Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.ξερει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτόματη αποθήκευση των εικόνων στο τηλέφωνο από το viber?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια απάντηση εδώ? Δεν βρίσκω την επιλογή.

 

Ρυθμίσεις ---> Μέσα και αποθηκευτικός χώρος

 

Αν ξετικάρετε όλες τις επιλογές συνεχίζει και αποθηκεύει; Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά ρωτάω. :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

VIBER THOUGHTS

Εδω και χρονια σκεφτομαι αν θα βαλω viber στο κινητο, και δεν το αποφασιζω.

Για μενα απαραβατη 'αξια' ειναι το email(να σας δω οσους το θεωρειται περιττο, πως μπορειτε να ζησετε χωρις αυτο, για υπηρεσιες, επικοινωνιες με δημοσιο ή εταιριες, κλπ), το οποιο εχω εδω και 20 χρονια(φανταζομαι οτι μπορει να το εχω κι ως το τελος της ζωης μου! -σταθερη αξια!),

αλλα και το skype, που εχει videocall που τα αλλα προγραμματα ειναι απλως 'οδοντοκρεμες', και δεν απαιτει και αριθμο κινητου για να το δουλεψει καποιος.

 

2 λογοι που δεν αποφασιζω για viber.

 

1)Δεν θελω να κολησω περισσοτερο με το κινητο. Μου φτανουν οι παρα πολλες ωρες καθημερινα μπροστα σε υπολογιστη...

2)Δεν θελω, και δεν εχω, μονιμως ανοικτα τα data στο κινητο. Τα ανοιγω περιστασιακα, πχ μια φορα στις 3 μερες.

 

Ερωτηση:

Υπαρχει η δυνατοτητα στο viber, ωστε οταν παει καποιος να μου στειλει μηνυμα, πριν το στειλει, να βλεπει κατι σαν ανακοινωση απο εμενα, οτι δεν τσεκαρω τακτικα το viber? Και οτι για κατι επειγον, ας μου στειλουν sms ή voice call ή email που τσεκαρω πολλες φορες μες τη μερα;

Φανταζομαι οτι δεν υπαρχει, και παλι φανταζομαι οτι το καλυτερο που μαλλον ισως υπαρχει, ειναι ενα autoresponde message, αφου ομως ο αλλος στειλει το μηνυμα του.

Δεν εχω καμια ορεξη, να διαπληκτιζομαι, να απολογουμαι κλπ κλπ κλπ, σε στυλ 'σου το στειλα στο viber, και γιατι δεν το ειδες, κι εγω παντως το εστειλα κλπ'

Αν και δεν βλέπω 'φως', περιμενω να μου πουν τις σχετικες δυνατοτητες που υπαρχουν/αν υπαρχουν, απο οσους το εχουν δουλεψει πολυ και για τα καλα, την εν λογω εφαρμογη.

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες! Κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι εάν έχεις το viber στο κινητό σου. Εάν δεν το έχεις, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα αφού δεν μπορεί κάποιος να σου στείλει μήνυμα. Θέλω να πω ότι το βλέπει ότι δεν έχεις viber. Άρα δεν θα μπει στον κόπο να σου στείλει. Εάν πάλι το έχεις στο κινητό σου μπορεί να σου στείλει οποίος έχει τον αριθμό σου. Όμως βλέπει εάν διάβασες και πότε διάβασες ένα μήνυμα που σου έστειλε. Τώρα έτοιμο μήνυμα που να πηγαίνει μόνο του δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

KARIB

Όχι αυτό δεν γίνεται στην εφαρμογή του viber.

 

Γίνεται όμως στην εφαρμογή WHATSAPP (που είναι παρόμοια με το viber) αν σε ενδιαφέρει. Μπορείς κάτω από το όνομα της επαφής σου να γράψεις ό,τι θες να διαβασουν οι άλλοι πριν σου στείλουν μήνυμα. Μπορείς πχ να γράψεις "δεν μπαίνω στην εφαρμογή συχνά αν είναι κάτι επείγον στείλτε μου sms"

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

KARIB

Όχι αυτό δεν γίνεται στην εφαρμογή του viber.

