Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δοκιμασα το cloudmagic, mail RU, και το aquamail αλλα σε κανενα δεν μου κανει push ενω εχω ανοιχτο συγχρονισμο

 

υπαρχει αλλη καλη εφαρμογη mail με push και battery friendly

 

θενκς

 

Χρησιμοποιω το Κ9 εδω και χρονια, και του εχω συνδεσει 7 διαφορετικά mail απο διαφορετικους servers. Απόλυτα ικανοποιημενος

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα δικαρτο τηλεφωνο και θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να εχω στην μπαρα ειδοποιησεων τα 2 λογοτυπα των εταιρειων κινητης που εχω ή με καποιο τροπο να μπορω να διαχωρισω εστω και χρωματικα τα δυο δικτυα πχ κοκκινο της vodafone και πρασινο της cosmote.Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει μεσω εφαρμογης αλλα αν το εχει καταφερει καποιος θα ηθελα να το ξερω και να το δοκιμασω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα δικαρτο τηλεφωνο και θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να εχω στην μπαρα ειδοποιησεων τα 2 λογοτυπα των εταιρειων κινητης που εχω ή με καποιο τροπο να μπορω να διαχωρισω εστω και χρωματικα τα δυο δικτυα πχ κοκκινο της vodafone και πρασινο της cosmote.Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει μεσω εφαρμογης αλλα αν το εχει καταφερει καποιος θα ηθελα να το ξερω και να το δοκιμασω και εγω.

 

Δοκίμασε αν θέλεις το Phono. Ο Ιταλός έχει κάνει πολύ καλή δουλειά με τα λογότυπα των παρόχων.

Έχω συνέχεια στη status bar το λογότυπο της Cosmote (και το καινούριο μάλιστα, μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής), ενώ και όσες φορές έχω βγει στο εξωτερικό αυτό αλλάζει στου εκάστοτε παρόχου που είμαι συνδεδεμένος.

 

Απλά, δεν έχω δίκαρτο για να ξέρω αν εμφανίζονται και τα 2 λογότυπα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα βάλει δεν εμφανίζονται (meizu m1)αλλά σε μερικά πχ ulefone be x αλλάζει αυτό μέσα από το μενού
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Τα μυνήματα που αφορούσαν τους διάφορους messenger (facebook, hangouts, viber κλπ) μετακινήθηκαν στην κατάλληλη ενότητα.

Προσπαθήστε να γράφετε στο σωστό topic.

Link to comment
Share on other sites

Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

 

Το έπιασες το υπονοούμενο,έτσι;

 

το πιασα και απο πριν, η παροιμια δε χρειαζοταν

 

τελικα δουλευει αλλα με μα μικρη καθυστερηση περιπου 1 λεπτο γι αυτο νομιζα οτι δεν δουλευε

 

θα αφησω το mai ru που δεν θελει και συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πόσα MB θα καταναλωθούν από μια εφαρμογή για internet radio, εξαρτάται και από την εφαρμογή? Με το tunein radio μέσα σε 20 λεπτά καταναλώθηκαν 50MB. Αν παίζει ρόλο η εφαρμογη, υπάρχει κάποια για network fm radio που να έχει πιο λογική κατανάλωση MB? Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή να κλειδώνω το κινητό από την αρχική οθόνη, να βάλω ένα εικονίδιο δηλαδή και να κλειδώνει το κινητό, μην καταπονώ το πλαϊνό κουμπί. Στο play store έχω βρει μερικές αλλά δεν έχουν καλές αξιολογήσεις οι περισσότεροι λένε δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις μετά και τέτοια. Έχει δοκιμάσει κανένας καμία αξιόλογη που να μην τρώει μπαταρία και μην λαγκαρει το κινητό?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες.. Βάλε αυτή.

Έχει και κλείδωμα με κίνηση από το home button προς τα πάνω (με εικονικά κουμπιά).

