Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα κι εμενα ο dev μου απαντησε, ο παλιος ο kostya, το εχω κανει ετσι χρονια τωρα,

οταν πας προσθηκη λογαριασμου τι σου βγαζει; incognito σου βγαζει;

για δες

Link to comment
Share on other sites

μα κι εμενα ο dev μου απαντησε, ο παλιος ο kostya, το εχω κανει ετσι χρονια τωρα,

οταν πας προσθηκη λογαριασμου τι σου βγαζει; incognito σου βγαζει;

για δες

ναι ο Kostya παλαιότερα ναι. αλλά τώρα δεν γίνεται. με πάει στο Google login και εάν βάλω ΑΛΛΟ Gmail εκτός από αυτό του κινητού δημιουργεί και νέο λογαριασμό Google! incognito ναι κάποια στιγμή το λέει αλλά δεν το έκανα ποτέ έτσι. αν δεν σου είναι κόπος να δοκίμαζες aquamail με νέο Gmail (όχι αυτό του κινητού, άλλο) να μου πεις εάν δημιουργεί Google account γιατί θα τρελαθώ. δεν έχω βρει λύση

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ο Kostya παλαιότερα ναι. αλλά τώρα δεν γίνεται. με πάει στο Google login και εάν βάλω ΑΛΛΟ Gmail εκτός από αυτό του κινητού δημιουργεί και νέο λογαριασμό Google! incognito ναι κάποια στιγμή το λέει αλλά δεν το έκανα ποτέ έτσι. αν δεν σου είναι κόπος να δοκίμαζες aquamail με νέο Gmail (όχι αυτό του κινητού, άλλο) να μου πεις εάν δημιουργεί Google account γιατί θα τρελαθώ. δεν έχω βρει λύση

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αν θέλεις μόνο να διαβάζεις τα άλλα mail, μπορείς απλά να τα κάνεις forward στο δικό σου. Αν όμως πρέπει και να στέλνεις η να απαντάς, θα πρέπει να βρεις τον τρόπο να συγχρονίζει μόνο το mail. Πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί συγχρονιζονται όλα, δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ναι ο Kostya παλαιότερα ναι. αλλά τώρα δεν γίνεται. με πάει στο Google login και εάν βάλω ΑΛΛΟ Gmail εκτός από αυτό του κινητού δημιουργεί και νέο λογαριασμό Google! incognito ναι κάποια στιγμή το λέει αλλά δεν το έκανα ποτέ έτσι. αν δεν σου είναι κόπος να δοκίμαζες aquamail με νέο Gmail (όχι αυτό του κινητού, άλλο) να μου πεις εάν δημιουργεί Google account γιατί θα τρελαθώ. δεν έχω βρει λύση

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

αυτά τα έχεις δοκιμάσει;3be3d7ec6fe8366a3d846642b6b80351.jpg372f46ecf60602d54b8cfd2dd1896716.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δεν ξέρω τι κόλλημα είχε φάει ένα από τα 7 Gmail αλλά έκανα ρεσετ εκείνο το account να "ξεχάσει" την συσκευή μου και όλα έφτιαξαν! τρελό.. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μόνο να διαβάζεις τα άλλα mail, μπορείς απλά να τα κάνεις forward στο δικό σου. Αν όμως πρέπει και να στέλνεις η να απαντάς, θα πρέπει να βρεις τον τρόπο να συγχρονίζει μόνο το mail. Πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί συγχρονιζονται όλα, δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.
Και όμως μπορείς και να στέλνεις και να απαντάς ακόμα και αν τα κάνεις forward. Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι να δεις κάποιο email αν έχει πάει στα spam. Εκεί πρέπει να μπεις στον άλλο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ποια είναι η εφαρμογή Samsung cloud; (δεν έχω αυτήν την στιγμή samsung) θέλω να συνδεθώ, σε διαφορική περίπτωση θα διαγραφούν τα αρχεία που έχω εκεί Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για ακρόαση internet radio την εφαρμογή e-radio. Απο την εφαρμογή είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα οτι μέσα σε 4 ώρες με ελάχιστα λεπτά ανοιχτής οθόνης με fb και tapatalk έχω σχεδόν 20% απώλεια μπαταρίας και power usage της εφαρμογής 40%.