 

Γίνεται όμως στην εφαρμογή WHATSAPP (που είναι παρόμοια με το viber) αν σε ενδιαφέρει. Μπορείς κάτω από το όνομα της επαφής σου να γράψεις ό,τι θες να διαβασουν οι άλλοι πριν σου στείλουν μήνυμα. Μπορείς πχ να γράψεις "δεν μπαίνω στην εφαρμογή συχνά αν είναι κάτι επείγον στείλτε μου sms"

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Θα το εχω υποψη μου, αν και δυστυχως οι περισσοτεροι γνωστοι εχουν viber, που δεν βλεπω να το βαζω....

θα προτιμησω την ψυχικη μου ηρεμια....αφου δεν υπαρχει τροπος να ειδοποιω οτι οποιος θελει εκει στελνει, αλλα με αβεβαιο χρονο του ποτε θα τα δω...

 

Εδω, δεν το εχω κανει ποτε εγκατασταση,

και μου λενε διαφοροι φιλοι,

ξερεις στο στειλα στο viber...

καλα, που τα στελνουν; Στο πουθενα;

(φαντασου να το εγκαταστησω κιολας....κι ας εχω να κανω login μηνες, αυτοι θα στελνουν...φανταζομαι οτι αν εκανα τωρα εγκατασταση, θα χτυπουσε το κινητο σαν τρελο απο αποστολες που δεν ελαβα ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα viber.... τρέλα....)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Θα το εχω υποψη μου, αν και δυστυχως οι περισσοτεροι γνωστοι εχουν viber, που δεν βλεπω να το βαζω....

θα προτιμησω την ψυχικη μου ηρεμια....αφου δεν υπαρχει τροπος να ειδοποιω οτι οποιος θελει εκει στελνει, αλλα με αβεβαιο χρονο του ποτε θα τα δω...

 

Εδω, δεν το εχω κανει ποτε εγκατασταση,

και μου λενε διαφοροι φιλοι,

ξερεις στο στειλα στο viber...

καλα, που τα στελνουν; Στο πουθενα;

(φαντασου να το εγκαταστησω κιολας....κι ας εχω να κανω login μηνες, αυτοι θα στελνουν...φανταζομαι οτι αν εκανα τωρα εγκατασταση, θα χτυπουσε το κινητο σαν τρελο απο αποστολες που δεν ελαβα ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα viber.... τρέλα....)

Ο,τι ναναι σου λένε. Από την στιγμή που δεν έχεις εγκαταστήσει το viber που τα στέλνουν;; Στον αέρα;;

 

 

Εκτός αν το είχες εγκαταστήσει παλιά και δεν έκανες διαγραφή λογαριασμού αλλά έκανες μόνο απεγκατασταση προγράμματος. Έτσι φαίνεται στους άλλους σαν να έχεις λογαριασμό viber.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι στο viber δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που ζητάς...

 

2) Εάν το τηλέφωνο σου μπαίνει στο ίντερνετ μια φορά στις 3 ημέρες...τοτε νομίζω δεν έχει νόημα το viber (και το κάθε viber) για εσένα.

Αλλά αυτό σημαίνει ότι τα mail σου τα τσεκαρεις μια φορα στις 3 ημέρες?

Αυτό δεν σου δημιουργεί προβλήματα έτσι και αλλιώς με τον εκάστοτε αποστολέα ??

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks.

email τσεκαρω απο τον υπολογιστη, δεκαδες φορες μες τη μερα.

βάλε viber στον υπολογιστή
Όντως

Αυτή είναι η λύση για εσένα!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> Μέσα και αποθηκευτικός χώρος

 

Αν ξετικάρετε όλες τις επιλογές συνεχίζει και αποθηκεύει; Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά ρωτάω. :)

 

Ναι, συνεχίζει να τις αποθηκεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συνεχίζει να τις αποθηκεύει.
Δεν υπάρχει τρόπος απ' όσο γνωρίζω, αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να κρύψετε το φάκελο από τη συλλογή και περιοδικά χειροκίνητα να τις σβήνετε.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Θα το εχω υποψη μου, αν και δυστυχως οι περισσοτεροι γνωστοι εχουν viber, που δεν βλεπω να το βαζω....

