Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έκανα. Όχι γιατί σκέφτηκα ό,τι χρειάζεται, αλλά γιατί άλλαξα kernel οπότε έπρεπε να γίνει. :p

Τέλος πάντων, μικρό το κακό, απλά είχα την απορία. :rolleyes:

 

Έχει αναφερθει σαν bug σε nova launcher στο xda . Αν έχεις nova άλλαξε το icon μόνος σου (θα υπάρχει ήδη στα ενσωματωμένα).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή το έσβησες δεν στα ξαναβγάζει. Εμένα το έχει.[ATTACH]32723[/ATTACH]

 

Καλα γτπ αναβάθμιση κάνανε ούτε το όπερα λινκ δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθει σαν bug σε nova launcher στο xda . Αν έχεις nova άλλαξε το icon μόνος σου (θα υπάρχει ήδη στα ενσωματωμένα).

 

Έτσι εξηγείται, ναι, με Nova είμαι. :D

Thanks.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα δεν άλλαξε το εικονίδιο του hangout( του talk μάλλον)...ναι είμαι με nova launcher...:worry:

edit: ούτε με την 2.1 beta 1 του nova φτιάχνει...οπότε άλλαξε manually..:p

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση από χρήστες Swype;

Όχι, δεν γίνεται. Αν το πρόβλημα είναι τα μηνύματα, βάλε 3rd party εφαρμογή μηνυμάτων αν η stock της συσκευής σου δεν αφαιρεί αυτόματα τους τόνους.

Edit: Τώρα είδα ότι το θες για άλλη δουλειά. Δυστυχώς, για κεφαλαία πρέπει να γράφεις ένα ένα τα γράμματα. Όχι μόνο στο Swype, γενικά βάζουν αυτόματα τόνους όλα.

Έχει αναφερθει σαν bug σε nova launcher στο xda . Αν έχεις nova άλλαξε το icon μόνος σου (θα υπάρχει ήδη στα ενσωματωμένα).

Εμένα με Nova άλλαξε κανονικά.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα που να μπορει να μεταφερει ακομα και τα προγραμματα συστηματος στη καρτα sd σε οποιοδηποτε ρουταρισμενο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νοβα πάντως άλλαξε κατευθείαν

 

Εμένα με Nova άλλαξε κανονικά.

 

Ίσως να μην το έθεσα σωστά. Λέγοντας έχει αναφερθεί ενοούσα πως κάποιοι το είχαν/έχουν το bug. Όχι όλοι.

 

και σε μένα δεν άλλαξε το εικονίδιο του hangout( του talk μάλλον)...ναι είμαι με nova launcher...:worry:

edit: ούτε με την 2.1 beta 1 του nova φτιάχνει...οπότε άλλαξε manually..:p

 

H beta βγήκε πριν την αλλαγή σε hangouts .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα που να μπορει να μεταφερει ακομα και τα προγραμματα συστηματος στη καρτα sd σε οποιοδηποτε ρουταρισμενο κινητο.

 

Δεν γίνεται. Υπάρχει λόγος που λέγονται συστήματος.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω προγραμματα συστηματος εννοω π.χ. το facebook ή τετοιου ειδους ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ οχι αρχεια που ειναι βασικα και πρεπει να ειναι στο κινητο για να δουλεψει το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω προγραμματα συστηματος εννοω π.χ. το facebook ή τετοιου ειδους ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ οχι αρχεια που ειναι βασικα και πρεπει να ειναι στο κινητο για να δουλεψει το κινητο.

 

Αυτά δεν είναι αρχεία συστήματος, είναι απλές εφαρμογές από το playstore. Η μεταφορά στην SD έχει να κάνει με το αν επιτρέπει η κάθε εφαρμογή, διατηρώντας τη λειτουργικότητας της. Όχι με το αν υπάρχει app που μπορεί να την βάλει εκεί με το ζόρι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω προγραμματα συστηματος εννοω π.χ. το facebook ή τετοιου ειδους ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ οχι αρχεια που ειναι βασικα και πρεπει να ειναι στο κινητο για να δουλεψει το κινητο.