Να δοκιμάσω κάποια άλλη εφαρμογή ή λογική είναι η τόσο μεγάλη κατανάλωση ενέργειας;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για ακρόαση internet radio την εφαρμογή e-radio. Απο την εφαρμογή είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα οτι μέσα σε 4 ώρες με ελάχιστα λεπτά ανοιχτής οθόνης με fb και tapatalk έχω σχεδόν 20% απώλεια μπαταρίας και power usage της εφαρμογής 40%.

Να δοκιμάσω κάποια άλλη εφαρμογή ή λογική είναι η τόσο μεγάλη κατανάλωση ενέργειας;

VRadio και ξερό ψωμί!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

VRadio και ξερό ψωμί!!

Με διαφορά η πληρέστερη εφαρμογή ραδιοφώνου!

Και από Έλληνα developer.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μήπως γνωρίζουμε καμία αξιόπιστη εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων ...;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για να εχω την δυνατότητα αποστολής Sms μέσω Wifi ποια εφαρμογή προτείνεται; Δοκίμασα της Web2Sms έκδοση 2.6.11 και μπορώ να στείλω sms τα λαμβάνει ο παραλήπτης αλλά όταν παει να απαντήσει τρώει ακυρο. Σε Android 10 μου βγάζει μήνυμα οτι η συγκεκριμμένη έκδοση είναι για παλαιότερα adroid λειτουργικά. Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση της εφαρμογής να κατεβάσω;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Για να εχω την δυνατότητα αποστολής Sms μέσω Wifi ποια εφαρμογή προτείνεται; Δοκίμασα της Web2Sms έκδοση 2.6.11 και μπορώ να στείλω sms τα λαμβάνει ο παραλήπτης αλλά όταν παει να απαντήσει τρώει ακυρο. Σε Android 10 μου βγάζει μήνυμα οτι η συγκεκριμμένη έκδοση είναι για παλαιότερα adroid λειτουργικά. Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση της εφαρμογής να κατεβάσω;
Και γιατί δεν χρησιμοποιείς το Google Messages;

Με την υπηρεσία RCS όταν είσαι συνδεδεμένος στο internet είτε μέσω WiFi ή data το μήνυμα αποστέλλεται χρησιμοποιώντας το internet, αλλιώς αποστέλλεται ως sms.

 

Βασική προϋπόθεση να χρησιμοποιεί και ο αποστολέας και ο παραλήπτης το Google Messages ή άλλη εφαρμογή για sms που να υποστηρίζει RCS (νομίζω προς στιγμή μόνο η μαμά εφαρμογή της Samsung το υποστηρίζει).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς το Google Messages;

Με την υπηρεσία RCS όταν είσαι συνδεδεμένος στο internet είτε μέσω WiFi ή data το μήνυμα αποστέλλεται χρησιμοποιώντας το internet, αλλιώς αποστέλλεται ως sms.

 

Βασική προϋπόθεση να χρησιμοποιεί και ο αποστολέας και ο παραλήπτης το Google Messages ή άλλη εφαρμογή για sms που να υποστηρίζει RCS (νομίζω προς στιγμή μόνο η μαμά εφαρμογή της Samsung το υποστηρίζει).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Γιατί το σκεπτικό λόγω χαμηλού σήματος στο σπίτι και στην εργασία είναι να εχω ενεργοποιημένο το aeroplane mode και να παίζω μεσω VoWifi. Το Google Messages βγάζει error και αναφέρει να απενεργοποιησω το airplane mode ή να συνδεθώ σε wifi κάτι που δεν ισχύει γιατί εννοείται είναι ενεργό το wifi.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου ποια εφαρμογη ξεγελα το android (box) να νομιζει οτι ειναι συνδεδεμενο σε wifi?