(Δεν εχει widget το κινητό σου για αυτή τη δουλειά;)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή να κλειδώνω το κινητό από την αρχική οθόνη, να βάλω ένα εικονίδιο δηλαδή και να κλειδώνει το κινητό, μην καταπονώ το πλαϊνό κουμπί. Στο play store έχω βρει μερικές αλλά δεν έχουν καλές αξιολογήσεις οι περισσότεροι λένε δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις μετά και τέτοια. Έχει δοκιμάσει κανένας καμία αξιόλογη που να μην τρώει μπαταρία και μην λαγκαρει το κινητό?

 

Εγω εχω αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify κανει αυτο που θες και μερικα ακομα :D :D :D

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορεί να γίνει απεγκατάσταση οποιασδήποτε τέτοιας εφαρμογής, αρκεί να καταργηθούν πρώτα τα δικαιώματα διαχειριστή τα οποία δίνει ο ίδιος ο χρήστης κατά την εγκατάσταση.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το LockNow, με μέγεθος λιγότερο των 10KB. Αν χρησιμοποιείς και κάποιον launcher με gestures, μπορείς εύκολα να ρυθμίσεις ώστε να σβήνει η οθόνη σου με double tap για παράδειγμα, ώστε να μην έχεις ένα έξτρα εικονίδιο στην αρχική οθόνη μόνο για αυτή τη δουλειά. Δεν υπάρχει καμία επίδραση στην απόδοση της μπαταρίας ή της συσκευής γενικότερα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cr5f3n.locknow

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή να κλειδώνω το κινητό από την αρχική οθόνη, να βάλω ένα εικονίδιο δηλαδή και να κλειδώνει το κινητό, μην καταπονώ το πλαϊνό κουμπί. Στο play store έχω βρει μερικές αλλά δεν έχουν καλές αξιολογήσεις οι περισσότεροι λένε δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις μετά και τέτοια. Έχει δοκιμάσει κανένας καμία αξιόλογη που να μην τρώει μπαταρία και μην λαγκαρει το κινητό?

 

 

Για να μπορεί να κλειδώσει το κινητό μια 3d-party εφαρμογή πρέπει να πάρει δικαιώματα διαχειριστή. Έτσι, πριν την απεγκατάσταση, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις ασφαλείας και να απενεργοποιήσεις την εφαρμογή από διαχειριστή για να μπορέσεις να την απεγκαταστήσεις. Δεν υπάρχει θέμα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο διάστημα δεν λειτουργεί στη συσκευή μου το Google Now.

 

Οι μόνες πληροφορίες που βγάζει είναι η καθημερινή ατζέντα, και ο καιρός μόνο στην τρέχουσα τοποθεσία.

 

Μέχρι πρότινος εμφάνιζε πληροφορίες διαδρομής με τα ΜΜΜ και οδικώς, τον καιρό στην τοποθεσία της οικίας, μέρη για επίσκεψη και φωτογράφιση κλπ.

 

Από πλευράς τοποθεσίας είναι όλα ανοιχτά.

 

Έχετε κάποια πρόταση επίλυσης;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει αναφερθεί προηγουμένως το θέμα με το Google Now και τον καιρό.

Υπάρχει widget ΜΟΝΟ μ τον καιρό της Google, για να βγάλω στην homescreen μου;

Βλέπω ότι παίρνει τα δεδομένα από το weather.com το οποίο το τελευταίο διάστημα στην περιοχή μου έχει πολύ καλύτερες προβλέψεις από accuweather, yahoo και λοιπές εφαρμογές με widgets καιρού που υπάρχουν στο Google Play.

 

Και το Weather Channel app δεν έχει τόσο ωραία widgets.

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο διάστημα δεν λειτουργεί στη συσκευή μου το Google Now.

 

Οι μόνες πληροφορίες που βγάζει είναι η καθημερινή ατζέντα, και ο καιρός μόνο στην τρέχουσα τοποθεσία.

 

Μέχρι πρότινος εμφάνιζε πληροφορίες διαδρομής με τα ΜΜΜ και οδικώς, τον καιρό στην τοποθεσία της οικίας, μέρη για επίσκεψη και φωτογράφιση κλπ.

