Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην open camera που στον κόρακα είναι η απενεργοποιηση του ήχου του κλείστρου όταν παίρνουμε μια φώτο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκανες καλά. Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ το one drive. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Αν δεν έχεις πληρωμένη έκδοση δεν συγχρονίζει το office.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω αγορασμένο το 365 μέχρι τέλος του 2019.

Και το dropbox έχει τα θέματά του, αλλά αυτό που γινόταν με το Onedrive δεν παλευόταν. Το πρόβλημα ήταν μόνο με αρχεία office.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το 365 μέχρι τέλος του 2019.

Και το dropbox έχει τα θέματά του, αλλά αυτό που γινόταν με το Onedrive δεν παλευόταν. Το πρόβλημα ήταν μόνο με αρχεία office.

Κατά καιρούς τρώει τα κολλήματα του, αλλά τον τελευταίο χρόνο πραγματικά μου είναι άψογο. Χρησιμοποιώ συγχρονισμό Excel αρχείων και εννοείται PDF κλπ.

 

Ο μόνος λόγος που μου έρχεται στο νου για να σου κάνει αυτό που λες, είναι να μην είχε κλείσει το αρχείο κάποιος.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς τρώει τα κολλήματα του, αλλά τον τελευταίο χρόνο πραγματικά μου είναι άψογο. Χρησιμοποιώ συγχρονισμό Excel αρχείων και εννοείται PDF κλπ.

 

Ο μόνος λόγος που μου έρχεται στο νου για να σου κάνει αυτό που λες, είναι να μην είχε κλείσει το αρχείο κάποιος.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλος πάντων, μην βγαίνουμε και εκτός θέματος, δεν το έκανε 1 και 2 φορές, από ένα σημείο και έπειτα, το έκανε συνέχεια.

Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία κάποια στιγμή βέβαια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα θέλω να μου προτείνετε καμιά καλή εφαρμογή για φωτογραφίες (selfie & κανονικές) με αρκετά φίλτρα!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα θέλω να μου προτείνετε καμιά καλή εφαρμογή για φωτογραφίες (selfie & κανονικές) με αρκετά φίλτρα!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπάρχουν τόσες πολλές και για διάφορες ανάγκες, καλύτερα να κατεβάσεις μερικές και να τις δοκιμάσεις ο ίδιος κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τόσες πολλές και για διάφορες ανάγκες, καλύτερα να κατεβάσεις μερικές και να τις δοκιμάσεις ο ίδιος κατά την γνώμη μου.
Πολύ σωστά.

 

Ας του προτείνω όμως αυτές που χρησιμοποιώ....

Για σελφι έχω την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberlink.youperfect

 

Για επεξεργασία φωτογραφιών (άπειρα φίλτρα) έχω την εφαρμογή Mix by camera 360.

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω ενα προγραμμα σε android που να κανει το παρακατω:

Οταν ερχεται sms στο κινητο, κι εχω ανοιχτο τον υπολογιστη (συνδεδεμενα και τα δυο στο ιδιο οικιακο δυκτιο ιντερνετ) να εμφανιζεται το sms για λιγα δευτερολεπτα στν υπολογιστη

Για μερικους μηνες το εκανα αυτο με το pushbullet αλλα τωρα τελευταια δεν λειτουργει καλα. Καθε μερα θελει επεγκατασταση, ξανα εγκατασταση και νεο σεταρισμα για να λειτουργησει μεχρι να κλεισεις τον υπολογιστη. μετα παλι τα ιδια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια open source εφαρμογή για YouTube που να κόβει διαφημίσεις, να μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου και να έχω το ιστορικό και τις λίστες μου που έχω φτιάξει στην original εφαρμογή? Αν δεν υπάρχει open source τουλάχιστον κάποια αξιόπιστη. Για non rooted και για rooted συσκευές. Πάντως στην original εφαρμογή YouTube έχει παραγίνει το κακό με τις διαφημίσεις. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια open source εφαρμογή για YouTube που να κόβει διαφημίσεις, να μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου και να έχω το ιστορικό και τις λίστες μου που έχω φτιάξει στην original εφαρμογή? Αν δεν υπάρχει open source τουλάχιστον κάποια αξιόπιστη. Για non rooted και για rooted συσκευές. Πάντως στην original εφαρμογή YouTube έχει παραγίνει το κακό με τις διαφημίσεις.

Ότι καλύτερο υπάρχει δουλεύει και σε ρουτ και σε no root κινητά άψογα

 

https://vanced.azurewebsites.net

 

Έχω να δω διαφημίσεις χρόνια. Επίσης έχω background playback και αυξομείωση φωνής φωτεινότητας όπως στον mx player. Μπορείς να δεις μέχρι 4k σε κινητό που είναι full HD. Dark theme και πολλά άλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο υπάρχει δουλεύει και σε ρουτ και σε no root κινητά άψογα

 

https://vanced.azurewebsites.net

 

Έχω να δω διαφημίσεις χρόνια. Επίσης έχω background playback και αυξομείωση φωνής φωτεινότητας όπως στον mx player. Μπορείς να δεις μέχρι 4k σε κινητό που είναι full HD. Dark theme και πολλά άλλα.