 

Μήπως είναι προεγκατεστημένα από τη μαμά και δεν επιτρέπουν απεγκατάσταση; αν ναι, τότε γίνεται με titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα μήπως ξέρετε καπια εφαρμογη που μπορουμε να μεταφερουμε εκει μεσα της επαφες που θελουμε απο της επαφές μας και να της κλειδωνουμε και να της ανοιγω με κωδικο ; είναι ανάγκη ρε παιδιά οποιως ξερη ας βωειθηση ευχαριω πολυ
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα δεν άλλαξε το εικονίδιο του hangout( του talk μάλλον)...ναι είμαι με nova launcher...:worry:

edit: ούτε με την 2.1 beta 1 του nova φτιάχνει...οπότε άλλαξε manually..:p

 

Εμένα με Nova άλλαξε κανονικά.

 

H beta βγήκε πριν την αλλαγή σε hangouts .

 

σε όσους είναι με nova launcher και δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο στο hangouts, δοκιμάστε :

Nova settings, Look and Feel, Icon Theme, and changed it to "Default" ;)...σε μένα δούλεψε και πλέον έχω το νέο εικονίδιο...

@R_Bachman : έχεις δίκιο, απλά εγώ δεν την είχα περάσει, παραμένοντας στο release channel της εφαρμογής...την πέρασα χτες μπας και στρώσει το hangouts, αλλά τελικά η λύση είναι αυτή που δίνω παραπάνω..;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω προγραμματα συστηματος εννοω π.χ. το facebook ή τετοιου ειδους ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ οχι αρχεια που ειναι βασικα και πρεπει να ειναι στο κινητο για να δουλεψει το κινητο.

Δες αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmEwc29mdC5ncGhvbmUuYXBwMnNkIl0.

Αυτά δεν είναι αρχεία συστήματος, είναι απλές εφαρμογές από το playstore. Η μεταφορά στην SD έχει να κάνει με το αν επιτρέπει η κάθε εφαρμογή, διατηρώντας τη λειτουργικότητας της. Όχι με το αν υπάρχει app που μπορεί να την βάλει εκεί με το ζόρι.

Εχεις nexus για αυτο τα λες αυτα :lol::lol: :)

Υπαρχουν εταιρειες που βαζουν στη rom τους(αρχεια συστηματος) facebook, twitter και αλλες ''αχρηστες'' εφαρμογες. :)

Στο αλλο που γραφεις για τη λειτουργικοτητα, σωστα τα λες.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω προγραμματα συστηματος εννοω π.χ. το facebook ή τετοιου ειδους ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ οχι αρχεια που ειναι βασικα και πρεπει να ειναι στο κινητο για να δουλεψει το κινητο.

 

Link2SD.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

 

Για rooted mobile,για galaxy s4 non root υπάρχει κάτι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για rooted mobile,για galaxy s4 non root υπάρχει κάτι?

Όχι. Η συγκεκριμένη διαδικασία, είτε μέσω εφαρμογής είτε μέσω script σε custom ROMs, απαιτεί root.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιασας μήπως ξέρετε καπια εφαρμογη που μπορουμε να μεταφερουμε εκει μεσα της επαφες που θελουμε απο της επαφές μας και να της κλειδωνουμε και να της ανοιγω με κωδικο ; είναι ανάγκη ρε παιδιά οποιως ξερη ας βωειθηση ευχαριω πολυ
Link to comment
Share on other sites

σε όσους είναι με nova launcher και δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο στο hangouts, δοκιμάστε :

Nova settings, Look and Feel, Icon Theme, and changed it to "Default" ;)...σε μένα δούλεψε και πλέον έχω το νέο εικονίδιο...

 

Σωστός.

It did the trick. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το νεο tapatalk αλλα με χαλασανε πολυ τα widgets σε σχεση με τα προηγουμενα...

 

ελπιζω να ειναι ετσι λογο του οτι ειναι beta ακομα και στην επισημη να τα αλλαξουν...

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το νεο tapatalk αλλα με χαλασανε πολυ τα widgets σε σχεση με τα προηγουμενα...

 

ελπιζω να ειναι ετσι λογο του οτι ειναι beta ακομα και στην επισημη να τα αλλαξουν...

 

Ποτε ενημερώθηκε το tapatalk;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ενημερώθηκε το tapatalk;

 

Έλα μου ντε;

Που το βρίσκουμε;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος browser από την GO Dev Team -> Next Browser.

Με το λίγο που ασχολήθηκα, είναι καλύτερος πιστεύω από chrome και (καινούριο) opera

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...