Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμία εφαρμογή για ΜΜΕ στην Αθήνα? Να συνδυάζει μετρό, λεωφορεία κλπ?

Moovit

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmoovit&pcampaignid=APPU_1_jbHkVeyaLoa4UeyDnvgP

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται το network signal info δείχνει δείχνει στα widget στοιχεία για το σήμα ΚΑΙ στην δεύτερη sim αρκεί το κινητό να φοράει mtk επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά προσπαθώ να κάνω το κινητό μου να μην συνδέεται κατευθείαν σε συγκεκριμένα ανοιχτά δίκτυα αλλα δεν τα καταφέρνω. κοντά στον επαγγελματικό μου χώρο υπάρχουν τρία τέσσερα οτε φον δίκτυα ,και αντί το κινητό μου να συνδέεται στο δικό μου δίκτυο πάει και μπαίνει σε αυτά. βρε τι forget έχω κάνει βρε δεν πα να επιλέγω το δικό μου....μπαίνει στο δικό μου για λίγη ώρα και μετά αν απομακρυνθώ λίγο από το router τσούπ...πάλι στο οτε φον συνδέεται....κατέβασα το wifi ruler και το wifi prioritize αλλα δεν κάνανε δουλειά....έχει κανεις καμια ιδέα?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 accounts έχω στο Gmail, κανένα πρόβλημα με μπαταρία.

Έχεις αποδείξεις ότι όντως σου τρώει μπαταρία το συγκεκριμένο;

Μήπως είναι η ιδέα σου;

ρε συ βλεπω πχ 6% Gmail και 2% οθονη

οποτε παω στην ραμ να δω τι τρεχει το Gmail ειναι παντα ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι η ερώτηση αυτη εχει γινει εκατοντάδες φορές αλλά τα ποστ είναι τόσα πολλά, που είναι πιο εύκολο να απαντήσει κάποιος, από το να αρχίσω να ψάχνω μια μια την σελίδα. ..

 

Ψάχνω εφαρμογή τύπου youtube που να συνεχίζει να παίζει μουσικη / βιντεο με κλειστή την οθόνη ή στο παρασκήνιο. .. ποια να κατεβάσω? ?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή τύπου youtube που να συνεχίζει να παίζει μουσικη / βιντεο με κλειστή την οθόνη ή στο παρασκήνιο. .. ποια να κατεβάσω? ?

 

To viral.

 

Αν είσαι ρουτ και έχεις xposed έχει το "youtube background player".

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή τύπου youtube που να συνεχίζει να παίζει μουσικη / βιντεο με κλειστή την οθόνη ή στο παρασκήνιο. .. ποια να κατεβάσω? ?

 

Εγω παιζω με το audio pocket

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.audiopocket

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ...δεν είμαι root οπότε θα δοκιμάσω τις άλλες 2 εφαρμογές να δω πια με βολευει
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς εκτενώς κάποιο app για ηχογραφήσεις; Χρησιμοποιούσα το RecForge, κάνει εγγραφή και σε mp3, αλλά τώρα με lollipop έχει κάποια θέματα, είπα να δοκιμάσω και κανένα άλλο. Προς το παρόν έβαλα το voice recorder, κάνει εγγραφή σε AAC (που από ό,τι διάβασα θεωρείται εφάμιλλο, αν όχι καλύτερο, του mp3) αλλά μήπως έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλύτερο...

 

Επίσης σταμάτησε να μου δουλεύει το Ad Network Detector. ΓΙΑ την ακρίβεια αρχίζει να σκάναρει τα apps και σε κάποιο σημείο κρασάρει. Νόμιζα ότι είχε να κάνει με την lollipop που έχω στο κινητό, αλλά; το πρόσεξα ότι το ίδιο κάνει και στο ταμπλετ που φοράει 4.4.2..

 

Τι παίζει; Γιατί μου έβγαλε κάνα 2 χαζά notification ads και θέλω να δω από ποιο app είναι να φάει σούτι. Υπάρχει κάνα άλλο καλό παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος μου ρωτάει υπάρχει κανένα app που να κάνει extract τα μηνύματα απ το messenger του facebook?