θα προτιμησω την ψυχικη μου ηρεμια....αφου δεν υπαρχει τροπος να ειδοποιω οτι οποιος θελει εκει στελνει, αλλα με αβεβαιο χρονο του ποτε θα τα δω...

 

Εδω, δεν το εχω κανει ποτε εγκατασταση,

και μου λενε διαφοροι φιλοι,

ξερεις στο στειλα στο viber...

καλα, που τα στελνουν; Στο πουθενα;

(φαντασου να το εγκαταστησω κιολας....κι ας εχω να κανω login μηνες, αυτοι θα στελνουν...φανταζομαι οτι αν εκανα τωρα εγκατασταση, θα χτυπουσε το κινητο σαν τρελο απο αποστολες που δεν ελαβα ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα viber.... τρέλα....)

Αν στο αριθμό κινητού που σε έχουν καταχωρήσει δεν υπάρχει λογαριασμός viber δεν μπορούν να σε βρουν και να σου στείλουν μήνυμα.αν δεν έχεις εσύ ποτέ viber στον συγκεκριμένο αριθμό,ίσως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του αριθμού;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αν στο αριθμό κινητού που σε έχουν καταχωρήσει δεν υπάρχει λογαριασμός viber δεν μπορούν να σε βρουν και να σου στείλουν μήνυμα.αν δεν έχεις εσύ ποτέ viber στον συγκεκριμένο αριθμό,ίσως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του αριθμού;
Σωστό. Ίσως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του αριθμού να είχε viber και να μην έκανε διαγραφή λογαριασμού.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Εδω, δεν το εχω κανει ποτε εγκατασταση,

και μου λενε διαφοροι φιλοι,

ξερεις στο στειλα στο viber...

καλα, που τα στελνουν; Στο πουθενα;

(φαντασου να το εγκαταστησω κιολας....κι ας εχω να κανω login μηνες, αυτοι θα στελνουν...φανταζομαι οτι αν εκανα τωρα εγκατασταση, θα χτυπουσε το κινητο σαν τρελο απο αποστολες που δεν ελαβα ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα viber.... τρέλα....)

 

Από τη στιγμή που σου στέλνουν, κάποιος έχει κάνει λογαριασμό στο viber με αυτόν τον αριθμό, πιθανότατα κάποιος προηγούμενος κάτοχος. Οπότε, είτε το θέλεις, είτε όχι, προφανώς και έχεις viber και θα έχεις συνεχώς τέτοια θέματα. Για να τα αποφύγεις, θα πρέπει να το εγκαταστήσεις και να το απενεργοποιήσεις ώστε να μη μπορεί να σου στέλνει κανείς τίποτα.

Αν θέλεις να το κρατήσεις και να το βλέπεις μια φορά στο τόσο, ενημερώνοντας τους γνωστούς σου για αυτό, μπορείς να το κάνεις βάζοντας σαν εικόνα σου (στο viber) την παρακάτω. Λίγο ανορθόδοξος τρόπος, αλλά δεν υπάρχει κάποιος άλλος. ;)

 

vbrnui.jpg

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Θα το εχω υποψη μου, αν και δυστυχως οι περισσοτεροι γνωστοι εχουν viber, που δεν βλεπω να το βαζω....

θα προτιμησω την ψυχικη μου ηρεμια....αφου δεν υπαρχει τροπος να ειδοποιω οτι οποιος θελει εκει στελνει, αλλα με αβεβαιο χρονο του ποτε θα τα δω...

 

Εδω, δεν το εχω κανει ποτε εγκατασταση,

και μου λενε διαφοροι φιλοι,

ξερεις στο στειλα στο viber...

καλα, που τα στελνουν; Στο πουθενα;

(φαντασου να το εγκαταστησω κιολας....κι ας εχω να κανω login μηνες, αυτοι θα στελνουν...φανταζομαι οτι αν εκανα τωρα εγκατασταση, θα χτυπουσε το κινητο σαν τρελο απο αποστολες που δεν ελαβα ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα viber.... τρέλα....)

Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς καμιά ειρωνεία προς το πρόσωπό σου, μήπως δεν σου χρειάζεται smartphone αλλά ένα απλά τηλέφωνο?

Προσωπικά δεν βλέπω το λόγο του να μη θέλω να επικοινωνώ μέσω των social εφαρμογών αλλά μόνο μέσω email. Αλλά και αν το παρακάμψουμε αυτό και αν υποθέσουμε πως δεν θέλεις να ενοχλήσε από αυτές τις εφαρμογές μπορείς ή να μην τις εγκαταστάσεις ή αν όντως τις θέλεις να τις έχεις και να τις χρησιμοποιείς για ενημέρωση και επικοινωνία ΜΟΝΟ όταν εσύ θέλεις μπορείς πολύ απλά να απενεργοποιήσεις τους ήχους ειδοποίησης για τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Πάντα φιλικά

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγορασμένο το es file explorer αλλά δεν το βρίσκω στο play store. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου;Αν όχι κάποια εναλλακτική να υποστηρίζει και ftp;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγορασμένο το es file explorer αλλά δεν το βρίσκω στο play store. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου;Αν όχι κάποια εναλλακτική να υποστηρίζει και ftp;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει πλέον στο play.

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω έχουν απαντηθεί οι λόγοι.

Ψάχνεις στο Google.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς καμιά ειρωνεία προς το πρόσωπό σου, μήπως δεν σου χρειάζεται smartphone αλλά ένα απλά τηλέφωνο?

Προσωπικά δεν βλέπω το λόγο του να μη θέλω να επικοινωνώ μέσω των social εφαρμογών αλλά μόνο μέσω email. Αλλά και αν το παρακάμψουμε αυτό και αν υποθέσουμε πως δεν θέλεις να ενοχλήσε από αυτές τις εφαρμογές μπορείς ή να μην τις εγκαταστάσεις ή αν όντως τις θέλεις να τις έχεις και να τις χρησιμοποιείς για ενημέρωση και επικοινωνία ΜΟΝΟ όταν εσύ θέλεις μπορείς πολύ απλά να απενεργοποιήσεις τους ήχους ειδοποίησης για τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Πάντα φιλικά

Αντικειμενικά τα email προσφέρουν πολλά πλεονέκτημα που τα IM δεν τα φτάνουν. Καταρχάς η έκταση του κειμένου ή η αναζήτηση. Ακόμη και σε προσωπική επικοινωνία συχνά προτιμώ call ή email.

 

Τα IM είναι ο διάδοχος των sms και όχι των email

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγορασμένο το es file explorer αλλά δεν το βρίσκω στο play store. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου;Αν όχι κάποια εναλλακτική να υποστηρίζει και ftp;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

File manager plus

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Και ο Solid Explorer πολύ καλός.

Θα ήθελα να ήταν πιο εύκολο η μεταφορά αρχείων μεταξύ διαφορετικών αποθηκευτικών φακέλων -βσκ το workflow να ηταν ακριβώς το ίδιο με την μεταφορά αρχείων από φάκελο σε άλλο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά τα email προσφέρουν πολλά πλεονέκτημα που τα IM δεν τα φτάνουν. Καταρχάς η έκταση του κειμένου ή η αναζήτηση. Ακόμη και σε προσωπική επικοινωνία συχνά προτιμώ call ή email.

 

 

 

Τα IM είναι ο διάδοχος των sms και όχι των email

Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές im τέτοιους περιορισμούς. Δες το telegram π.χ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς καμιά ειρωνεία προς το πρόσωπό σου, μήπως δεν σου χρειάζεται smartphone αλλά ένα απλά τηλέφωνο?

Προσωπικά δεν βλέπω το λόγο του να μη θέλω να επικοινωνώ μέσω των social εφαρμογών αλλά μόνο μέσω email. Αλλά και αν το παρακάμψουμε αυτό και αν υποθέσουμε πως δεν θέλεις να ενοχλήσε από αυτές τις εφαρμογές μπορείς ή να μην τις εγκαταστάσεις ή αν όντως τις θέλεις να τις έχεις και να τις χρησιμοποιείς για ενημέρωση και επικοινωνία ΜΟΝΟ όταν εσύ θέλεις μπορείς πολύ απλά να απενεργοποιήσεις τους ήχους ειδοποίησης για τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Πάντα φιλικά

 

Θελω να εχω εγω τον ελεγχο του χρονου μου.

