Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω έχει ο action launcher, αλλά δε με βόλεψε. Σαν τον nova κανείς. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Oneplus Nord 3
Πολύ ωραία συσκευή αλλά, η εφαρμογή ΕΠΑΦΕΣ της google για εμένα, τραγική.

Εκτός από μερικές λεπτομέρειες το σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι έχει μόνο δύο widget, αγαπημένες επαφές και μεμονωμένη επαφή. Και τα δύο widget δύσχρηστα.
Δεν βρίσκω, δεν υπάρχει το άμεση κλήση, άμεσο μήνυμα κτλ.

Μιας και δεν βρίσκω άλλη λύση, ψάχνω έστω και με πληρωμή κάποια άλλη εφαρμογή επαφών και κλήσεων που να θεωρείτε καλή.

Υπάρχουν κάποιες προτάσεις;

Screenshot_2023-08-27-19-51-04-22_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο όταν έχω ακουστικά Bluetooth οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων που δέχομαι στο φμπ και οι κλήσεις να ακούγονται μόνο από τα ακουστικά και όχι και από το ηχείο του κινητού;; Ότι ρύθμιση και να δοκίμασα δεν δούλεψε. Κάποια εφαρμογή ίσως; s23ultra nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο όταν έχω ακουστικά Bluetooth οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων που δέχομαι στο φμπ και οι κλήσεις να ακούγονται μόνο από τα ακουστικά και όχι και από το ηχείο του κινητού;; Ότι ρύθμιση και να δοκίμασα δεν δούλεψε. Κάποια εφαρμογή ίσως; s23ultra nova launcher.
κατεβάζεις την μπάρα κρατάς πατημένο το κουμπί του bt και στις ρυθμίσεις του ακουστικού bt ενεργοποιείς και το audio (μαζί με το πρώτο) οι κλήσεις δεν ξέρω αλλά οι ειδοποιήσεις νομίζω ναι9d2fc848a4518b8907c4ec07d15713df.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο όταν έχω ακουστικά Bluetooth οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων που δέχομαι στο φμπ και οι κλήσεις να ακούγονται μόνο από τα ακουστικά και όχι και από το ηχείο του κινητού;; Ότι ρύθμιση και να δοκίμασα δεν δούλεψε. Κάποια εφαρμογή ίσως; s23ultra nova launcher.
Οπως είπε κ ο ilka71, πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο bluetooth, κ στην συσκευή που θες πατάς το γρανάζι κ ενεργοποιείς το audio-ηχοι.
Απο το ακουστικό θα ακούς πλέον τα πάντα.

Αν σου κάνουν κλήση, θα ακουστεί κ στα 2.
Προσοχή: οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις θα ακούγονται μόνο στο ακουστικό.
Καποια στιγμή ειχα αφήσει το ακουστικό σε άλλη αίθουσα κ δεν άκουγα τις ειδοποιήσεις απο το τηλέφωνο. Ευτυχώς με ενημέρωνε το ρολόι

Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, coulis said:

Οπως είπε κ ο ilka71, πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο bluetooth, κ στην συσκευή που θες πατάς το γρανάζι κ ενεργοποιείς το audio-ηχοι.
Απο το ακουστικό θα ακούς πλέον τα πάντα.

Αν σου κάνουν κλήση, θα ακουστεί κ στα 2.
Προσοχή: οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις θα ακούγονται μόνο στο ακουστικό.
Καποια στιγμή ειχα αφήσει το ακουστικό σε άλλη αίθουσα κ δεν άκουγα τις ειδοποιήσεις απο το τηλέφωνο. Ευτυχώς με ενημέρωνε το ρολόι emoji16.png

Tapa

 

Το έχω δοκιμάσει αυτό. Έλα μου όμως που τα μηνύματα που έρχονται στο φμπ πιάνονται σαν κλήσεις-μηνύματα και ακούγονται και στα δύο. Ενώ οι ειδοποιήσεις από άλλες εφαρμογές έρχονται μόνο στα ακουστικά.. είναι θέμα Facebook δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για viber

Γνωρίζετε ποια είναι η διαδρομή φακέλου στο Google Drive στο οποίο κάνει μπακάπ το viber?
Θέλω να το σβήσω το αρχείο και να ανεβάσω νεο μπακάπ. 
Ο λόγος είναι οτι όταν κάνω μπακάπ, προσθέτει φωτο και συνομιλίες στο υπάρχον, και έχει μέσα αρχεία άχρηστα 15ετίας

 

EDIT: ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Where can I find my Viber backup in Google Drive?
Tap on "Settings" to proceed further. After that, in the left column find the button of "Manage Apps" and click on it. Finally, you will be able to perceive all the applications that are storing data in Google Drive, including the Viber application.
Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, coulis said:

Ερώτηση για viber

Γνωρίζετε ποια είναι η διαδρομή φακέλου στο Google Drive στο οποίο κάνει μπακάπ το viber?
Θέλω να το σβήσω το αρχείο και να ανεβάσω νεο μπακάπ. 
Ο λόγος είναι οτι όταν κάνω μπακάπ, προσθέτει φωτο και συνομιλίες στο υπάρχον, και έχει μέσα αρχεία άχρηστα 15ετίας

Δεν έχει διαδρομή. Πρέπει να μπεις από υπολογιστή στο google drive. 

