Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε το handbrake ούτε τίποτα.. Μάλιστα το handbrake μου λέει ότι ενας από τους λόγους που δεν γίνεται είναι επείδη είναι κρυπτογραφημένο.

Τα δύο προγράμματα (handbrake, format factory) είναι για μετατροπές μόνο

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το handbrake ούτε τίποτα.. Μάλιστα το handbrake μου λέει ότι ενας από τους λόγους που δεν γίνεται είναι επείδη είναι κρυπτογραφημένο.

 

Αυτό είναι το encrypted που σου είπε ο Alex....

Δε θα βγάλεις άκρη πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Για drm θέλει πολύ ψάξιμο ,διάβασμα κτλ...

 

Ναι εννοείται...τις ξέρω καλά αυτές τις καταστάσεις..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή malwarebytes από το playstore και κάνε ένα σκαναρισμα να σου βρει ύποπτες εφαρμογές. Αν και υποψιάζομαι ότι την ζημιά στην έκανε το kingroot γιατί συνήθως εγκαθιστά bloatware.

Πάντως σε φίλου που το έσβησα απαλλάχθηκε.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω το kingroot, απλα με το kingroot εκανα ρουτ το κινητο και μετα φλασαρα το superSU.

θα κανω το σκαναρισμα αν και το φλασαρισμα βλεπω να μην το γλυτωνω.

Link to comment
Share on other sites

Και Σ ένα δεύτερο τηλ (doogee) που έχω αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Το θέμα είναι ότι δεν το έχω ρουταρισμενο το εν λόγω τηλ και έχω βάλει και το malwarbytes αλλά τπτ.Δεν ξέρω ποια εφαρμογή μπορεί να το πρόσθεσε αλλά δεν έχω και πολλές.όποιος μπορεί να μας πει με ποιον τρόπο το ξεφορτωθηκε μόνιμα θα το εκτιμούσα

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα το malwarbytes , εκανα σκαναρισμα. Μου εβγαλε σαν υποπτη εφαρμογη το send to gps και τα apk του kingroot και μια αλλης εφαρμογης, τα διεγραψα αλλα παλι εμφανιζονται διαφημισεις.

Παω για φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Mην ξαναβάλεις kingroot και λοιπά άχρηστα για root.

 

Ψάξε να δεις αν υπάρχει σωστος τρόπος (TWRP-SuperSu) για να ρουτάρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

(TWRP-SuperSu) για να ρουτάρεις ;)

Aφου εχω βαλει με TWRP το superSU, εχουν μεινει υπολειμματα απο το Kingroot?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχουν μείνει.

 

Αν και είμαστε offtopic εδώ πες τι συσκευή έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα το malwarbytes , εκανα σκαναρισμα. Μου εβγαλε σαν υποπτη εφαρμογη το send to gps και τα apk του kingroot και μια αλλης εφαρμογης, τα διεγραψα αλλα παλι εμφανιζονται διαφημισεις.

Παω για φλασαρισμα.

To send to gps το έχω και δεν έχει διαφημίσεις.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένα lenovo a806 έχω. Τόσα χρόνια δεν έχω κάνει φορματ και στην sd άρα θα τα κάνω όλα μαζί.

 

Υπάρχει περίπτωση με την επαναφορά να μην καταφέρεις κάτι διότι η "ζημιά¨μπορεί να έχει εγκατασταθεί στο system.

 

Aν δεν κάνεις δουλειά με την επαναφορά κοίτα να βρεις official rom και να την περάσεις με flashtool

 

Ομοίως με flashtool και με αυτόν τον οδηγό κάνε root...

 

https://fcabritablog.wordpress.com/2016/02/02/how-to-install-a-recovery-and-root-acess-on-a-lenovo-a806/

 

Δεν το έχω (ούτε το είχα ποτέ) το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά με αυτόν τον τρόπο έχω κάνει root άλλες συσκευές με MTK επεξεργαστή

 

Και φυσικά όλα αυτά... you own risk όπως άλλωστε γίνονται πάντα αυτές οι δουλειές;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε οι ειδοποιήσεις από το στοκ ημερολόγιο της Google ναι μεν να χτυπάνε, αλλά μετά να παραμένουν στο notification center, μέχρι να τις σβήσω;

 

Χτυπάνε απλά σαν ειδοποίηση και αν κάνω ακύρωση μετά τις ξεχνάω. Άσε που ορισμένες δεν τις είδα καθόλου να χτυπάνε;

 

Καμία άλλη λύση ημερολογίου πλην του Outlook;;

 

Edit: παιδιά το βρήκα. Υπάρχει ρύθμιση για αυτό ακριβώς που θέλω. Πρέπει να μην είναι στο ον η "απόκρυψη ειδοποιήσεων".

