Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να πατήσεις all videos αντί να πας στο path.
Τώρα για τους υπότιτλους μπορείς να δεις αν βρίσκει στους online. 
Εμένα με βόλεψε ο nova γιατί αποθηκεύει αρχείο resume στον smb κι έτσι αν μπω από άλλη συσκευή μπορώ να συνεχίσω από εκεί που το άφησα. 
Το ενοχλητικό είναι ότι κάθε φορά που περνάω μια ταινία στον smb πρέπει να κάνω rescan index στον φάκελο που έχω τις ταινίες. 
Γενικά με βόλεψε πάρα πολύ ο nova, εσένα τώρα αν σε βολεύει ο mx τότε μην ψάχνεστε πολύ και μείνε εκεί. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις την ζωή σου πιο δύσκολη. 
Απλά ψάχτηκα και με τους 2 players που αναφέρθηκαν για να δω αν όντως είναι καλύτεροι από τον MX που χρησιμοποιώ. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsiftsism said:

Απλά ψάχτηκα και με τους 2 players που αναφέρθηκαν για να δω αν όντως είναι καλύτεροι από τον MX που χρησιμοποιώ. 😉

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

Το κατάλαβα απλά υποθέτω ότι μάλλον κουράζεσαι άδικα.

Καλύτερος ή χειρότερος δεν νομίζω ότι υπάρχει καθώς είναι ότι βολεύει τον καθένα, εσένα αυτός, εμένα ο άλλος, στον άλλον κάποιος άλλος. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να έχει widget να το ρυθμίσω έτσι να μου δείχνει αγώνες (τα αποτελέσματα τους live) συγκεκριμένων ομάδων από συγκεκριμένα αθλήματα;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να έχει widget να το ρυθμίσω έτσι να μου δείχνει αγώνες (τα αποτελέσματα τους live) συγκεκριμένων ομάδων από συγκεκριμένα αθλήματα;
Καλησπέρα. Εγω χρησιμοποιώ καιρό αυτή. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofascore.results

Ορίζεις εσύ αγαπημένες ομάδες και στο widget σου τις εμφανίζει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγω χρησιμοποιώ καιρό αυτή. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofascore.results

Ορίζεις εσύ αγαπημένες ομάδες και στο widget σου τις εμφανίζει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τέλεια ευχαριστώ! μια ερώτηση, ενώ οι ειδοποιήσεις για γκολ κλπ ναι μια χαρά στην ώρα τους (έχω απενεργοποιησει την επιλογή να σταματάει την εφαρμογή το συστημα) το widget όταν μπαίνω έχει να ανανεωθει κανένα τέταρτο. πατάω πάνω δεξιά στο κυκλικο βελάκι για να ανανεωθεί. πρέπει να κάνω κάτι; (βέβαια το ίδιο γίνεται με το widget της εφαρμογής πρόγραμμα τηλεόρασης)
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι κάνει. Άμα μπει γκολ όμως έρχεται κανονικά στην ωρα της η ειδοποίηση οπότε δεν με πολυαπασχολει αυτό με την ανανέωση των λεπτών.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι κάνει. Άμα μπει γκολ όμως έρχεται κανονικά στην ωρα της η ειδοποίηση οπότε δεν με πολυαπασχολει αυτό με την ανανέωση των λεπτών.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ξέρεις εάν γίνεται στην κλειδωμενη οθόνη που δείχνει τα γκολ κλπ να δείχνει και το λεπτό του αγώνα; γιατί μπαίνει γκολ και μένει και δείχνει τον σκόρερ και το λεπτό του γκολ!
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις εάν γίνεται στην κλειδωμενη οθόνη που δείχνει τα γκολ κλπ να δείχνει και το λεπτό του αγώνα; γιατί μπαίνει γκολ και μένει και δείχνει τον σκόρερ και το λεπτό του γκολ!
Χρησιμοποιώ το "Forza ποδόσφαιρο ", https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore που το προγραμματιζεις όπως το παραπάνω, κ σου λέει το λεπτό του αγώνα ΜΟΝΟ μέσα από την εφαρμογή.
Από το λεπτό του γκολ, δεν καταλαβαίνεις το λεπτό του αγώνα?

