Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και το sliding messaging, έχει ένα ωραίο pop up που πετάγεται όταν έρχεται μήνυμα και δεν κλείνει η εφαρμογή από πίσω και μπορείς να απαντήσεις. Για τους 160 χαρακτήρες στο sliding messaging επέλεξε να σου δείξει όλες τις ρυθμίσεις.

 

το ξερω απλα στο κινητο μου laggarei λιγο λογω μικρης μνημης.τωρα που θα ερθει ενα θηριο που περιμενω θα το βαλω το sliding γιατι ειναι ομορφο.το icmess ειναι πιο ελαφρυ και ωραιο αλλα ακομα δεν εχει 160 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

το ξερω απλα στο κινητο μου laggarei λιγο λογω μικρης μνημης.τωρα που θα ερθει ενα θηριο που περιμενω θα το βαλω το sliding γιατι ειναι ομορφο.το icmess ειναι πιο ελαφρυ και ωραιο αλλα ακομα δεν εχει 160 χαρακτηρες

 

Δυστυχώς και στο τούμπανο σου θα λαγκαρει :-( όχι τόσο πολύ ίσως, αλλά δυστυχώς είναι η λιγότερο smooth εφαρμογή sms από αυτές που κυκλοφορούν. Πραγματικά είναι κρίμα γιατί είναι πολύ όμορφη και παραμετροποίησιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και στο τούμπανο σου θα λαγκαρει :-( όχι τόσο πολύ ίσως, αλλά δυστυχώς είναι η λιγότερο smooth εφαρμογή sms από αυτές που κυκλοφορούν. Πραγματικά είναι κρίμα γιατί είναι πολύ όμορφη και παραμετροποίησιμη.
α καταλαβα τοτε icmess κι ας μην εχει 160 ακομα.ειναι και αυτη πολυ ομορφη.βασικα το textra εαν βαλει holo theme και μετρητη για μενα θα ειναι κομπλε πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Το textra με τη σημερινή ενημέρωση έχει κι ελληνικά πλέον.

 

Μήπως έβαλαν και ειδοποίηση για αναφορά παράδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλαν και ειδοποίηση για αναφορά παράδοσης;
οταν στελνεις το μηνυμα εκει που εχεις γραψει γραφει sent και λιγο μετα -αν παραδοθει-delivered. δεν εχει κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλαν και ειδοποίηση για αναφορά παράδοσης;

 

 

Δεν έχω στείλει κάποιο μήνυμα ακόμα, αλλά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Η αναφορά παράδοσης, συνεχίζει να είναι στυλ viber λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατέβασα μια ενημέρωση για το handsend sms κ βλέπω ότι μπορείς να στέλνεις δωρεάν μηνύματα μέσω WiFi ή 3g. Ξέρει κανείς αν αυτό είναι μεταξύ αυτών που έχουν εγκαταστήσει την ίδια εφαρμογή,όπως το viber,ή όχι;

Ευχαριστώ!

 

εψαξα αλλα δεν βρηκα αυτην την επιλογη,που ειναι;:!:

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που γράφεις το μήνυμα στο Textra, έχει επιλογή να ανοίξεις σε όλη την οθόνη το πλαίσιο έτσι ώστε να διαβάζεις ό,τι έχεις γράψει μέχρι τώρα, όπως γίνεται στο Handcent SMS;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που γράφεις το μήνυμα στο Textra, έχει επιλογή να ανοίξεις σε όλη την οθόνη το πλαίσιο έτσι ώστε να διαβάζεις ό,τι έχεις γράψει μέχρι τώρα, όπως γίνεται στο Handcent SMS;

 

 

Νομίζω πως δεν έχει κάτι τέτοιο, αλλά είναι καλή ιδέα, και μπορείς να τους στείλεις mail ώστε να το προσθέσουν στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει το textra απο αυτό;

Είναι φτιαγμένη απο Έλληνα και πραγματικά αξίζει.

Στο θέμα της εφαρμογής εδώ στο myphone υπάρχει και νεότερη έκδοση.

Ναι στέλενει 160 χαρακτήρες.

Η εφαρμογή άλλαξε όνομα, διορθώθηκαν πολλά bugs και δοκιμάστηκε σε JB και ICS μαμά ROMS χωρίς root.

Ξανάγραψα πολλά κομμάτια, διόρθωσα πολλά Bugs και πρόσθεσ ακαι κάποια μικρά features.

 

Διασκεδάστε το ;) Mysms v1.58 από ΕΔΩ

 

Άμα σας αρέσει η δουλειά μου υποστηρίξτε με κερνώντας με ένα φραπέ

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έχει κάτι τέτοιο, αλλά είναι καλή ιδέα, και μπορείς να τους στείλεις mail ώστε να το προσθέσουν στο μέλλον.