 

Επίσης, όντως δε χτυπούσε τίποτα γιατί μάλλον καταλάθος είχα απενεργοποιήσει το ημερολόγιο στις ειδοποιήσεις.

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

To send to gps το έχω και δεν έχει διαφημίσεις.

Απλα το ειδε σαν υποπτη εφαρμογη και γω δεν νομιζω οτι ηταν αυτη που ειχε τις διαφημισεις

Aν δεν κάνεις δουλειά με την επαναφορά κοίτα να βρεις official rom και να την περάσεις με flashtool

Δεν θα του κανω επαναφορα , θα του περασω ξανα την ρομ με φλασαρισμα. Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση της γυναίκας για το fb

γίνεται μέσα από την εφαρμογή του κινητού να βάλει μια φώτο από την συλλογή για εικόνα στο προφίλ; και την μικρή και την μεγάλη. δεν έχουμε βρει μια επιλογή που να ε οδηγεί στους φακέλους των φωτογραφιών όπως τους έχουμε φτιάξει στο κινητό!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση της γυναίκας για το fb

γίνεται μέσα από την εφαρμογή του κινητού να βάλει μια φώτο από την συλλογή για εικόνα στο προφίλ; και την μικρή και την μεγάλη. δεν έχουμε βρει μια επιλογή που να ε οδηγεί στους φακέλους των φωτογραφιών όπως τους έχουμε φτιάξει στο κινητό!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όταν πατάς πανω στη φωτογραφία, σου βγάζει όλα τις φωτογραφίες του κινητού χύμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς πανω στη φωτογραφία, σου βγάζει όλα τις φωτογραφίες του κινητού χύμα.
ναι αυτό, χύμα. επειδή οι φώτο όμως είναι χιλιάδες γίνεται τραίνα δύσκολο να βρεις ποια θες. δεν γίνεται να φαίνονται ανά φάκελο όπως είναι φτιαγμένες στην συλλογή;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή όχι. Μπορείς να μπεις από Chrome στο site του Facebook και όταν πας να αλλάξεις φωτογραφία θα σου δώσει επιλογή να δεις τους φακέλους του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή όχι. Μπορείς να μπεις από Chrome στο site του Facebook και όταν πας να αλλάξεις φωτογραφία θα σου δώσει επιλογή να δεις τους φακέλους του κινητού.

 

α οκ απλα σε desktop μορφη του fb πως μπαινω?μπαινω στην mobile και μετα μενου του chrome και "εμφανιση desktop" η αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ, το διόρθωσα. Δεν χρειάζεται να μπεις στο Desktop site, απλά να μπεις από τον Chrome.
ναι έγινε όλα οκ! το έκανα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω το Apower σε win7, συνδέομαι με το LG G2 (έχω ενεργοποιήσει transfer files), βλέπω κανονικά την οθόνη του στο pc μου, αλλά όταν κλικάρω με το ποντίκι δεν γίνεται τίποτα. Μόνο τα τρία κάτω κουμπιά του Apower λειτουργούν. Δοκιμάζω τα πάντα στα developer options στο κινητό και δεν γίνεται τίποτα. Τί φταίει;;; Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. κάποια εφαρμογή που να ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης; Το κινητό μου δυσκολεύεται να προσαρμοστεί τις περισσότερες φορές στη φωτεινότητα του περιβάλλοντος όταν έχω τη φωτεινότητα στην αυτόματη ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. κάποια εφαρμογή που να ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης; Το κινητό μου δυσκολεύεται να προσαρμοστεί τις περισσότερες φορές στη φωτεινότητα του περιβάλλοντος όταν έχω τη φωτεινότητα στην αυτόματη ρύθμιση

 

Δεν υπαρχει εφαρμογη να κανει σοβαρά και αξιοπιστα τη δουλεια που θες, μονη λυση να δουλευεις χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...