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το "Forza ποδόσφαιρο ", https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore που το προγραμματιζεις όπως το παραπάνω, κ σου λέει το λεπτό του αγώνα ΜΟΝΟ μέσα από την εφαρμογή.
Από το λεπτό του γκολ, δεν καταλαβαίνεις το λεπτό του αγώνα?

-----------
Tapa
 
ναι αλλα λεει 71 λεπτο  γκολ αλλα μπορει να εχει παει 85 και να μην το ξερουμε εαν δεν μπουμε στην εφαρμογη!στη google εφαρμογη το λεει!

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου (παραπάνω) σε ειδοποιεί άμεσα (ή μετα από 5 - 10 - 30 δευτερόλεπτα (εσύ διαλέγεις) για να μην σου τρώει μπαταρία με τα refresh).

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω μια εφαρμογή να περνάω στην εσωτερική μνήμη του κινητού και στην micro sd αρχεία από τον υπολογιστή μου χωρίς να χρειάζεται καλώδιο ή card reader και να βγάζω κάρτα με πινέζες κτλ. Κάποτε με ένα xiaomi δεν χρειαζόταν καν εφαρμογή, πληκτρολογούσα κάτι αριθμούς στον υπολογιστή και εμφανιζόταν η εσωτερική μνήμη και η sd και τα περνούσα μέσα με ικανοποιητική ταχύτητα. Τώρα έχω Samsung. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε εφαρμογή; Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω μια εφαρμογή να περνάω στην εσωτερική μνήμη του κινητού και στην micro sd αρχεία από τον υπολογιστή μου χωρίς να χρειάζεται καλώδιο ή card reader και να βγάζω κάρτα με πινέζες κτλ.
Μέσω WiFi.
Μέθοδος 2
https://www.samsung-messages-backup.com/resources/connect-samsung-phone-to-pc.html



-----------
Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2022 at 1:48 ΜΜ, coulis said:

Μέσω WiFi.
Μέθοδος 2
https://www.samsung-messages-backup.com/resources/connect-samsung-phone-to-pc.html



-----------
Tapa

Απομακρυσμενη επιφάνεια εργασίας της Google (νομιζω σου κάνει) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω το galaxy Note 9, το οποίο έχει γραφίδα. Ψαχνω μια εφαρμογή για ημερολόγιο, που να μπορεις να γράφεις με τη γραφίδα.

Θέλω το ημερολόγιο του έτους που εχω στο γραφείο μου και γράφω καθημερινά τις υποχρεώσεις μου, να το εχω στο κινητό μου.

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mafiagalou said:

Καλημέρα

Εχω το galaxy Note 9, το οποίο έχει γραφίδα. Ψαχνω μια εφαρμογή για ημερολόγιο, που να μπορεις να γράφεις με τη γραφίδα.

Θέλω το ημερολόγιο του έτους που εχω στο γραφείο μου και γράφω καθημερινά τις υποχρεώσεις μου, να το εχω στο κινητό μου.

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Το ημερολόγιο που έχει ηδη το κινητό σου άμα το ανοίξεις πάνω δεξια έχει ένα εικονίδιο μολύβι. Αμα το πατησεις μπορείς να γράφεις σημειώσεις με την γραφίδα σε όποια ημερομηνία θες. Για κοίταξε το

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mips said:

Το ημερολόγιο που έχει ηδη το κινητό σου άμα το ανοίξεις πάνω δεξια έχει ένα εικονίδιο μολύβι. Αμα το πατησεις μπορείς να γράφεις σημειώσεις με την γραφίδα σε όποια ημερομηνία θες. Για κοίταξε το

Πολύ σωστά

Στην προβολή ημέρας όμως δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mafiagalou said:

Πολύ σωστά

Στην προβολή ημέρας όμως δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα

Αυτή την λεπτομέρεια δεν την ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ χειρόγραφες σημειώσεις στο ημερολόγιο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καπου υπηρχε ενα νημα 'γενικο' περι android, αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα...

