Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Teo010 said:

Με ποια εφαρμογή μπορώ να κάνω apk εφαρμογές που έχω εγκατεστημενες στο κινητό μου;
Δοκίμασα 3 - 4 αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση όταν τις έστελνα σε άλλο κινητό

Με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=app.apk.backup

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να κάνω apk εφαρμογές που έχω εγκατεστημενες στο κινητό μου;
Δοκίμασα 3 - 4 αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση όταν τις έστελνα σε άλλο κινητό
Χρησιμοποιώ την "Apk Extractor"


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, adi32 said:

 

16 ώρες πριν, coulis said:

Χρησιμοποιώ την "Apk Extractor"


Tapa
 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, θα τις δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το facebook....
Μετά την τελευταία ενημέρωση και ενώ ορίζω ότι θέλω να μου ανοίγει σε εξωτερικό browser (samsung Internet beta) αυτό μου ανοίγει στο δικό του.... Πήρα το δικό μου (s10 lite) και της γυναίκας μου (A52) δίπλα δίπλα, όλες οι ρυθμίσεις ίδιες αυτό εκεί, το δικό του.... Θεωρώ ότι έχω τις σωστές ρυθμίσεις και στον samsung Internet αλλά τίποτα.. Τα φώτα σας παρακαλώ... Είναι κάποια ρύθμιση άλλη που αγνοώ;;;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kermitlabros said:

Πρόβλημα με το facebook....
Μετά την τελευταία ενημέρωση και ενώ ορίζω ότι θέλω να μου ανοίγει σε εξωτερικό browser (samsung Internet beta) αυτό μου ανοίγει στο δικό του.... Πήρα το δικό μου (s10 lite) και της γυναίκας μου (A52) δίπλα δίπλα, όλες οι ρυθμίσεις ίδιες αυτό εκεί, το δικό του.... Θεωρώ ότι έχω τις σωστές ρυθμίσεις και στον samsung Internet αλλά τίποτα.. Τα φώτα σας παρακαλώ... Είναι κάποια ρύθμιση άλλη που αγνοώ;;;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οταν κάτι δουλεύει μην κάνετε ενημερώσεις. Επίτηδες αλλάζουν τις εφαρμογές για να περάσουν τα δικά τους. Βρες το παλιό apk και βάλτο 

Link to comment
Share on other sites

Δηλ να μην κάνω ενημερώσεις εφαρμογών;;; 

Δεν στέκει αυτό που λες... 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω rollback σε άλλη έκδοση γιατί στο κινητό μου (s10 lite) η εφαρμογή δεν μπορεί να απεγκατασταθει και όταν πάω να βάλω παλιότερη δεν με αφήνει... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kermitlabros said:

Δεν στέκει αυτό που λες... 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω rollback

Μόνος σου το λες ότι την πάτησες τώρα. 

Σε αναγκάζουν να χρησιμοποιείς τον δικό τους browser για να βλέπεις διαφημίσεις κλπ 

Βαλε άλλη εφαρμογή ή κάνε clone παλιά version 

Και το facebook lite παλιά επέτρεπε να ορίσεις άλλο browser. Μετά από updates το έκοψαν 

Ξέρεις πόσες εφαρμογές και updates σου χάνουν δυνατότητες και σε αναγκάζουν ακόμα και να αγοράσεις άλλο κινητό γιατί σέρνεται μετά? 

Αυτός είναι και ο σκοπός τους 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, adi32 said:

Μόνος σου το λες ότι την πάτησες τώρα. 

Σε αναγκάζουν να χρησιμοποιείς τον δικό τους browser για να βλέπεις διαφημίσεις κλπ 

Βαλε άλλη εφαρμογή ή κάνε clone παλιά version 

Και το facebook lite παλιά επέτρεπε να ορίσεις άλλο browser. Μετά από updates το έκοψαν 

Ξέρεις πόσες εφαρμογές και updates σου χάνουν δυνατότητες και σε αναγκάζουν ακόμα και να αγοράσεις άλλο κινητό γιατί σέρνεται μετά? 

Αυτός είναι και ο σκοπός τους 

Kαι το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι τα πιστεύεις αυτά που λες!

Και νομίζεις ότι είναι σωστά ε??? !!!

Ε όχι αδερφέ μου δεν είναι, τις εφαρμογές αν δεν τις κάνεις ενημέρωση κάποια στιγμή θα σταματήσουν να δουλεύουν.