 

Χρησιμοποιεί κανείς εκτενώς κάποιο app για ηχογραφήσεις; Χρησιμοποιούσα το RecForge, κάνει εγγραφή και σε mp3, αλλά τώρα με lollipop έχει κάποια θέματα, είπα να δοκιμάσω και κανένα άλλο. Προς το παρόν έβαλα το voice recorder, κάνει εγγραφή σε AAC (που από ό,τι διάβασα θεωρείται εφάμιλλο, αν όχι καλύτερο, του mp3) αλλά μήπως έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλύτερο...

 

Επίσης σταμάτησε να μου δουλεύει το Ad Network Detector. ΓΙΑ την ακρίβεια αρχίζει να σκάναρει τα apps και σε κάποιο σημείο κρασάρει. Νόμιζα ότι είχε να κάνει με την lollipop που έχω στο κινητό, αλλά; το πρόσεξα ότι το ίδιο κάνει και στο ταμπλετ που φοράει 4.4.2..

 

Τι παίζει; Γιατί μου έβγαλε κάνα 2 χαζά notification ads και θέλω να δω από ποιο app είναι να φάει σούτι. Υπάρχει κάνα άλλο καλό παρόμοιο;

ACR call recorder χρόνια

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για ΜΜΕ στην Αθήνα? Να συνδυάζει μετρό, λεωφορεία κλπ?

Η δική μου γνώμη και τακτική που χρησιμοποιώ είναι, μέσω Google Maps βρίσκω την διεύθυνση που θέλω και του ζητώ να μου πει ποια μέσα θα πάρω, στην συνέχεια ανοίγω το Athens transportation για να δω τον χάρτη της διαδρομής κάθε μέσου. Όταν είμαι σε στάση ανοίγω την εφαρμογή "λεωφορεία" για να δω ποια μέσα περνάνε από την στάση και σε πόση ώρα θα έρθουν.

Το moovit δεν το χρησιμοποιώ γιατί κάθε φορά μου λέει να χρησιμοποιήσω γραμμή εξπρές που ως γνωστό αυτές οι γραμμές δεν κάνουν στάσεις στη διαδρομή.

Αυτή είναι η δική μου άποψη για τα ΜΜΜ της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τη μεταφορα επαφων. δημιουργω αρχειο στο ενα τηλεφωνο αλλα οταν το μεταφερω στο αλλο και κανω εισαγωγη δε μου τις εμφανιζει ολες.

τι μπορει να φταιει; καποια εφαρμογη που προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

καπου εχει ξανα απαντηθει αλλα φιλος με καποιον τροπο εχασε τις φωτο των διακοπων απο το κινητο του.υπαρχει τροπος να τις επαναφερουμε ισως με καποια εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

καπου εχει ξανα απαντηθει αλλα φιλος με καποιον τροπο εχασε τις φωτο των διακοπων απο το κινητο του.υπαρχει τροπος να τις επαναφερουμε ισως με καποια εφαρμογη?

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι root η συσκευή του για να επαναφέρει με κάποια εφαρμογή τις φωτο που εχασε η οποιοδήποτε άλλο αρχείο έσβησε κατά λάθος.

Επειδή δεν είμαι σίγουρη όμως γι αυτό, ας σου πει κάποιος άλλος που ξέρει 100% για να μη σου λέω ο,τι να'ναι !

 

Την είχα πατήσει κ Εγώ έτσι αρκετές φορές στο παρελθόν. Εγώ αυτό που κάνω εδώ κ 2 χρόνια πλεον (χωρίς να είμαι root) είναι να έχω την εφαρμογη Dumpster στο κινητό μου !! Την βγάζει πρώτη πρώτη στο google play. Έτσι να υπάρχει. Και πολύ απλά οτιδήποτε κ αν διαγράψω από το κινητό και οποιοδήποτε τύπο αρχειου πάει και μπαίνει σε αυτή την εφαρμογή και μπορώ να το επαναφέρω πίσω οποτε θέλω!! Είναι σαν τον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή. Με έχει βολέψει πολυ!!! Αν δεν μπορέσει να ανακτήσει αυτά που έχασε μέχρι τώρα, τουλάχιστον δεν θα την ξαναπατήσει από δω και πέρα αν διαγράψει κάτι καταλαθος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

og Youtube από xda forum

+1

Το youtube οπως θα 'πρεπε να ειναι απο τη μανα του. Η πρωτη εφαρμογη που εγκαθιστω σε καθε αντροϊντ συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι root η συσκευή του για να επαναφέρει με κάποια εφαρμογή τις φωτο που εχασε η οποιοδήποτε άλλο αρχείο έσβησε κατά λάθος.

