Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή faceapp (που έχει γίνει τόσος ντόρος στο Facebook) είναι φοβερή αλλά κάνει 40+€ η pro έκδοση για να χρησιμοποιήσεις όλες τις δυνατότητες της. Υπάρχει κάποια άλλη εξίσου καλή δωρεάν;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δωρεάν την είχαν πριν γίνει ο ντόρος!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της gcam,ποια θεωρείτε σαν καλύτερη εναλλακτική της εργοστασιακής;
Δεν υπάρχει ανταγωνισμός..όσες και να δοκίμασα,ίδιες είναι όλες..
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν την είχαν πριν γίνει ο ντόρος!!!

Ούτε πριν ήταν δωρεάν, δωρεάν είχε 2 φίλτρα μόνο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πριν ήταν δωρεάν, δωρεάν είχε 2 φίλτρα μόνο.

Εγώ αυτήν εννοώ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.faceapp

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή λέω!! Τρομερή εφαρμογή στο σύνολο της αλλά πολύ ελάχιστα free φίλτρα. Σοβαρά ;; ήταν free και τώρα ζητάει 43€;

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή λέω!! Τρομερή εφαρμογή στο σύνολο της αλλά πολύ ελάχιστα free φίλτρα. Σοβαρά ;; ήταν free και τώρα ζητάει 43€;

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι βρε. Έτσι ήταν από την αρχή. Ο evris μπερδεύεται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά μέσα στην εφαρμογή όλες έχουν αγορές. Εγώ λέω για την εγκατάσταση ότι είναι δωρεάν. Δεν ξέρω πόσα φίλτρα έχει δωρεάν. Δεν την κατέβασα.

Άκουσα ότι η εφαρμογή σε κλέβει προσωπικά δεδομένα! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά μέσα στην εφαρμογή όλες έχουν αγορές. Εγώ λέω για την εγκατάσταση ότι είναι δωρεάν. Δεν ξέρω πόσα φίλτρα έχει δωρεάν. Δεν την κατέβασα.

 

Άκουσα ότι η εφαρμογή σε κλέβει προσωπικά δεδομένα! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό...

Δεν κλέβει ακριβώς.

Ο χρήστης με το που την εγκαθιστά, έχει ήδη συμφωνήσει ότι η εταιρεία μπορεί να κάνει χρήση πολλών προσωπικών πληροφοριών. Οπότε είναι με την συναίνεση του χρήστη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω kwgt widgets που να δουλεύουν με τη free έκδοση του kwgt και όχι την pro? Γιατί όσα έχω βρει μέχρι τώρα τα έχω κατεβάσει και μετά βλέπω ότι δουλεύουν στο free ή οχι

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Πριν λίγες εβδομάδες είχα ένα θέμα με το signal. Δεν μπορούσα να κάνω εγγραφή και μου πετούσε μήνυμα "αποτυχία σύνδεσης στην υπηρεσία,ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου". Χτες κατάφερα να το λύσω. Το πρόβλημα το δημιούργησε το unofficial xposed installer για την εκδοση Pie. Οπότε προσοχή!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλέβει ακριβώς.

Ο χρήστης με το που την εγκαθιστά, έχει ήδη συμφωνήσει ότι η εταιρεία μπορεί να κάνει χρήση πολλών προσωπικών πληροφοριών. Οπότε είναι με την συναίνεση του χρήστη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ισχύει.
Καλά μέσα στην εφαρμογή όλες έχουν αγορές. Εγώ λέω για την εγκατάσταση ότι είναι δωρεάν. Δεν ξέρω πόσα φίλτρα έχει δωρεάν. Δεν την κατέβασα.

Άκουσα ότι η εφαρμογή σε κλέβει προσωπικά δεδομένα! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό...

Ναι η εγκατάσταση είναι δωρεάν αλλά μόνο τον γερό - γριά μπορείς να κάνεις free. Όλα τα υπόλοιπα είναι επί πληρωμή.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και σ' εσάς που έχετε εγκατεστημένο το Cerberus, ειδοποίηση το Google Play (η οποία δεν φεύγει με τίποτα μάλιστα) ότι η εφαρμογή μπορεί να επιβλαβής (έτσι υποθέτω μεταφράζεται στα ελληνικά το "harmful") και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσετε;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που όταν είμαι (περνάω με το αυτοκίνητο) από κάποιο σημείο του δρόμου να στέλνει μηνύματα σε ένα αριθμό που έχω ορίσει.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και σ' εσάς που έχετε εγκατεστημένο το Cerberus, ειδοποίηση το Google Play (η οποία δεν φεύγει με τίποτα μάλιστα) ότι η εφαρμογή μπορεί να επιβλαβής (έτσι υποθέτω μεταφράζεται στα ελληνικά το "harmful") και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσετε;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Εμένα δεν μου έχει βγάλει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει βγάλει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις μπήκα να γράψω ότι έβγαλα άκρη, είδα και το post σου.

