Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει, εδώ και λίγο καιρό υπάρχει το Gmail go που είναι μια ελαφριά έκδοση του Gmail

 

Δες https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gmail-go/gmail-go-2020-09-01-331039535-hub_as_go_release-release/ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το έχει το play store. mi a3 έχω που και καλά έχει στοκ Android

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail go είναι για Android go συσκευές, απλά κατά λάθος έγινε διαθέσιμο για λίγο καιρό σε όλους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail go είναι για Android go συσκευές, απλά κατά λάθος έγινε διαθέσιμο για λίγο καιρό σε όλους.

Γιατί πρέπει να έχεις Android Go συσκευή αποκλειστικά, για να έχεις και το gmail go;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άλλες εφαρμογές go (gallery, maps) είναι διαθέσιμες και σε μη go συσκευές. Ίσως ακόμα να μην είναι διαθέσιμη σε όλους. Πάντως υπάρχει το apk διαθέσιμο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω το blue mail και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω το blue mail και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
και εγώ θα ήθελα να χρησιμοποιω το blue αλλά μου την σπάει που βάζω τα 3 gmail μου και πριν προλάβω να απενεργοποιησω τον συγχρονισμό κάνει sync οοοολεες τις επαφές, ημερολόγια κλπ και των 3ων ενώ θέλω μόνο του βασικού και γίνεται ένας χαμός! μόνο το aquamail δεν κάνει αυτή την μ@λακια

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το έχει το play store. mi a3 έχω που και καλά έχει στοκ Android

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Που να ξερω ρε μπρο,γιατί δεν το έχει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και έναν χρόνο χρησιμοποιώ το Spark και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Κάνα δυο φορές δοκίμασα να βάλω κάποιο άλλο app αλλά επέστρεψα άμεσα στο Spark.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος θεμα με την εφαρμογη της alpha bank και πιο συγκεκριμενα με το push notification;

με την 3.6.9 δουλευει ρολοι, με την 3.7.0/3.7.1 τζιφος, εξαφανιζεται εντελως η επιλογη απο το προφιλ!

εχω 3 κινητα (τα 2 με nougat και το 1 με lollipop) και ενα tablet και

εκτος απο το lollipop που δεν δουλευει καθολου, στα υπολοια 3 μου κανει αυτο που γραφω παραπανω,

εχω στειλει mail στο support, εχω γραψει και στα σχολια στο play store,

με εχουν παρει κανα δυο μερες τηλεφωνο, ακομα ειμαστε στο "προσπαθουμε να καταγραψουμε το προβλημα"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να έχεις Android Go συσκευή αποκλειστικά, για να έχεις και το gmail go;

 

Γιατι εχει δημιουργηθει για Android Go.

 

https://www.androidpolice.com/2020/10/12/you-can-now-try-out-googles-debloated-gmail-go-app-even-if-your-phone-doesnt-run-android-go/

 

Τωρα αν στο μελλον το ανοιξουν παλι για normal συσκευες κανεις δεν ξερει, Google ειναι αυτη που αλλαζει γνωμη καθε τρεις και λιγο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος θεμα με την εφαρμογη της alpha bank και πιο συγκεκριμενα με το push notification;

με την 3.6.9 δουλευει ρολοι, με την 3.7.0/3.7.1 τζιφος, εξαφανιζεται εντελως η επιλογη απο το προφιλ!

εχω 3 κινητα (τα 2 με nougat και το 1 με lollipop) και ενα tablet και

εκτος απο το lollipop που δεν δουλευει καθολου, στα υπολοια 3 μου κανει αυτο που γραφω παραπανω,

εχω στειλει mail στο support, εχω γραψει και στα σχολια στο play store,

με εχουν παρει κανα δυο μερες τηλεφωνο, ακομα ειμαστε στο "προσπαθουμε να καταγραψουμε το προβλημα"

 

 

χτες μίλαγα με μία άσχετη στην εξυπηρέτηση, που πολύ όμορφα και ωραία, βρήκε λύση, λέγοντας "εε..απενεργοποιήστε τα push notifications και γυρίστε στα myAlpha Code"...τραγική και τραγικοί...:mad:

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα μιλουσα εγω, ηθελε σωνει και καλα να τα κανουμε ολα με την σειρα απο την αρχη (καθαρη εγκατασταση κλπ),

οκ τελικα τα καταφεραμε σημερα μαζι (τα ειχα κανει και μονος μου) και ειπε θα το προωθησει στους προγραμματιστες, παντως και στο play store τελευταια συγκεντρωνει αρκετες αρνητικες κριτικες,

θαραλλεα πρωτοβουλια πηραν, να δουμε ποσες εκδοσεις θα χρειαστουν για να δουλεψει (ηδη ειμαστε στις 3: 3.6.9, 3.7.0 & 3.7.1)

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει πουθενα η σ'αυτο το θεμα η καπου αλλου καποιος οδηγος η καποια λιστα για διαφορες εφαρμογες που μπορει να χρησιμοποιησει καποιος σε καθε περιπτωση?