Επειδή δεν είμαι σίγουρη όμως γι αυτό, ας σου πει κάποιος άλλος που ξέρει 100% για να μη σου λέω ο,τι να'ναι !

 

Την είχα πατήσει κ Εγώ έτσι αρκετές φορές στο παρελθόν. Εγώ αυτό που κάνω εδώ κ 2 χρόνια πλεον (χωρίς να είμαι root) είναι να έχω την εφαρμογη dumpster στο κινητό μου !! Έτσι να υπάρχει. Και πολύ απλά οτιδήποτε κ αν διαγράψω από το κινητό και οποιοδήποτε τύπο αρχειου πάει και μπαίνει σε αυτή την εφαρμογή και μπορώ να το επαναφέρω πίσω οποτε θέλω!! Είναι σαν τον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή. Με έχει βολέψει πολυ!!! Αν δεν μπορέσει να ανακτήσει αυτά που έχασε μέχρι τώρα, τουλάχιστον δεν θα την ξαναπατήσει από δω και πέρα αν διαγράψει κάτι καταλαθος.

 

root δεν ειναι.αν τυχον ξερει καποιος πιο σιγουρα.ευχαριστω παντως.εννοειται ουτε αυτην την εφαρμογη (dumpster) ειχε ηδη

Link to comment
Share on other sites

root δεν ειναι.αν τυχον ξερει καποιος πιο σιγουρα.ευχαριστω παντως.εννοειται ουτε αυτην την εφαρμογη (dumpster) ειχε ηδη

Ας την βάλει. Τουλάχιστον να σωθεί από δω και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ βλεπω πχ 6% Gmail και 2% οθονη

οποτε παω στην ραμ να δω τι τρεχει το Gmail ειναι παντα ανοιχτο.

Δεν έλεγες για μπαταρία πριν;

Που κολλάει η Ram τώρα;

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

+1

Το youtube οπως θα 'πρεπε να ειναι απο τη μανα του. Η πρωτη εφαρμογη που εγκαθιστω σε καθε αντροϊντ συσκευη μου.

Για να λειτουργήσει σωστά και να κάνεις login στο og Youtube πρέπει να είσαι root και να έχεις xposed !!

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει σωστά και να κάνεις login στο og Youtube πρέπει να είσαι root και να έχεις xposed !!

 

έχει και root/no root επιλογή, απλά θέλει παραπάνω αρχεία για εγκατάσταση!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

έχει και root/no root επιλογή, απλά θέλει παραπάνω αρχεία για εγκατάσταση!

Χωρίς root απλά δεν μπορείς να κάνεις login στο λογαριασμό σου ..Απλά ...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή playerPro music player trial για αναπαραγωγή μουσικης. Το πρόβλημα μου είναι ότι σε όλα τα τραγούδια που έχω, έχει βάλει την ίδια φώτο αλμπουμ ενός καλλιτέχνη ενώ τα τραγούδια δεν είναι του ιδιου! Δεν βρίσκω πουθενά πως αλλάζει αυτό η έστω να βγάλω εντελώς την φωτο από τα αλμπουμ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χρησιμοποιω πολυ το app του imgur, αλλα μερικες φορες απλα θελω να κανω copy το url της εικονας που μολις ανεβασα και δεν ξερω πως. Ο μπακαλικος τροπος μου ειναι να κανω share την εικονα με sms ωστε να το το αντιγραψω απο εκει.

Που αλλου το βρισκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπιαζω να γινει auto merged το μηνυμα.

 

Χρησιμοποιω miui αν χρειαζεται και εχω το mi4w.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κάπου σε κάποιο τηλ είχα δει στην μπάρα ειδοποιήσεων να εμφανίζονται τα λογότυπα των εταιρειών κινητής που χρησιμοποιεί η συσκευή Φυσικά.Ήταν κάποιο patch μάλλον.Υπάρχει κάτι αντίστοιχο Ή και για δικαρτο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...