Και τότε θα πρέπει να αποφασίσεις αν θα τις ενημερώσεις ή θα τις διαγράψεις.

Αν δεν μπορεί να τις δουλέψει το κινητό σου θα πρέπει να πάρεις άλλο διότι έτσι είναι το "παιχνίδι"

Ακόμα και σε pc που δουλεύεις το facebook μέσω browser είναι πολύ βαρύ το θέμα και εκεί δεν σου ζητούνται ενημερώσεις, γίνονται αυτόματα.

Οπότε αφήστε τα "τρυκ" διότι έχουν τον τρόπο να σας περάσουν τον "σκοπό" τους!

Και να ξέρετε ότι "όταν κάτι σας προσφέρεται δωρεάν τότε το προιόν είστε εσείς":classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsiv said:

Kαι το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι τα πιστεύεις αυτά που λες!

Και νομίζεις ότι είναι σωστά ε??? !!!

Ε όχι αδερφέ μου δεν είναι, τις εφαρμογές αν δεν τις κάνεις ενημέρωση κάποια στιγμή θα σταματήσουν να δουλεύουν.

Και τότε θα πρέπει να αποφασίσεις αν θα τις ενημερώσεις ή θα τις διαγράψεις.

Αν δεν μπορεί να τις δουλέψει το κινητό σου θα πρέπει να πάρεις άλλο διότι έτσι είναι το "παιχνίδι"

Ακόμα και σε pc που δουλεύεις το facebook μέσω browser είναι πολύ βαρύ το θέμα και εκεί δεν σου ζητούνται ενημερώσεις, γίνονται αυτόματα.

Οπότε αφήστε τα "τρυκ" διότι έχουν τον τρόπο να σας περάσουν τον "σκοπό" τους!

Και να ξέρετε ότι "όταν κάτι σας προσφέρεται δωρεάν τότε το προιόν είστε εσείς":classic_wink:

Μόνος σου τα λες κι εσύ και στην ουσία συμφωνούμε. 

Αν μια εφαρμογή την κάνουν να πάψει να λειτουργεί επίτηδες τότε θα αναγκαστώ ή να τη βάλω ή να βρω άλλη που με βολεύει. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Πχ το Total commander αν του κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία δεν αφήνει να κάνεις εγκατάσταση κάποιο apk οπότε έχω την παλιά και δεν κάνω update 

Link to comment
Share on other sites

Ωπα παιδιά, ήρεμα!!! 

Κατάφερα λοιπόν και κατέβασα μια πιο παλιά του 8/23, που σίγουρα δούλευε ο external browser (την 427) αλλά και πάλι τίποτε...

Τσεκαρισμενο το τικ στο "Άνοιγμα συνδέσμων σε εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης" 

ΑΠΟ ρυθμισεις¬εφαρμογές ¬facwbook¬πληροφορίες εφαρμογής ¬προεπιλογες ¬ορισμός ως προεπιλογης¬δοκιμασμένες και οι 2 δυνατότητες όμως τίποτα... 

Και αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι τον 8/23 μου δούλευε κανονικά το άνοιγμα σε samsung browser (ή και Firefox) 

Βάζοντας λοιπόν apk του Αυγούστου θεωρούσα ότι θα δούλευε... Φρουδες ελπίδες.. 

Υπάρχει κάποιος που να του δουλεύει ώστε να μου πει πια έκδοση έχει ώστε να την τσιμπήσω από το apkmirror?? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kermitlabros said:

Ωπα παιδιά, ήρεμα!!! 

Κατάφερα λοιπόν και κατέβασα μια πιο παλιά του 8/23, που σίγουρα δούλευε ο external browser (την 427) αλλά και πάλι τίποτε...

Τσεκαρισμενο το τικ στο "Άνοιγμα συνδέσμων σε εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης" 

ΑΠΟ ρυθμισεις¬εφαρμογές ¬facwbook¬πληροφορίες εφαρμογής ¬προεπιλογες ¬ορισμός ως προεπιλογης¬δοκιμασμένες και οι 2 δυνατότητες όμως τίποτα... 

Και αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι τον 8/23 μου δούλευε κανονικά το άνοιγμα σε samsung browser (ή και Firefox) 

Βάζοντας λοιπόν apk του Αυγούστου θεωρούσα ότι θα δούλευε... Φρουδες ελπίδες.. 

Υπάρχει κάποιος που να του δουλεύει ώστε να μου πει πια έκδοση έχει ώστε να την τσιμπήσω από το apkmirror?? 