Ο λογος που το λεω ειναι για να μην ρωταει ο καθενας καθε μερα το ιδιο πραγμα για κατι συγκεκριμενο ενω θα μπορουσε να μπει να διαβασει για κατι που ψαχνει και να δει ποιες ειναι top 5 η οι top 10 εφαρμογες.

Μου δημιουργηθηκε η απορια γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε με τις εφαρμογες τους android και δεν ξερω τι θα ηταν σωστο να βαλω απο εφαρμογες στο κινητο μου.Ποιες δηλαδη ειναι οι καλυτερες,ασφαλεστερες η που λειτουργουν καλυτερα κλπ.

Υπαρχει κατι τετοιο πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει πουθενα η σ'αυτο το θεμα η καπου αλλου καποιος οδηγος η καποια λιστα για διαφορες εφαρμογες που μπορει να χρησιμοποιησει καποιος σε καθε περιπτωση?

Ο λογος που το λεω ειναι για να μην ρωταει ο καθενας καθε μερα το ιδιο πραγμα για κατι συγκεκριμενο ενω θα μπορουσε να μπει να διαβασει για κατι που ψαχνει και να δει ποιες ειναι top 5 η οι top 10 εφαρμογες.

Μου δημιουργηθηκε η απορια γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε με τις εφαρμογες τους android και δεν ξερω τι θα ηταν σωστο να βαλω απο εφαρμογες στο κινητο μου.Ποιες δηλαδη ειναι οι καλυτερες,ασφαλεστερες η που λειτουργουν καλυτερα κλπ.

Υπαρχει κατι τετοιο πουθενα?

Σε κάθε κινητό όμως μπορεί να λειτουργεί άλλη εφαρμογή καλύτερα. Οπότε λίγο δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα μιλουσα εγω, ηθελε σωνει και καλα να τα κανουμε ολα με την σειρα απο την αρχη (καθαρη εγκατασταση κλπ),

οκ τελικα τα καταφεραμε σημερα μαζι (τα ειχα κανει και μονος μου) και ειπε θα το προωθησει στους προγραμματιστες, παντως και στο play store τελευταια συγκεντρωνει αρκετες αρνητικες κριτικες,

θαραλλεα πρωτοβουλια πηραν, να δουμε ποσες εκδοσεις θα χρειαστουν για να δουλεψει (ηδη ειμαστε στις 3: 3.6.9, 3.7.0 & 3.7.1)

Το εχω ηδη αναφερει ως προβλημα πριν λιγες μερες σε αλλο thread και η μονη λυση που βρηκα ηταν να βρω το 3.6.9 να το βαλω αφου απεγκατεστησα πληρως το 3.7 και μετα να μην ξανακανω update.

Πραγματικα για κλαμματα. Κι εγω πηρα και 2 ωρες σχεδον καναμε τις ιδιες βλακειες και τελικα αποφασισε οτι εφταιγε το κινητο μου. Η πλακα ειναι οτι του εξηγουσα διαρκως οτι εχει το ιδιο ακριβως κινητο η συζυγος αλλα απλα δεν ειχε κανει το τελευταιο update ακομα αρα ηταν με 3.6.9 και λειτουργουσε κανονικοτατα. Οοοοοχι, το κινητο σου φταιει να επιμενει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο Google calendar να μετράει αντίστροφα μέρες; Πχ να ορίσω τα Χριστούγεννα και να βγάζει τόσες μέρες υπολοιπονται
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο Google calendar να μετράει αντίστροφα μέρες; Πχ να ορίσω τα Χριστούγεννα και να βγάζει τόσες μέρες υπολοιπονται

Το Google Calendar όχι... δοκίμασε το

Time Until | Beautiful Countdown App + Widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brunoschalch.timeuntil

παιδιά γνωρίζει κάποιος κάποια καλή εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Call Recorder ACR: Record voice clearly, Backup

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cherinbo.callrecorder

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε κινητό όμως μπορεί να λειτουργεί άλλη εφαρμογή καλύτερα. Οπότε λίγο δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο!

Αυτο απο τι εξαρταται απο την μαρκα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο τι εξαρταται απο την μαρκα του κινητου?
Απο, επεξεργαστή, τυπο επεξεργαστη, ραμ, rom, οθόνη.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να σου εξηγεί τι ακριβώς βλέπεις?

πχ είσαι στο εξωτερικό και στοχεύεις ένα κτίριο, αξιοθέατο κτλ και να σου λέει τι ακριβώς είναι

Link to comment
Share on other sites

Απο, επεξεργαστή, τυπο επεξεργαστη, ραμ, rom, οθόνη.

 

Tapatalk

Θα πρεπει δηλαδη να πειραματιστεις με διαφορες εφαρμογες για να δεις ποια ειναι καλυτερη για το κινητο που εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να σου εξηγεί τι ακριβώς βλέπεις?

 

πχ είσαι στο εξωτερικό και στοχεύεις ένα κτίριο, αξιοθέατο κτλ και να σου λέει τι ακριβώς είναι

To google lens ίσως κάνει αυτό που θες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...