Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και μιλάμε για το Greenify θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Γιατί τους χάρτες της Google ενώ τους βάζω σε hybernate βγαίνουν συνέχεια χωρίς να τους ανοίξω?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το SystemCleanup για τη διαχείριση των εφαρμογών. Και μου φάνηκε και πιο οργανωμένο και τακτοποιημένο από το Titanium Backup.

 

Τελικά, όσον αφορά το Greenify Donation version, μπορώ να κάνω κανονικά hibernate τις system apps. Απλά βγάζει μια προειδοποίηση Ungreenifiable - this system app cannot be greenified και έχει δύο επιλογές "Insist" και "Ok". Εγώ απ' τη βιασύνη μου δεν έβλεπα το Insist και πατούσα ok απογοητευμένος. :lol: Άρα δουλεύει κανονικά και δε χρειάζεται μεταφορά των εφαρμογών από system/app στο data/app για να γίνουν greenified. Αξίζει να αγοράσετε την donation version έτσι για ένα ευχαριστώ για την καλή δουλειά που έκανε ο developer.

 

Που ακριβώς την επιλογή insist ρε φίλε.Από χθες πολεμάω αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.

Και εγώ την donate version έχω.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς την επιλογή insist ρε φίλε.Από χθες πολεμάω αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.

Και εγώ την donate version έχω.

Sent from my note2

 

Εχεις xposed installer στην rom που φορας???

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς την επιλογή insist ρε φίλε.Από χθες πολεμάω αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.

Και εγώ την donate version έχω.

Sent from my note2

 

Για δοκίμασε και με άλλες system apps να δεις τι θα σου πει. Τελικά απ ό,τι κατάλαβα το insist το εμφανίζει μόνο σε εφαρμογές που το apk τους δεν έχει όνομα com.android. κλπ. Και η εφαρμογή Συλλογή είναι μάλλον μια απ αυτές. Κάνε μεταφορά στο data/app μέσω SystemCleanup και μετά hibernate.

Εχεις xposed installer στην rom που φορας???

Xposed framework θες να πεις. Και ναι, έχει μιας και του εμφανίζει τις εφαρμογές συστήματος στο Greenify.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα όλα οκ...

Ουαουυ εντυπωσιαστικα.. Κατάφερα να παγωσει και την έκθεση και τα πάντα..

Αυτό είναι πλήρης έλεγχος του κινητού σου.. :)

Τρομερή εφαρμογή το greenify. Αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο εμποδίζει εφαρμογές να τρέχουν στο background από μόνες τους και να ανοίγουν όποτε θες εσύ να τις χρησιμοποιήσεις και το δεύτερο εμποδίζει εφαρμογές να συνδέονται στο internet είτε μέσω network data είτε μέσω Wi-Fi.

Δοκίμασε να αλλάξεις αποκωδικοποιητή (software, hardware ή hardware+) Αλλιώς δοκίμασε με Dice Player τα ίδια κι αν πάλι δεν παίξει κατέβασε αυτό που θες να δεις σε μικρότερη ανάλυση πχ. 480p.

 

Μαλλον θελει μικρότερη ανάλυση δεν παίζει και με τα δύο...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα όλα οκ...

Ουαουυ εντυπωσιαστικα.. Κατάφερα να παγωσει και την έκθεση και τα πάντα..

Αυτό είναι πλήρης έλεγχος του κινητού σου.. :)

Τρομερή εφαρμογή το greenify. Αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Sent from my note2

 

Μολις εβαλα xposed installer, εγκατεστησα το framework και την εβαλα κ εγω... ε ναι, δεν γινοταν αυτο το πραγμα... ο,τι θελει ανοιγε απο πισω ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή να κανει αυτό;

 

Εννοώ δηλ να μπορεί να σου κανει define μια επιλεγμένη λεξη όπως κάνει το ιφονε;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί δεν εμφανίζει τις εφαρμογές συστήματος στην donate έκδοση;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια δωρεάν εφαρμογή ξυπνητήρι με ραδιόφωνο η οποία να μην είναι απο γουέμπ ραδιόφωνο;

κάποιος με κάποια πρόταση- ιδέα;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρηκα μια πολυ καλη εφαρμογή με Ελληνικά καναλια που όσα δοκιμασα παιζουν κανονικά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gentv.star.greece

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρηκα μια πολυ καλη εφαρμογή με Ελληνικά καναλια που όσα δοκιμασα παιζουν κανονικά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gentv.star.greece

 

Σε πρώτη φάση δείχνει μια χαρά! Για να δούμε..:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου παιζει τα περισσοτερα καναλια.... :blink:

 

Δεν ξερω, μολις την ξανα δοκιμασα και παιζουν οσα επέλεξα... Τα πιο γνωστα δοκίμασα και με data οχι wifi...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η εφαρμογη του facebook σας laggαρει?? Το κινητο παντου παει σφαιρα, το fb με κανει ψιλοκολληματακια... δεν ανταποκρινεται καλα στο touch... εχει παρομοιο προβλημα κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η εφαρμογη του facebook σας laggαρει?? Το κινητο παντου παει σφαιρα, το fb με κανει ψιλοκολληματακια... δεν ανταποκρινεται καλα στο touch... εχει παρομοιο προβλημα κανεις??

