Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως καποιος μπορεί να βοηθήσει? Αν δεν υπάρχει λύση θα το δώσω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου απαντησε ο junglist στο ποστ 30967,.

 

Δες κ το handsfree answer.

 

Αλλιως παιρνεις bluetooth για το κρανος (οπως εχω εγω) κ κανω κλησεις, ακουω gps, ραδιο, μουσικη

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησε ο junglist στο ποστ 30967,.

 

Δες κ το handsfree answer.

 

Αλλιως παιρνεις bluetooth για το κρανος (οπως εχω εγω) κ κανω κλησεις, ακουω gps, ραδιο, μουσικη

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

ok ευχαριστώ πολύ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπερα εχω το google news, ρυθμισμενο στα ελληνικα, και ενω του εχω δωσει ξένες πηγές, στην κεντρικη ροη μου βγαζει μονο τις ελληνικες, πρεπει να επιλεξω καθε ξενη πηγή χωριστα για να διαβασω ειδησεις. Υπάρχει αντιστοιχη εφαρμογη που να δειχνει ταυτόχρονα ελληνικες και ξένες πηγες ειδησεων στο κεντρικο feed?

 

Δες το Feedly είναι ο μόνος τρόπος που διαβάζω ειδήσεις εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ναι, πολλα:

φιλτρα (με regular expressions παρακαλώ!), rules,

mobile notifications (που χρησιμοποιουσα παλιοτερα, τωρα στελνω τις ειδοποιησεις μεσω ifttt και μετα -> pushover),

μετα εχουμε mail2tag, facebook/twitter feeds, παρακολουθηση gmail folders, τι να σου λεω,

το εχω λιωσει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!

και ολα αυτα εντωμεταξυ η πλακα ειναι στην μιση τιμη!

γυρω στις 20 δεκεμρβη βαζουν προσφορα 30 ευρω για ενα χρονο!

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι πιστευω αρκετα, εχει σιγουρα περισσοτερες δυνατοτητες, απλα δεν ειναι τοσο διαφημισμενο και ξακουστο οσο το feedly, σιγουρα,

ριχτου μια ματια αν θελεις, εστω σαν free και βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι πιστευω αρκετα, εχει σιγουρα περισσοτερες δυνατοτητες, απλα δεν ειναι τοσο διαφημισμενο και ξακουστο οσο το feedly, σιγουρα,

ριχτου μια ματια αν θελεις, εστω σαν free και βλεπεις

 

Το ειχα κατεβασει παλαιοτερα αλλα δεν πολυασχοληθηκα τοτε γιατι εχω μαθει με το feedly. Η pro εκδοση του inoreader τι παραπανω προσφερει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ατυχια, γιατι κατ'εμε περι ατυχιας προκειται, να εχω κινητο που δεν εχει root.

Υπαρχει τροπος να τρεξω μια εφαρμογη οπως ειναι το το autostarts,

και να ελεγχω εγω το ποιες εφαρμογες φορτωνουν κατα το boot του κινητου;

Δηλαδη εφαρμογες, που επειδη ετσι γουσταρουν αυτες, ουσιαστικα τρεχουν ολη την ωρα στο παρασκηνιο, απλως και μονο επειδη υπαρχουν στο τηλεφωνο μου(εγω τις εβαλα, αλλα just in case-χρηση 1 φορα το χρονο, κι ετσι);

Υπαρχει καποια λυση, για το non-rooted κινητο;

android 8 εχω παρεπιπτοντως.

Link to comment
Share on other sites

Στα δικαιώματα της εφαρμογής που δε θέλεις να ανοίγει στο παρασκήνιο, δες αν υπάρχει διακόπτης αυτόματης εκκίνησης και κλείστον.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Στα δικαιώματα της εφαρμογής που δε θέλεις να ανοίγει στο παρασκήνιο, δες αν υπάρχει διακόπτης αυτόματης εκκίνησης και κλείστον.

 

Εχω αγγλικη γλωσσα.

Στο app info, οσο και αν κοιτω τις επιλογες εντος, δεν βρισκω κατι που να σημαινει 'αυτοματη εκκινηση'. Που ειναι αυτο που ψαχνουμε; Υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Σε miui που έχω είναι εκεί που είπες στο settings -- installed apps -- app info -- διακόπτης autostart. Σε άλλες υλοποιήσεις δεν γνωρίζω που έχει ενσωματωθεί.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σε miui που έχω είναι εκεί που είπες στο settings -- installed apps -- app info -- διακόπτης autostart. Σε άλλες υλοποιήσεις δεν γνωρίζω που έχει ενσωματωθεί.

 

Το MotoG μου θεωρειται οτι εχει σχεδον pure android, και δυστυχως δεν βλεπω τετοια επιλογη.

Δεν υπαρχει αραγε;

Ποσο ατυχος πια!

