Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Μια ερώτηση...στα post που γίνονται βλέπω ότι αναγράφεται η παλιά ώρα (είναι όλα +1 ώρα). Εννοείται ότι έχω αλλάξει την ώρα. Συμβαίνει και σε άλλον?

 

Δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο? Έκανα απεγκατάσταση και μετά πάλι εγκατάσταση,αλλά τίποτα. Έχεις κανείς ρε παιδιά καμιά ιδέα?Μου φαίνεται λίγο κουλό...

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις παλιά ώρα?? Μέσω tapatalk?? Όχι, δεν έχω τέτοιο θέμα, αλλά μήπως φταίει η ώρα στις ρυθμίσεις του φόρουμ? Την ίδια δεν βλέπεις κι από desktop browser??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο? Έκανα απεγκατάσταση και μετά πάλι εγκατάσταση,αλλά τίποτα. Έχεις κανείς ρε παιδιά καμιά ιδέα?Μου φαίνεται λίγο κουλό...

 

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει, καποια ρυθμιση θα ειναι αλλα ποια?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει, καποια ρυθμιση θα ειναι αλλα ποια?

 

Κοιτάξτε στις ρυθμίσεις μέλους ή ώρα να είναι gmt+2 και στο δεξί κουτάκι να επιλέξετε αυτόματη προσαρμογή στην θερινή/νυχτερινή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή προτείνετε για το facebook; Και επειδή, απ' ό,τι κατάλαβα, στο Play Store υπάρχουν εφαρμογές αποκλειστικά για τη συνομιλία, αξίζουν καθόλου ή θα πρέπει να κατεβάσω μια "πλήρη" εφαρμογή καλύτερα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή προτείνετε για το facebook; Και επειδή, απ' ό,τι κατάλαβα, στο Play Store υπάρχουν εφαρμογές αποκλειστικά για τη συνομιλία, αξίζουν καθόλου ή θα πρέπει να κατεβάσω μια "πλήρη" εφαρμογή καλύτερα;

 

αν θες να μιλας στο chat κατεβασε το imo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imo.android.imoim&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbW8uYW5kcm9pZC5pbW9pbSJd ειναι πολλυ καλο το εχω καιρο και μπορεις να βαλεις και αλλους λογαριασμους πχ msn skype κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έκοψαν την κάρτα σε κατάστημα κινητής με το ειδικό εργαλείο , η κάρτα μπήκε εύκολα στο κινητό όπως η microsd ?
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμία ενδειξη ποτε θα αναβαθμιστεί η εφαρμογή gmail που λενε οτι θα υποστηρίζει λογαριασμούς και από αλλες εταιρειες?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στις ρυθμίσεις μέλους ή ώρα να είναι gmt+2 και στο δεξί κουτάκι να επιλέξετε αυτόματη προσαρμογή στην θερινή/νυχτερινή ώρα.

 

Ετσι ειναι η ρυθμιση που εχω. Με την ευκαιρια εβγαλα και φωτο για να στο δειξω αλλα με λεει οτι δεν εχω αδεια γι αυτη τη ενεργεια, γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, υπαρχει καποια dialer εφαρμογη που ενω μιλαω στο τηλεφωνο και ο συνομιλητης μου μου λεει εναν αλλο αριθμο να μπορω να τον καταγραψω χωρις να πρεπει να κλεισω την γραμμη ?

 

Το κορυφαιο ''κατά με'' το έχω 9 μήνες κανείς ότι γουστάρεις... αρκεί να το ψάξεις..!!!;)

 

Record My Call

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmQubXkuY2FsbCJd

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι η ρυθμιση που εχω. Με την ευκαιρια εβγαλα και φωτο για να στο δειξω αλλα με λεει οτι δεν εχω αδεια γι αυτη τη ενεργεια, γιατι?

 

Δεν ξέρω για τη φωτό.Πάντως αν δεν έχεις κάνει login στο myphone πρέπει να δείχνει +1 ώρα, αν είσαι συνδεδεμένος και έχεις τις ρυθμίσεις έτσι δείχνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου θυμισει την εφαρμογη που εντοπιζει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και καταναλωνουν πορους συστηματος? Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου θυμισει την εφαρμογη που εντοπιζει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και καταναλωνουν πορους συστηματος? Ευχαριστω :)

 

Betterbatterystats (Δωρεάν στο xda).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας εμενα εχω vodafon 845 με 2,1 πανω

 

δεν ξέρω αν έχει κάποιο συνδυασμό το κινητό για να το κάνεις, αλλά με εφαρμογή χρειάζεται root. υπάρχουν τρόποι χωρίς root, με σύνδεση στον υπολογιστή, αν σε ενδιαφέρει πες μου να στο βρω.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει ποση καταναλωση κανει καθε εφαρμογη?

 

edit:σε μπαταρια εννοω.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει ποση καταναλωση κανει καθε εφαρμογη?

 

edit:σε μπαταρια εννοω.

 

betterbatterystats

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει ποση καταναλωση κανει καθε εφαρμογη?

 

edit:σε μπαταρια εννοω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το evernote , το εγκατέστησα κράτησα κάποιες σημειώσεις και ενώ τις αποθήκευσε online μου γράφει reset in 18 days . Μήπως επειδή είναι δωρεάν δεν κρατά απεριόριστα τα αντίγραφα ?

 

Έχεις περιορισμό στα δεδομένα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις, ανα μήνα γίνεται reset ο counter.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει γενικότερη διάγνωση η είναι μόνο για σβήσιμο ενδείξεων στο καντράν;

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να κάνει διάγνωση;

 

Όλες οι συσκευές που βρίσκουν λάθη, εμφανίζουν τις βλάβες με Κωδικούς.

Αυτούς τους κωδικούς τους ψάχνεις στο ίντερνετ τι σημαίνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές που έχουμε για 160 χαρακτήρες σε μηνύματα είναι το go και το handcent? Ρωτάω γιατί έχω το go αλλά μου φαίνεται βαρύ

 

Εάν έχεις ICS ή JB το κάνει και η stock εφαρμογή μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το evernote , το εγκατέστησα κράτησα κάποιες σημειώσεις και ενώ τις αποθήκευσε online μου γράφει reset in 18 days . Μήπως επειδή είναι δωρεάν δεν κρατά απεριόριστα τα αντίγραφα ?

 

Έχεις περιορισμό στα δεδομένα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις, ανα μήνα γίνεται reset ο counter.

 

Εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα με τα δεδομένα. Έχω μέσα σημειώσεις που δημιούργησα και κρατάω πάνω από 1,5 χρόνο. Ποτέ δεν έχασα κάτι. Κι έχω μέσα από απλές σημειώσεις μέχρι και σκαναρισμένα έγγραφα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα με τα δεδομένα. Έχω μέσα σημειώσεις που δημιούργησα και κρατάω πάνω από 1,5 χρόνο. Ποτέ δεν έχασα κάτι. Κι έχω μέσα από απλές σημειώσεις μέχρι και σκαναρισμένα έγγραφα.

 

Δεν το διατύπωσα σωστά, στους δωρεάν λογαριασμούς ο περιορισμός που έχεις είναι τα πόσα δεδομένα μπορείς να ανεβάσεις μηνιαία. Όχι στον συνολικό χώρο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...