 

Βαλε αυτό δουλεύει 

https://androidapksfree.com/facebook/com-facebook-katana/download-old/facebook-418-0-0-33-69-apk/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάπου είδε ο γιος μου ότι πας στο μενού privacy and security Στο Instagram και σου δείχνει τις συσκευές που έχεις κάνει login αλλά δείχνει από πολλές περιοχές της Αθήνας/Ελλάδας που δεν έχω πάει καθόλου! ! είναι δυνατόν; a8ad1fe6e2546f5c34428372050017e3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δείχνει βάσει της IP που συνδέεσαι κάθε φορά

Εμένα αυτή τη στιγμή με δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος από τη Θεσσαλονίκη ενώ είμαι στην Ξάνθη

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα, όταν διαγράψω τον κωδικό wifi κ ξαναμπώ, μου βγάζει παρόμοιο μνμα με την παραπανω φώτο, οτι συνδέθηκε συσκευή απο την χ περιοχή που δεν εχει καμία σχεση με την δικιά μου.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

αλλη εφαρμογη για facebook messenger υπαρχει;

για να χρησιμοποιησω εναν δευτερο λογαριασμο; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ilka71 said:

πως κλειδώνουμε μια εφαρμογή; να μην φαίνεται καν στο app drawer και μετά να θέλει και πιν, δακτυλικο κλπ για να ανοίξει.

Εγώ από το συρτάρι κρύβω μια εφαρμογή με τη λειτουργία hidden που προσφέρει ο Nova Launcher. 

Την κλειδώνω δε με τη μαμά εφαρμογή "app lock" Που προσφέρει το Miui. 

Αλλά υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές τύπου app lock στο Play που καποια σίγουρα θα κάνει και τα δύο. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στον true dialer από σήμερα το πρωί, τις αγαπημένες επαφές δεν μου τις εμφανίζει σε πλέγμα αλλά μόνο σε λίστα. Στις ρυθμίσεις του έχει την επιλογή εμφάνισης σε πλέγμα. Όμως δεν.. 

Στην εικόνα 1 (δεν είχα κάποιο screenshot δικό μου και το κατέβασα) είναι όπως πρέπει να εμφανίζονται 

Στην εικόνα 2 είναι όπως μου τα εμφανίζει πλέον 

Η εικόνα 3 απεικονίζει ότι η ρύθμιση είναι όπως θέλω αλλά όχι με το αποτέλεσμα που θέλω 

7da291436b1af0a7c664f2ab2c407c32_screen.png

Screenshot_2023-10-05-12-43-40-09_81bd860342306e12a0365962574c509c.jpg

Screenshot_2023-10-05-12-48-13-22_81bd860342306e12a0365962574c509c.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εδώ 

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως στρώσει έτσι 

IMG_20231005_125825_1696499997801.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akilleas said:

Κανένα πρόβλημα εδώ 

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως στρώσει έτσι 

IMG_20231005_125825_1696499997801.jpg

Έκανα και επανεκκίνηση αλλά δεν ήταν αυτό εν τέλει. Ήταν αυτό που έβγαζε μάτια αλλά δεν είδα 🧐🤭😁

Μάλλον κατά λάθος είχε γίνει επιλογή στο συχνά.. 

IMG_20231005_172400.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Θέλω να κάνω μια ερώτηση σ' αυτούς που έχουν στο κινητό τους το YouTube Revanced με το micro G.
Διαπιστώνετε μεγάλη κατανάλωση από το micro G; Κάθε μέρα παρατηρώ στα στατιστικά της μπαταρίας ότι το micro G είναι αρκετά ψηλά.
Όταν είχα παλαιότερα το Vanced δεν είχα δει κάτι αντίστοιχο!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κατανάλωση.
0.5%

Δεν ξέρω γιατί σε μένα είναι πάντα τόσο ψηλά στα στατιστικά της μπαταρίας!
Ειδικά όταν είμαι με δεδομένα και για αρκετή ώρα δεν κάνω χρήση του κινητού το micro G σκαρφαλώνει στις πρώτες θέσεις.
Το έχω σε "βελτιστοποίηση" αλλά τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2023 at 11:07 ΠΜ, patrickdrd said:

καλημερα,

αλλη εφαρμογη για facebook messenger υπαρχει;

για να χρησιμοποιησω εναν δευτερο λογαριασμο; 

https://techvalue.gr/facebook-πολλαπλα-προφιλ-53262

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...