Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Ποιός είναι κατά τη γνώμη σας ο καλύτερος Dialer ? (exDialer ίσως ?)

Ο ex dialer είναι ότι είναι και ο Nova launcher για τους launchers. Κορυφή

Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση το og YouTube (είναι το κανονικό με κάποια mod... έχει download κουμπί ..για να κατεβάσεις.....και παίζει στο background

πάρα πολύ καλό ..http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download (κάνε εγκατάσταση και τα 3 αρχεία GoogleServicesFramework (GSF)

GoogleAccountManager (GAM) ,GooglePlayServices (GMS) + φυσικά το ίδιο το og YouTube

εάν είσαι root και έχεις xposed ....Απλά καν εγκατάσταση το addon YouTube background playback

 

δεν παίζει ούτε το ogyoutube, ούτε το youtube background plyaback, ούτε το viral lite

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Σε ευχαριστώ. Δεν μπορώ να βρω όμως αν γίνεται να μη μου ορίζει αυτό την ένταση του ήχου κλήσης και ειδοποιησης

Ρύθμισε τους ήχους από το μενού ρυθμίσεων της συσκευής σου. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό και δεν έχω το παραμικρό θέμα με τους ήχους.

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει ούτε το ogyoutube, ούτε το youtube background plyaback, ούτε το viral lite

;;; πρέπει να είσαι ο μοναδικός .....και τα 3 παίζουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Ποιός είναι κατά τη γνώμη σας ο καλύτερος Dialer ? (exDialer ίσως ?)

Εγώ έχω αγοράσει τον pixel phone που κάνει και για δικάρτο. Είναι τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

;;; πρέπει να είσαι ο μοναδικός .....και τα 3 παίζουν μια χαρά

 

δούλεψε το ogyoutube τελικά, ευχαριστώ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει τον pixel phone που κάνει και για δικάρτο. Είναι τέλειος.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω δοκιμάσει πολλούς, και κατέληξα σε αυτόν. Μάλιστα έχω πάρει τον pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω δοκιμάσει πολλούς, και κατέληξα σε αυτόν. Μάλιστα έχω πάρει τον pro

 

True phone dialer, free, κανει για δικαρτο, νομιζω ο καλύτερος dialer αυτή τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Γιατί να αλλάξω dialer? Τι παραπάνω μπορεί να μου προσφέρει εκτός από αλλαγή ui ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Γιατί να αλλάξω dialer?

 

Ποιός σου είπε να αλλάξεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε να αλλάξεις?:confused:

 

χαχαχα κανείς. Απλά χάζευα προχθές στο google play και είδα τώρα και μι ασυζήτηση εδώ για αυτό ρώτησα.

Δεν βρήκα κάποια ουσιαστική διαφορά και για αυτό ρώτησα :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις κάτι...

 

Εγώ έχω αλλάξει πάνω από 15 συσκευές android και ποτέ δεν πείραξα τις εφαρμογές που έχουν να κάνουν με κλήσεις και μηνύματα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω μια αξιόπιστη εφαρμογή για μεταφορά φωτό απο το κινητό στον υπολογιστή.

Εγω εχω το SyncMe με το οποιο συνχρονιζει τους φακελους του κινιτου που εχω επιλέξει για παραγειγμα της καμερας και μου στελνει της φωτογραφιες αυτόματα σε φακελο του υπολογιστή με το που συνδεθω στο wifi του τοπικου δικτυου μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Θέλω μια εφαρμογή η οποία με το που ανοίγει το κινητό να ανοίγει αυτόματα μια επιλεγμένη από εμένα εφαρμογή.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε αναφερθει οτι το typemail κανει push χωρις ανοιχτο συγχρονισμο. Σε μενα δεν το κανει.

Εχω τσεκαρισμενο το push στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Γιατί να αλλάξω dialer? Τι παραπάνω μπορεί να μου προσφέρει εκτός από αλλαγή ui ?

 

Ο μόνος λόγος για τον οποίο έχω άλλον dialer, είναι ότι με λίγα πατήματα στα αντίστοιχα πλήκτρα, μου εμφανίζει τις αντίστοιχες επαφές χωρίς να κάνω κύλιση σε λίστες (έχω πάνω από 500 ονόματα). Ο μόνος στοκ dialer που το κάνει αυτό στα Ελληνικά ονόματα, είναι των HTC.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γιαυτό εβαλα στο σαμσουνγ μου τον εx dialer. Γιατι ο "μαμα" dialer ειναι αγγλικός κ επρεπε να κανω σκρολλ 250 ονοματα γοα να βρω αυτον που θέλω να καλεσω

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε αναφερθει οτι το typemail κανει push χωρις ανοιχτο συγχρονισμο. Σε μενα δεν το κανει.

Εχω τσεκαρισμενο το push στις ρυθμισεις.

Αν εννοείς να έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις των mail's, ναι το κάνει. Σε μενα, σε LG G2, μόλις συνδεθώ στο internet έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις από 2 λογαριασμούς Gmail και έναν Yahoo, χωρίς να έχω ενεργούς συγχρονισμούς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Θέλω μια εφαρμογή η οποία με το που ανοίγει το κινητό να ανοίγει αυτόματα μια επιλεγμένη από εμένα εφαρμογή.

Δες το autostart and stay.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις των mail's, ναι το κάνει. Σε μενα, σε LG G2, μόλις συνδεθώ στο internet έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις από 2 λογαριασμούς Gmail και έναν Yahoo, χωρίς να έχω ενεργούς συγχρονισμούς!

Ναι αυτο εννοω.

Σε hotmail εμενα δοκιμαζω και δεν ερχονται push οι ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γιαυτό εβαλα στο σαμσουνγ μου τον εx dialer. Γιατι ο "μαμα" dialer ειναι αγγλικός κ επρεπε να κανω σκρολλ 250 ονοματα γοα να βρω αυτον που θέλω να καλεσω

Δλδ ο μαμά dialer στις επαφές πάνω πάνω δεν έχει search; Μήπως κάτι κάνεις λάθος; Άσε που και στο search του Google σου βγάζει τις επαφές.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Υπενθυμίζω ότι το spamming απαγορεύεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μαμά dialer στις επαφές πάνω πάνω δεν έχει search; Μήπως κάτι κάνεις λάθος; Άσε που και στο search του Google σου βγάζει τις επαφές.

 

Εχει search, αλλα δεν υποστιριζει ελληνικους χαρακτηρες.

 

Δεν μιλαω για Google αλλα για τον stock dialer του τηλεφωνου. (samsung s2 plus)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν καταλαβα, χρησιμα και ωραια χαρακτηριστικα, τι τους λεει το μυαλο τους και τα βγαζουν.

Πχ, αναβαθμιστηκα στην 5.1, και βλεπω οτι πλεον δεν υπαρχει κατι που με βολευε χρονια:

το 'ελευθερα' και 'κατειλειμενα', οταν πας στο μενου των εφαρμογων.

Μονη λυση πλεον, να πας να δεις στο 'storage' τι εχεις διαθεσιμο.

Με χαλασε που το αφαιρεσαν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα με το tapatalk?

μετα το τελευταιο update κολλουσε και εκανα απεγκατασταση, απο τοτε δεν με κανει log in ξανα λεει κατι για ρυθμισεις apn η adblobk ενω δεν εχω ad block επανω.

Δοκιμασα αλλη εκδοση tapatalk το ιδιο λεει, μπηκα απο data το ιδιο, διεγραψα το δικτυο αλλα κανενα αποτελεσμα.

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...