Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει τρόπος /εφαρμογή dialer που όταν με καλούν και απαντώ από το τηλ να ΜΈΝΕΙ η κλήση στο τηλ και να μην πηγαίνει στο συνδεδεμένο ακουστικό bt;

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει τρόπος /εφαρμογή dialer που όταν με καλούν και απαντώ από το τηλ να ΜΈΝΕΙ η κλήση στο τηλ και να μην πηγαίνει στο συνδεδεμένο ακουστικό bt;

Όταν με καλούν και δεν θέλω να απαντήσω από το bt του κράνους ή του ακουστικού bt, απαντάω από το τηλέφωνο και ο exdialer που χρησιμοποιώ, έχει στην οθόνη κλήσης, το σήμα του bt και το απενεργοποιώ 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όταν με καλούν και δεν θέλω να απαντήσω από το bt του κράνους ή του ακουστικού bt, απαντάω από το τηλέφωνο και ο exdialer που χρησιμοποιώ, έχει στην οθόνη κλήσης, το σήμα του bt και το απενεργοποιώ 
Που τον βρίσκετε τον ex? Την πάτησα τον είχα αγοράσει αλλά πλέον δεν υπάρχει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που τον βρίσκετε τον ex? Την πάτησα τον είχα αγοράσει αλλά πλέον δεν υπάρχει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τον βλέπω κανονικά στο play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app360brains.exDialer
Και το prokey εφόσον το χεις αγοράσει, όπως κ γω
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.donate

-----------
Tapa





Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, coulis said:

Όταν με καλούν και δεν θέλω να απαντήσω από το bt του κράνους ή του ακουστικού bt, απαντάω από το τηλέφωνο και ο exdialer που χρησιμοποιώ, έχει στην οθόνη κλήσης, το σήμα του bt και το απενεργοποιώ 

Το ίδιο ακριβώς κάνει ο True Phone Dialer.

Έχει κουμπάκι που διαλέγεις πως θέλεις να μιλήσεις.

Bluetooth, ακουστικό ή ανοικτή ακρόαση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, να πω ότι είναι με διαφορά ο πιο παραμετροποιήσιμος και όμορφος dialer.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλημέρα σας.

Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε με ένα πολύ κοινό πρόβλημα που έχω με το κινητό της μητέρας μου.

Επειδή δεν είναι και από τα πολύ ακριβά κινητά έχει μικρή εσωτερική μνήμη(16gb) με αποτέλεσμα να της βγάζει συνεχώς ότι η μνήμη του κινητού δεν είναι επαρκής.

Έχω ήδη ρυθμίσει οτιδήποτε αφορά την κάμερα(βίντεο και φωτογραφίες) να τα σώνει στη εξωτερική κάρτα μνήμης(32gb) αλλά δυστυχώς δεν είναι τα μόνο που κατεβάζει η μάνα μου στο κινητό αλλά και π.χ. σελίδες στο ίντερνετ ή οτιδήποτε άλλο.

 

Και μετά από το σεντόνι εισαγωγής έρχομαι στο δια ταύτα.

Υπάρχει κάποιο app που είτε από μόνο του κάθε τόσο να τα περνάει ΟΛΑ στη κάρτα μνήμης χωρίς να χάνετε η λειτουργικότητα τους, είτε οτιδήποτε κατεβάζει ή γενικότερα να έχει δηλώσει σαν προεπιλεγμένη θέση την κάρτα μνήμης και όχι την εσωτερική μνήμη του κινητού.

Edit:

Κάτι τέτοιο που έψαξα στο κινητό της μάνας μου με android 9 δεν το έχει καν αν επιλογή αλλά το θέμα είναι ότι δεν το έχει ούτε το δικό μου με android 10.

Παρόλο που στο άρθρο λέει ότι αυτή η δυνατότητα υπάρχει από το android 6.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Δυστυχώς δεν πρόκειται να βρεις ουσιαστική λύση. Οι εφαρμογές συνεχώς μεγαλώνουν σε όγκο και συνεχώς γράφουν στην cache μεγάλες ποσότητες δεδομένων με συνέπεια οι παλιές συσκευές με μικρό αποθηκευτικό χώρο να μην μπορούν να ανταποκριθούν στις σύγχρονες απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

Έστω και μπακαλίστικη.

Και αν κάποιος αγοράσει κινητό τι πρέπει να προσέξει για να μην έχει σε κάποιο χρονικό διάστημα αυτό το μήνυμα?

Να παίρνει κινητό με μεγάλη εσωτερική μνήμη(Π.χ. πάνω από 32gb)?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, adais said:

Και δεν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

Έστω και μπακαλίστικη.

Και αν κάποιος αγοράσει κινητό τι πρέπει να προσέξει για να μην έχει σε κάποιο χρονικό διάστημα αυτό το μήνυμα?

Να παίρνει κινητό με μεγάλη εσωτερική μνήμη(Π.χ. πάνω από 32gb)?