 

 

Mπήκα από magisk και τα εγκατέστησα, έκανα restart αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά!

Τι άλλο πρέπει να κάνω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο υπάρχει δουλεύει και σε ρουτ και σε no root κινητά άψογα

 

https://vanced.azurewebsites.net

 

Έχω να δω διαφημίσεις χρόνια. Επίσης έχω background playback και αυξομείωση φωνής φωτεινότητας όπως στον mx player. Μπορείς να δεις μέχρι 4k σε κινητό που είναι full HD. Dark theme και πολλά άλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγκατέστησα και το microg που λέει στο σαιτ για να μπορείς να κάνεις log in και το apk της εφαρμογής όλα καλά. μόνο αυτό που λες για την αυξομείωση φωνής και φωτεινότητας πάνω στην οθόνη δεν βρήκα πως δουλεύει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα από magisk και τα εγκατέστησα, έκανα restart αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά!

Τι άλλο πρέπει να κάνω?:confused:

Καντο χωρίς magisk. Το βάζεις στο system app YouTube δίνεις δικαιώματα 755 και 644 και restart και τέλος. Έτσι το περνάω καιρό τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγκατέστησα και το microg που λέει στο σαιτ για να μπορείς να κάνεις log in και το apk της εφαρμογής όλα καλά. μόνο αυτό που λες για την αυξομείωση φωνής και φωτεινότητας πάνω στην οθόνη δεν βρήκα πως δουλεύει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σε landscape mode γίνεται αριστερά είναι φωτεινότητα δεξιά φωνή. Βολεύει απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω ενα προγραμμα σε android που να κανει το παρακατω:

Οταν ερχεται sms στο κινητο, κι εχω ανοιχτο τον υπολογιστη (συνδεδεμενα και τα δυο στο ιδιο οικιακο δυκτιο ιντερνετ) να εμφανιζεται το sms για λιγα δευτερολεπτα στν υπολογιστη

Για μερικους μηνες το εκανα αυτο με το pushbullet αλλα τωρα τελευταια δεν λειτουργει καλα. Καθε μερα θελει επεγκατασταση, ξανα εγκατασταση και νεο σεταρισμα για να λειτουργησει μεχρι να κλεισεις τον υπολογιστη. μετα παλι τα ιδια

Κοίτα και αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη

 

https://goo.gl/veN6Ki

Link to comment
Share on other sites

Σε landscape mode γίνεται αριστερά είναι φωτεινότητα δεξιά φωνή. Βολεύει απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα ούτε σε landscape δουλεύουν φωτεινότητα και φωνή με touch! μήπως είναι μόνο για ρουτ που δεν είμαι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα ούτε σε landscape δουλεύουν φωτεινότητα και φωνή με touch! μήπως είναι μόνο για ρουτ που δεν είμαι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Θα πας ρυθμίσεις. Vanced swipe controls και ενεργοποίησετα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ανώτερο το X αυτό δουλεύω από όταν το έμαθα. Πιο γρήγορο black theme και άλλα καλούδια που δεν έχει το official.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To airdroid παντως, αν δεν κανω επανεκκινηση το κινητο μου, δεν συνδεεται με τον υπολογιστη με την καμια.

Και μιλαμε για νεο κινητο, θελω να πω οτι δεν ειναι παλιο, ή φορτωμενο κλπ

Μονο σε μενα το κανει;

Link to comment
Share on other sites

To airdroid παντως, αν δεν κανω επανεκκινηση το κινητο μου, δεν συνδεεται με τον υπολογιστη με την καμια.

Και μιλαμε για νεο κινητο, θελω να πω οτι δεν ειναι παλιο, ή φορτωμενο κλπ

Μονο σε μενα το κανει;

 

Στο δικό μου Mi Max κανένα πρόβλημα.

Δεν κάνω συχνά επανεκκινήσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα στο vanced με magisk. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς να το κάνω. Θα μπορούσε κάποιος να το εξηγήσει πιο αναλυτικά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή σαν το airdroid αλλά να μην φαίνεται ότι μπαίνω στον υπολογιστή από το κινητό μου. Θέλω να μπαίνω απομακρυσμένα στον υπολογιστή του γραφείου και να παίρνω στοιχεία πωλήσεων χωρίς να το βλέπουν οι πωλητές. Παλιότερα το έκανα με μία εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της. Να αναφέρω πως δεν είναι ρουτ η συσκευή μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα στο vanced με magisk. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς να το κάνω. Θα μπορούσε κάποιος να το εξηγήσει πιο αναλυτικά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε και την non-root έκδοση! Δουλεύει τέλεια!

Εγώ σε OnePlus 5T που είναι root με magisk, έβαλα την non-root version και δουλεύει μια χαρά!

Ξήλωσα με titanium backup το "μαμά" youtube app και εγκατέστησα το YouTube Vanced από 'δω:

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...