Και απεχθανομαι και προσπαθω να αποφυγω οσο μπορω, το distraction/διασπαση.

Δεν μπορω να με ανεχτω να ειμαι σαν το cyborg με το κινητο συνεχως στο χερι και τα ματια στην οθονη.

Και αν μπει viber και αλλα social, σχεδον νομοτελειακα αυτο θα συμβει.

Email το βλεπεις με την ησυχια σου στον δικο σου χρονο.

Και στα im μπορεις να το κανεις, αλλα η διαφορετικη φιλοσοφια και η νοοτροπια των αλλων χρηστων (υποθετουν οτι εισαι συνεχεια online), προβλημα θα δημιουργησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τη στιγμή που σου στέλνουν, κάποιος έχει κάνει λογαριασμό στο viber με αυτόν τον αριθμό, πιθανότατα κάποιος προηγούμενος κάτοχος. Οπότε, είτε το θέλεις, είτε όχι, προφανώς και έχεις viber και θα έχεις συνεχώς τέτοια θέματα. Για να τα αποφύγεις, θα πρέπει να το εγκαταστήσεις και να το απενεργοποιήσεις ώστε να μη μπορεί να σου στέλνει κανείς τίποτα.

Αν θέλεις να το κρατήσεις και να το βλέπεις μια φορά στο τόσο, ενημερώνοντας τους γνωστούς σου για αυτό, μπορείς να το κάνεις βάζοντας σαν εικόνα σου (στο viber) την παρακάτω. Λίγο ανορθόδοξος τρόπος, αλλά δεν υπάρχει κάποιος άλλος. ;)

 

vbrnui.jpg

 

thanks για την προταση!

Link to comment
Share on other sites

To duo της google, θελει να κανεις καποιο account? Θελει κατι ιδιαιτερο για να κανεις βιντεοκληση;

Φτανει την ποιοτητα του skype ή δεν;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να εχω εγω τον ελεγχο του χρονου μου.

Και απεχθανομαι και προσπαθω να αποφυγω οσο μπορω, το distraction/διασπαση.

Δεν μπορω να με ανεχτω να ειμαι σαν το cyborg με το κινητο συνεχως στο χερι και τα ματια στην οθονη.

Και αν μπει viber και αλλα social, σχεδον νομοτελειακα αυτο θα συμβει.

Email το βλεπεις με την ησυχια σου στον δικο σου χρονο.

Και στα im μπορεις να το κανεις, αλλα η διαφορετικη φιλοσοφια και η νοοτροπια των αλλων χρηστων (υποθετουν οτι εισαι συνεχεια online), προβλημα θα δημιουργησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

thanks για την προταση!

Όλα αυτά γίνονται με απενεργοποίηση των ήχων ειδοποίησης. Εγώ που τις χρησιμοποιώ τις εφαρμογές ουδέποτε αισθάνθηκα πως δεν έχω το έλεγχο του χρόνου. Επίσης οι εφαρμογές αυτές δεν είναι μόνο για ανταλλαγή κειμένου ή αρχείων αλλά και για ομιλία και σε κάθε περίπτωση πιο εύκολα μπορείς να στείλεις ή να δεις μια φωτο ή ένα αρχείο σε σχέση με το email, τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις.

Εννοείται βέβαια πως ο καθένας μας επιλέγει το τρόπο ή την εφαρμογή που θέλει να επικοινωνεί.

Καλή συνεχεία

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

θελετε free εφαρμογες; φατε διαφημισεις:

https://www.viber.com/blog/2019-05-20/keeping-viber-free-for-everyone-always/

 

Free to download, αλλά θα σας τις κάνουμε εμμέσως χρεώσιμες, αφού θα σας πρήξουμε τα ** με τις διαφημίσεις....

 

I love marketing..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...