Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το parallel space σήμερα μου έβγαλε τρελό battery drain , το χρησιμοποιώ για το δεύτερο account στο viber.Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για αυτό τον λόγο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση επιμονή σε μια εφαρμογή που έχει συνεχώς προβλήματα ?

Αντί του messenger, βάλτε με την παρέα σας ένα viber/whatsup/telegram και ησυχάστε από τη χαζομάρα του ζούκεμπεργκ... ;)

 

Συμφωνώ μαζί σου. Θα ήθελα να την πετάξω αλλά έχω φίλε που το χρησιμοποιούν και δεν λένε να το πεθάνουν οπότε αναγκάζομαι να το κρατάω και δυστυχώς να το χρησιμοποιώ. Όσο γίνεται λιγότερο τουλάχιστον......

Θεωρώ το Skype ώς καλύτερη επιλογή και με την καλύτερη ποιότητα κλησης/βιντεοκλησης αλλά δυστυχώς χρησιμοποιείται όλο και λιγότερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος στο s7 edge.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να στείλω φώτο και βίντεο στον υπολογιστή από το κινητό μου κατευθείαν χωρίς καλώδια

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια παραπλήσια απορία με την παραπάνω. Πώς μπορώ να απαντώ και γενικά να διαχειρίζομαι κλήσεις του τηλεφώνου (S7e) από τον υπολογιστή (windows 10);
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος στο s7 edge.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να στείλω φώτο και βίντεο στον υπολογιστή από το κινητό μου κατευθείαν χωρίς καλώδια

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estmob.android.sendanywhere

αλλα πρέπει να βάλεις και εφαρμογή στο pc θα την βρείς στο site τις εταιρίας

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις για το τηλέφωνο από το play store, το SHAREit - Transfer & Share και για το PC το αντίστοιχο θα το κατεβάσεις από εδώ: http://filehippo.com/download_shareit/ Η ταχύτητα μεταφοράς των αρχείων είναι φοβερή.
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος στο s7 edge.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να στείλω φώτο και βίντεο στον υπολογιστή από το κινητό μου κατευθείαν χωρίς καλώδια

 

Airdroid προτείνω και εγώ και δεν εγκαθιστάς τίποτα στο pc σου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος στο s7 edge.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να στείλω φώτο και βίντεο στον υπολογιστή από το κινητό μου κατευθείαν χωρίς καλώδια

 

Ο ποιο απλός τρόπος που προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και μερικά χρόνια είναι με κάποιον file explorer π.χ es file

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο απλός τρόπος που προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και μερικά χρόνια είναι με κάποιον file explorer π.χ es file

Σωστός ...επίσης το δουλεύω για χρόνια σχεδόν για τα πάντα ..copy paste ,streaming κτλ

Link to comment
Share on other sites

Airdroid προτείνω και εγώ και δεν εγκαθιστάς τίποτα στο pc σου. :)

Με το airdroid χρειάζεσαι την χρήση υπολογιστή αλλιώς δεν...

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις για το τηλέφωνο από το play store, το SHAREit - Transfer & Share και για το PC το αντίστοιχο θα το κατεβάσεις από εδώ: http://filehippo.com/download_shareit/ Η ταχύτητα μεταφοράς των αρχείων είναι φοβερή.

Share it και από μένα. Πολυ γρήγορο.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχεις το ιντερνετ ανοιχτό σε δείχνει σε σύνδεση αυτόματα. Άσχετα που δεν είσαι μέσα στο στην εφαρμογή του viber. Έτσι λειτουργεί αυτό σε αντίθεση με την εφαρμογή whatsapp και το messenger που πρέπει να είσαι μέσα στην εφαρμογή για να σε δείξει σε σύνδεση.

 

 

Αν θες να είσαι εκτός σύνδεσης η κλείσε το ιντερνετ η κάνε επιβολή διακοπής δτην εφαρμογή και την ανοίγεις όποτε θες εσυ.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Σευχαριστω πολυ φιλε μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα εγκατέστησα το flesky γιατί ήθελα να δοκιμάσω ένα γρήγορο keyboard!! είναι όντως πολύ γρήγορο στο γράψιμο πιο γρήγορο από Google keyboard αλλά θέλει λίγο βελτίωση με τα ελληνικά!!

 

Επίσης παρατηρώ ότι αργεί 1-2 δευτερόλεπτα να εμφανιστεί όταν πατάω να γράψω το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτο!??