Κάνε κλικ στο εικονίδιο γρανάζι στην επάνω δεξιά γωνία και επιλέξτε την επιλογή "Ρυθμίσεις" για να συνεχίσετε.

 Από τις επιλογές Γενικά, Ειδοποιήσεις και Διαχείριση εφαρμογών στην αριστερή στήλη, πατήστε το κουμπί "Διαχείριση εφαρμογών".  Μετά από αυτό, η οθόνη σου θα εμφανίσει τις εφαρμογές που είναι συνδεδεμένες στο Google Drive.  Βρες το "Viber" και κάνε κλικ στο κουμπί "επιλογές" που εμφανίζεται στην ίδια γραμμή.

 Επιλέξε μεταξύ "Αποσύνδεση από το Drive" ή "Διαγραφή κρυφών δεδομένων εφαρμογής".  Πατήσε στην επιλογή "Διαγραφή" για να διαγράψεις όλα τα αντίγραφα ασφαλείας του Viber που είναι διαθέσιμα στο Google Drive.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Επιλέξε μεταξύ "Αποσύνδεση από το Drive" ή "Διαγραφή κρυφών δεδομένων εφαρμογής".  Πατήσε στην επιλογή "Διαγραφή" για να διαγράψεις όλα τα αντίγραφα ασφαλείας του Viber που είναι διαθέσιμα στο Google Drive.

Σε ευχαριστώ.
Έγραψα και πιο πάνω οτι το βρήκα 🙂 
Εδω και 11 λεπτά είναι "σε εξέλιξη" 🙂  .700mb μου έδειχνε οτι ήταν το αρχείο

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, coulis said:

EDIT: ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Where can I find my Viber backup in Google Drive?
Tap on "Settings" to proceed further. After that, in the left column find the button of "Manage Apps" and click on it. Finally, you will be able to perceive all the applications that are storing data in Google Drive, including the Viber application.

 

13 minutes ago, coulis said:

Σε ευχαριστώ.
Έγραψα και πιο πάνω οτι το βρήκα 🙂 
Εδω και 11 λεπτά είναι "σε εξέλιξη" 🙂  .700mb μου έδειχνε οτι ήταν το αρχείο

Με αφορμή αυτό που έγραψες μπήκα και έκανα ένα τσεκ στα δικά μου και βρήκα 204kb αλλά δεν αποθηκεύω φώτο και βίντεο...

Έκανα μιά εκκαθάριση, ένα καινούριο μπακάπ και είμαι άρχοντας! :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό που έγραψες μπήκα και έκανα ένα τσεκ στα δικά μου και βρήκα 204kb αλλά δεν αποθηκεύω φώτο και βίντεο...
Έκανα μιά εκκαθάριση, ένα καινούριο μπακάπ και είμαι άρχοντας! :classic_biggrin:

Απο τα 700mb μπακαπ που κατέβαζε καθε φορά που εκανα restore λόγω προβλημάτων του viber (έβαζα παλαιοτερη έκδοση γιατι εστελνε 2πλα μνματα κ μου έκανε update μόνο του), τωρα έχω 190mb (οσα είναι ο φάκελος media με τις φώτο βιντεο).
Ευτυχώς εγινε εκκαθάριση σαβούρας με τον πιο πανω τρόπο κ διορθώθηκε κ το βιπερ με το τελευταίο update


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ilka71 said:

έχει κάποιος εμπειρία με το google my business και το google ads να τον ρωτήσω κάτι;

Δεν έχουν καμία σχέση με το Android αλλά ρώτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση με το Android αλλά ρώτα.
έχω ένα γραφείο Πειραιά,ατομική επιχείρηση ιατρικου επαγγέλματος, έχω φτιάξει google my business, έχω φτιάξει google ads (έχω βάλει σαν target location μια εμβέλεια γύρω γύρω).
έχω φτιάξει και το δωρεάν site που δίνει η google.

τώρα θέλω να ανοίξω άλλο ένα γραφείο στην Αθήνα. μπορώ στο google my business να προσθέσω το 2ο γραφείο; και στο google ads απλά βάζω ένα δεύτερο location με διάμετρο γύρω από το 2ο γραφείο;

η πρέπει να κάνω 2ο google my business και 2η Google campaign στο google ads ;αυτά..
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

έχω ένα γραφείο Πειραιά,ατομική επιχείρηση ιατρικου επαγγέλματος, έχω φτιάξει google my business, έχω φτιάξει google ads (έχω βάλει σαν target location μια εμβέλεια γύρω γύρω).
έχω φτιάξει και το δωρεάν site που δίνει η google.