 

Λογικά αργά ή γρήγορα θα σου το βγάλει κι εσένα, γιατί την εφαρμογή την έχουμε εγκατεστημένη εκτός Google Play Store, από το site της εφαρμογής, και η Google την βλέπει ως πιθανή απειλή.

 

Υπάρχει σχετικό thread και στο Reddit όπου πολλοί σαν κι εμένα αναφέρουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, ότι τους εμφανίστηκε αυτή η ειδοποίηση.

 

Η λύση για να φύγει η ειδοποίηση και από την status bar και από την lockscreen, είναι να πατήσουμε επάνω στην ειδοποίηση που αναφέρει ότι θα κάνει uninstall την κακόβουλη εφαρμογή, και εκεί υπάρχουν 2 επιλογές, Keep it Anyway και Uninstall.

Προφανώς επιλέγουμε την 1η επιλογή.

 

Το αρχικό μου post το έκανα γιατί την 1η φορά που πάτησα στην ειδοποίηση ΔΕΝ μου εμφάνισε την επιλογή Keep it Anyway.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που όταν είμαι (περνάω με το αυτοκίνητο) από κάποιο σημείο του δρόμου να στέλνει μηνύματα σε ένα αριθμό που έχω ορίσει.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Με το MacroDroid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid η καποια αναλογη εφαρμογη (Προϋποθεση η συνδεση με το διαδυκτιο και το ανoιχτο gps), ομως επειδη η εντολη θα ενεργοποιειται με το gps θα υπαρχει νομιζω το ενδεχομενο τυχαιας ενεργοποιησεις αν περασεις κοντα απο την περιοχη!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και σ' εσάς που έχετε εγκατεστημένο το Cerberus, ειδοποίηση το Google Play (η οποία δεν φεύγει με τίποτα μάλιστα) ότι η εφαρμογή μπορεί να επιβλαβής (έτσι υποθέτω μεταφράζεται στα ελληνικά το "harmful") και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσετε;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Ούτε σε μένα έχει βγάλει κάτι.

Αλλά μάλλον επειδή έχω την cerberus disguised

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει και σ' εσάς που έχετε εγκατεστημένο το Cerberus, ειδοποίηση το Google Play (η οποία δεν φεύγει με τίποτα μάλιστα) ότι η εφαρμογή μπορεί να επιβλαβής (έτσι υποθέτω μεταφράζεται στα ελληνικά το "harmful") και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσετε;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

 

Ναι το έχει βγάλει και σε μένα

τι κάνουμε τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να μπορω απομακρυσμένα να μπαίνω στο nas server zyxel που εχω και να βλεπω multimedia αρχεία;
Plex,bubbleupnp
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς equalizer ή player κατά προτίμηση να διαβάζει φακέλους, που να βγάζει ποιότητα ήχου όπως το SRS AUDIO SANDBOX του pc ; χωρίς Root όμως
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς equalizer ή player κατά προτίμηση να διαβάζει φακέλους, που να βγάζει ποιότητα ήχου όπως το SRS AUDIO SANDBOX του pc ; χωρίς Root όμως

 

Κοίταξε το Poweramp. Στο Play store.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς equalizer ή player κατά προτίμηση να διαβάζει φακέλους, που να βγάζει ποιότητα ήχου όπως το SRS AUDIO SANDBOX του pc ; χωρίς Root όμως

 

Γιατί υπάρχει ακόμη το SRS Audio Sandbox??? Έχει κοντά 10ετία που εγκαταλήφθηκε/αφομοιώθηκε από την DTS και δεν έχω ξαναδει κάτι αντίστοιχο... Έχω ακόμη μια έκδοση του 2011 νομίζω, εξαιρετική για ταινίες, μουσική, ό,τι θες. Δεν υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο...

 

Κάπου είχα δει τύπου port σε Android, αλλά νομίζω θέλει root και τέτοια...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εκείνη την εφαρμογή (πριν καμιά 4ετια +) που έβαζες το νούμερο που θες να αναγνωρίζει ο άλλος και του έστελνες SMS ή τον έπαιρνες τηλ και φαινόταν το άλλο νούμερο τη θυμάται κανείς; μπορούμε να την βρούμε κάπου; εκείνη την έκδοση όμως, την παλιά;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω αγοράσει την εφαρμογή macrodroid και έχω περάσει και μερικά macros.

Έχω περάσει και ένα macro "WiFi on and off" που όταν μπαίνει ή βγαίνει από καποια wifi που είναι ορισμένα μέσα σε geofencies που έχω διαλέξει ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί αντίστοιχα το WiFi της συσκευής μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά και το συγκεκριμένο macro γιατί δουλεύει το macro μόνο όταν είναι ανοιχτά τα data της συσκευής μου; Έτσι πρέπει να γίνεται δλδ; Να τα έχω ανοιχτά ή κάνω κάτι που δεν πρέπει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...