 

Ναι, λαγκαρει συχνα, η εφαρμογή φταίει μην αγχώνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λαγκαρει συχνα, η εφαρμογή φταίει μην αγχώνεσαι..

 

Μολις φλασαρα την wanam με τον adam kernel και το θεματακι σου.. προς το παρον με luizactive governor βλεπω οτι το τρεχει καλα... και γενικα ολες τις εφαρμογες... εφαγα ψυχωση με το κ@@@facebook ρε σταυρο... δεν μπορω, νιωθω οτι κατι εκανα λαθος, κ παω για format κατευθειαν... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την wanam με τον adam kernel και το θεματακι σου.. προς το παρον με luizactive governor βλεπω οτι το τρεχει καλα... και γενικα ολες τις εφαρμογες... εφαγα ψυχωση με το κ@@@facebook ρε σταυρο... δεν μπορω, νιωθω οτι κατι εκανα λαθος, κ παω για format κατευθειαν... :eek:

 

Κι εγω με wanam+adam+το θεμα μου ειμαι... Αυτο με το Facebook ανέκαθεν το ειχα αλλα δεν τρελαίνομαι κι ολας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να κάνω τη μετάβαση από talk σε hangouts. Είχα διαβάσει πολλά αρνητικά, αλλά τελικά μια χαρά μου φάνηκε και θα μείνω σ' αυτό.

 

Στα θετικά ότι βλέπεις αν έχει διαβάσει ο άλλος το μήνυμα, μπορείς να κάνεις copy επιτέλους ενα μήνυμα και όταν κάποιος σε καλεί σε videochat βγάζει μια οθόνη όπως όταν σε παίρνουν τηλέφωνο. Το προηγούμενο με το popup ηταν προβληματικό γιατί αν πατούσες απέξω εξαφανιζόταν.

 

Στα αρνητικά οτι δεν έχει voice chat, είναι μπαχαλο οι επαφές και τέλος δεν ξέρεις αν ο άλλος είναι online.

 

Τέλος να πω ότι μια χαρά δουλεύει αν ο ένας έχει hangouts και ο άλλος talk. Επειδή είδα οτι είχε γραφτεί το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Παδια έβαλα το power toggles αφού είναι δωρεάν να το δοκιμάσω. Πολύ ωραίο φαίνεται και μου αρέσει που έχει επιλογές.τ έχετε παρατηρήσει τίποτα κουλα να κάνει;

Γενικά ρωτάω.

Το θέλω περισσότερο για να ανάβω το φλας σαν φακό. Μήπως θα ήταν καλύτερα να παω σε μια απλη εφαρμογή που θα ανοίγει το φλας και ισως να είναι πιο ελαφριά;

Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παδια έβαλα το power toggles αφού είναι δωρεάν να το δοκιμάσω. Πολύ ωραίο φαίνεται και μου αρέσει που έχει επιλογές.τ έχετε παρατηρήσει τίποτα κουλα να κάνει;

Γενικά ρωτάω.

Το θέλω περισσότερο για να ανάβω το φλας σαν φακό. Μήπως θα ήταν καλύτερα να παω σε μια απλη εφαρμογή που θα ανοίγει το φλας και ισως να είναι πιο ελαφριά;

Ευχαριστώ

To χρησιμοποιώ σχεδόν από όταν πρωτοβγήκε και το έχω σε 3 συσκευές. Δεν μου δημιούργησε ποτέ θέμα. Για μένα μακράν ό,τι καλύτερο στο είδος του. Δεν θα έχεις πρόβλημα, κράτησέ το.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μιας και ειναι δωρεάν θα μπορούσα να βγάλω μόνος μου συμπεράσματα αλλα ήθελα την γνωμη πιο έμπειρων. Καλημέρα:)
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία μου πετάει κάτι διαφημίσεις για να κερδίσω και καλά η λεφτά η αλλά πράγματά στο μενού των ειδοποιήσεων,πως κάνω block αυτά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία μου πετάει κάτι διαφημίσεις για να κερδίσω και καλά η λεφτά η αλλά πράγματά στο μενού των ειδοποιήσεων,πως κάνω block αυτά?

 

Με το adfree, αλλα η google τα εχει βγαλει κατι τετοια προγραμματα απο το store... προσπαθησε να το βρεις απο αλλου....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...