Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κλέψανε το κινητό που είχα κάποια προγραμμάτα, αντίστοιχα με τα οποία τώρα ψάχνω:

 

1. Ενα προγραμματάκι (εκτός google play, απαιτεί root) που μπλοκάρει τις διαφημίσεις.

2. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να διαγράψω όσα εγγενή προγράμματα δε χρειάζομαι (story album, chatON κτλ.).

3. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να επιλέξω ποια προγράμματα δε θέλω να ανοίγουν κατά την εκκίνηση (αντίστοιχο του msconfig - startup).

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να τα βρω;

Είμαι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Μου κλέψανε το κινητό που είχα κάποια προγραμμάτα, αντίστοιχα με τα οποία τώρα ψάχνω:

 

1. Ενα προγραμματάκι (εκτός google play, απαιτεί root) που μπλοκάρει τις διαφημίσεις.

2. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να διαγράψω όσα εγγενή προγράμματα δε χρειάζομαι (story album, chatON κτλ.).

3. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να επιλέξω ποια προγράμματα δε θέλω να ανοίγουν κατά την εκκίνηση (αντίστοιχο του msconfig - startup).

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να τα βρω;

Είμαι rooted.

Για το πρώτο ...adaway https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway ,υπάρχει και για YouTube αλλά χρειάζεται xposed για αυτό.Λέγεται youtube adaway

Link to comment
Share on other sites

Μου κλέψανε το κινητό που είχα κάποια προγραμμάτα, αντίστοιχα με τα οποία τώρα ψάχνω:

 

1. Ενα προγραμματάκι (εκτός google play, απαιτεί root) που μπλοκάρει τις διαφημίσεις.

2. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να διαγράψω όσα εγγενή προγράμματα δε χρειάζομαι (story album, chatON κτλ.).

3. Ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να επιλέξω ποια προγράμματα δε θέλω να ανοίγουν κατά την εκκίνηση (αντίστοιχο του msconfig - startup).

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να τα βρω;

Είμαι rooted.

 

1. Adaway η Adfree.

2. Root uninstaller , η ακόμη καλύτερα το System App Mover, το οποίο κάνει τις εφαρμογές συστήματος απλές (και το αντίστροφο) και μπορείς να τις κάνεις ότι θέλεις. Προσωπικά πάντως δεν θα τα ξήλωνα, απλά θα τα απενεργοποιούσα μέσα από το μενού.

3. Startup manager

:)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάνεις στον solid explorer πως δίνω permission στην κάρτα?

Θέλω να μεταφέρω διάφορα αρχεία στην κάρτα και δεν μου επιτρέπει.

Στον es τρέχει μια χαρά αλλά με βολεύει καλύτερα ο solid.

Android 6.0

Βοήθεια κάποιος;

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Mε τις εφαρμογές του καιρού έχω ένα πρόβλημα, δεν μου αρέσει καμία.

Εχω βάλει δεκάδες και τις βγάζω ξανά, έχω αγοράσει αρκετές.

Τώρα τελευταία βρήκα μια πολύ όμορφη και αξιόπιστη πάρα πολύ.

Weather Mate

https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Mε τις εφαρμογές του καιρού έχω ένα πρόβλημα, δεν μου αρέσει καμία.

Εχω βάλει δεκάδες και τις βγάζω ξανά, έχω αγοράσει αρκετές.

Τώρα τελευταία βρήκα μια πολύ όμορφη και αξιόπιστη πάρα πολύ.

Weather Mate

https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8&hl=el

 

βλεπω να την βγαζεις και αυτην :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάνεις στον solid explorer πως δίνω permission στην κάρτα?

Θέλω να μεταφέρω διάφορα αρχεία στην κάρτα και δεν μου επιτρέπει.

Στον es τρέχει μια χαρά αλλά με βολεύει καλύτερα ο solid.

Android 6.0

Βοήθεια κάποιος;

Λογικά πρέπει να πας Settings -> Apps.

Όταν βγεις τον Solid πατάς επάνω στην εφαρμογή και στα Permissions κάνεις On (να πας δεξιά τον slider) το Storage.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να την βγαζεις και αυτην :lol:

 

Tώρα μου άναψες φωτιές, έχει ενημέρωση από foreca, weather undergound, accuweather, the weather channel τι είναι αυτό που την κάνει να μην αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Deezer ή Spotify ??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίο το deezer, αλλά τις λίστες του Spotify δεν τις έχει

Link to comment
Share on other sites

Tώρα μου άναψες φωτιές, έχει ενημέρωση από foreca, weather undergound, accuweather, the weather channel τι είναι αυτό που την κάνει να μην αξίζει?

Βάλε Καιρό XL να βρεις την υγειά σου. Ωραία γραφικά, πολλές πληροφορίες. Ενημέρωση από τους τοπικούς μετεωρολογικούς σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Καιρό XL να βρεις την υγειά σου. Ωραία γραφικά, πολλές πληροφορίες. Ενημέρωση από τους τοπικούς μετεωρολογικούς σταθμούς.

