Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημερα μήπως ξέρετε καπια εφαρμογη που μπορουμε να μεταφερουμε εκει μεσα της επαφες που θελουμε απο της επαφές μας και να της κλειδωνουμε και να της ανοιγω με κωδικο ; είναι ανάγκη ρε παιδιά οποιως ξερη ας βωειθηση ευχαριω πολυ

 

Δοκίμασε το super vault https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideimagevideo.supervault

Εκτός από αρχεία, κρύβει και επαφές και SMS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια.

 

Ψαχνω εφαρμογη για εσοδα έξοδα. Εζω δοκιμασει σχεδον τα παντα. Δωρεαν και επι πληρωμη. Θελω να ειναι απλη στην χρηση χωρις πολλα πολλα (σε πολλες χανομαι σε επιλογες) αλλα θα ηθελα να εχει δυο διαφορετικους λογαριασμους για διαχειριση. Εχω βρει με διαφορετικους λογαριασμους αλλα καπου μου τα μπλεκει. Θα ηθελα να ειναι εντελως ξεχωριστα αφενος και αφετερου καθε σπιτι (να μπορω δλδ να χειριζομαι τα οικονομικα απο 2 διαφορετικα σπιτια-ατομα) να μπορει να εχει 2 και 3 διαφορετικους λογαριασμους. Η κατι δεν ψαχνω καλα η εχει χαθει η απλοτητα.

 

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για εσοδα έξοδα? Και αν μπορειτε αναφερετε μερικά συν και πλην στην καθεμια. Ευχαριστω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια.

 

Ψαχνω εφαρμογη για εσοδα έξοδα. Εζω δοκιμασει σχεδον τα παντα. Δωρεαν και επι πληρωμη. Θελω να ειναι απλη στην χρηση χωρις πολλα πολλα (σε πολλες χανομαι σε επιλογες) αλλα θα ηθελα να εχει δυο διαφορετικους λογαριασμους για διαχειριση. Εχω βρει με διαφορετικους λογαριασμους αλλα καπου μου τα μπλεκει. Θα ηθελα να ειναι εντελως ξεχωριστα αφενος και αφετερου καθε σπιτι (να μπορω δλδ να χειριζομαι τα οικονομικα απο 2 διαφορετικα σπιτια-ατομα) να μπορει να εχει 2 και 3 διαφορετικους λογαριασμους. Η κατι δεν ψαχνω καλα η εχει χαθει η απλοτητα.

 

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για εσοδα έξοδα? Και αν μπορειτε αναφερετε μερικά συν και πλην στην καθεμια. Ευχαριστω.

 

Επειδή έψαχνα και εγώ για εφαρμογή διαχείρισης οικονομικών δοκίμασα αρκετές, free και με πληρωμή.Τελικά κατέληξα στο expense manager. Καλή είναι και το money lover.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια.

 

Ψαχνω εφαρμογη για εσοδα έξοδα. Εζω δοκιμασει σχεδον τα παντα. Δωρεαν και επι πληρωμη. Θελω να ειναι απλη στην χρηση χωρις πολλα πολλα (σε πολλες χανομαι σε επιλογες) αλλα θα ηθελα να εχει δυο διαφορετικους λογαριασμους για διαχειριση. Εχω βρει με διαφορετικους λογαριασμους αλλα καπου μου τα μπλεκει. Θα ηθελα να ειναι εντελως ξεχωριστα αφενος και αφετερου καθε σπιτι (να μπορω δλδ να χειριζομαι τα οικονομικα απο 2 διαφορετικα σπιτια-ατομα) να μπορει να εχει 2 και 3 διαφορετικους λογαριασμους. Η κατι δεν ψαχνω καλα η εχει χαθει η απλοτητα.

 

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για εσοδα έξοδα? Και αν μπορειτε αναφερετε μερικά συν και πλην στην καθεμια. Ευχαριστω.

Το expense manager λογικά θα σε καλύψει. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Μπορείς να δημιουργήσεις 2 διαφορετικούς λογαριασμούς και να είναι άσχετοι μεταξύ τους. Είναι απλό, εύχρηστο και γρήγορο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια.

