσει κάποιος; Γιατί διαβάζω διάφορα σχόλια και δε μπορώ να πω ότι είναι ενθαρρυντικά... :worry:

Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το Facebook έχει φάει πολύ κράξιμο για την εφαρμογή σε Android.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η επίσημη εφαρμογή του Facebook στο Play Store αξίζει να την κατεβάσει κάποιος; Γιατί διαβάζω διάφορα σχόλια και δε μπορώ να πω ότι είναι ενθαρρυντικά... :worry:

 

Όχι μη κάνεις τον κόπο,την είχα κ γω αλλά ήταν εκνευριστική κ την έστειλα.μπαίνω μέσω dolphin που είναι σούπερ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω σημερα την Formula 1 στον Alpha απο το κινητο γιατι θα βγω στη μεση της μεταδοσης ....

 

Υπαρχει κατι να δουλευει 100% ?

 

Υπαρχει η εφαρμογη f1 timing στο play, αλλα ειναι paid

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η επίσημη εφαρμογή του Facebook στο Play Store αξίζει να την κατεβάσει κάποιος; Γιατί διαβάζω διάφορα σχόλια και δε μπορώ να πω ότι είναι ενθαρρυντικά... :worry:

 

Έχουν πει ότι θα βγάλουν update κάποια στιγμή που θα είναι σε Java γραμμένη.. Κι εγώ τώρα δεν το έχω καν εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το Facebook έχει φάει πολύ κράξιμο για την εφαρμογή σε Android.

 

Όχι μη κάνεις τον κόπο,την είχα κ γω αλλά ήταν εκνευριστική κ την έστειλα.μπαίνω μέσω dolphin που είναι σούπερ

 

Έχουν πει ότι θα βγάλουν update κάποια στιγμή που θα είναι σε Java γραμμένη.. Κι εγώ τώρα δεν το έχω καν εγκατεστημένο.

 

Thanks για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ευτυχώς που δεν το εγκατέστησα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ευτυχώς που δεν το εγκατέστησα...

 

δε χανεις τιποτα να τη δοκιμασεις, κι αν δε σ' αρεσει την καταργεις. εγω τη χρησιμοποιω και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα. χοντρικα, ειναι σαν να μπαινεις στο facebook απο καποιο browser που εχεις ρυθμισει σε mobile προβολη.

Link to comment
Share on other sites

δε χανεις τιποτα να τη δοκιμασεις, κι αν δε σ' αρεσει την καταργεις. εγω τη χρησιμοποιω και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα. χοντρικα, ειναι σαν να μπαινεις στο facebook απο καποιο browser που εχεις ρυθμισει σε mobile προβολη.

 

Αυτό ακριβώς.. και σε μένα δουλεύει μια χαρά στο Sii πάντως. Σίγουρα σηκώνει βελτίωση αλλά δεν αντιμετωπίζω και τίποτα που να με απασχολεί ιδιαίτερα.. κι αν ποτέ προκύψει, "σουτ" και είσοδο απ'τον browser.:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν και 7αρι ταμπλετ και δεν αξίζει την ταλαιπωρία.

Όταν με ένα κινητό κάνεις άνετα την ίδια δουλειά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.. και σε μένα δουλεύει μια χαρά στο Sii πάντως. Σίγουρα σηκώνει βελτίωση αλλά δεν αντιμετωπίζω και τίποτα που να με απασχολεί ιδιαίτερα.. κι αν ποτέ προκύψει, "σουτ" και είσοδο απ'τον browser.:)

 

αν εχεις 512 ραμ και αργο επεξεργαστη καταλαβαινεις τι αθλια που ειναι η εφαρμογη,βεβαια πρεπει να πουμε οτι διαχειριζεται και ενα καρο δεδομενα..παντως ηταν ο λογος που μου γονατιζε το se arc S, σε αντιθεση με το xpria P που δεν νιωθει..οποτε αν εχεις δυνατο κινητο δεν υπαρχει λογος να μην την βαλεις!α! και καταπινει και data...ειδικα αν βαλεις πολλα notifications.. γιατι με το που ερθουν χτυπαει,σε αντιθεση με το να μπαινεις απο τον browser του κινητου οπου καταναλωνει μονο οποτε μπεις.εγω με 250ΜΒ οριακα τη βγαζω αν το λιωσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις τον sms (και με handcent και με go).Μου στέλνουν sms ,και κάποιες φορές δεν γίνεται τίποτα.κάποιες φορές έρχεται το μήνυμα αλλά δεν υπάρξει καμία ειδοποίηση.Και κάποιες φορές (σπάνια)λειτουργεί σωστά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα,τί μπορεί να φταίει;

Βοήθεια Παιδιά.κάποια μηνύματα μπορεί να είναι σημαντικά,κι εγώ δεν ξέρω καν ότι μού έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια.... Σε καποια εφορμογη (δεν θυμαμαι ποια) δεχτηκα και εγινε εγκατασταση σε δυο bookmars που δεν μπορω να βγαλω με τιποτα. Υπαρχει καποιος τροπος;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να προσθετει emoticons στο πληκτρολογιο?

να τα εμφανιζει οταν γραφουμε sms στο fb στο twitter κτλ οπως το iphone??

για το galaxy s 3..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να προσθετει emoticons στο πληκτρολογιο?

να τα εμφανιζει οταν γραφουμε sms στο fb στο twitter κτλ οπως το iphone??

για το galaxy s 3..

 

GO Keyboard με το Emoji plugin

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις γρήγορες απαντήσεις!! Ευτυχώς που δεν το εγκατέστησα...

Φιλε μου δοκιμασε τη πρωτα και αν δε σου αρεσει, βγαλτη. Μην ακους απο δω και απο κει. Στο κατω κατω προσωπικες αποψεις εχουμε ολοι. Δηλαδη οι 100000000 που τη χρησιμοποιουν λες να εχουν τοοοσα προβληματα. Σε μενα δουλευουν ολα περιφημα...push notifications, posts, upload, tags, messenger κτλ, κτλ, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι σχετικα με το FB που δεν εχω καταλαβει. Η default εφαρμογη και το Messenger τι διαφορα εχουν? Επι της ουσιας εννοω, γιατι δεν βλεπω τον λογο να εχει καποιος εγκατεστημενα και τα δυο αφου η εφαρμογη εχει και Messenger. Μου διαφευγει κατι? :) Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...