XL κι από μένα. Ειλικρινής εφαρμογή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε τις εφαρμογές του καιρού έχω ένα πρόβλημα, δεν μου αρέσει καμία.

Εχω βάλει δεκάδες και τις βγάζω ξανά, έχω αγοράσει αρκετές.

Τώρα τελευταία βρήκα μια πολύ όμορφη και αξιόπιστη πάρα πολύ.

Weather Mate

https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8&hl=el

 

Καλημερα,εχω δοκιμασει παρα πολλες και κατεληξα στο Weather Pro μενω επαρχια δεν εχει πεσει εξω ποτε,και δεν θελει να εχεις την τοποθεσια ενεργη καθε φορα,επισης δοκιμασμενο και αξιοπιστο το Weather Timeline.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω δοκιμασει παρα πολλες και κατεληξα στο Weather Pro μενω επαρχια δεν εχει πεσει εξω ποτε,και δεν θελει να εχεις την τοποθεσια ενεργη καθε φορα,επισης δοκιμασμενο και αξιοπιστο το Weather Timeline.

 

Οσο χαζο και να σου φανει,εχω δοκιμασει και εγω σχεδον τα παντα,σαν την default εφαρμογη δεν ηταν καμια,πραγματικα ομως. Οι αλλες εκαναν αρκετα λαθη,η εφαρμογη του κινητου ποτε.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με την περιοχή που είναι ο καθένας κ από που παίρνει δεδομένα η εφαρμογή. Δεν έχουν τα ίδια αποτελέσματα για όλους οι εφαρμογές αυτές.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένη με αυτή την εφαρμογή καιρού https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android την έχω δύο χρόνια και πέφτει μέσα στις προβλέψεις.

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτήν

 

Άψογες προβλέψεις , πολλές ρυθμίσεις και προπάντων... transparent. :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτήν

 

Άψογες προβλέψεις , πολλές ρυθμίσεις και προπάντων... transparent. :D

 

Την ειχα επι σειρα ετων και ειναι αψογη,φημες λενε οτι αυτη ειναι η πιο εγκυρη εφαρμογη,εμενα προσωπικα δεν με βολεψε.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλουμε μια άκρη καλό είναι να δούμε από που κάνει η κάθε εφαρμογή ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένη με αυτή την εφαρμογή καιρού https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android την έχω δύο χρόνια και πέφτει μέσα στις προβλέψεις.

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Έχοντας στην αρχή HTC με Sense αλλά και τώρα που όλοι οι φίλοι είναι με Samsung που χρησιμοποιούν στις εφαρμογές καιρού το Accuweather για να παίρνουν τις προβλέψεις, δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο ακριβή.

Όχι τουλάχιστον στην Βόρεια Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα σε Τούμπα και στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης που κινούμαι.

 

Βέβαια όλες αυτές οι υπηρεσίες (accuweather, weather undeground, weather channel κ.ο.κ.) κάνουν κυρίως πρόβλεψη, οπότε είναι λογικό να 'πέφτουν' πολλές έξω.

 

Edit: Και φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει το πού βρίσκεται ο μετεορολογικός σταθμός τον οποίο χρησιμοποιεί η κάθε υπηρεσία για την πρόβλεψη. Για παράδειγμα είχα δει στo WeatherBug που δοκίμαζα για ένα διάστημα, ότι 'έβλεπε' τον καιρό από κάποιον σταθμό που βρίσκεται στα Γιαννιτσά (~60χλμ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης) και όχι από το Πανόραμα ή το Αερόδρόμιο που είναι πιο κοντά στην πόλη και άρα πιο ακριβή η ένδειξη.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που αναφέρθηκαν εφαρμογές για σειρές, υπάρχει κάποια για ταινίες; Να κρατα δηλαδη σαν ιστορικο, που να είναι σαν λίστα με αυτές που είδαμε, να μπορούμε να σημειώσουμε αν ήταν καλή πχ, να μπορούμε να προσθέσουμε link imdb.
Link to comment
Share on other sites

Mε τις εφαρμογές του καιρού έχω ένα πρόβλημα, δεν μου αρέσει καμία.

Εχω βάλει δεκάδες και τις βγάζω ξανά, έχω αγοράσει αρκετές.

Τώρα τελευταία βρήκα μια πολύ όμορφη και αξιόπιστη πάρα πολύ.

Weather Mate

https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8&hl=el

Weather Timeline

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που αναφέρθηκαν εφαρμογές για σειρές, υπάρχει κάποια για ταινίες; Να κρατα δηλαδη σαν ιστορικο, που να είναι σαν λίστα με αυτές που είδαμε, να μπορούμε να σημειώσουμε αν ήταν καλή πχ, να μπορούμε να προσθέσουμε link imdb.

 

Οι εφαρμογές που έχουν αναφερθεί διαθέτουν και αρχείο με ταινίες.

Δεν σε καλύπτουν σε αυτό που ζητάς; Εγκατέστησε κάποια από αυτές και δες το στην πράξη.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...