με ethernet καποιες εφαρμογες δεν δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και σημερα, ειχα την εφαρμογη outlook για ολα τα emails μου (περιπου 6).

 

Απο σημερα, την αλλαξα με την εφαρμογη Spark.

Για εμενα, χαλασε πολυ η outlook.

Εστελνα εμαιλς απο pc και δεν μου τα εβγαζε στα απεσταλμενα της εφαρμογης + πολλα αλλα κουλα που ειχε. Οπως, δεν μπορουσα να κανω επισυναψη αρχειου απο τα αρχεια της συσκευης απο αναζητηση και επρεπε να βρω το αρχειο απο την συσκευη και να πατησω κοινοποιηση και απο εκει να ανοιξω το εμαιλ με επισυναπτομενο το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μήπως γνωρίζουμε καμία αξιόπιστη εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων ...;

 

Το acr είναι από τις πιο αξιόπιστες. Όμως σε android 9 & 10 καμία δεν λειτουργεί σωστά λόγω μπλοκαρίσματος από την Google. Στο android 11 θα λειτουργεί η ηχογράφηση μόνο αν είναι ενσωματωμένη στον προεπιλεγμένο dialer. Εγώ χρησιμοποιώ προεπιλεγμένο dialer τον true phone που έχει ενσωματωμένη ηχογράφηση. Προς το παρών υπολειτουργεί (ακούς χαμηλά τον συνομιλητή, και καθόλου από ΒΤ), και όταν αναβαθμίσω το s10+ σε android 11, θα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο true phone στην λίστα με τις εισερχόμενες - εξερχόμενες κλήσεις πως μπορώ να αλλάξω το χρώμα στα ονόματα ή τηλέφωνα (εισερχόμενα, εξερχόμενα, αναπάντητα) για να τα ξεχωρίζω γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Στο true phone στην λίστα με τις εισερχόμενες - εξερχόμενες κλήσεις πως μπορώ να αλλάξω το χρώμα στα ονόματα ή τηλέφωνα (εισερχόμενα, εξερχόμενα, αναπάντητα) για να τα ξεχωρίζω γρήγορα;
έχει βελάκια να αλλάξεις το χρώμα τους άλλο για εισερχόμενα άλλο για εξερχόμενα και άλλο κόκκινο πχ για αναπάντητες

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε το βράδυ με ανοιχτό wifi να έχουμε απενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις εκτός μια δυο?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει βελάκια να αλλάξεις το χρώμα τους άλλο για εισερχόμενα άλλο για εξερχόμενα και άλλο κόκκινο πχ για αναπάντητες

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Αναφέρωμαι εκτός από τα βελάκια (που στο φως του ήλιου και από μακριά δεν φαίνονται) σε όλο το όνομα αν γίνεται για να είναι εύκολα ορατό.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρωμαι εκτός από τα βελάκια (που στο φως του ήλιου και από μακριά δεν φαίνονται) σε όλο το όνομα αν γίνεται για να είναι εύκολα ορατό.
νομίζω δεν γίνεται!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρωμαι εκτός από τα βελάκια (που στο φως του ήλιου και από μακριά δεν φαίνονται) σε όλο το όνομα αν γίνεται για να είναι εύκολα ορατό.

 

Όχι δεν γίνεται. Εγώ έχω επιλέξει το στιλ με τα 'γυριστά' βελάκια, που εμφανίζονται ικανοποιητικά μεγάλα, και φαίνονται αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε το βράδυ με ανοιχτό wifi να έχουμε απενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις εκτός μια δυο?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι γίνεται με το Do Not Disturb.

Κλείνεις ειδοποιήσεις γενικά και εξαιρείς ποιες εφαρμογές θέλεις να χτυπάνε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται με το Do Not Disturb.

 

Κλείνεις ειδοποιήσεις γενικά και εξαιρείς ποιες εφαρμογές θέλεις να χτυπάνε.

Ευχαριστώ πολύ θα το δω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...