Link to comment
Share on other sites

Σε μια αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι μπορείς και από αλλού να το απενεργοποιήσεις.

Απο 1) developer options ή 2) από battery optimization.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σε μια αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι μπορείς και από αλλού να το απενεργοποιήσεις.

Απο 1) developer options ή 2) από battery optimization.

 

1) Ειμαι ηδη 'developer'. Απο που το κανω;

2) Battery optimization; Δεν βλεπω κατι στα battery options.

Link to comment
Share on other sites

1) Κάπου πρέπει να γράφει "manage apps" ή "running services". Εκεί πας στην εφαρμογή που τρέχει, πατάς πάνω και μετά πατάς stop.

 

2) Τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, επιλογή battery optimization, σου βγάζει μια λίστα με apps, πας στην εγαρμογή που θες και πατάς optimize.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

1) Κάπου πρέπει να γράφει "manage apps" ή "running services". Εκεί πας στην εφαρμογή που τρέχει, πατάς πάνω και μετά πατάς stop.

 

2) Τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, επιλογή battery optimization, σου βγάζει μια λίστα με apps, πας στην εγαρμογή που θες και πατάς optimize.

 

 

 

1) Εξακολουθω να μην το βρισκω. Μπορει να μην υπαρχει πουθενα;

2) Πηγα. Οντως εχει εκει καποιες εφαρμογες, ελαχιστες ομως. 10 απο τις 90 που εχω στο τηλεφωνο. Και αυτες οι δεκα, λεει οτι δεν εχει δυνατοτητα για optimization(με ποια κριτηρια δεν εχουν, η καθεμια, ενας θεος ξερει)

Link to comment
Share on other sites

παίδες ! υπάρχει καμία εφαρμογή screen off που να δουλεύει σωστά σε samsung με δακτυλικό αποτύπωμα ??

δοκίμασα Screen Off and Lock και Turn Off Screen (Lock Screen) αλλά δεν δουλεύουν σωστά ! δηλαδή όταν κλείσω την οθόνη με αυτά και πατήσω το δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει pin κάτι που δεν γινόταν στα xiaomi και στις προηγούμενες συσκευές μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες ! υπάρχει καμία εφαρμογή screen off που να δουλεύει σωστά σε samsung με δακτυλικό αποτύπωμα ??

δοκίμασα Screen Off and Lock και Turn Off Screen (Lock Screen) αλλά δεν δουλεύουν σωστά ! δηλαδή όταν κλείσω την οθόνη με αυτά και πατήσω το δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει pin κάτι που δεν γινόταν στα xiaomi και στις προηγούμενες συσκευές μου

 

Το είχα ψάξει ένα διάστημα και από ότι κατάλαβα αυτό γίνεται σε όλα τα τηλ που έχουν δαχτυλικο αποτύπωμα. Δουλεύει σωστά σε όσα δεν έχουν. Εάν κάνω λάθος ας μας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα ή βρήκε λύση στο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με Nova launcher και Screen Off στο OnePlus 3 που έχω, μετά το κλείδωμα με double tap, το κινητό ανοίγει κανονικά με το δάχτυλο αποτύπωμα.

 

Υπάρχει όμως μία ρύθμιση που πρέπει να κάνεις στον launcher για να δουλέψει σωστά, την οποία όμως δεν μπορώ να δω τώρα γιατί έχω το κινητό στο service για αλλαγή μπαταρίας και είμαι με ένα δανεικό παλιό iPhone.

 

Ίσως είμαι θέμα launcher, και με αυτόν που είστε εσείς δεν λειτουργεί το δάχτυλο αποτύπωμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παίδες ! υπάρχει καμία εφαρμογή screen off που να δουλεύει σωστά σε samsung με δακτυλικό αποτύπωμα ??

δοκίμασα Screen Off and Lock και Turn Off Screen (Lock Screen) αλλά δεν δουλεύουν σωστά ! δηλαδή όταν κλείσω την οθόνη με αυτά και πατήσω το δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει pin κάτι που δεν γινόταν στα xiaomi και στις προηγούμενες συσκευές μου

 

Ο Nova όπως και όλα τα σοβαρά προγράμματα lock screen έχουν μια ρύθμιση για αυτές τις περιπτώσεις. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής βάζεις καθυστέρηση κλειδώματος 5 δευτερόλεπτα, και στις ρυθμίσεις συσκευής, στο κλείδωμα οθόνης βάζεις 'άμεσα'. Μετά από αυτές τις ρυθμίσεις, όταν κλειδώσεις με την εφαρμογή, και αφού περάσουν τα 5 δευτερόλεπτα το τηλέφωνο ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πλην του parallel apps , ποια δουλεύει ιδανικά; είχε αναφερθεί παλαιότερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να κλειδώνει άλλες εφαρμογές και να ζητάει κωδικό? θέλω το viber να κλειδώσω

Ευχαριστώ!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...