 

Από πλευράς τοποθεσίας είναι όλα ανοιχτά.

 

Έχετε κάποια πρόταση επίλυσης;

 

 

Μήπως έχεις και 2ο λογαριασμό Gmail σεταρισμένο και κάποια στιγμή άλλαξες τη ρύθμιση και σου δείχνει δεδομένα από τον 2ο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις και 2ο λογαριασμό Gmail σεταρισμένο και κάποια στιγμή άλλαξες τη ρύθμιση και σου δείχνει δεδομένα από τον 2ο λογαριασμό;

Όχι, έχω ένα λογαριασμό gmail.

Μάλιστα, έχω δοκιμάσει και beta έκδοση του google app από το play store, χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης, factory defaults στη συσκευή, ενώ έχω ελέγξει και τις ρυθμίσεις απορρήτου του λογαριασμού μου.

 

Δεν ξέρω αν μένει κάτι άλλο για δοκιμή.:p

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευη που εχω η ενδειξη για την καταναλωση της μπαταριας στις τυθμισεις, ειναι μια ευθεια!

Εχει κανεις φιλος υπ οψην καποια εφαρμογη δοκιμασμενη που να το διορθωνει ωστε να δειχνει κανονικα την σταδιακη αποφορτιση της μπαταριας?

Δεν ειμαι ροοτ και εκανα ηδη επαναφορα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σημερα την εφαρμογή καιρού accuWeather και μου φαίνεται καλη ! Με βολεύει έτσι όπως έχει τα προγνωστικά σε λίστα και ανά ημερα-ωρα! Είναι και στα ελλημικα! Την έχει κανένας αλλος;; τι γνώμη εχετε;; δείχνει τα προγνωστικά σωστά ;;; Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή καιρού κατά την γνώμη σας που να πέφτει όσο περισσότερο γίνεται μεσα; Έχω δοκιμάσει και το yowindow και είναι πολύ καλό κ αυτο. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σημερα την εφαρμογή καιρού accuWeather και μου φαίνεται καλη ! Με βολεύει έτσι όπως έχει τα προγνωστικά σε λίστα και ανά ημερα-ωρα! Είναι και στα ελλημικα! Την έχει κανένας αλλος;; τι γνώμη εχετε;; δείχνει τα προγνωστικά σωστά ;;; Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή καιρού κατά την γνώμη σας που να πέφτει όσο περισσότερο γίνεται μεσα; Έχω δοκιμάσει και το yowindow και είναι πολύ καλό κ αυτο.

 

Από τα καλύτερα φίλε μου, ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση τα σπάει. Και στα προγνωστικά πιστεύω ότι είναι πολύ ενημερωμένο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα φίλε μου, ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση τα σπάει. Και στα προγνωστικά πιστεύω ότι είναι πολύ ενημερωμένο.

Φιλη! Κ εμενα μου άρεσε ! Θα το κρατήσω απ'οτι βλεπω!! Σ'ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σημερα την εφαρμογή καιρού accuWeather και μου φαίνεται καλη ! Με βολεύει έτσι όπως έχει τα προγνωστικά σε λίστα και ανά ημερα-ωρα! Είναι και στα ελλημικα! Την έχει κανένας αλλος;; τι γνώμη εχετε;; δείχνει τα προγνωστικά σωστά ;;; Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή καιρού κατά την γνώμη σας που να πέφτει όσο περισσότερο γίνεται μεσα; Έχω δοκιμάσει και το yowindow και είναι πολύ καλό κ αυτο.

Καιρός XXL, μέχρι στιγμής ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ψαχνω ενα Call Blocker που να δειχνει οτι το τηλ ειναι κλειστο ή εκτος δικτύου αν παιζει κατι τετοιο . Τα περισσοτερα που εχω βρει οταν σε καλεσουν ακουνε να χτυπαει μια φορα και μετα σε κλεινει ( σα να πατας απορριψη κλήσης) . τα φωτα σας... με εχουν πρηξει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...