Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή. Θα τη δοκιμασω μια και ειναι και ελληνικη εφαρμογη. Αλλα αυτο που ζηταω ειναι ενα μικρο κοματτι της. Kατι πιο dedicated ?

 

edit εγκατεστησα τη GPS συντεταγμενες. Ιδιος ο δημιουργος με τη φλογα... Ελπιζω να κανει δουλεια θα τη δοκιμασω αυριο

Edited by nodasz
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη να μου δινει άμεσα τις συντεταγμενες του μερους που εκεινη τη στιγμη βρισκομαι. Δεν μπορω να βρω πως γινεται με google maps , βρισκω μονο κοινοποιηση της θεσης μου με sms, viber κλπ και εγω δεν θελω αυτο. Θελω να σώζω καθε σημειο που ειμαι και να βαζω και ονομα στις συντεταγμενες του. Εχω δοκιμασει και το ΕΓΣΑ 87 αλλα δεν λειτουργει σωστα (εχει bugs, χανει τα αποθηκευμενα σημεια και αλλα). Εχει κανεις καμια ιδεα ? Βολευομαι και με google maps αρκει να μου πειτε πως γινεται.
Μην προσπαθήσεις να "οριοθετησεις" το γεωτεμαχιο σου από τέτοιες εφαρμογές. Αυτές είναι χρήσιμες μόνο για να κάνεις ένα πρόχειρο εντοπισμό δηλαδή και 4 σημεία να δώσεις στο κτηματολόγιο με Χ,Ψ σε εγσα87 είσαι οκ.για ακριβή οριοθέτηση χρειάζεσαι τοπογραφικό διάγραμμα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη να μου δινει άμεσα τις συντεταγμενες του μερους που εκεινη τη στιγμη βρισκομαι. Δεν μπορω να βρω πως γινεται με google maps , βρισκω μονο κοινοποιηση της θεσης μου με sms, viber κλπ και εγω δεν θελω αυτο. Θελω να σώζω καθε σημειο που ειμαι και να βαζω και ονομα στις συντεταγμενες του. Εχω δοκιμασει και το ΕΓΣΑ 87 αλλα δεν λειτουργει σωστα (εχει bugs, χανει τα αποθηκευμενα σημεια και αλλα). Εχει κανεις καμια ιδεα ? Βολευομαι και με google maps αρκει να μου πειτε πως γινεται.

google maps, πάτα πάνω στο στίγμα που σου δείχνει το σημείο που βρίσκεσαι και τα υπόλοιπα θα τα βρεις. Είναι πανεύκολο

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη να μου δινει άμεσα τις συντεταγμενες του μερους που εκεινη τη στιγμη βρισκομαι. Δεν μπορω να βρω πως γινεται με google maps , βρισκω μονο κοινοποιηση της θεσης μου με sms, viber κλπ και εγω δεν θελω αυτο. Θελω να σώζω καθε σημειο που ειμαι και να βαζω και ονομα στις συντεταγμενες του. Εχω δοκιμασει και το ΕΓΣΑ 87 αλλα δεν λειτουργει σωστα (εχει bugs, χανει τα αποθηκευμενα σημεια και αλλα). Εχει κανεις καμια ιδεα ? Βολευομαι και με google maps αρκει να μου πειτε πως γινεται.

 

Εδώ είσαι... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themelisx.hereiam&hl=en_US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhere+i+am+play+store+infothem&pcampaignid=APPU_1_ZiKKXOS3CdKNkwXC0JjwAw

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ωραιοι ειναι εκει στο viber, μας εδωσαν το dark mode,

αλλα χαλασαν το unread badge οταν εχουμε mute ενα group,

οτι ναναι... γυρισα σε παλιοτερη εκδοση και

θα τους τα ψαλω ενα χερακι..