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για

torrent client που να με αφήνει να αποθηκεύω τα αρχεία στον εξωτερικό δίσκο που έχω συνδεδεμένο στο tv box μου.

και

android games με local multiplayer (split screen ή κάτι αντίστοιχο) ώστε να παίζω παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για

torrent client που να με αφήνει να αποθηκεύω τα αρχεία στον εξωτερικό δίσκο που έχω συνδεδεμένο στο tv box μου.

και

android games με local multiplayer (split screen ή κάτι αντίστοιχο) ώστε να παίζω παιχνίδια.

Λογικά με tTorrent θα κάνεις την δουλειά σου (μπορώ να κατεβάσω οπουδήποτε )

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με tTorrent θα κάνεις την δουλειά σου (μπορώ να κατεβάσω οπουδήποτε )[/QUO

όντως διαθέτει αυτή την λειτουργία αλλά φαίνεται να έχει κάποιο bug στο upload και download limit, αν περιορίσω το upload limit το download πέφτει κατακόρυφα σε πολύ χαμηλή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με tTorrent θα κάνεις την δουλειά σου (μπορώ να κατεβάσω οπουδήποτε )[/QUO

όντως διαθέτει αυτή την λειτουργία αλλά φαίνεται να έχει κάποιο bug στο upload και download limit, αν περιορίσω το upload limit το download πέφτει κατακόρυφα σε πολύ χαμηλή ταχύτητα.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι .Δουλεύω την 1.5.8.3 ( έχω βάλει upload 40kb και στο Download μου δίνει την full ταχύτητα )

Μπορείς να βάλεις μια ποιο παλιά έκδοση ....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με tTorrent θα κάνεις την δουλειά σου (μπορώ να κατεβάσω οπουδήποτε )

όντως διαθέτει αυτή την λειτουργία αλλά φαίνεται να έχει κάποιο bug στο upload και download limit, αν περιορίσω το upload limit το download πέφτει κατακόρυφα σε πολύ χαμηλή ταχύτητα.

Δεν ειναι bug αυτο, αλλα αντιθετως ειναι χρησιμο feature για να "προστατευσει" την κοινοτητα απο εγωστικους leechers που θελουν να κατεβαζουν χωρις να προσφερουν τιποτα πισω. Αρκετα προγραμματα το κανουν αυτο by design. Ασε ελευθερο ή εστω μεγαλωσε λιγο το upload limit σου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι bug αυτο, αλλα αντιθετως ειναι χρησιμο feature για να "προστατευσει" την κοινοτητα απο εγωστικους leechers που θελουν να κατεβαζουν χωρις να προσφερουν τιποτα πισω. Αρκετα προγραμματα το κανουν αυτο by design. Ασε ελευθερο ή εστω μεγαλωσε λιγο το upload limit σου..

Όπως έγραψα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ,κατεβάζω με full ταχύτητα εδώ και χρόνια !

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Με το airdroid χρειάζεσαι την χρήση υπολογιστή αλλιώς δεν...

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

 

Στον υπολογιστή θέλει να στείλει τα αρχεία, αλλά εγώ αλλο είπα.

Δεν εγκαθιστάς τίποτα στον υπολογιστή, από browser δουλεύει το Airdroid.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή θέλει να στείλει τα αρχεία, αλλά εγώ αλλο είπα.

Δεν εγκαθιστάς τίποτα στον υπολογιστή, από browser δουλεύει το Airdroid.

Άλλο είπα..Τέλος πάντων κάνε ότι θες

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο είπα..Τέλος πάντων κάνε ότι θες

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

 

Τι να κάνω ? Δεν θέλω να κάνω κάτι.

Εγώ στον mips απάντησα που ζητούσε εφαρμογή για να στείλει αρχεία στον υπολογιστή του. Αν ήθελες να πεις κάτι άλλο δεν το κατάλαβα, αλλά εγώ δεν ρώτησα κάτι.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

στο facebook lite δεν γινεται να ανεβασεις πανω απο μια εικονα ταυτοχρονα με άλλες?απο την συλλογη εάν επιλεξω μια στο share φαινεται το εικονιδιο του lite να το επιλεξω.εαν επιλεξω πολεες φωτο και μετα θελω να τις κανω share/upload στο lite δεν γινεται.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 7.1.1 με ρουτ δουλεύει η εφαρμογή της Πειραιώς, που πριν με 6.0 με πέταγε.βγάλε άκρη τώρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα πάντα δούλευε είτε ρουτ είτε όχι

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...