Δε μου λετε ρε παιδια,

αν αντιγραψω στον υπολογιστη τα περιεχομενα της external sd card του android κινητου,

και μετα της κανω format,

και επειτα αντιγραψω πισω, τα αρχεια απο τον υπολογιστη στην sd card,

θα εχει κανενα προβλημα στην ολη λειτουργια του κινητου;

Περα απο αρχεια, εχω χαρτες για το gps κλπ

Θα πανε ολα καλα λετε, ή υπαρχει κατι που δεν ξερω ή πρεπει να φοβαμαι;

Link to comment
Share on other sites

Καπου υπηρχε ενα νημα 'γενικο' περι android, αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα...
Δε μου λετε ρε παιδια,
αν αντιγραψω στον υπολογιστη τα περιεχομενα της external sd card του android κινητου,
και μετα της κανω format,
και επειτα αντιγραψω πισω, τα αρχεια απο τον υπολογιστη στην sd card,
θα εχει κανενα προβλημα στην ολη λειτουργια του κινητου;
Περα απο αρχεια, εχω χαρτες για το gps κλπ
Θα πανε ολα καλα λετε, ή υπαρχει κατι που δεν ξερω ή πρεπει να φοβαμαι;
Το είχα κάνει στο παρελθόν και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ......

Θέλω να αλλάξω συσκευή όμως με αποτρέπει το γεγονός ότι έχω στην τωρινή αρκετές εφαρμογές που δεν θυμάμαι πλέον κωδικούς κλπ . 

Υπάρχει τρόπος αν πάρω άλλη συσκευή να μεταφερθούν εφαρμογές στην νέα συσκευή  χωρίς να χρειαστεί να κάνω εγγραφή με κωδικούς από την αρχή , και να δουλεύουν κανονικά ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ......
Θέλω να αλλάξω συσκευή όμως με αποτρέπει το γεγονός ότι έχω στην τωρινή αρκετές εφαρμογές που δεν θυμάμαι πλέον κωδικούς κλπ . 
Υπάρχει τρόπος αν πάρω άλλη συσκευή να μεταφερθούν εφαρμογές στην νέα συσκευή  χωρίς να χρειαστεί να κάνω εγγραφή με κωδικούς από την αρχή , και να δουλεύουν κανονικά ???
Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ 
Τι εφαρμογές δηλαδή έχουν κωδικούς;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, junglist said:

Τι εφαρμογές δηλαδή έχουν κωδικούς;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Καλησπέρα....... 

Allsmart app για παράδειγμα..... 

Καλό βράδυ και καλή εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, polhs said:

Καλησπέρα....... 

Allsmart app για παράδειγμα..... 

Καλό βράδυ και καλή εβδομάδα 

Για τέτοιου είδους εφαρμογές κάνεις επαλήθευση με τον κινητό για να μπεις για πρώτη φορά. Δεν νομίζω να ζητάει κάποιον εξτρά κωδικό. Συνήθως οι κωδικοί που ζητάνε οι εκάστοτε εφαρμογές είναι κάποιος λογαριασμός που έχεις φτιάξει και σίγουρα θα έχει επαναφορά δια μέσω email.

Μη φοβάσαι τίποτα. Όλοι οι κωδικοί βρίσκονται ξανά. Δικοί σου είναι αρκεί να το επαληθεύσεις με email ή κινητό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akilleas said:

Για τέτοιου είδους εφαρμογές κάνεις επαλήθευση με τον κινητό για να μπεις για πρώτη φορά. Δεν νομίζω να ζητάει κάποιον εξτρά κωδικό. Συνήθως οι κωδικοί που ζητάνε οι εκάστοτε εφαρμογές είναι κάποιος λογαριασμός που έχεις φτιάξει και σίγουρα θα έχει επαναφορά δια μέσω email.

Μη φοβάσαι τίποτα. Όλοι οι κωδικοί βρίσκονται ξανά. Δικοί σου είναι αρκεί να το επαληθεύσεις με email ή κινητό.

Ευχαριστώ πολύ και καλό μεσημέρι !!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...