 

εστειλαν σημερα mail, μετα απο τοσες μερες,

μες στην ασχετοσυνη, του τυπου:

μπορειτε να δειτε αν το κανει σε ολες τις συνομιλιες,

μπορειτε να δειτε αν το κανει με wifi ή με 4g κλπ και

το κορυφαιο: στειλτε screenshot...

οτι ναναι δηλαδη πραγματικα,

ή ασχετοι ειναι αυτοι εκει στο support ή απευθυνονται σε ασχετους,

ειναι γενικο τους λεω το προβλημα και δεν εχω να πω κατι αλλο..

αν θελετε επαναφερετε το..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο data usage app ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθήσεις να "οριοθετησεις" το γεωτεμαχιο σου από τέτοιες εφαρμογές. Αυτές είναι χρήσιμες μόνο για να κάνεις ένα πρόχειρο εντοπισμό δηλαδή και 4 σημεία να δώσεις στο κτηματολόγιο με Χ,Ψ σε εγσα87 είσαι οκ.για ακριβή οριοθέτηση χρειάζεσαι τοπογραφικό διάγραμμα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοειται φιλε μου. Αυτα τα 4 σημεια θελω να βρω. Αλλα υπαρχουν κατι κτηματα σε μακρινα μερη που ειναι αδυνατον να τα βρω στο google. Θα παω εκει να σημαδεψω 4-5 σημεια και να τα βαλω στο google maps να το βρω. Γι αυτο το θελω. Αλλα θελω αξιοπιστη καιευκολη εφαρμογη μην ταξιδεψω 500 χμ τζαμπα. Και τοπογραφικο που κανει 5-7 κατοσταρικα για ενα αχρηστο κοματι γης δεν δινεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φιλε μου. Αυτα τα 4 σημεια θελω να βρω. Αλλα υπαρχουν κατι κτηματα σε μακρινα μερη που ειναι αδυνατον να τα βρω στο google. Θα παω εκει να σημαδεψω 4-5 σημεια και να τα βαλω στο google maps να το βρω. Γι αυτο το θελω. Αλλα θελω αξιοπιστη καιευκολη εφαρμογη μην ταξιδεψω 500 χμ τζαμπα. Και τοπογραφικο που κανει 5-7 κατοσταρικα για ενα αχρηστο κοματι γης δεν δινεις ευκολα.
2 παρατήρησεις αδερφέ: 1ον αρκει να κρατήσεις τα Χ,ψ των σημείων που θα πας και να γράψεις στη δήλωση του κτηματολογίου υπάρχει σχετικό πεδίο για συντεταγμένες από gps χειρός.δε χρειάζεται δλδ να τα βάλεις στο google maps. 2ον οποιος σου είπε 700 ευρώ για τοπογραφικό για το Κτηματολόγιο είναι τραγικός.Οι τιμές για τοπογραφικά που προορίζονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ για το Κτηματολόγιο είναι κάπου στα 120 με 150 ευρώ. Σου μιλάω ως τοπογράφος μηχανικός.

 

Συγγνώμη για το off topic στο νήμα αλλά ακούω πολλά τρελά αυτές τις μέρες και προσπαθώ να βοηθήσω τον κόσμο που έχει τρελαθεί με το Κτηματολόγιο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Καποιο ξυπνητηρι Που να χτυπαει επαναλαμβανομενα καθε 1-2-3-4 Ωρες Υπαρχει?,να το βαλουμε εμεις μια φορα και καθε 1-2-3-4- ωρες να μας ξυπναει ? να ειναι επαναλαμβανομενο το βημα .
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Καποιο ξυπνητηρι Που να χτυπαει επαναλαμβανομενα καθε 1-2-3-4 Ωρες Υπαρχει?,να το βαλουμε εμεις μια φορα και καθε 1-2-3-4- ωρες να μας ξυπναει ? να ειναι επαναλαμβανομενο το βημα .