 

Ψαχνω εφαρμογη για εσοδα έξοδα. Εζω δοκιμασει σχεδον τα παντα. Δωρεαν και επι πληρωμη. Θελω να ειναι απλη στην χρηση χωρις πολλα πολλα (σε πολλες χανομαι σε επιλογες) αλλα θα ηθελα να εχει δυο διαφορετικους λογαριασμους για διαχειριση. Εχω βρει με διαφορετικους λογαριασμους αλλα καπου μου τα μπλεκει. Θα ηθελα να ειναι εντελως ξεχωριστα αφενος και αφετερου καθε σπιτι (να μπορω δλδ να χειριζομαι τα οικονομικα απο 2 διαφορετικα σπιτια-ατομα) να μπορει να εχει 2 και 3 διαφορετικους λογαριασμους. Η κατι δεν ψαχνω καλα η εχει χαθει η απλοτητα.

 

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για εσοδα έξοδα? Και αν μπορειτε αναφερετε μερικά συν και πλην στην καθεμια. Ευχαριστω.

 

Πολύ καλό και απλό είναι και το Financisto.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι παιδιά η έκδοση beta 4 του tapatalk; ελπίζω επειδή δίνεται free και είναι beta να μην υπάρχει πρόβλημα με τους κανόνες του φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Το expense manager λογικά θα σε καλύψει. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Μπορείς να δημιουργήσεις 2 διαφορετικούς λογαριασμούς και να είναι άσχετοι μεταξύ τους. Είναι απλό, εύχρηστο και γρήγορο.

 

είχες αναφέρει κάποια στιγμή ότι με λίγη χρίση καταναλώνει αρκετή μπαταρία ή έστω φαίνεται στα στατιστικά?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναγυρισα στο επισημο tapatalk...δεν μου αρεσαν καθολου τα 1x1 widgets...αν το φτιαξουν και αυτο θα ειναι μαματο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναγυρισα στο επισημο tapatalk...δεν μου αρεσαν καθολου τα 1x1 widgets...αν το φτιαξουν και αυτο θα ειναι μαματο.

 

Και εγω γύρισα γιατί μου την έσπαγε το φ

 

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλα το googke earth ειναι επίσημο και για Ελλάδα πλέον. :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας...γνωρίζει καποιος αν υπαχει κάποια εφαρμογη με το ονομα ''mediterranean sea'' η κατι παρόμοιο τελος παντων..????

 

http://s1.directupload.net/images/130526/zlaywvsk.png

http://www.appszoom.com/android_applications/travel/marine-mediterranean-sea_bdvbd.html

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι, το περίεργο είναι ότι στην προεπισκόπηση το δείχνει κανονικά αλλά όταν μπεις στο ποστ εξαφανίζεται Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι,

 

Μεγαλώνει το φ !

Η beta έκδοση δεν έχει επιλογή BBCode.

 

Μάλλον θέλει αναβάθμιση το plugin του site.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη για να βρισκω φαρμακα με το ονομα τους.πχ να βαζω Depon και να μου βγαζει ολα τα ειδη ,χαπι αναβραζον κτλ.

 

Δοκιμασα το e-farmakeio αλλα δεν βρισκει τιποτα και οταν βαζω να ψαξω με barcode κρασαρει (δοκιμασμενο σε S3 S4 Note II)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μέχρι τώρα ένα από τα ελάχιστα που δεν είχα πειράξει στο S2 μου ήταν ο Dialer. Αλλά τον τελευταίο για κάποιο καιρό έχει αρχίσει και σκαλώνει άσχημα. Πατάω να κάνει κλήση και κάνει πολλή ώρα να καλέσει, χτες με έπαιρναν και δεν άναβε η οθόνη να μου δείξει ποιος είναι κλπ, σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιον άλλον. Σε μια κουβέντα χτες με έναν φίλο που πήρε πρόσφατα το S3 mini, μου είπε ότι πέραν από την αναγνώριση κλήσης, όταν τον καλούν από άγνωστο σταθερό του κάνει και κάτι σαν αντιστοίχηση από το whitepages, του έβγαλε από ποια διεύθυνση τον πήραν, τι ήταν εκεί κλπ;