Σωστά αλλά να έχει τουλάχιστον 64Gb ανάλογα και τις εφαρμογές που θα χρησιμοποιείς. Σκέψου με το άνοιγμα του κινητού από το λειτουργικό θα έχεις ελεύθερα 50Gb περίπου. Αν μπορείς να δώσεις κάτι πάρα πάνω για 128 θα ήταν πολύ καλύτερα. Και στη ram με 4Gb το λιγότερο. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να κάνει ότι το photo eraser της Google? να σβήνει δηλαδή αντικείμενα από φώτο τόσο που να μην φαίνεται ότι σβήστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή που να κάνει ότι το photo eraser της Google? να σβήνει δηλαδή αντικείμενα από φώτο τόσο που να μην φαίνεται ότι σβήστηκαν.

Αν έχεις samsung προστέθηκε η αφαίρεση αντικειμένων στις φωτο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ilka71 said:
3 ώρες πριν, mips said:
Αν έχεις samsung προστέθηκε η αφαίρεση αντικειμένων στις φωτο

που;;; δεν το βλέπω!!!

Άνοιξε μια φώτο.Πατα κάτω αριστερά έχει το πενάκι μετα δεξια πάτα τις τρεις τελιες και σου εμφανίζει τις επιλογές εκεί έχει την διαγραφή αντικειμένων 

1 minute ago, mips said:

Άνοιξε μια φώτο.Πατα κάτω αριστερά έχει το πενάκι μετα δεξια πάτα τις τρεις τελείες και σου εμφανίζει τις επιλογές εκεί έχει την διαγραφή αντικειμένων 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε μια φώτο.Πατα κάτω αριστερά έχει το πενάκι μετα δεξια πάτα τις τρεις τελιες και σου εμφανίζει τις επιλογές εκεί έχει την διαγραφή αντικειμένων 
εμένα έχει αυτά που είχε και πριν. Α72 έχω 0edca071a82905f34bca8d627e627ae3.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

 

 

 

Just now, mips said:

 

Λογικά θα έπρεπε να σου έχει ενημέρωση της εφαρμογής.Εμενα ήρθε προχθές σε note 10 plus

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έπρεπε να σου έχει ενημέρωση της εφαρμογής.Εμενα ήρθε προχθές σε note 10 plus
που πάω να τσεκάρω για αναβάθμιση της εφαρμογής της κάμερας;
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ilka71 said:
48 minutes ago, mips said:
Λογικά θα έπρεπε να σου έχει ενημέρωση της εφαρμογής.Εμενα ήρθε προχθές σε note 10 plus

που πάω να τσεκάρω για αναβάθμιση της εφαρμογής της κάμερας;

Άμα πας συλλογή κανονικά θα στο έχει κάτω δεξιά στις 3 τελείες ένα πορτοκαλί εικονίδιο Ν

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:
1 ώρα πριν, mips said:
Λογικά θα έπρεπε να σου έχει ενημέρωση της εφαρμογής.Εμενα ήρθε προχθές σε note 10 plus

που πάω να τσεκάρω για αναβάθμιση της εφαρμογής της κάμερας;

Αναβάθμιση η gallery/συλλογή θέλει, όχι η εφαρμογή της κάμερας. Μπορείς μέσα από το galaxy store να δεις αν σου έχει ενημέρωση. Νομίζω όταν έγινε η ενημέρωση σου έβγαζε και μήνυμα αν θες να προστεθεί το εικονίδιο για την αφαίρεση αντικειμένων. Βέβαια δεν βρίσκω επιλογή τώρα, ίσως κάνω λάθος. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _dimdim_ said:

Αναβάθμιση η gallery/συλλογή θέλει, όχι η εφαρμογή της κάμερας. Μπορείς μέσα από το galaxy store να δεις αν σου έχει ενημέρωση. Νομίζω όταν έγινε η ενημέρωση σου έβγαζε και μήνυμα αν θες να προστεθεί το εικονίδιο για την αφαίρεση αντικειμένων. Βέβαια δεν βρίσκω επιλογή τώρα, ίσως κάνω λάθος. 

Σωστός ξέχασα να το διευκρίνησω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

εγώ αυτήν την έκδοση gallery έχω αλλά το object eraser δεν υπάρχει91a2967adc22edebeb426392c7bc35c1.jpg

Την ίδια έκδοση έχω και εγω. 13.1.02.3. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 απορίες-προβλήματα σχετικά με το viber.

1) είμαι σε μια συνομιλία και βλέπω μηνύματα πχ 3 μέρες πριν, για κάποιο λόγο βγαίνω από το viber, επαναλαμβάνω βγαίνω όχι κλείνω, όταν ξαναεπιστρεψω στο viber με πάει από μόνο του στο τέλος της συνομιλιας στο τελευταίο μήνυμα και όχι εκεί που ήμουνα τρεις μέρες πριν. υπάρχει τρόπος αυτό να αλλαξει; όταν επιστρέφω δηλαδή να με βγάζει εκεί ακριβώς που ημουνα;

2) αν μου έρθει ένα μήνυμα viber η συσκευή δονείται, αν έρθει και άλλο μήνυμα viber από άλλον αποστολέα, χωρίς να έχει διαβαστεί το πρώτο μήνυμα, η συσκευή δεν δονείται με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνω ότι έχω και άλλο μήνυμα. είναι θέμα κάποιας ρυυμισης;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...