τώρα θέλω να ανοίξω άλλο ένα γραφείο στην Αθήνα. μπορώ στο google my business να προσθέσω το 2ο γραφείο; και στο google ads απλά βάζω ένα δεύτερο location με διάμετρο γύρω από το 2ο γραφείο;

η πρέπει να κάνω 2ο google my business και 2η Google campaign στο google ads ;αυτά..

Προφανώς διαφορετικό Google My business και ads campaign αφού είναι διαφορετικές τοποθεσίες, με διαφορετικές διευθύνσεις κλπ.
Κανονικά για το google ads θες διαφορετικές στοχευμένες σελίδες που η κάθε μια σχετίζεται με το κάθε γραφείο χωριστά.

Αν τα βλέπεις σοβαρά, δώστα σε κάποιον επαγγελματία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς διαφορετικό Google My business και ads campaign αφού είναι διαφορετικές τοποθεσίες, με διαφορετικές διευθύνσεις κλπ.
Κανονικά για το google ads θες διαφορετικές στοχευμένες σελίδες που η κάθε μια σχετίζεται με το κάθε γραφείο χωριστά.
Αν τα βλέπεις σοβαρά, δώστα σε κάποιον επαγγελματία.
μπορώ να έχω στο ίδιο google account 2 my business και 2η google campaign ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς κανονικά.
ευχαριστώ και επειδή δεν θυμάμαι, τώρα έχω φτιάξει ένα δωρεάν σαιτ της google για το 1ο γραφείο. εάν φτιάξω νέο my business, google ad θα μου προτείνει να φτιάξω νέο site η μπορώ να χρησιμοποιήσω το ήδη υπάρχον και να γράψω εκεί και τις 2 διευθύνσεις;
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν είμαι σίγουρος να σου πω την αλήθεια. Η λογική λέει ότι ανά επιχείρηση θα μπορείς να κάνεις και σελίδα. Αν όμως ουσιαστικά πρόκειται για παράρτημα της υπάρχουσας επιχείρησης, δεν είναι πιο πρακτικό και για τους επισκέπτες σου, το ίδιο Site να έχει και τις 2 διευθύνσεις;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν είμαι σίγουρος να σου πω την αλήθεια. Η λογική λέει ότι ανά επιχείρηση θα μπορείς να κάνεις και σελίδα. Αν όμως ουσιαστικά πρόκειται για παράρτημα της υπάρχουσας επιχείρησης, δεν είναι πιο πρακτικό και για τους επισκέπτες σου, το ίδιο Site να έχει και τις 2 διευθύνσεις;
σωστά έτσι θα ήθελα και εγώ
άρα να κάνω 2ο google my business και 2η campaign (με target location το 2ο γραφείο) ;
απλά βλέπω ότι εάν πάω στην τωρινή καμπάνια στο google ads έχει να βάλω 2ο location πχ το 2ο γραφείο.

βασικά επειδή ούτε θυμάμαι πως είχα σεταρει my business, ads, site!
ποια είναι η σειρά που τα φτιάχνεις; πρώτα my business μετά ads μετά site ;
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

σωστά έτσι θα ήθελα και εγώ
άρα να κάνω 2ο google my business και 2η campaign (με target location το 2ο γραφείο) ;
απλά βλέπω ότι εάν πάω στην τωρινή καμπάνια στο google ads έχει να βάλω 2ο location πχ το 2ο γραφείο.

βασικά επειδή ούτε θυμάμαι πως είχα σεταρει my business, ads, site!
ποια είναι η σειρά που τα φτιάχνεις; πρώτα my business μετά ads μετά site ;

Αυτά που Ρωτάς δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα.

Γιατί συνεχίζεις και γράφεις ακόμα για αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Facebook lite εδώ και λίγο καιρό και σήμερα είδα ότι δεν με αφήνει να πάω στα μηνύματα. Με κατευθύνει να κατεβάσω το messenger ή να ενημερώσω την ίδια την εφαρμογή (που όταν το επιλέγω και με στέλνει στο play store, δεν έχει κάποιο update διαθέσιμο). Χρησιμοποιεί κανείς άλλο το fb lite και έχει το ίδιο πρόβλημα μήπως;

Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Facebook lite εδώ και λίγο καιρό και σήμερα είδα ότι δεν με αφήνει να πάω στα μηνύματα. Με κατευθύνει να κατεβάσω το messenger ή να ενημερώσω την ίδια την εφαρμογή (που όταν το επιλέγω και με στέλνει στο play store, δεν έχει κάποιο update διαθέσιμο). Χρησιμοποιεί κανείς άλλο το fb lite και έχει το ίδιο πρόβλημα μήπως;

Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χρησιμοποιω το facebook lite και ειχα κ το messenger lite.
Το messenger lite δεν υπαρχει πια.
Σε πήγαινε στο facebook lite, αλλα δεν ερχονταν ειδοποιήσεις από. τα μηνύματα.
Ετσι για μνματα εβαλα το κανονικό messenger κ για το facebook αφησα το lite


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με ποια εφαρμογή μπορώ να κάνω apk εφαρμογές που έχω εγκατεστημενες στο κινητό μου;
Δοκίμασα 3 - 4 αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση όταν τις έστελνα σε άλλο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...