 

Μήπως ξέρει κανείς ποιος dialer ειναι αυτός; Ή τέλος πάντων κάποιος dialer που να προτείνεται;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μέχρι τώρα ένα από τα ελάχιστα που δεν είχα πειράξει στο S2 μου ήταν ο Dialer. Αλλά τον τελευταίο για κάποιο καιρό έχει αρχίσει και σκαλώνει άσχημα. Πατάω να κάνει κλήση και κάνει πολλή ώρα να καλέσει, χτες με έπαιρναν και δεν άναβε η οθόνη να μου δείξει ποιος είναι κλπ, σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιον άλλον. Σε μια κουβέντα χτες με έναν φίλο που πήρε πρόσφατα το S3 mini, μου είπε ότι πέραν από την αναγνώριση κλήσης, όταν τον καλούν από άγνωστο σταθερό του κάνει και κάτι σαν αντιστοίχηση από το whitepages, του έβγαλε από ποια διεύθυνση τον πήραν, τι ήταν εκεί κλπ;

 

Μήπως ξέρει κανείς ποιος dialer ειναι αυτός; Ή τέλος πάντων κάποιος dialer που να προτείνεται;

 

Ευχαριστώ

 

Το κάνει στην 4.1 και το s2. Από dialer καλός είναι ο xdialer.

Link to comment
Share on other sites

Με τον stock dialer εννοείς ότι το κάνει; Νόμιζα είναι θέμα dialer. Δυστυχώς είμαι ακόμα με την 4.0.3 και μάλιστα με το insane chip. Είπα να περιμένω την επίσημη ενημέρωση σε JB, αλλά ακόμα να μου έρθει..

 

EDIT: Να υποθέσω πως εννοείς τον ExDialer; Γιατί xDialer βλέπω κάτι κινέζικα με μόλις 12 άτομα να τον έχουν δοκιμάσει :)

Link to comment
Share on other sites

απο την ICS και μετα αν θυμαμαι καλα ενω εχω εγκατεστημενο το exDialer οταν γινεται η κληση ή οταν παω να κανω επεξεργασια μιας επαφης

με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη. εχει κανεις ιδεα γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

απο την ICS και μετα αν θυμαμαι καλα ενω εχω εγκατεστημενο το exDialer οταν γινεται η κληση ή οταν παω να κανω επεξεργασια μιας επαφης

με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη. εχει κανεις ιδεα γιατι γινεται αυτο?

γιατι λογω περιορισμου του android δεν φευγει το εικονιδιο των αναπαντητων εαν δεν ανοιχτει η στοκ εφαρμογη του dialer.εχει ρυθμιση ο ex αν θες να ΜΗΝ ανοιγει την στοκ και να σβηνεις το εικονιδιο χειροκινητα εσυ
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock dialer εννοείς ότι το κάνει; Νόμιζα είναι θέμα dialer. Δυστυχώς είμαι ακόμα με την 4.0.3 και μάλιστα με το insane chip. Είπα να περιμένω την επίσημη ενημέρωση σε JB, αλλά ακόμα να μου έρθει..

 

EDIT: Να υποθέσω πως εννοείς τον ExDialer; Γιατί xDialer βλέπω κάτι κινέζικα με μόλις 12 άτομα να τον έχουν δοκιμάσει :)

 

Ναι τον exdialer εννοουσα. Πάντως εγώ με το που πήγα στην 4.0.3 είχα θέμα με τον stock dialer και τον άλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια εφαρμογή αντίστοιχη του Tapatalk για forum, αλλά σε Free έκδοση, έχετε τίποτα υπόψιν σας?

 

Καμία τόσο καλή.. Γιατί δεν κατεβάζεις το app store του Amazon, που το δίνει free?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...