 

Του το έστειλα βάζοντας και SS από το Handcent.

Θα ανημερώσω για το αν και τι θα μου απαντήσει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το Textra... Μήπως έχει ένα θέμα με τα mms?

Τσέκαρα την επιλογή "Activate Mobile Data" στα mms και άλλες φορές στέλνει και άλλες όχι.

Παίζει ρόλο και η επιλογή "Send size limit"...?

Link to comment
Share on other sites

Το Textra... Μήπως έχει ένα θέμα με τα mms?

Τσέκαρα την επιλογή "Activate Mobile Data" στα mms και άλλες φορές στέλνει και άλλες όχι.

Παίζει ρόλο και η επιλογή "Send size limit"...?

 

Εμένα μόνο όταν έβαλα όριο 300kb δούλευαν τα mms.Αλλά αυτό μου το έκαναν κι άλλα προγράμματα μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το XBMC αλλα οταν φθανω στο βημα θ,βρισκω το add on lamda,το ανοιγω αλλα δεν υπαρχει η επιλογη video add-ons.μπορει καποιος να με βοηθησει;:(
Link to comment
Share on other sites

Textra!! Που ηταν κρυμμενο αυτο ρε παιδια απλα απιθανο app! Επιτελους !!

 

Εγώ κόλλησα με το 88sms τελικά. Μου αρέσει η pure-ιλα της στοκ sms app του καθαρού android.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόλλησα με το 88sms τελικά. Μου αρέσει η pure-ιλα της στοκ sms app του καθαρού android.

 

Κι εγώ :-D Έφυγα από textra αφού το 88sms έχει ότι χρειάζομαι και στο nexus αν δε δεις το σήμα πάνω αριστερά νομίζεις ότι είσαι στη στοκ εφαρμογή. Επίσης λέει τι ώρα στάλθηκε το sms αν είχες κλειστό το κινητό κι όχι τι ώρα το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι και αυτο.. chomp SMS .. το δουλευω εδω και μια εβδομαδα και ειμαι ευχαριστημενος !

 

Δεν έχει 160 χαρακτήρες όμως

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να πηγαινω κατευθειαν στην αρχικη δηλαδη να βγαίνω από την εφαρμογή που είμαι με εναν τροπο πέρα απο το κουμπι? Δοκίμασα με το gmd gesture control αλλα οπως κ να το ορισω κατι θα πατεμβαινει πχ το πληκτρολογιο η το scrolling. Θα γινοταν μηπως να εβαζα κατι σαν τη μπαρα που τραβας οπως στη φωτο κ να ορισω να με πηγαινει home? Προτιμω να χρησιμοποιώ ένα δάχτυλο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να πηγαινω κατευθειαν στην αρχικη δηλαδη να βγαίνω από την εφαρμογή που είμαι με εναν τροπο πέρα απο το κουμπι? Δοκίμασα με το gmd gesture control αλλα οπως κ να το ορισω κατι θα πατεμβαινει πχ το πληκτρολογιο η το scrolling. Θα γινοταν μηπως να εβαζα κατι σαν τη μπαρα που τραβας οπως στη φωτο κ να ορισω να με πηγαινει home? Προτιμω να χρησιμοποιώ ένα δάχτυλο

 

Για κοίτα αυτές τις δύο εφαρμογές μήπως σε βολέψουν.

 

Pie control

https://play.google.com/store/apps/details?id=jun.ace.piecontrol

 

Floating touch

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatmob.floating.touch

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να πηγαινω κατευθειαν στην αρχικη δηλαδη να βγαίνω από την εφαρμογή που είμαι με εναν τροπο πέρα απο το κουμπι? Δοκίμασα με το gmd gesture control αλλα οπως κ να το ορισω κατι θα πατεμβαινει πχ το πληκτρολογιο η το scrolling. Θα γινοταν μηπως να εβαζα κατι σαν τη μπαρα που τραβας οπως στη φωτο κ να ορισω να με πηγαινει home? Προτιμω να χρησιμοποιώ ένα δάχτυλο

 

Δεν ξέρω και για ποιο κινητό το θες.

Πάντως σε galaxy s/s2/s3/s4 και σε διάφορα HTC που το Home button είναι στο κέντρο, ταιριάζει ωραία αυτό.

http://goo.gl/SvINq

Και δεν είναι μόνο για Home. Μπορείς να βάλεις κι άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Το swipe home ειναι χρησιμο αλλα οταν χρησιμοποιω το πληκτρολογιο κ παταω το space δν θα είναι δύσκολο? Ενω με κατι όπως το κορδονακι στη φωτο θα ηταν καλυτερο. θελω κατι αμεσο δηλ με μια κινηση να το κανω χωρίς να πρέπει να πατήσω κάπου κ μετά να πατήσω home

 

Για το νοτε 2 μιλαω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...