Το Alarm Clock Extreme που έχω έχει μέχρι μια ώρα αναβολή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά δεν είναι απλό να βάλεις το ξυπνητήρι του κινητού σου να χτυπάει όλες τις ώρες που θέλεις;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά δεν είναι απλό να βάλεις το ξυπνητήρι του κινητού σου να χτυπάει όλες τις ώρες που θέλεις;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Θελω να βαζω πανω απο 12 ξυπνητυρια!!!! με αποτελεσμα να ξεχναμε πολλες φορες τις διαφορες τις ωρας ?που πρεπει να βαλουμε ...και γινετε μπερδευμα, γιατι το βασικο ειναι το επαναλαμβανομενο βημα της ωρας ?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατι σαν αυτο,αλλα με διαφορετικα ξυπνητηρια,γιατι εχει μονο 1, αλλα με βημα τουλαχιστον μεχρι 3 ωρες!!!,Ευχαριστω παντως .

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.caiocrol.alarmandpillreminder

 

Νομίζω ότι κάνει ακριβώς ό,τι περιγράφεις.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εστειλαν σημερα mail, μετα απο τοσες μερες,

μες στην ασχετοσυνη, του τυπου:

μπορειτε να δειτε αν το κανει σε ολες τις συνομιλιες,

μπορειτε να δειτε αν το κανει με wifi ή με 4g κλπ και

το κορυφαιο: στειλτε screenshot...

οτι ναναι δηλαδη πραγματικα,

ή ασχετοι ειναι αυτοι εκει στο support ή απευθυνονται σε ασχετους,

ειναι γενικο τους λεω το προβλημα και δεν εχω να πω κατι αλλο..

αν θελετε επαναφερετε το..

 

μου εστειλαν οδηγιες για debug:

 

We want to investigate this issue further. To do so we need you to install a debug version of Viber. This version tracks and logs Viber’s activity so that we can really analyze these logs to identify why the problem you’re experiencing is occurring.

 

Please follow these instructions:

 

Open Android settings > Security > [✓] Unknown sources

Download & Install the file: https://viles.viber.com/index.php/s/veQLRnPLp1dTOaU

Please backup your history first: https://vb.me/771eb60c

Open the app and double check that the problem you experienced still occurs

Click More options menu > Send log

Choose the app to use to email the file

Email to clientlogs@viber.com with the subject: [ivy R.]: Log file for case 6342684

 

αλλα βαριεμαι...

αν εχει κανενας ορεξη ας το κανει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.caiocrol.alarmandpillreminder

 

Νομίζω ότι κάνει ακριβώς ό,τι περιγράφεις.

Φιλε μου με εσωσες !!!!!

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή φωτογραφίας

 

Έχω ένα stand που που βάζεις ένα προϊόν πάνω και φέρνει στροφή 360 μοίρες. Θέλω να έχω σταθερό το κινητό απέναντι και καθώς γυρνάει να τραβάει φωτογραφία 360 μοιρών.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο; Υπάρχει;

(Κάτι σαν αυτό)

 

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει που να μεταφέρει τους κωδικούς των WiFi που έχω αποθηκευμένους από την μία συσκευή στην άλλη. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει που να μεταφέρει τους κωδικούς των WiFi που έχω αποθηκευμένους από την μία συσκευή στην άλλη. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς root νομίζω δεν θα βρεις κάτι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει αρκετές αλλά πλέον κάποιες δεν ενημερώνονται και κάποιες δεν με καλύπτουν...

 

1)Εφαρμογή εορτολόγιο με όμορφο widget που να είναι αξιόπιστη

 

2)Εφαρμογή καιρού με widget όσο πιο διαμορφώσιμο αλλά να αντλεί δεδομένα καιρού από αξιόπιστο πάροχο όσον αφορά την Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για τον καιρό που ρωτάς αξιόπιστη για Αθήνα θεωρώ αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.wetteronline.wetterapppro

Και για εορτολόγιο χρησιμοποιώ αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.werilapps.imerologion

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...